سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شعبانی :
یکشنبه 22 مهر 1397 / 15:45|کد خبر : 6276|گروه : اجتماعی

سایت زباله مریوان باید بصورت بازیافت علمی در عصرآباد باقی بماند

یکی از فعالان اجتماعی مریوان در پیامی ضمن تٲکید بر بازیافت علمی در همان محل، رفع مزاحمت برای مردم اسراوا(عصرآباد) و اثبات ناصحیح بودن ایدەی جابجایی محل دپوی زبالە را خواستار شد.

یکی از فعالان اجتماعی مریوان در پیامی ضمن تٲکید بر بازیافت علمی در همان محل، رفع مزاحمت برای مردم اسراوا(عصرآباد) و اثبات ناصحیح بودن ایدەی جابجایی محل دپوی زبالە را خواستار شد.

به گزارش زریوارخبر، محمد شعبانی یکی از فعالان اجتماعی شهرستان مریوان، کاندیدای نمایندگی مجالس شورای اسلامی ادوار و کارمند اداره مالیات این شهرستان در پیامی در کانال تلگرامی در خصوص زباله و وضعیت آن اینگونه نوشت: با توجه به تٲکید بر بازیافت علمی در همان محل، رفع مزاحمت برای مردم اسراوا(عصرآباد) و اثبات ناصحیح بودن ایدەی جابجایی محل دپوی زبالە، اخبار رسیدە حاکی از آن است کە حاضران در جلسە روز سوم شهریور سیاە کە اطلاعات بسیار نادرستی را بە جناب استاندار منتقل و بر اساس همان دادەهای نادرست، تصمیمات غیرکارشناسی و احساسی گرفتە شد، اینک یکی یکی خود را مبرا جلوە دادە و چنان وانمود می کنند کە استاندار و کارگروە پسماند بە تنهایی چنان تصمیمی اخذ نمودە اند!

بە زعم ما برگزاری جلسە با حضور نمایندە مردم در مجلس و شوراها و تعدادی از نیروهای مردمی ، نشان میدهد کە هدف جناب استاندار، دستیابی بە اطلاعات بیشتر پیرامون موضوع و ارج نهادن بە تصمیم جمعی بودە است.

بنابراین هیچکس نمیتواند جناب استاندار کردستان را در موضوع انتقال محل دپوی زبالە از اسراوا بە ناوتاق بعنوان مقصر معرفی نماید. زیرا کە اصولا" شخص استاندار در چنان جزئیاتی وارد نمی شوند.

مردم بخوبی آگاهند، زمانیکە صورتجلسەای تنظیم میشود، همەی کسانی کە پای صورتجلسە را امضاء نمودە اند، بە یک اندازە نسبت بە مفاد آن مسئولیت مدنی و حقوقی دارند.

شارنشین(کانال محمد شعبانی)، حسب هماهنگی بعمل آمدە با دادستان محترم مریوان، بە زودی تصویر صورتجلسە مورخ ۳/٦/۹۷ را منتشر میکند تا همەی مردم بشناسند و بدانند رنگ و وزن افراد را. تا سیە روی شود هرکە در او غش باشد.

به گزارش زریوار خبر، استاندار کردستان در جلسه پیش ازظهر روز شنبه سوم شهریورماه سالجاری با حضور متنفذین، اعضای شورای شهر، شهردار ، فرماندار وقت، امام جمعه و نمایندگانی از روستای عصرآباد و اعضای انجمن های زیست محیطی در صورتجلسه ای که همان روز در کانال زریبار خبر منتشر شد وعده حل دو ماهه سایت زباله شهرستان مریوان را داد و با مامور کردن معاونت وقت عمران استانداری خواستار بررسی کارشناسی و تعیین مکان مناسب برای سایت جدید زباله مریوان شد. در نیمه اول شهریورماه معاونت وقت عمران با مامور کردن تیم کارشناسی سه نقطه از شهرستان را برای سایت جدید زباله تعیین و بعد از بررسی کارشناسی و نقاط قوت وضعف با رأی هفت نفر از مدیران کارگروه پسماند استان محلی تحت عنوان ناوطاق در منطقه کوماسی تعیین شد که با موضع گیری و اعتراض اهالی منطقه روبه رو شد. جلسات متعدد با اهالی منطقه که توسط سرپرست فرمانداری و معاون عمران فرمانداری برگزار شد اما تاکنون اهالی این منطقه اجازه تخلیه زباله را نداده اند. 

با گذشت بیش از 45 روز از وعده استاندار کردستان و تعیین مکانی(ناوطاق) برای سایت زباله -با توجه به اعتراض اهالی کوماسی و انجمن ها- تاکنون اقدام عملی برای سایت جدید زباله مریوان انجام نشده است.  

سایت زباله مریوان از 15 سال گذشته تاکنون به معضلی برای این شهرستان تبدیل شده است و بسیاری هم چون محمد شعبانی معتقدند سایت زباله مریوان باید در محل فعلی (عصرآباد) باشد اما باید بصورت بازیافت و روش های به روز و علمی انجام شود و هیچ گونه مزاحمتی برای مردم این منطقه بوجود نیاورد.   


متن صورتجلسه 97/6/3 تعهد استاندار و مسئولین استانی و شهرستانی به نمایندگان روستای عصرآباد 

سایت زباله مریوان باید بصورت بازیافت در عصرآباد باقی بماند


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

یاسریکشنبه 22 مهر 1397 | 16:43

5
8

انجمن ها هم اصرار دارن که عصرآباد باشه و موارد بهداشتی هم رعایت بشه

پاسـخ

Adiiیکشنبه 22 مهر 1397 | 19:03

7
0

سلام طبق سند مربوط یه هیچ وجهه حق تخلیه زباله تو سایت اسراوا ندارند این حرفا نشان از بی کفایتی بیخیالی مسئولینه که جا مکان و دستگاه مربوط به تفکیک زباله رو پیدا نکردن.منظور مسئولین از دستگاه بازیافت گذاشتن ی تسمه گردان و چهار پنج کارگر بزارن اونجا تا حلب اهن خردنوناشو جدا کنن

پاسـخ

ساساندوشنبه 23 مهر 1397 | 19:28

6
0

شعبانی چه نوع فعالیتی اجتماعی داردو ما خبر نداریم/

پاسـخ

به رهه مپنجشنبه 26 مهر 1397 | 07:36

2
0

ایشون باید هر شب 100 بار از روی کلمه (فعال مدنی ) بنویسند .
فعال مدنی فعال مدنی ........................

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی