سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 18 آذر 1397 / 21:01|کد خبر : 6420|گروه : سیاسی

اتمام عملیات حفاری طولانی‌ترین تونل غرب کشور/توسعه کردستان با توسعه راه و زیرساخت‌های حمل و نقل معنا پیدا می‌کند/شهریور 98 پایان عملیات فنی جاده مریوان ـ سنندج

عملیات حفاری بزرگترین تونل غرب کشور، تونل باغان، در جاده جدید سنندج - مریوان با حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور پایان یافت.

عملیات حفاری بزرگترین تونل غرب کشور، تونل باغان، در جاده جدید سنندج - مریوان با حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور پایان یافت.

به گزارش زریوارخبر، مراسم اتمام عملیات حفاری تونل باغان روز یکشنبه با حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، بهمن مرادنیا استاندار کردستان، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، ماموستا شیرزادی امام جمعه مریوان، فرماندهان نظامی و انتظامی، تعدادی از اعضای انجمن‌های مردم‌ نهاد و زیست محیطی شهرستان مریوان و جمعی از اقشار مختلف مردم در محل این تونل برگزار شد.


 معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام عملیات حفاری تونل باغان به طول ۱۸۸۰ متر خبر داد و گفت:‌ این تونل در محور سنندج- مریوان واقع شده که امروز عملیات حفاری آن به اتمام رسید و عملیات لاینینگ آن نیز در ۱۱۰۰ متر تکمیل شده است.

 


خیراله خادمی تاکید کرد: خوشبختانه عملیات اجرایی این تونل که یکی از قسمت‌های اصلی و دشوار پروژه بود با رعایت ایمنی کامل به اتمام رسید.


معاون وزیر راه  وشهرسازی تکمیل این محور و بهره‌برداری از آن را موجب کاهش چشمگیر تصادفات اعلام و اظهار داشت: با احداث واریانت‌های مسیر زمان سفر در این مسیر با ۵۰ درصد کاهش به حدود ۷۵ دقیقه می‌رسد.


بهمن مرادنیا، استاندار کردستان، در مراسم اتمام حفاری تونل باغان در محور سنندج به مریوان اظهار کرد: افتتاح این پروژه از لحاظ اقتصادی و گردشگری حائز اهمیت است. وی افزود: بدون شک مریوان به جای اینکه کانون صادرات باشد می‌تواند به مرکز تولید و سرمایه‌گذاری استان تبدیل شود و در این مسیر مشارکت حداکثری مردم مریوان نقطه عطفی در روند توسعه منطقه خواهد بود.

 


مرادنیا عنوان کرد: کسانی هم که کار می‌کنند باید پاداش داد و از معاون عمرانی استاندار می‌خواهم که پاداش ویژه ای را برای تمامی عوامل این پروژه مهم ملی در نظر بگیرد.

 

 منصور مرادی در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم با تخصیص اعتبارات این پروژه شاهد افتتاح این طرح زیرساختی در سال 98 باشیم. وی افزود: پروژه کامیاران به مریوان نیز یکی دیگر از پروژه‌های زیرساختی است که خرداد ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

مرادی اعلام کرد: پروژه مسیر مریوان به کرمانشاه نیز تا دو سال آتی به بهره‌برداری خواهد رسید و تنها 10 کیلومتر این مسیر به همراه تونل هورامان باقی مانده است.

 

امام جمعه مریوان گفت: توسعه راه ها موجب توسعه سایر حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شده و تحول آفرین است.


ماموستا مصطفی شیرزادی افزود: مردم کردستان و مریوانی‌های مرزدار شایسته والاترین خدمات هستند و امیدواریم وعده های مسئولان در خصوص اعتبارات و زمان اجرای پروژه جاده مواصلاتی سنندج به مریوان در زمان وعده داده شده محقق شود.

 


امام جمعه مریوان با اشاره به سیره و سنت نبوی اظهار کرد: فعالیت های مرتبط با راهداری و راه‌سازی در آیین اسلام صدقه جاری محسوب شده و دارای اجر و مزد بالایی است.


ماموستا شیرزادی خاطرنشان کرد: بدون شک با تکمیل پروژه مواصلاتی سنندج به مریوان نه تنها شاهد تحولی شگرف در وضعیت اقتصادی منطقه خواهیم بود بلکه برکات این پروژه به همه ایرانیان خواهد رسید.


مظفر بیگلر، مشاور طرح جاده مریوان- سنندج، گفت: جاده سنندج مریوان سه بخش است که 35 کیلومتر آن در حال مطالعه است و 10کیلومتر اصلاح گردنه خروسه مطالعات انجام شده و در حال واگذاری به پیمانکار است. وی افزود: تونل‌های همرو و گزردره ظرف 40 روز آینده زیر بار ترافیک می‌رود و این مهم می‌تواند کمک شایان توجهی را به عبور و مرور منطقه بکند.


وی افزود: جاده کنونی سنندج مریوان 125 کیلومتر مسافت دارد که با اجرایی پروژه جدید شاهد کاهش 30 کیلومتری مسیر خواهیم بود. بیگلر خاطرنشان کرد: روزانه بین 1400 تا 1800 کامیون ترانزیت از مسیر مریوان به سنندج و بالعکس  عبور می‌کنند.

 


وی اعلام کرد: از سال 81 تاکنون برای این محور  236 میلیارد تومان هزینه شده است و برای تکمیل آن 120 میلیارد تومان دیگر نیاز است.


بیگلر عنوان کرد: قطعه پنج 71 درصد پیشرفت دارد، قطعه 6 حدود 51 درصد و قطعه چهار نیز 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تخصیص اعتبار مصوب امسال و اختصاص 120 میلیارد تومان دیگر می‌توانیم به هموطنان این نوید را بدهیم که تا پایان شهریور 98 شاهد تکمیل عملیات فنی خواهیم بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

متاسفمیکشنبه 18 آذر 1397 | 21:38

11
8

متاسفم دلیل اینکه بزرگترین تونل غرب است، دیگه در غرب تونلی نداریم
و متاسفم برای انجمن ادبی مریوان و تعدادی از اعضای انجمن چیا در این مراسم حضور داشتن

7
2
هه لمه ت 58 دوشنبه 19 آذر 1397 | 14:11

جناب تا میتوانی متاسف باش ..........
فقط مواظب باش سکته رو نزنی یه وقت جون مرگ میشی....................خخخخخخخخخخخخ

7
0
سعید دوشنبه 19 آذر 1397 | 14:44

در واقع منم برای شما متاسفم که تنها هنرت ساز مخالف زدن هست و دیگه هیچی . اولین این تونل تنها تونل استان نیست . مسیر های خروجی استان به سمت استانها و شهر های مجاور تونل های قدیمی دیگر به تعداد وجود داره . البته ممکنه شما مسیرت با هواپیما طی میکنی و متوجه نمیشه یا شاید هم از مریوان بیرون نرفتی تا حالا . احداث یک تونل که بزرگترین تونل غرب کشور هم هست برای تردد به یک شهر چیزی نیست که قدر ندانی

4
2
شهروند دوشنبه 19 آذر 1397 | 19:12

آخه مثل اینکه ناهار هم در کار بوده. در ضمن ظاهرا دوستان جنابعالی در انجمن ادبی و انجمن سبز وارد اتحاد و پیوند ناگسستنی با جناب منصور مرادی گشته اند.
نکته مهم تر این است این دوستان متخصص دینامیک و حفاری تونل هستند.

8
2
مریوانی دوشنبه 19 آذر 1397 | 21:41

گل گفتی مهندس پروژه بااین کارش بدنبال جلب اعتماد مردم وسوء استفاد از افراد بانفوذ شهرستان برای انتخابات آتی مجلس هستش فکر کنم مردم اختلاص ایشون رادر زمان پست شهرداری مریوان را ازیاد بردن نه داداش بااحساسات مردم بازی نکن حنای شما دیگر رنگی ندارد

پاسـخ

علی محمددوشنبه 19 آذر 1397 | 09:04

12
12

با سلام مبارک باشد واقعا جا داشت از زحمات مهندس کریمیان نماینده قبلی تقدیر و تشکر کرد چون واقعا ایشان برای این تونل خیلی زحمت کشیدند

پاسـخ

شهروند مطلعدوشنبه 19 آذر 1397 | 17:16

5
1

زريبار خبر لطفا منتشر كنيد
كاري كه در راه خدا باشد نياز به شو تبليغاتي ندارد
در دوره گذشته ٢ تونل همرو و گزدره حفاري و لاينيگ و كف سازي شد مراسم افتتاحيه يا اختتاميه هم براش نگرفتن ولي اين تونلي كه نصف لاينينگ و احداث پاركينگ ها و كف سازي و سر دربهايش مانده و بيشتر از يك سال ديگر كار دارد بماند آيا نمي توانستن همزمان در ورودي و خروجي تونل اخداث جاده هم كار كنند مانند تونلهاي قبلي كه كار كردن ؟
احداث اين تونل جاي تشكر از همه دارد ولي مثل اين مي مانه كه شما ماشين داشته باشي ولي چهار چرخ زيرش را در آورده باشند نتواني باهاش حركت كني پس بايد ماشين آماده حركت بشه بعد براش كف و سوت بزني
ولي متأسفانه همه كارهاي دنيوي ما شده ريا و پوپوليست گرايي
....

پاسـخ

کوردی1دوشنبه 19 آذر 1397 | 19:53

8
0

افتتاح تونل و نزدیک شدن به افتتاح کلی جاده را خبری مسرت بخش میدانم و از دست اندر کاران آن سپاسگذارم
ولی
این جشن گرفتن را چه معنی!؟

روزانه در جای جای سرزمینم طرح های فراوانی افتتاح ولکن از جشن گرفتن و جمع کردن مردم خبری نیست
خدمات صادقانه توام با عمل علمی هیاهو نمیخواهد...

پاسـخ

صادقدوشنبه 19 آذر 1397 | 21:47

3
4

برادر/خواهر.کمی منصفانه قضاوت کن والله تنها چیزی گه به ذهن آقای کریمیان خطور نکرد مسله جادسنندج -مریوان وتونل باغان بود.خودت می دانی ازستل 81 ای پروژه شروع شدولی تا دوسال اخیر عملیاتی شد زشت مروم ار شما خیلی بیدارترند صداقت بهترین سجایای اخلاقی است که تنها در وجود آدمهای باهزت کرامت یافت می شود

پاسـخ

نبه ز مریوانیدوشنبه 19 آذر 1397 | 21:57

4
5

چرا نمایندگان قبلی پیگیری نکرده اند استارت پروژ جاده سنندج --مریوان از سال 1382 زده ولی نمایندگان قبلی یا فراموش کرده بودند ویامصلح نمی دیدنددر مورد آن کوچکترین اقدامی انجام دهند ولی در این دوره خوشبختانه با پیگیری نماینده وجمعی از فعالان دارد به ثمر می نشیند.هرچند نماینده را به کم کاری متهم می کنند البته حق مردم است .نماینده فعلی چون در میان مردم کم رنگ وارتباط ضعیف داردهرچند شب وروز کار کند بازوی را نمی پسندند.ولی نمایندگان قبلی شگرف جالبی داشتندهمیشه با مردم وحتی رفتن به مهمانی مطالبات مردم را به صفر می رساندد به همین خاطر است عده ای برای ایشان رجز خوانی می کنند

پاسـخ

قسه ی حقچهارشنبه 21 آذر 1397 | 12:17

1
1

سی به سی طلاقم کوتویت چنه دس عوده ی دیناری تیا بوه اونه دس ********تیا بوه 20 ساله خریکن ایسه گرکته به ناو منصورو تواوی کن با گوله بیتو له کانی

0
0
خخخخخ جمعه 14 دی 1397 | 21:08

طلاقه که ت که وت خخخخخ ای بو ئه م20ساله هیچ خبره له پیشرفت و ده س به کار بون تونل نه بو

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی