سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 15 مهر 1397 / 16:05|کد خبر : 6260|گروه : سیاسی

چند ملاحظه مهم در انتخاب فرماندار مریوان

مریوان شهری با افتخارات بلند گذشته و فرهیختگان و علمای و هنرمندان بی بدیل، هم اینک به عنوان دروازه تجارت رسمی استان با ظرفیت های بالفعل و بالقوه اش و زمینه های توسعه ای با شرایط مرز نشینی از ظرافت و حساسیت خاصی برخوردار است و این موضوع الزام ملاحظات مهم در تعیین فرماندار این شهرستان را افزایش می دهد.

مریوان شهری با افتخارات بلند گذشته و فرهیختگان و علمای و هنرمندان بی بدیل، هم اینک به عنوان دروازه تجارت رسمی استان با ظرفیت های بالفعل و بالقوه اش و زمینه های توسعه ای با شرایط مرز نشینی از ظرافت و حساسیت خاصی برخوردار است و این موضوع الزام ملاحظات مهم در تعیین فرماندار این شهرستان را افزایش می دهد.

به گزارش زریوارخبر، پس از تودیع فرماندار سابق این شهرستان مرزی بازار داغ رایزنی های گسترده  درخصوص انتصاب فرماندار جدید شکل گرفته است نام مدیران نوپا تا مدیران با تجربه اعم از بومی وغیره دراین شایعات مطرح می باشد. به نظر می رسد جذابیت های جانبی این شهر مرزی در این رقابت گسترده مدیریتی برجذابیت های توریستی و طبیعی و نهایتا خدمتی آن ارجحیت دارد.  بنابراین مدیریت استان  باید ملاحظات عمیق تری را در این انتخاب مدنظر داشته باشد.

مریوان شهری مرزی با مسائل عدیده و پیچیده اش با سایر شهرها که جولانگاه سیاسی چند نفر افراطی قرار گرفته اند فرق دارد. مدیریت اجرایی فهیم و صبوری می طلبد که درک عمیقی از مشکلات اخیر در این شهر داشته باشد و به مدد شورای تامین توانمند موجب رفع تدریجی مسائل شهرستان باشند.

مدیریت آتی این شهر باید شناخت کافی از گمرک باشماق به عنوان نزدیک ترین فاصله با تهران و نزدیکی به استان های برخورداری مانند قزوین و زنجان و همدان و اراک به اقلیم کردستان عراق داشته باشد تا فرصت توسعه ای بی نظیری را برای این شهرستان و استان رقم بزند. همچنین با استفاده از ظرفیت مرزی بتواند بازارهای اقلیم را با تجارت رسمی بر روی اقتصاد استان و استان های غربی کشور گسترش دهد. 

بدیهی است گماردن مدیران جنجالی در این شهر پرماجرا، بر پیچیدگی مشکلات آن خواهد افزود. هر چند که از توجهات و اهداف انتخاب چنین مدیرانی اطلاعی در دست نیست ولیکن یکی از اصول ثابت شده مدیریتی این است که مدیر جنجالی هرچند هم مطیع دستورات مافوق باشد،همواره استعداد پوست اندازی و تغییر رویکرد و عبور از فضای موجود را دارا می باشد. حضور مجدد مدیرانی که قرابتی با باند مخوف مشهور شهر مریوان داشته اند و یا حاشیه هایی که مورد آزردگی خاطر برخی اهالی شهر گشته و شهروندان صبور این شهر خاطره خوبی از آن ندارند شایسته مدیریت این شهر زخم خورده نمی باشد. چرا که خاطرات آن دوران ناگوار را در اذهان تداعی کرده و تمامی انرژی مدیران ارشد صرف رفع زنگاره های گذشته خواهد گردید. بنابراین متولیان این نوع گزینش ها نه به اهداف این انتخاب دست خواهند یافت و نه باری از این شهر پربار برخواهند داشت در آن صورت فرصتی برای پرداختن به امورات توسعه و دیگر مشکلات شهری باقی نخواهد ماند ولاجرم پس از مدتی با اوج گیری وپیچیده تر شدن مشکلات شهر، به مطالبات مردمی مریوان باید گفت نقطه سرخط!

منبع: کردپرس

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سارایکشنبه 15 مهر 1397 | 17:24

8
0

باند مخوف شهر؟
کدام باند؟
میشه در اینباره بیشتر توضیح بدید؟

پاسـخ

کارویکشنبه 15 مهر 1397 | 17:25

8
1

در این میانه اصلاح طلبان شهر(منفعت طلبان )هزار رو به دنبال چه هستند؟
از فرماندار جدید چه امتیازی می خواهند؟

پاسـخ

مجتبی جمشیدییکشنبه 15 مهر 1397 | 17:54

15
20

من خرم آبادی هستم آقای هیوا رحیمی رو چندین ساله میشناسم ایشان بهترین گزینه هستن

پاسـخ

میلاددوشنبه 28 آبان 1397 | 18:34

0
0

ازنماینده واستاندار خواهشمندیم جزاقای رحیمی هیچکسو نمیخایم

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی