سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس:
شنبه 21 مهر 1397 / 20:57|کد خبر : 6275|گروه : سیاسی

انتصاب مدیران مریوان به سفارش مسوولان قبلی کردستان است/فرماندار سفارشی به درد مریوان نمی‌خورد

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس گفت: نخستین معیار در انتخاب فرمانداران کردستان، نه اصل توانمندی و شاخص شایسته‌ سالاری، بلکه گرایش سیاسی و جناح‌بازی است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس گفت: نخستین معیار در انتخاب فرمانداران کردستان، نه اصل توانمندی و شاخص شایسته‌ سالاری، بلکه گرایش سیاسی و جناح‌بازی است.

به گزارش زریوارخبر، منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: مریوان یکی از شهرستان‌های مرزی و مهم کردستان است که توجه به توسعه آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی وجود مدیران توانمند، توسعه‌محور و دلسوز را از شاخصه‌های مهم در توسعه هر منطقه‌ای دانست و گفت: تاخیر در انتخاب فرماندار برای شهرستانی با این اهمیت به ضرر مریوان است و این انتظار وجود دارد هرچه زودتر تصمیمات منطقی و لازم برای انتخاب و معرفی فرماندار جدید این شهرستان گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه انتخاب فرماندار توسط استاندار به وزارت کشور معرفی می‌شود اما توجه به پیشنهاد نماینده مردم در مجلس که بیشترین شناخت را از مشکلات و دغدغه‌های منطقه دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: استاندار نماینده دولت در استان و نماینده مردم در مجلس وکیل مردم است و قطعا انتخاب فرمانداری که همسو با دولت و نمایندگان باشد بهتر می‌تواند با بهره‌گیری از حمایت‌های دو طرف در راستای توسعه شهرستان کار کند.

وی اظهار کرد: هرچند تاخیر در انتخاب فرماندار مریوان یک موضوع مهم است، اما گاها نبود فرماندار به مراتب بهتر از انتخاب فردی ناتوان است!

وی گفت: متاسفانه نخستین معیار در انتخاب فرمانداران کردستان، نه اصل توانمندی و شاخص شایسته‌ سالاری، بلکه گرایش سیاسی و جناح‌بازی است و دومین معیار نیز روابط با مجموعه درون دایره آنان است که این به زیان مردم خواهد بود.

مرادی اظهار کرد: نمایندگان مردم بر اساس شناختی که از مردم و استعدادهای حوزه انتخابیه خود دارند می‌توانند در انتخاب افراد توانمند نقش مهمی ایفا کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی  افزود: گاها می‌بینیم مسوولان استانی به دلیل عدم تمایل و همراهی با نمایندگان اصرار به انتخاب افرادی دارند که به لحاظ توانایی کارنامه قابل دفاع ندارد که این جز ضرر، برای مردم نفعی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته افرادی به عنوان مسوول برای شهرستان مریوان انتخاب شده‌اند که اغلب سفارشی مسوولان سابق استان بوده‌اند که کارآمدی و توانایی آنها بررسی نشده و بدون هماهنگی با نمایندگان مسوولیت به آنها واگذار شده است.

مرادی تصریح کرد: اینگونه انتصاب‌های مسوولان سفارشی فرایند توسعه در شهرستان مهم و استراتژیکی مانند مریوان را به تاخیر انداخته است و زمانی که به ناکارآمدی و ناتوانی آنها انتقاد می‌شود، تنها توجیه آنها این است که چون به تازگی منصوب شده‌اند خوب نیست جابجایی صورت بگیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی  عنوان کرد: این طرز تفکر مدیران ارشد استانی از یک سو و ناکارآمدی مدیران شهرستانی از سوی دیگر، موجب نارضایتی مردم شده است.

وی اظهار کرد: روا نیست که جور تصمیمات غلط مسوولان استانی و ناکارآمدی مدیران شهرستانی را مردمانی بکشند که در راه دفاع از کشور در طول تاریخ انقلاب نقشی تعیین‌کننده داشته‌اند و ایثار کرده‌اند.

مرادی افزود: قطعا تعامل مسوولان دولتی استان با نمایندگان مجلس موجب توسعه استان خواهد شد و خواسته نمایندگان در انتخاب افراد توانمند برای سکان‌داری حوزه انتخابیه یک خواسته شخصی نیست.

وی اضافه کرد: امروز دیدگاه جامعه به سمتی است که ناکارآمدی مدیران را از دید نمایندگان می‌بینند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

رحمانشنبه 21 مهر 1397 | 21:18

27
3

یکسال دیگر انتخابات مجلس برگزار میشه داری راه را برای خودت صاف میکنی معلومه که تابحال چه افراد ناکار آمدی توسط جنابعالی استخدام شده اند از اقوام و دوستان نزدیک خودت . خواهشا در این یک مورد دخالت نکن که به جایی نمیرسی

پاسـخ

شهروندشنبه 21 مهر 1397 | 21:23

5
25

آفرین دقیقا حق با آقای مرادیست ما نماینده انتخاب کردیم که بر امورات دولت نظارت کند واز انتصابات نا بجای دولت جلوگیری به عمل آورد چطور نباید استاندار نظر نماینده مردم را لحاظ کند به لحاظ قانونی این امر مصداق نظارت بر عملکرد دولت است که از وظایف نماینده مجلس است

پاسـخ

احای محمدی ره شه دیمشنبه 21 مهر 1397 | 21:46

12
1

جاری فرماندارمان بو چه س . اشکاله کد چی پی کرت

پاسـخ

پیاوشنبه 21 مهر 1397 | 22:43

13
0

کاش بین خبرها و شعارها با واقعیت فاصله نبود یا حداقل اینقد فاصله نبود... مسولان مرگ و قیامت از رگ گردن نزدیکتر است./.

پاسـخ

شهروندیکشنبه 22 مهر 1397 | 07:20

15
0

قطعا اگر اينچنين بوده باشه انتصابات مريوان كه نيست وجود جنابعالي در اين ٣ سال جاي سوال خواهد بود
يعني وقتي كه حرف و توانت به انتخاب يك رئيس اداره نرسد در مركز كي حرفت را كوش مي دهد؟!!!

پاسـخ

عقلانیتیکشنبه 22 مهر 1397 | 07:49

16
1

آقای منصور مرادی شما داری سنگ خودتون رو به سینه می زنی پس وانمود نکن که دلسوز مریوان هستید. این اصرار به ظاهر دلسوزی شما برای انتخاب فرماندار مریوان فقط بخاطر انتخابات مجلس آینده است ولی مطمن باش حتی اگر پدر خودت فرماندار مریوان شود شما دیگر هیچ وقت صندلی های مجلس را نخواهید دید پس بیشتر از این خودت رو ازیت نکن.

پاسـخ

foad mohammadiیکشنبه 22 مهر 1397 | 08:06

8
10

خدا شاهده عين حقيقت را گفته، شما در نظر بگيريد يه نفر سفارش شده و بي تجربه را ميارن بزرگش ميكنن در استان كردستان بعدا ميگي سابقه ت چيه ميگه من در كردستان فلان پست را داشته ام، تا كي بايد كردستان ازمايشگاه و سكوي پرتاب براي ديگران ناتوان!؟ باشد اماتوانمندها وبومي هااززسهم مديريتي بي بهره باشتد ، اينجا نقطه شروع براي كسب تجربه جهت نيروهاي بومي است پس خواهشا اگه توانمند غير بومي نمياد حداقل از توانمندان منطقه اي و محلي بهره بگيريد و نه سفارشي و ازمايشگاهي و جناحي، اين آفت عدم توسعه كردستان است

پاسـخ

عجبیکشنبه 22 مهر 1397 | 08:21

18
1

آقای نماینده محترم تمام انتصابات مستقیما با نظر خود شما بوده ومسئولیت آنها هم بر عهده شماست اکنون برای شانه خالی کردن وتوجیه انتخابهای اشتباه شما بسیار دیر است
خودتان خوب میدانید که تمام انتخابهایتان اشتباه بوده وچوبش رو نوش جان فرمودید .در ضمن زمانیکه دنباله رو نماینده سنندج شدین وتمامی حرفهایش را بی چون وچرا پذیرا گشتی باید فکر امروز را میکردی زمانیکه دنبال دو چهره منفور ادوار افتادی باید فکر امروزت را میکردی
برادر من این حرفها در قد وقواره شما نیست وما هم مشکل عقلی نداریم که نفهمیم دوروبرمان چه خبراست
به پایان سلام کن

پاسـخ

مریوانییکشنبه 22 مهر 1397 | 09:04

16
0

جناب مرادی با توجه به مدیریت شما وبا توجه به لابی گری که توانستی برای جذب رای نمایندگان وبه طبع ان در ادارات وارگانها انتظار داشتی انچه شما می گوید اجرای شود مرد مومن توانستی در سطح ادارات کسانی جابجا کنید وعده ای را نون بر ولی انتظار سطح کلان نداشته باش می خواهی با این گفته ها دل برات بسوزانیم یا به توانایت بخندیم کدام مدیر مریوانی که جابجا شود شما نبودید تا نا کار امدی یه گردن دشمن بیندازیم در کدام خواسته نظر مردم جویا شده ای تا بگوییم خواسته شخصی نیست ایا جنا ب شفیعی انتخاب شما نبود ایا ...احمد رضای برادر محمد رضایی در دفاع از جناب عالی سخنرانی نکرد چرا حالا از در دیگری حرف می زنید چون مدیرت دارد وتوانای اجازه شهر ***بیشتر به شما نمی دهد

پاسـخ

محمدیکشنبه 22 مهر 1397 | 09:40

18
0

باسلام اقای منصوری مردای شما به عنوان نماینده چکار کردید شما که بومی هستید شما که دغدغهای مردم رو میدونید بفرماید که چکار کردید مطما باشید کسی که شما انتخاب کنید مثل خود شما میماند خودتان چی کارنامه خوبی دارید این سوالو از خودتون پرسیدید

پاسـخ

شهروند مریوانییکشنبه 22 مهر 1397 | 10:29

17
0

به سفارش شما به درد میخوره انشالله .ادم حالش از همه تون بهم میخوره

پاسـخ

مریوانکمیکشنبه 22 مهر 1397 | 16:39

3
16

بنظر من هر کسی جای نماینده باشه همین کار را می کنه و بنظر استاندار هم باید یک نفر بومی را انتخاب کنند . اگر امروز بومی فرماندار بشه پس فردا بزرگ میشه. برای بزرگ شدن باید از شهر خودمان شروع کنم شاید خیلی ازما با نماینده اختلاف نظر داریم ولی در این شرایط باید حامی نماینده باشیم

پاسـخ

مریوانییکشنبه 22 مهر 1397 | 17:36

20
2

این بازی انتخاباتی بود که جناب نماینده مرادی واقبال محمدی راه انداختن تاتوان را فرماندار مریوان کنند دراین میان هیوای رحیمی رابازی دادن تا به کل از کاندیداتوری برای مجلس آتی کنار زده شود ازهیوابعید بود که گول وعده های منصور راخورد

پاسـخ

ناصریکشنبه 22 مهر 1397 | 18:06

17
1

جناب آقای مرادی سنگ بومی زدن رو به سینه نزن مگر خبر نداری که روسای این شهرستان یکی یکی رفتن بجای اون افراد بدون تجربه از شهرستان های دیگه اومدن اونوقت می فرماید فرماندار بومی. شما روسای بومی بذار بقیه پیشکش

پاسـخ

یک شهروندیکشنبه 22 مهر 1397 | 22:59

8
0

از دیدگاه جناب نماینده هر کس گوش به فرمان ایشان باشد و بتواند برایشان رای جمع کند مدیری دلسوز و توانمند و هر کس کار خود را بدرستی انجام دهد و رای جمع نکند مدیری نالایق و ناکارآمد است. کاشکی بجای عوض کردن مدیران و معاونین و رده های پایین در ادارات به فکر منافع عمومی بودید که هم به نفع خودتان بودید و هم به نفع عموم ولی افسوس.....

پاسـخ

عبدلیکشنبه 22 مهر 1397 | 23:19

8
0

جناب مرادی سفارش می کنم یک شب از قالب خود بزرگ بینی خارج شوید و در خلوت با خودتان بررسی کنید که در این مدت چه گندی به این دوشهرستان زدید سری هم در این خلوتگاه به شهرستان مظلوم سرواباد بزنید وجدان خوابیده خودتان را قضاوت کنید ببینید جمعیت این شهرستان مظلوم از زمان انتصابات شما تا کنون چقدر کاهش داشته و سرواباد تا به ناکجا اباد تبدیل می شود .

پاسـخ

شهرونددوشنبه 23 مهر 1397 | 08:23

11
0

در حوزه بهداشت شهرستان آیا شما به زور انتصاب نکردی؟ خود شما بانی اصلی دخالت در این نوع اموراتی مهندس!!!!!

پاسـخ

مریوانچهارشنبه 25 مهر 1397 | 14:31

5
0

آقای نماینده مردم را چه دیدی بعد از ۳ سال. از کی شما برای این مردم دلسوز وکارآمد شدی . نه خیر جنابعالی وظیفه تون یه چیز دیگه نه مهره چینی برای یکسال دیگر مردم بیشتر از شما مستحضرند که جنابعالی مردمی ودلسوز این مردمید .

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی