سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 9 مهر 1397 / 08:38|کد خبر : 6236|گروه : سیاسی

مخالفت نماینده پیشین مجلس به سایت جدید زباله مریوان/ مسولین استانی مقصر و مسول معضل زباله مریوان هستند

ناوطاق بردسپي يكي از قطب هاي گردشگري است لذا با توجه به بحران جهاني و ملي زيست محيطي در عصر حاضر و ارزش و اهميت  اين منطقه،چنين تصميمي از لحاظ زيست محيطي و اقتصادي و ... فاقد توجيه كارشناسي است.

ناوطاق بردسپي يكي از قطب هاي گردشگري است لذا با توجه به بحران جهاني و ملي زيست محيطي در عصر حاضر و ارزش و اهميت اين منطقه،چنين تصميمي از لحاظ زيست محيطي و اقتصادي و ... فاقد توجيه كارشناسي است.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، عبدالله سهرابی نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در خصوص محل جدید سایت زباله مریوان که تأیید استانداری و دستگاه‌های مرتبط  است انتقاد کرد. وی در پیامی که در شبکه های اجتماعی منتشر کرده است آورده است: این شايعات كه اميدوارم هيچگاه جامه عمل به خود نپوشاند علاوه بر ظلم به مردم رنج ديده كوماسي تخريب محيط زيست و تضييع حقوق همه همشهريان و گردشگراني است كه با كمترين هزينه محيط وفضاي پر صفاي ناوطاق را بعنوان مقصد سير و سياحت انتخاب مي كنند.بنابراين و با توجه به موارد زير مخالفت خود را با اين قصد و نيت مخرب و نابجا اعلام مي نمايم:

 

١- ضمن إذعان به معضل زباله و پسماند شهر مريوان واحساس مسئوليت در حل و فصل اين بحران اما همانگونه گفته شد ناوطاق بردسپي يكي از قطب هاي گردشگري است لذا با توجه به بحران جهاني و ملي زيست محيطي در عصر حاضر و ارزش و اهميت  اين منطقه،چنين تصميمي از لحاظ زيست محيطي و اقتصادي و ... فاقد توجيه كارشناسي است.


٢-گرچه همه ما در مشكلات و معضلات شهروهمشهريانمان شريك و در رنج و  عذابيم امانبايد مردم زحمت كش و رنج ديده كوماسي هزينه ضعف مديريت ها را بپردازنددر عصر دانش و صنعت و با وجود تكنولوژي بازيافت چنين تصميماتي ظلم مضاعف به مردم مظلوم و محروم شهرستان و مناطق توريستي ان است.


٣- مسئولين ذيربط استان را در ايجاد و تداوم اين معضل مقصر و مسئول مي دانم با تخصيص اعتبار مورد نياز و با كار مهندسي و كارشناسي مي توانستند از وقوع چنين بحراني پيشگيري نمايند.اكنون اقاي استانداركه نه تنها دعوت شوراها و معتمدين ٢٠ روستاي دهستان كوماسي را در سال گذشته براي ديدار با مردم محروم منطقه وبازديد از محور اصلي وجاده خاكي قرون وسطايي رانپذيرفت بلكه براي تخصيص حداقل اعتبارقطره چكاني اين محور مشترك اقدام ننمود اما در همان حال افطاري پرهزينه هتل ارتميس و حضور مكرر در جنگ شادي برج ميلاد را به اسفالت وسفر به جاده پرگردو خاك و ديدار با مردم كوماسي ترجيح دادوبا وجود پيگيري ٢ ماهه اينجانب دعوت مردم كوماسي را نپذيرفت اكنون صرف نظر از فقدان توجيهات علمي و كارشناسي و تبعات زيان بار زيست محيطيً، با چه پيشينه و سوابق و خدماتي به خود اجازه مي دهند تنها سرمايه خدادادي مردم كه طبيعتي بكر و منابع و پتانسيلي بالقوه و بالفعل است در معرض خطر و نابودى قرار دهند.


با احترام
عبدالله سهرابي
سوم مهر ٩٧

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهرونددوشنبه 9 مهر 1397 | 08:58

4
1

واقعا با این همه پشرفت و تکنولوژی حل نشدن این معضل فقط نشانه بی سوادی و بی خیالی مسولین شهرستانی و استانی ست و لاغیر

پاسـخ

هاواردوشنبه 9 مهر 1397 | 15:34

0
0

ضمن احترام فراوان جناب سهرابی زمانی نماینده در اوج قدرت و نفوذ در تمام دستگاهای دولتی بودند خود رو نماینده کردستان می خواند به قول معروف دورانش بود‌ و **** میرفت، کار کرد اما برای زادگاهش نه، دهستان محروم خودش رو، الطاف صادقانه و حمایت های بیدریغ رو به دیده فراموشی سپرد کاری که بایست میکرد نکرد حال بنا به دلایل منفعتی ، مصلحتی و یا سیاسی دارد مهربانی می کند و اشک تمساح میریزد.

پاسـخ

مریوانیدوشنبه 9 مهر 1397 | 19:33

0
0

جناب سهرابی فکر نکنم زباله ها به اندازی تخریبی که شما به طبیعت زدی وبرای خودت دردوران نمایندگی تبدیل به باغ کردی به محیط زیست آسیب برساند

پاسـخ

عبهدوشنبه 9 مهر 1397 | 19:47

0
0

تو روت نبيه قصه كي ت و بس

پاسـخ

هیرادسه شنبه 10 مهر 1397 | 04:17

0
0

ای بابا میخوای از بحث زباله هم سواستفاده کنی و بگی منم هستم تو دیگه کی هستی بابا یه روز کنگره ادبی حالا زباله اصلا شما بیستی راستی این همه دلسوخته مردم شهرتند هستید با غربت تهران چکار میکنی لابد اونم بخاطر مردمه چرا شما ملت رو گاگول فرض میکنی ******....

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی