سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 11 آذر 1397 / 22:00|کد خبر : 6397|گروه : اجتماعی

شورای شهر در چهار چوب قانون اختیارات تام به شهردار مریوان می دهند/امروز زمان تسویه‌ حساب‌های شخصی نیست/ هم اندیشی و اعلام حمایت از برنامه های آینده شهرداری مریوان

کلیه اعضای شورای شهر مریوان در جلسه ای با حضور شهردار و معاونین شهردار با اعلام همدلی و انسجام اعلام کردند شورای شهر در کنار شهردار و مجموعه شهرداری خواهند بود.

کلیه اعضای شورای شهر مریوان در جلسه ای با حضور شهردار و معاونین شهردار با اعلام همدلی و انسجام اعلام کردند شورای شهر در کنار شهردار و مجموعه شهرداری خواهند بود.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، ظهر روز یکشنبه اعضای شورای شهر و شهردار، معاونین  و رؤسای سازمان و ادارات شهرداری در جلسه‌ای ویژه آخرین تحولات شهرداری مریوان را مورد بررسی قرار دادند. این جلسه با هدف ایجاد تعامل بیشتر و رفع موانع و مشکلات، برگزار شد.

در ابتدای این جلسه یدالله شیخ عطاری عضو شورای شهر مریوان در سخنانی صریح و روشن، اظهار داشت: اعضای شورای شهر هیچ مشکلی با شهردار و مجموعه شهرداری ندارند و از این پس با کنار گذاشتن مسائل و حواشی پیش آمده بدنبال حل مشکلات اصلی  شهرداری خواهند بود.

وی با بیان اینکه فشارهای روانی و مالی منجر به حرکت کند و آرام شهرداری در ارائه خدمات به شهروندان شده است، افزود: باید با همدلی و همفکری همدیگر و کنار گذاشتن تسویه حساب ها روبه جلو حرکت نماییم.

شیخ عطاری خطاب به مجموعه شورا وشهرداری، گفت: اگر نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم حداقل با رفتار خود باری بر روی مشکلات شهرداری اضافه نکنیم. وی از مجموعه شهرداری خواست با ارزیابی عملکرد گذشته‌ی خود، با روحیه مضاعف و انجام کار و خدمت صادقانه، به فکر برنامه‌های آینده باشند.

امید درخشانی رئیس شورای شهر مریوان در جلسه هم اندیشی شورا و شهرداری، گفت: تنها هدف و آرزوی ما این است که در پیشگاه مردم شهر مریوان سربلند بیرون بیاییم. خوشبختانه دوره پنجم شورای شهر حاشیه منفی نداشته است.

وی ادامه داد: شوراهای شهر هر چهار سال یکبار، با انتخاب مردم بر سر کار می آیند و نهایتا پس از مدتی می‌روند  اما این کارمندان و پرسنل شهرداری هستند که می مانند و به مردم خدمت می کنند. وی تأکید کرد: هر آنچه به دست رییس شورا در سطح شهرستان و استان برآید بدون هیچ چشم داشتی انجام خواهم داد.

درخشانی از مجموعه شهرداری و معاونین خواست معضلات شهری را به شورا منتقل کنند، وی خاطر نشان کرد: اعضای شورای شهر یک دل و در کنار هم به شهرداری کمک خواهند کرد. وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم عده‌ای منفعت طلبانه به شهرداری نگاه کنند و نباید اجازه دهیم زمین خواران اینگونه به شهرداری نگاه حریصانه‌ای داشته باشند.عبدالله امانی عضو شورای شهر مریوان در این جلسه که با هدف پایان دادن به برخی موانع و مسائل برگزار شده بود، اظهار کرد: فلسفه شورا اختلاف در آرا و عقیده است. این بدان معنی نیست که اعضای شورا در همه موارد و مسائل با هم مشکل شخصی دارند. شهرداری و شورای دوره پنجم با مشکلات زیادی از جمله محل دفع زباله‌، بدهی‌ها و حقوق معوقه کارگران روبرو بود که با همدلی و همکاری فعلا مشکل زباله در حال برطرف شدن است.

وی افزود: شهرداری نهادی عمومی است و برای کسب درآمد باید با اقدامات خود، تأمین کننده درآمد و بودجه شهرداری باشد. شهردار در برابر اعضای شورا مسئول است و شما کارمندان در مقابل شهرداری مسئول هستید. از این رو اعضای شورا هیچ دخالتی در کارهای شهرداری نمی کنند و شهردار باید خود تصمیم بگیرد. شهرداری در حوزه عمران در سالجاری به تمام معنا ضعیف بوده است و باید این را قبول کنیم. اما از امروز از شهردار می خواهیم با قدرت تصمیم گیری نمایید و نسبت به حوزه عمران با حساسیت ویژه ای اقدام کند.

امانی تأکید کرد: شورای شهر به شهردار اختیار تام در چهارچوب قانون خواهند داد و شهردار محترم نیز باید هر فردی را که کار نمی کند ولو از نزدیک ترین افراد به شهردار باشد، جهت حفظ منافع مردم و جامعه، آن را کنار بگذارد و با هیچ کسی تعارفی نداشته باشد.

هلاله امینی عضو شورای شهر مریوان در این جلسه در سخنانی کوتاه با تأیید سخنان دیگر اعضای شورای شهر مریوان، گفت: همه ما باید وجدان خود را قاضی کنیم و طوری کار و فعالیت داشته باشیم که انگار آن را برای خانواده خود انجام می دهیم.

عبدالله عبدی دیگر عضو شورای شهر مریوان ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته شورا و مجموعه شهرداری در یک ساله اخیر ، گفت: از اینکه ۱۱ شهردار شهرهای شهرستان‌های مریوان و سروآباد در شهرداری مریوان حضور دارند و در پست های مختلف فعالیت می کنند انتظار بیشتری داشتیم. کسانی که توانایی دارند برای مردم باید بکارگیری شوند. برخی در شهرداری هستند که اصلا کار و فعالیتی نمی کنند اما تعدادی دیگر نیز وجود دارند که واقعا کار می کنند و زحمت می کشند. اگر چه مشکل مالی بر شهرداری حاکم شده است اما نباید آن را بهانه ای برای کم کاری و فرار از مسئولیت بدانیم.

جمال شریفی شهردار شهر مریوان در این جلسه اظهار داشت: هم اندیشی و اعلام حمایت از برنامه های آینده شهرداری مریوان توسط هفت عضو شورای شهر جای تقدیر و تشکر دارد. حضور و یکدلی اعضا مایه دلگرمی همه ماست. بصراحت اعلام می کنم هیچ گونه کوتاهی تعمدی در شهرداری برای فعالیت و خدمت نبوده است. اگر چه کمبودها و مشکلات مالی عدیده‌ای داشته‌ایم اما همه ما تلاش کردیم که خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه نماییم. اگر کوتاهی صورت گرفته ناشی از کمبود بودجه و شرایط اقتصادی خاص کشور بوده است. در طول یکسال گذشته فراز و نشیب زیادی داشتیم. تعدادی از همکاران شهرداری در جریان هستند که فشارهای زیادی بر مجموعه شهرداری چه از نظر مالی و چه از نظر روحی و روانی وارد آمده است.

شریفی با بیان اینکه خوشبختانه توانستیم در سالجاری با حمایت اعضای شورای شهر و مسئولین استانی و شهرستانی  به طور موقت مشکل زباله را که به بزرگترین و مهمترین مشکل و معضل شهرستان تبدیل شده بود، برطرف نماییم، گفت: امیدواریم با تدبیر و درایت استاندار محترم مشکل زباله برای همیشه حل شود.

وی افزود: علیرغم تمام مشکلات و فشارهای پیدا و پنهان در سالجاری ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از حقوقات معوقه شهرداری پرداخت شده است. همچنین با تمهیدات ویژه‌ای تلاش می‌شود بخش زیادی از آن حل شود اما بدلیل مشکلات مالی و قطع بخشی از بودجه شهرداری‌های کشور همچنان با مشکل مالی مواجه هستیم.

وی با اشاره به تعدادی از پروژه های انجام شده درسطح شهر تأکید کرد: با همکاری مجموعه شورا و شهرداری با برنامه ریزی برای سال آینده و توجه ویژه به حاشیه شهر مریوان خدماتی در شأن مردم شهر مریوان ارائه نماییم. 
انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

قارونیکشنبه 11 آذر 1397 | 22:28

4
4

سلام خدا قوت همدل و با قدرت بریدد جلوو

0
0
هاوری چهارشنبه 14 آذر 1397 | 11:52

جلو نه جلوو

پاسـخ

کارمندیکشنبه 11 آذر 1397 | 23:06

5
1

/. یادمان هست در مریوان و روستاها تعداد 863 نفر برای عضویت شورای اسلامی شهر و روستا تبت نام کردند که تعداد 653 نفر شورای روستا و تعداد 210 نفر شورای شهر مریوان بود که بجز 11 نفر که خودشان انصراف دادند مابقی تماما تأیید صلاحیت امنیتی را گرفتند و حتی یکنفر هم توسط دستگاههای امنیتی و نظارتی عدم صلاحیتش محرز نشد که این پایبندی کاندیداها و خانواده های آنان به نظام مقدس جمهوری را ثابت کرد و لذا مردم انقلابی مریوان شایسته دریافت خدمات بیشتری از دولت و ارگانهای مردمی مانند شهرداری و منتخبین شورای شهر هستند و باید مجموعه شورا و شهرداری مریوان جز در فکر خدمت به مردم که به آنها اعتماد کردند را نداشته باشند. عملکرد این دوره شورا و شهرداری را هنوز نمی توان قضاوت کرد منتظر اقدامات دیگر و عمل به وعده‌های شوراها هستیم

پاسـخ

محمد پوریکشنبه 11 آذر 1397 | 23:50

5
1

امیدوارم واقعا اعضاء محترم شورا و شهردار محترم مریوان خدماتی در شان مردم انجام دهند و اجازه ساخت و ساز غیر مجاز که شهر را به روستایی بی در وپیکر بی قانون تبدیل کرده را ندهند، ساخت و سازهای غیر مجاز فقط به نفع زمین خواران و دلالان است و لطمه های زیاد فرهنگی و اجتماعی را. برای مریوان به ارمغان آورده، لطفا در باره مهاجرت های بی رویه به مریوان که ساختار شهری را بر هم زده فکری کنید.

پاسـخ

لقماندوشنبه 12 آذر 1397 | 00:09

1
2

اعطا اختیارات لازم و کامل قانونی به شهردار از طرف شورای اسلامی شهر بهترین تصمیمی است که شورا گرفته ، معلومه وقتی شهردار اختیارات قانونی کامل را داشته باشد در نتیجه عملکرد شهرداری بهبود کامل پیدا می کند و شهرداری که زیر فشار و تهدید و استرس نباشد قطعا با دلگرمی و اطمینان خاطر بیشتری به انجام وظایف می پردازد ، احسنت به شورای شهر .

پاسـخ

شریفیدوشنبه 12 آذر 1397 | 00:16

0
4

ممنونیم شورای محترم برای تصمیمات درست و حساب شده این راه را ادامه دهید حمایت و پشتیبانی همه مردم را در مریوان بدست می آورید. خسته نباشید

پاسـخ

شهروند 1دوشنبه 12 آذر 1397 | 01:03

4
0

باسلام خدمت مردم شریف شهرستان مریوان. لازم است خدمت تمامی مردم ومسولین محترم شهرداری عرض نمایم که مشکل زباله کجا حل شده مردم میدونن زباله ها رو کجا میبرن ( ورودی شهر کنار پل تاریخی گاران داخل طرح جنگل بانی شهر مریوان که تحت نظر اداره تحقیقات استان هست) چرا با مردم رو راست نیستید

1
0
در جواب به شهروند جمعه 16 آذر 1397 | 11:11

سلام و عرض ادب..
دقیقآ درست میفرمایید جناب و این مشکل رو ********** بزرگتر نمود و من موندم چرا این مردم همه یک شکایت مطرح نمیکنند و اون رو به سازمان بازرسی کل کشور یا بیت رهبری نمیفرستند که هر کاری با این شهر و شهرداری کرده تقاصشو پس بده

پاسـخ

شهرونددوشنبه 12 آذر 1397 | 01:11

1
1

گزارش جامع و کاملی هست مصوبات جلسه مردم را خوشحال میکند _ ممنون از سایت محبوب زریبار خبر برای تهیه گزارش و انتشار این خبر خوشحال کننده.
سایت مردمی زریبار خبر سالها مسایل و مشکلات مردم در حوزه های مختلف را پیگیر و رسانه ای کرده و انصافا زبان مردم هست بخصوص مشکلات و انتظارات مردم از شهرداری و شورا با صداقت و شجاعت طبق وظیفه قانونی رسانه ای منعکس نموده که جای تقدیر دارد

پاسـخ

آرامدوشنبه 12 آذر 1397 | 14:29

1
0

شورای شهر محترم اگرقوموکس خوتان استخدام شهرداری نکن راحت اتوانن پول رفتگر داماوکان وا سه مانگه حقوقتان پی نداون تامین کن

پاسـخ

gسه شنبه 13 آذر 1397 | 08:10

1
0

والله عةیبه که شورای شار هیچکام جلی کوردی له بةر ناکةن و بو نابود کردنی جلوبةرگی کوردی ئةکةونه بةر هةموو

پاسـخ

هه لمه ت58چهارشنبه 14 آذر 1397 | 11:48

1
0

آدم بدبینی نیستم ،
ولی خدا کنه این تصمیم ، در اصل ترفندی برای گریز از مسولیت و شانه خالی کردن از جوابگو بودن و بی مسولیتهای شورا و نابسامانی های شهر نباشد !!!!

پاسـخ

سیروان دادگرجمعه 16 آذر 1397 | 11:21

0
2

سلام خدمت همشهریان عزیز و کارکنان زریوار خبر سایت زیبا و مردمی که همیشه در خدمت مردم بوده و خبرها رو بخوبی و نحوه صحیح انعکاس داده،واقعآ آقای درخشانی لیاقت پست و مقام رو داره چون با وجود مشغله های کاری دیگر بخوبی از سمت و حیطه ی کاریش براومده و مثل فرزند دلسوز این شهر هر لحظه مشغول خدمت رسانس و انجام وظیفه هستش،کدوم یک از شوراها شب هنگام چکمه پاش کرده و اومده برای شهر و همشهریاش انجام وظیفه کرده درسته وظیفه اش هست اما هیچکدوم از رییس شوراهای قبلی انجام ندادن و فقط در فکر کباب خوردن و سفر کردن بودن،هیچ ارتباطی با ایشون ندارم و کاری هم از من یا فامیلم پیش ایشون گیر نکرده پس از دوستان و همشهریان خواهشمندم اظهار نظر الکی نفرمایند...همشهریان عزیز درسته از شهردار قبلی دلی خوش ندارم ولی همه باهم باید دست به دست هم بدیم تا بتونیم مشکلات شهر عزیزمون رو حل کنیم و به امید روزی که همه برای حل مشکلات همشهریان و شهرمون احساس مسوولیت کرده و کمک حال باشیم.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی