سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 2 آبان 1397 / 11:04|کد خبر : 6300|گروه : اقتصادی

لایجه مناطق آزاد تجاری تا یکماه آینده تعیین تکلیف می شود

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان به لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی ایراداتی را وارد کرده که در 30 روز آینده این ایرادات برطرف و تعیین تکلیف می شود.

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان به لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی ایراداتی را وارد کرده که در 30 روز آینده این ایرادات برطرف و تعیین تکلیف می شود.

به گزارش زریوارخبر، صدیف بدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایرادات شورای نگهبان مربوط به اصل 74 قانون اساسی است شامل مغایرت با بند 17 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در خصوص اصلاح نظام درآمدی دولت و افزایش سهم درآمدهای مالیاتی، مغایرت با بند یک سیاست های کلی آمایش سرزمین در خصوص ایجاد امکانات عادلانه، فرصت های برابر و رفع تبعیض ناروا در مناطق مختلف کشور و مغایرت با بند 11 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور است.

وی بیان کرد: همچنین شورای نگهبان اعلام کرده که روند قانونی برای تصویب نهایی مناطق آزاد طی نشده و ایجاد مناطق جدید اقتصادی و آزاد در لایحه دولت اضافه شده که نیاز به بررسی بیشتر دارد .

بدری ادامه داد: این ایرادات در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است و نمایندگان هم پیگیر هستند تا ایرادات لایحه مناطق آزاد برطرف و دوباره در صحن علنی مجلس مطرح شود .

بدری ادامه داد: بر اساس اظهارات اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ،امیدواری برای برطرف شدن این ایرادات بیشتر است.

وی افزود: نمایندگان مجلس با کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام مذاکره کردند و امید است این پیگیری ها منجر به تصویب نهایی این لایحه شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: منطقه آزاد تجاری برای استان‌های مرزی و کمتر توسعه ‌یافته مانند اردبیل به عنوان یک محرک قوی برای رشد و توسعه است که امیدواریم با تصویب قطعی این منطقه شاهد پیشرفت استان اردبیل باشیم.

کلیات لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری در کشور هفتم شهریورماه 97 و جزییات آن 11 شهریورماه در مجلس تصویب شد.

براساس این لایحه مصوب مجلس مناطق اینچه برون در استان گلستان، مهران در ایلام، اردبیل در استان اردبیل، سیستان در استان سیستان و بلوچستان، بانه - مریوان در استان کردستان، جاسک در استان هرمزگان، بوشهر در استان بوشهر و قصر شیرین در استان کرمانشاه به عنوان مناطق آزاد تجاری و صنعتی جدید تعیین شدند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کوردی 1چهارشنبه 2 آبان 1397 | 20:19

3
0

در این شرایط با این وضعیت شکننده اقتصادی و تاریکی آتی در سیاست ، این طرح نمیتوند مثمرثمر باشد!!!
کوردستان وایرانم آرزوست

پاسـخ

سیستانیدوشنبه 21 آبان 1397 | 14:54

0
0

وقتی زیرساختها ازقبیل کارگاه های تولیدی ، کارخانه و...... فراهم نیست ، فقط واردات خواهیم داشت.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی