سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شمارش معکوس برای خداحافظی،
چهارشنبه 23 آبان 1397 / 22:50|کد خبر : 6352|گروه : سیاسی

سکوت معنی دار مسئولین کردستان در خصوص شفافیت قانون منع بکارگیری مدیران بازنشسته/ لیستی که محرمانه است

در حالی که تا پایان مهلت قانونی برای خداحافظی مدیران بازنشسته چیزی باقی نمانده است، ظاهرامدیران استان کردستان قصد ندارند اسامی مدیران بازنشسته را اعلام کنند.

در حالی که تا پایان مهلت قانونی برای خداحافظی مدیران بازنشسته چیزی باقی نمانده است، ظاهرامدیران استان کردستان قصد ندارند اسامی مدیران بازنشسته را اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، حسین میرمحمدصادقی معاون قوانین مجلس روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه  15 آذر ماه آخرین مهلت ترک خدمت بازنشستگان است، گفت: معاونت قوانین مجلس در مورد اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان ابلاغ رئیس جمهور را به روزنامه رسمی ملاک خود قرار داده و براین اساس از 27 آبان ماه امسال بازنشستگان مشمول این قانون باید سمت های خود را ترک کرده باشند، براین مبنا حتی سه روز هم بیشتر به نفع مشمولان قانون اقدام شده است.

میرمحمدصادقی با اشاره به اینکه براساس اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان حداکثر زمانی که مدیران و مسئولان بازنشسته مشمول باید پستهای خود را ترک کنند 60 روز از تاریخ ابلاغ قانون پیش بینی شده است، تاکید کرد: از 27 آبان ماه دیگر هیچ یک از افراد مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نباید در پست ها و سمت های خود مشغول به کار باشند.

معاون قوانین مجلس با اشاره به اینکه این قانون شامل بازنشسته ها و افراد بازخرید شده نیز می شود، اظهار کرد: دستگاه های مختلف به انحاء گوناگون تلاش دارند تا با دلایل متفاوت خود را از این قانون مستثنی کنند که این موضوع نه با ظاهر قانون و نه با روح آن تطابق ندارد و همه ما چه موافق و چه مخالف باید به این قانون احترام بگذاریم، اینکه هر بخشی تلاش کند به بهانه ای خود را از این قانون مستثنی کند در شان مقامات و صاحبان این پست ها و سمت ها نیست.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، تا کنون هیچ مسئولی در استان کردستان لیستی از مدیران بازنشسته که شامل این قانون شوند را منتشر نکرده است اما مردم انتظار دارند مسئولین ارشد استان کردستان مدیران بازنشسته را که شامل این قانون می شوند را بدون تعارف اعلام و نسبت به معرفی نیروهای جایگزین اقدامات لازم را انجام دهند.

طبق اخبار اعلام شده توسط رسانه ها اسامی چهار مدیر مسعود روحانی مدیر کل بازرسی و امور حقوقی استانداری، خالد جعفری سازمان جهاد کشاوزی، یحیی معروفی رئیس دانشگاه فرهنگیان و علیرضا الوندی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان شامل قانون بازنشستگی می شدند که طبق تحقیقات صورت گرفته روحانی و جعفری بدلیل تمدید دوره بازنشستگی تا سال آینده می توانند در پست های خود باقی بمانند اما طبق آخرین تحقیقات خبرنگار ما، چهره های شاخصی هم چوم دره وزمی و اسدبیگی شامل قانون بازنشستگی می شوند. طبق اخبار رسیده به خبرنگار زریوارخبر، «محمد دره‌وزمی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان و «محمدکریم اسد بیگی» مشاور شرکت دولتی عضو هیئت مدیره معدن طلا قروه از جمله مدیران و شخصیت های هستند که شامل قانون بازنشستگی می شوند اما تاکنون هیچ مسئولی در استان کردستان نسبت به این موضوع ( که در سطح کشور مطرح شده است) اظهار نظری نکرده اند. مردم از نمایندگان دولت انتظار دارند به قوانین ابلاغی هیات دولت تدبیر و امید شفاف سازی کنند. طبق این گزارش دره وزمی بدلیل بازخرید کردن خود در سال های گذشته شامل این قانون می شود.؟

براساس این قانون تمامی نهادهای دولتی، نیمه دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و دستگاه هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند، مشمول اجرای این قانون هستند.

بسیاری از مردم از مسئولین انتظار دارند به یکی از مهمترین موضوعات حال حاضر کشور موضع گیری شفاف داشته باشند .

اجرای قانون «منع به‌کارگیری بازنشستگان» می‌تواند فرصت خوبی برای ایجاد ظرفیت‌های شغلی جدید در کشور و استان کردستان باشد. لذا انتظار می رود با توجه به اینکه تعداد زیادی از جوانان تحصیلکرده استان کردستان در انتظار یک شغل به سر می‌برند و حیات و ممات بسیاری از زندگی‌ها نیز به همین موضوع وابسته است، مسئولین مربوط و دستگاه های نظارتی چون سازمان بازرسی و دیوان محاسبات با همت و عزمی جدی نسبت به اجرای این قانون و نظارت بر اجرای آن اقدام کنند و نمایندگان استان نیز این موضوع را به طور جدی مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی