سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
هلاله امینی عضو شورای شهر خبر داد:
یکشنبه 6 آبان 1397 / 07:45|کد خبر : 6313|گروه : اجتماعی

تشکیل مجمع مشورتی بانوان برای اولین بار در پنج دوره شوراهای شهر در کشور

عضو کمیسیون بانوان شورای شهر مریوان از تشکیل مجمع مشورتی بانوان برای اولین بار در پنج دوره گذشته شورای شهرها خبر داد.

عضو کمیسیون بانوان شورای شهر مریوان از تشکیل مجمع مشورتی بانوان برای اولین بار در پنج دوره گذشته شورای شهرها خبر داد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر،  جلسه کمیسیون بانوان شورای شهر مریوان با حضور اعضای شورای شهر و بانوان فعال در سطح شهر در ساختمان شورا برگزار شد.  این جلسه به ریاست خانم هلاله امینی نماینده استان کردستان در شورای عالی استانها و عضو کمیسیون بانوان در ابتدای سخنان خود ابراز داشت:در طی پنج دوره شورای شهرها برای اولین بار مجمع مشورتی بانوان با هدف حضور پررنگ تر بانوان در جامعه و پیگیری مطالبات و خواسته های آنان تشکیل گردیده است.

نماینده استان کردستان در شورای عالی استانها در ادامه خاطر نشان کرد:بعنوان نماینده شورای استان پیگیری های لازم از سوی آقای جوهری دادستان محترم استان کردستان در خصوص تشکیل کارگروهی جهت بازدید از زندان زنان جهت بررسی مشکلات و تسهیل امور بانوان همچون مشکلات بهداشتی، تعدیل حکم ها و مرخصی آنان انجام شده است.

عضو کمیسیون بانوان شورای شهر مریوان با اشاره به پیگیری های و برنامه های شورا در خصوص امور بانوان در سطح شهر افزود: با توجه به اینکه امروزه مادیات تنها نیاز انسانها نیست و نشاط اجتماعی نیز لازمه زندگی در جامعه است،علیرغم محدودیت بودجه و وضعیت اقتصادی شهرداری می توان جشنواره ها و مسابقاتی را با کمترین هزینه در سطح شهر همچون جشنواره غذاهای محلی، مسابقات ورزشی در پارک بانوان برگزار کرد.

وی در ادامه در خصوص معضلات اجتماعی شهرستان از لزوم ایجاد پایگاه جدید اورژانس اجتماعی سخن گفت و خاطر نشان کرد: این پایگاه ها با همکاری بهزیستی و مشاوره رایگان به شهروندان خدمت رسانی خواهد کرد و در زمینه معضلات و کاهش آسیب های اجتماعی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

هلاله امینی عضور شورای شهر مریوان در خصوص راه اندازی پایگاه فنی و حرفه ای بانوان خاطر نشان کرد: پیگیری های لازم از طریق اداره فنی و حرفه ای کل کشور در خصوص لزوم راه اندازی مجدد پایگاه فنی و حرفه ای بانوان جهت خدمت رسانی و افزایش توانمندی این قشر صورت گرفته است که امیدواریم در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

امینی با ابراز امیدواری از تشکیل این مجمع افزود: تشکیل مجمع مشورتی بانوان مریوان گامی در راه افزایش نقش‌آفرینی بانوان در نظام تصمیم‌گیری‌ها و نیز افزایش سهم بانوان در فرآیند مدیریت شهری باشد و از این پس شاهد حضور پررنگ‌تر بانوان در حوزه‌های فرهنگی- اجتماعی- عمرانی- اقتصادی و تصمیم‌گیری‌های کلان در حوزه مدیریت شهری باشیم.

در پایان این جلسه بانوان حاضر ضمن تشکر و قدردرانی از اعضای کمیسیون بانوان شورای شهر در خصوص تشکیل مجمع مشورتی بانوان برای اولین بار در شهرستان مریوان و استمرار این جلسات به بیان مطالبات،پیشنهادات و خواسته های خود پرداختند.

تشکیل مجمع مشورتی بانوان برای اولین بار در پنج دوره شوراهای شهر در مریوان

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

محمدنژادیکشنبه 6 آبان 1397 | 20:08

1
4

دست خوش، واقعا کاری ستودنی وفوق العاده مفید می باشد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی