سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
فرمانده نیروی انتظامی به زریوارخبر:
دوشنبه 14 آبان 1397 / 22:16|کد خبر : 6335|گروه : اجتماعی

عامل انسانی مسبب 90 درصد تصادفات در مریوان

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط شهروندان را مهمترین راهکار کاهش تصادفات و آسیب های ناشی از آن دانست.

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط شهروندان را مهمترین راهکار کاهش تصادفات و آسیب های ناشی از آن دانست.

سرهنگ سلمان حیدری روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، گفت: چرخه و مکانیزم ترافیک به سه عنصر انسان، جاده و وسیله نقلیه بستگی دارد که نقش هر کدام از این سه عامل در موضوع ترافیک و تصادفات قابل اهمیت است .

برخلاف تصور و باور بسیاری از افراد تصادف یک پدیده آنی و ناگهانی و یا ناشی از بدشانسی و تقدیر نیست بلکه پدیده ایی است قابل پیش بینی و پیشگیری و اجتناب پذیر. در واقع انسان به عنوان مهمترین عامل در مکانیزم ترافیکی محسوب می شود و رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان تاثیر زیادی در کاهش مسایل و مشکلات ترافیکی و همچنین آسیب های ناشی از تصادفات دارد.

ریشه یابی بسیاری از مشکلات ترافیکی ضمن توجه به وضعیت زیر ساخت های موجود در شهرستان از جمله مهندسی شهری، خیابان ها و پارکینگ مناسب به رفتارهای ترافیکی رانندگان هم مربوط می شود به عنوان مثال عدم استفاده اکثر شهروندان از خودروهای عمومی و تاکسی، عدم توقف در محل های پارک ممنوع خصوصا خیابان های مرکزی شهر،بی توجهی به قوانین و مقررات خصوصا در ساعات پایانی شب و مواقعی که مامورین راهور حضور ندارند، عدم رعایت حق تقدم، تخطی از سرعت های مجاز ،عدم استفاده راکبان موتورسیکلت ها از کلاه ایمنی و عدم استفاده ازکمربندهای ایمنی توسط رانندگان و سرنشینان خودروها، نمونه هایی از مواردی است که با رعایت آنها توسط شهروندان می توان از بسیاری از موضوعات و مشکلات این حوزه پیشگیری کرد.

نکته قابل اهمیت در این حوزه فرهنگ سازی و آموزش شهروندان است که در سال های اخیر جزو اولویت های مجموعه انتظامی بوده که با مشارکت ادارات و نهادهای دیگر در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان در پایان بر لزوم همکاری و مشارکت همه شهروندان با پلیس در راستای استقرار نظم و امنیت تاکید کرد و قانون مداری و رعایت قوانین و مقررات را بهترین نوع مشارکت شهروندان با پلیس در تامین نظم و امنیت یاد کرد .

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی