سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 13 آذر 1397 / 16:13|کد خبر : 6403|گروه : اجتماعی

محتوای شبکه های ماهواره ای موجب نابودی خانواده‌ها می‌شود

ماموستا فایق رستمی گفت: محتوای شبکه های ماهواره ای چیزی جز تخریب بنیان خانواده و تغییر باورهای دینی و نهادینه سازی دین گریزی در جامعه نیست.

ماموستا فایق رستمی گفت: محتوای شبکه های ماهواره ای چیزی جز تخریب بنیان خانواده و تغییر باورهای دینی و نهادینه سازی دین گریزی در جامعه نیست.

به گزارش زریوارخبر، ​ماموستا فایق رستمی ماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در هفته های اخیر بسیاری از مخالفان نظام در خارج از کشور گستاخی های خود نسبت به این انقلاب را به بی نهایت رسانده اند.


نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: این مخالفان یا به قول خودشان، اپوزیسیون ها اقدامات هماهنگی علیه نظام اسلامی آغاز کرده اند که مردم به ویژه جوانان باید هوشیار باشند و اجازه ندهند که افکار منحرف این افراد و گروه ها در ذهن آنها رسوخ کند.


این عالم اهل سنت با اشاره به پدیده مذموم استفاده از ماهواره در بعضی از خانواده ها، گفت: منطق یک انسان کامل و مومن استفاده از ماهواره در این برهه از زمان را امری غیرقابل و مخالفت شئونات دینی می داند، زیرا محتوای شبکه های ماهواره ای، چیزی جز تخریب بنیادهای خانواده و تغییر باورهای دینی و نهادینه سازی دین گریزی در جامعه نیست.


نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: البته باید اذعان کرد که مسئولان و متولیان امور فرهنگی و رسانه ای در داخل کشور کم کاری هایی داشته و دارند، امروز اگر می خواهیم آمار استفاده از ماهواره ها در خانواده های ایرانی کاهش یابد، بی شک باید جایگزینی برای آن پیدا کنیم.


ماموستا رستمی در ادامه سخنان خود بیان داشت: به نظر شما از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون چقدر از پتانسیل های فرهنگی کشور را به جامعه معرفی کرده ایم؟! بی شک آنگونه که شایسته است در امر تبلیغ فرهنگ ایرانی و مبانی دینی در کشور کار خاص و ویژه ای صورت نگرفته و همین کم کاری ها و ایجاد خلاها باعث ورود خزنده ماهواره به محفل خانواده ها می شود.


وی با تاکید بر اینکه محتوای برنامه های ماهواره ای یا ضداخلاقی و ضددینی است یا سیاسی، بیان داشت: گوش دادن به اخبار ضدونقیض رسانه های بیگانه هم می تواند سبب تزلزل خانواده ها شود هم نگاه کردن به فیلم ها و سریال های آن.


نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز باید تمامی کسانی که بانی امور فرهنگی و مذهبی هستند راهکاری مناسبت و صدالبته کاربردی برای مبارزه با این پدیده شوم و خانمانسوز پیدا نمایند.


ماموستا رستمی در پایان سخنان خود بیان داشت: اگر جامعه و به ویژه قشر جوان می خواهد که در این برهه خاص از صراط مستقیم منحرف نشود؛ باید خود را با آموزه های دینی و کتاب قرآن کریم مانوس نماید. زیرا انس با کلام خداوند باریتعالی انسان را در مقابل ناهنجاری های دینی و اعتقادی بیمه خواهد کرد.

 


منبع: خبرگزاری حوزه

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

مسعودچهارشنبه 14 آذر 1397 | 09:01

0
0

بیاد دارم در دهه شصت واوایل دهه هفتاد وقتی که بحث از ماهواره وتهاجم فرهنگی به میان می آمد تنها راه مقابله ای که به نظر مسئولین محترم می رسید برخورد قهرآمیز بود .متاسفانه آنقدر فشار آوردند که خلق الله از آن طرف بام افتادند.تحت لوای حفظ ارزشها وبه جای تولیدمحصولات جایگزین بومی واستفاده از پتانسیل های فرهنگی ، باعث رونق موسیقی زیرزمینی و......شدند.هم اکنون هم وقتی جشنواره ای برگزار می شود یا محصول فرهنگی ای تولید می شود ندای وامصیبتا و وا اسلاما سر می زنند ..طی چند سال اخیر تلویزیون کردستان تغییراتی دراین زمینه ایجاد نموده وتاحدودی نظر مخاطبین را جلب نموده است .همین آقایان به اصطلاح دغدغه مند باز هم نگرانند و کارهای این مرکز را تخطئه می کنند.مسئولین محترم ارزشی باید بدانند که محصولات فرهنگی بومی هر اندازه هم که بد ونامطلوب باشند به اندازه ی شبکه های ماهواره ای بیگانه ضررندارند .

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی