سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 8 مهر 1397 / 21:36|کد خبر : 6234|گروه : سیاسی

استاندار کردستان: هنوز گزینه نهایی فرمانداری مریوان مشخص نشده است /سکان فرمانداری مریوان همچنان بلاتکلیف است

استاندار کردستان با اشاره به معرفی گزینه‌هایی برای فرمانداری مریوان از سوی نماینده مریوان در مجلس گفت: طبیعی است که نماینده مریوان نظراتی داشته باشند، اما نظر نهایی با خود استانداری است.

استاندار کردستان با اشاره به معرفی گزینه‌هایی برای فرمانداری مریوان از سوی نماینده مریوان در مجلس گفت: طبیعی است که نماینده مریوان نظراتی داشته باشند، اما نظر نهایی با خود استانداری است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در حاشیه سفر یک روزه به مریوان در پاسخ به این سوال که آیا گزینه نهایی برای فرمانداری مریوان مشخص شده است یا خیر، اظهار داشت: هنوز گزینه قطعی برای فرمانداری مریوان مشخص نشده است.

وی با اشاره به معرفی گزینه‌هایی برای فرمانداری مریوان از سوی نماینده مریوان و سروآباد در مجلس گفت: طبیعی است که نماینده مریوان و سروآباد در مجلس نظراتی داشته باشند، اما نظر نهایی با خود استانداری است.

استاندار کردستان در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه از جعفر توان به‌عنوان گزینه نهایی فرماندار شهرستان مریوان نام برده می‌شود، آیا وی توانایی اداره این شهرستان را دارد یا خیر، اظهار داشت: توان پیشنه فرمانداری موفقی دارد اما هنوز گزینه قطعی مشخص نشده و به محض رسیدن به نتیجه نهایی، فرماندار این شهرستان معرفی می‌شود.
 

معرفی سه گزینه به وزارت کشور برای تصدی پست فرمانداری مریوان/توان شانس بیشتری دارد
 

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، هفته آینده جعفر توان، احمد محمد رضایی و هیوا رحیمی برای آخرین بررسی ها به وزارت کشور خواهند رفت تا بعد از گزینش نهایتا یکی از آنها تصدی پست فرمانداری مریوان را عهده دار شوند.

گفته می شود مجموعه استانداری برای تصدی پست فرمانداری به جعفر توان تمایل بیشتری دارند و بر روی انتخاب وی تاکید زیادی دارند.

توان نزدیک به ۱۰سال پیش شهردار شهر مریوان بوده است و از نظر عامه مردم این شهر وی فردی قاطع، مدیر و توانا است.

برخی ها در فضای مجازی در تحلیل های خود مطرح کردند که هیوا رحیمی از معاونین کمیته امداد مرکز استان کردستان مورد حمایت منصور مرادی نماینده مجلس است. همچنین برخی ها معتقدند گزینه ای دیگری برای تصدی پست فرمانداری مریوان وجود دارد که تاکنون اسمی از وی برده نشده است. هر چند در دنیای سیاست نمی توان چنین تحلیل های را بطور قطع باور کرد.

روز سه شنبه در جلسه ای در وزارت کشور، مرادنیا استاندار کردستان و منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در خصوص انتخاب فرماندار جدید شهرستان مریوان بحث و تبادل نظر کردند که در نهایت به نتیجه نرسیدند.

در این جلسه در خصوص گزینه های مطرح بحث و تبادل نظر شد و منصور مرادی خواستار معرفی مجدد هیوا رحیمی( از معاونان کمیته امداد استان کردستان) به عنوان فرماندار جدید این شهرستان شد. جعفر توان دیگر گزینه مطرح فرمانداری مریوان است که مورد توجه بخشی از مجموعه استانداری است. جعفر توان همچنین مورد توجه وزارت کشور و بخصوص تیم گذشته زاهدی استاندار سابق کردستان است.

هر چند گمانه زنی این روزها در خصوص معرفی فرماندار مریوان به بالاترین حد خود رسیده است که احمد محمد رضایی یکی دیگر از گزینه های فرمانداری مریوان است که چند سال پیش فرماندار شهرستان سروآباد بوده است. محمدرضایی در افکار عمومی شهرستان سروآباد به عنوان فرماندار مردمی شناخته می شود.

خوش اقبال معاون سیاسی-امنیتی استانداری کردستان چند روز پیش اعلام کرد: هفته جاری فرمانداران جدید دو شهرستان مرزی بانه و مریوان انتخاب و معرفی خواهند شد. اما با توجه به شکست مذاکرات استانداری و نماینده مجلس احتمال به تعویق افتادن معرفی فرمانداری مریوان وجود دارد.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

جمال دار سیراندوشنبه 9 مهر 1397 | 01:54

2
6

شفیعی مهره خاسه بو حیف شد مریوانی به جه هشت خوای کاری دروس بو مرادنیا با جابه جا کردن ام مهره نشانی دا کم تجربس خوا به گلایکمان رحم کات لم وسط نماینده و مراد نیا مردم له نشن

پاسـخ

آموزگار پایه اولدوشنبه 9 مهر 1397 | 09:49

11
5

امیدواریم این بار دیگه نماینده دخالت ننماید!!!!!!!! همین......

پاسـخ

طیفسه شنبه 10 مهر 1397 | 00:46

3
0

زریوار خبر چرا اینقد از توان تعریف میکنی یادت نره آزمودە را آزمودن خطاست! زمانی که شهردار بود چه گلی به سر این شهر زد؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی