سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
مدیرعامل شرکت راه‌یاب ملل خبر داد:
یکشنبه 11 آذر 1397 / 13:15|کد خبر : 6395|گروه : سیاسی

عملیات حفاری تونل باغان 14سال 40 درصد پیشرفت داشت/ از سال 95 در 16 ماه به اندازه 10 سال پیشرفت داشت

مدیرعامل شرکت راه‌یاب ملل بعنوان مهندس مشاور پروژه احداث محور جدید سنندج-مریوان،گفت: از سال 1381 که طرح احداث این پروژه عملیاتی شد تا پاییز سال 1395 این پروژه 40 درصد پیشرفت داشت. این در حالی است که از پاییز سال 95 تا پاییز امسال و در مدت دو سال شاهد 31 درصد پیشرفت کار در این پروژه بوده ایم. با توجه به پیشرفت تجمعی 71 درصدی این محور تاکنون، پیش‌بینی ما برای انجام 29 درصد باقی مانده و تکمیل مسیر، زمانی کمتر از یکسال خواهد بود. امیدواریم با تامین اعتبارات لازم تا پاییز سال آینده شاهد بهره‌برداری کامل از این طرح مهم ملی باشیم.

مدیرعامل شرکت راه‌یاب ملل بعنوان مهندس مشاور پروژه احداث محور جدید سنندج-مریوان،گفت: از سال 1381 که طرح احداث این پروژه عملیاتی شد تا پاییز سال 1395 این پروژه 40 درصد پیشرفت داشت. این در حالی است که از پاییز سال 95 تا پاییز امسال و در مدت دو سال شاهد 31 درصد پیشرفت کار در این پروژه بوده ایم. با توجه به پیشرفت تجمعی 71 درصدی این محور تاکنون، پیش‌بینی ما برای انجام 29 درصد باقی مانده و تکمیل مسیر، زمانی کمتر از یکسال خواهد بود. امیدواریم با تامین اعتبارات لازم تا پاییز سال آینده شاهد بهره‌برداری کامل از این طرح مهم ملی باشیم.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، مظفر بیگلر مدیرعامل شرکت راه‌یاب ملل گفت: حفاری تونل باغان بعنوان بزرگ‏‌ترین تونل محور سنندج-مریوان و منطقه کردستان به پایان رسید.

 

مدیرعامل شرکت راه‌یاب ملل بعنوان مهندس مشاور پروژه احداث محور جدید سنندج-مریوان گفت: محور سنندج-مریوان با طول 125 کیلومتر یکی از مهم‌ترین محورهای مواصلاتی غرب کشور است. محوری که به سبب وجود مرز بین‌المللی باشماق، علاوه بر دسترسی‌های بین‌شهری، افزایش سفر گردشگران و نیز تردد بالای خودروهای سنگین را به همراه داشته است. اما آنچه که محور سنندج-مریوان را حائز اهمیت کرده است نه تنها تردد بالا و ترافیک ناشی از آن، بلکه حوادث ناگوار بسیاری است که به دلیل عرض نامناسب، شعاع‌ کم قوس‌ها و برف‌گیر بودن مسیر شاهد آن هستیم.

 

بیگلرادامه داد: طرح احداث محور جدید سنندج-مریوان یکی از پروژه‌های بر زمین مانده‌ای بود، که اتمام آن برای مردم مریوان، به آرزویی محال تبدیل شده بود. عملیات اجرایی این پروژه از سال 1381 و در زمان دولت هفتم آغاز شد. اما پیشرفت 40 درصدی کار پس از گذشت 14 سال باعث شد تا مسئولان مربوطه در استان کردستان و سازمان برنامه و بودجه کشور، عزم خود را برای به سرانجام رساندن این طرح مهم ملی جزم کنند.

 

مهندس مشاور محور سنندج-مریوان درباره تغییر روند در این پروژه گفت: تامین منابع مالی و همچنین تغییر پیمانکار از جمله تصمیمات مهمی بود که برای حل مشکل این پروژه اتخاذ شد. بدین ترتیب از آذر ماه سال 95 طرح احداث محور سنندج-مریوان به پیمانکار و مهندس مشاور جدید سپرده شد.

 

وی افزود: حفاری تونل باغان بعنوان بزرگ‌ترین تونل این مسیر، به طول 1942 متر مهم‌ترین اقدامی بود که باید صورت می‌پذیرفت. برای حفر این تونل به طول حدود  2000متر، زمانی دو ساله پیش‌بینی شد اما در همان آغاز کار به دلیل مشلات خاص موجود در منطقه، حفر تونل برخلاف خواست پیمانکار و مهندس مشاور، 8 ماه به تعویق افتاد تا عملیات اجرایی حفاری تونل باغان رسما از بیست مرداد ماه سال 96 آغاز شود. با وجود تأخیر 8 ماه در آغاز حفر تونل، کار باز شدن مسیر تونل باغان طبق زمان بندی اولیه و در کمتر از 16 ماه به پایان رسید.

 

مدیرعامل شرکت راه‌یاب ملل ضمن تقدیر از حمایت همه‌جانبه تمامی دستگاه‌ها و سازمان های مربوطه از جمله وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه کشور، استانداری کردستان و ... افزود: باید در نظر داشته باشیم که شرکت پا‌وان به عنوان پیمانکار این پروژه، در شرایط اقتصادی فعلی که بسیاری از پروژه های عمرانی کشور به دلیل مشکلات مالی متوقف شده بود، بدون حتی یک روز وقفه به کار خود ادامه داد تا تونل باغان بعنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های محور سنندج-مریوان به موقع و با بهترین کیفیت احداث شود.

 

بیگلردر خصوص مشخصات فنی تونل باغان گفت: تونل باغان با طول 1942 متر از مهم‌ترین بخش‌های جاده اصلی سنندج-مریوان است. در این تونل ماهانه 110 متر حفاری در دو جبهه ورودی و خروجی انجام شده است. عرض این تونل 10.5 متر و ارتفاع مفید آن 5 متر و 80 سانتی متر است. در تونل باغان 4 پارکینگ تعبیه شده که در هر سمت آن دو پارکینگ وجود دارد. این تونل ضمن کاهش 7 کیلومتری مسیر پر پیچ و خم محور قدیم سنندج-مریوان، از تصادفات و سوانح بالای این محور، به طور چشمگیری خواهد کاست.

 

وی در پایان پیشرفت پروژه سنندج-مریوان در دوره 14 ساله قبلی و دو سال گذشته را مقایسه کرد و گفت: از سال 1381 که طرح احداث این پروژه عملیاتی شد تا پاییز سال 1395 این پروژه 40 درصد پیشرفت داشت. این در حالی است که از پاییز سال 95 تا پاییز امسال و در مدت دو سال شاهد 31 درصد پیشرفت کار در این پروژه بوده ایم. با توجه به پیشرفت تجمعی 71 درصدی این محور تاکنون، پیش‌بینی ما برای انجام 29 درصد باقی مانده و تکمیل مسیر، زمانی کمتر از یکسال خواهد بود. امیدواریم با تامین اعتبارات لازم تا پاییز سال آینده شاهد بهره‌برداری کامل از این طرح مهم ملی باشیم.

 

شایان ذکر است، با اتمام احداث تمامی قطعات سنندج-مریوان و بهره برداری از آن، ضمن کاهش چشمگیر تلفات و تصادفات، طول مسیر 25 کیلومتر کوتاه‌تر و زمان سفر نیز با 50 درصد کاهش به حدود 75 دقیقه خواهد رسید.

 

عملیات حفاری تونل باغان 14سال 40 درصد پیشرفت داشت/ از سال 95 در 16 ماه به اندازه 10 سال پیشرفت داشت

 

عملیات حفاری تونل باغان 14سال 40 درصد پیشرفت داشت/ از سال 95 در 16 ماه به اندازه 10 سال پیشرفت داشت

 

 
انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

حسینیکشنبه 11 آذر 1397 | 13:37

13
27

درود بر نماینده مردمی مریوان جناب مرادی
درود بر مهندس بیگلر عزیز دوستداشتنی و تیم محبوبشان راه یاب ملل
درود بر دکتر آخوندی وزیر اسبق راه و شهرسازی
و درود به تمامی کسانی که واقعا در طی این دوسال با تمام توانشان کار کردند
سال کجا ۲ سال کجا قضاوت با شما

2
0
ارزین دوشنبه 12 آذر 1397 | 08:09

اخراج کردن مردم و بیکار نمودن افراد در ادارات رو کی باید قضاوت کنه
اوردن نیروهای غیربومی به مریوانو کی باید قضاوت کنه
عدم ناتوانی در انتخاب فرماندارو کی باید قضاوت کنه
داداش مطمن باش اگه جاده رو طلاکاری کنه مردم خودشون تصمیم میگرن و قضاوت میکنن

پاسـخ

احمدییکشنبه 11 آذر 1397 | 14:18

13
18

ضمن تقدیراز تمامی دست اندرکاران این طرح-عزیزان بنده طرفدارشخص یاجبهه ی مشخصی نیستم واین عرایض صرفا عقایدشخصی من است.بنده ازمنصورمرادی بخاطر پیگیری جذب وتخصیص بودجه این پروژه کمال تشکررادارم .من چون تهران سکونت دارم وبخاطرموقعیت شغلیم ازنزدیک بانماینده ها درارتباطم بهتروبیشتر درجریان امورات هستم.اتمام این طرح براورده شدن خواسته ی به حق مردم عزیز مریوان است.امیدوارم درهردوره نمایندگان منتخب مردم یکی از مشکلات شهرراپیگیری کنندوبه نتیجه برسانند.اقای منصورمرادی روزهای اول که تهران تشریف اوردند،اتمام این پروژه رااولویت خوداعلام کردندوماهم تمام وکمال ازتوانایی های خود درراه کمک به ایشان استفاده نمودیم.مسئولین محترم: لیاقت مردم بزرگوار مریوان خیلی بیشترازاینهاست درپیگیری وحل مشکلات مردم متحدباشیم .لازم به ذکراست که بازتاب هاو پیگیری های به موقع زریبارخبر درطول این 2 سال مزیدبرعلت بوده تامسئولین پیگیرامورات باشند.

0
0
کهنه پوشی دوشنبه 12 آذر 1397 | 00:47

در مریوان تا رسانه ها دغدغه ها و نارضایتی مردم را از مسئولین در کارهای مختلف انعکاس ندهند متأسفانه مسئولین خودشان به شکل شایسته اقدام نمی کنند و الحق که رسانه مردمی زریبار خبر زبان مردم در انعکاس مشکلات بوده و همین موضوع تکمیل تونل نیز تا زریبار خبر دغدغه های مردمی را در این باره منتشر نکرده بود اقدامات لازم انجام نگرفت. از رسانه مردمی زریبار خبر سپاسگزارم

پاسـخ

محسنیکشنبه 11 آذر 1397 | 14:41

21
7

خسته نباشید خدمت همه پرسنل و مهندسین راهیاب ملل. جای افتخار برای شهرستان مریوان و استان هستید. هم چنین به مدیران و کارکنان شرکت پاوان خسته نباشید عرض میکنم.

پاسـخ

مهندسیکشنبه 11 آذر 1397 | 18:45

11
5

درود بر مدیران راهیاب ملل
مهندس مظفرببگلر از روستای ننه
مهندس برهان رستمی از روستای چشمیدر

پاسـخ

حسینییکشنبه 11 آذر 1397 | 19:46

8
7

جناب آقای مظفربیگلر سابقه مشخصی در پست شهرداری مریوان داشتند و حالا هم با حمایت های نماینده محبوب مریوان جناب آقای منصور مرادی که بودجه مورد نیاز احداث تونل را با پیگیریهای زیاد تامین کردند و نگذاشتند کمبود بودجه پیش بیاد تا کار تونل طولانی تر شود توانست مدیر علایقی باشد، زحمات جناب مظفر بیگلر در کسب آرا برای نماینده محبوب مریوان بی ثمر نبود و به نفع جاده عمومی شد

پاسـخ

حیدرییکشنبه 11 آذر 1397 | 19:54

5
2

زحمات آقای مظفر بیگلر با پیگیریهای مقامات استانی و رسانه های دلسوز مانند زریبار خبر به ثمر نشسته. انصافا جدا از ارتباط آقای بیگلر با مقامات کشوری انعکاس نارضایتی مردم از طولانی شدن احداث تونل در رسانه ها بیشترین تاثیر را در پرداخت بودجه مورد نیاز پیشرفت کار تونل داشت

پاسـخ

حسن مرادییکشنبه 11 آذر 1397 | 21:47

6
3

با سلام
تونلی که دو طرف آن ماشین در حال حرکت باشد به مانند بمب متحرک است لااقل طراحی تونل دو قلو میکردند این هم از کلاه گشاد گذاشتن دیگری برروی سر مردم مظلوم کردستان اسلامی است.

5
0
هاوری دوشنبه 12 آذر 1397 | 20:51

تو هم یه چیزی شنیدی و داری شنیده ها توبه رخ میکشیا . بمب متحرک یعنی چی اخه . مگه تونل حرکت میکنه که بهش میگی بمب متحرک . یا فک میکنی این تونل به قول تو دوطرفه اولین تونل ایرانه که دوقلو نیست . و فقط به مردم کردستان اسلامی ما این تونل تک قلو رو دادن . برو یه سری تو جاده,ها بزن و تونل های دیگه رو هم ببین . شاید چشمات باز شد

پاسـخ

والیبالسه شنبه 13 آذر 1397 | 12:31

0
0

سلام و خسته نباشید و دستمریزاد به خانواده محترم بیگلر
عزیزان علل خصوص بیگلرانمحترم عامل اصلی موفقیت هر کسی در واقع مخالفان هم هستند نه تنها موافقان
بابت تیم داری وحمایت از دو تیم ورزشی مریوان نهایت تقدیر و تشکر دارم امیدوارم که خداوند منان همچنان سربلند و پیروز باشید در تمام زمینه ها و این حمایتها در بخش ورزشی همچنان ادامه داشته باشد

پاسـخ

محمود شکراییسه شنبه 13 آذر 1397 | 13:05

0
0

تونلی که تک قلو است میتوان با زدن تابلوی جاده اتوبان یک طرفه می شود واز سرعت خود بکاهید.وزدن7 -8تایی سرعت گیر به راحتی ایمن کرد.!!!!ها ها ها

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی