سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 8 مهر 1397 / 08:51|کد خبر : 6229|گروه : سیاسی

فرمانداری فلاحی تکرار اشتباهات گذشته بود، گزینه جدید در بانه چه می کند؟

ظاهرا رفتن محمد فلاحی، فرماندار بانه بعد از 22 ماه زمامداری و البته بعد از 22 ماه گمانه زنی و رایزنی های سیاسی پشت پرده! از بانه قطعی شده است. او تصمیم گرفت همان اشتباهات مریوان را در بانه تکرار کند و کرد و حالا باید گزینه جدید چه برنامه ای دارد.

ظاهرا رفتن محمد فلاحی، فرماندار بانه بعد از 22 ماه زمامداری و البته بعد از 22 ماه گمانه زنی و رایزنی های سیاسی پشت پرده! از بانه قطعی شده است. او تصمیم گرفت همان اشتباهات مریوان را در بانه تکرار کند و کرد و حالا باید گزینه جدید چه برنامه ای دارد.

به گزارش زریوار خبر به نقل از کردپرس، محمد فلاحی بیش از 22 ماه به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان مرزی بانه زمام امور این شهر مرزی که بیش از 70 درصد درآمد آنها از مرزها تامین می شد را  به دست گرفت این در حالی بود که پیش از آن در شهر مرزی مریوان مسئولیت مشابهی داشت و  انتظار می رفت که فلاحی از اشتباهات گذشته در شهر مرزی مریوان تجربه هایی کسب کرده باشد. اما در زمان سکانداریش در شهر بانه نیز اشتباهات گذشته از جمله عدم تعامل مناسب با مردم را تکرار کرد و این امر باعث ایجاد شکاف میان مجموعه دستگاه های دولتی با مردم در این شهرستان شد. شکافی که آسیب های جدی در این مدت به دنبال داشت. یکی از مهم ترین ایرادات به کار مجموعه فرمانداری و دولت در این مدت بانه، جایگاه متزلزل و گمانه زنی ها در مورد برکناری او از فرمانداری بود. در این 22 ماه که از فعالیت فلاحی در بانه گذشته است هر روز و هر ماه خبرهایی در مورد برکناری فلاحی شنیده می شد. بسیاری از آگاهان حتی از عدم تمایل او برای تصدی این مسئولیت سخن می گفتند اما بازی های سیاسی پشت پرده و حمایت عده ای خاص و شناخته شده در فضای سیاسی بانه از جناب فرماندار او را در جایش می نشاند تا اینکه ظاهرا این بازی دیگر قابل ادامه دادن نبوده و حالا قرار است هفته آینده گزینه جدیدی برای فرمانداری یا شاید هم فرمانبرداری به بانه بیاید. فلاحی که اشتباهاتش در مریوان را در بانه یکی از مهم ترین شهرهای مرزی کشور تکرار کرد و عملکردش جای دفاع ندارد. باید دید این بار گزینه جدید در شرایط جدید و خطیر کنونی اقتصادی چه در چنته دارد. مدیریت سیاسی استان کردستان باید دقت داشته باشد که فرمانداری بانه و مریوان دارای نقشی مهم در تامین امنیت مرزی و مهم تر از آن امنیت اقتصادی کشور دارند و برای معرفی گزینه های تصدی این سمت باید دیدی کمی بازتر داشته باشند و حداقل در این مورد از بازی سیاسی که آن چند نفر راه انداخته اند، دوری کنند.

شهرستان بانه ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری، تجاری و صنعتی  دارد که تاکنون این ظرفیت ها مدیریت نشده اند. ضعف دیگر فرماندار بانه ارتباط ضعیف با رسانه ها بود تاکنون تنها یک نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار کرده  است البته وی مانند دیگر مدیران علاقه زیادی به دوربین صدا و سیما دارد و دیگر رسانه ها را به رسمیت نمی شناخت و تلاش می کرد کمتر با این رسانه ها در ارتباط باشد بر همین اساس دفتر خبری برای صدا و سیما در ساختمان فرمانداری مستقر کرد  با وجود  اینکه صدا و سیما در بانه ساختمانی بزرگ و مجزا دارد و با نماینده دیگر رسانه ها کمتر ارتباط برقرار می کرد.

در بخش انتصاب مدیران لازم است که فرمانداری مستقل و بر اساس نیاز عمل کند اما با توجه به ارتباط فرماندار با نماینده و برخی جریان های دیگری هیچگاه به صورت مستقل عمل نکرده و مدیران شهرستان بر اساس شایسته سالاری انتخاب نشدند و کسانی که برای پست مدیریت انتخاب شدند وابسته به جریان های خاص  بودند.  در بحث دریافت تسهیلات اشتغالزایی شهرستان بانه کمترین سهم را دریافت کرد و آخرین شهرستان به لحاظ دریافت تسهیلات اشتغالزایی بوده که این مهم ناشی از ضعف مدیریت فرمانداری و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

وريایکشنبه 8 مهر 1397 | 15:16

7
2

سايت زريوار خبر همه فرماندارها يكين ولي نميدانم اقاي فلاحي با شما چه كار كرده كه بعد از ٢٢دوماه ازش دلگيري وتيتر خبرتون معلومه كه ازش بدتون مياد

پاسـخ

رضایییکشنبه 8 مهر 1397 | 18:27

6
1

سلام زریوار خبر بوچی هر به شوین عیب فلاحی هه یت.بو چی باسی کاره شیرینکان شفیعی ناکیت.ازانم که ام پیامه پخش ناکیتو

پاسـخ

مریوانییکشنبه 8 مهر 1397 | 18:35

7
1

کردپرس خودش یکی از عوامل عدم توسعه استان هستش خبرهای کذب حمایت از مدیران ناکار آمد تنها نمونه ای از عملکرد ضعیف این خبرگزاری است بجای حمایت از مدیران بومی بدنبال بزرگ کردن مدیران غیره بومی است اگر راست میگه از عملکرد مدیران غیره بومی تحلیل کند

پاسـخ

شهرونددوشنبه 9 مهر 1397 | 00:59

2
4

واقعا نمی دانم بر چه اساسی کسی مثل محمد فلاحی که هیچ گونه توانایی در مدیریت وحتی برخورد اجتماعی در حد یک بچه را ندارد چطور در طول این سالها بخشدارو معاون فرماندار واخیرا فرماندار شده است انتصابهای ما همینجوری است که ما به این وضعیت رسیدیم آخر ایشان در مریوان چه عملکردی داشتند که بردنش بانه تاز ه هنوز گند انتخاب معاونیش در مریوان پا برجاست وعلوم نیست کی آیت گند پاک می شود ومعاونیین به درد نخورش هنوز در مریوان هستند

پاسـخ

آرشدوشنبه 9 مهر 1397 | 10:07

1
3

لطفا نام کسانی هم که از این فرماندار نا کارآمد پشت پرده حمایت میکردند نام بیارید تا مردم بشناسند.
مچکرم از خبرتان شادمان کردید
درود بر شما

پاسـخ

بانه ایدوشنبه 9 مهر 1397 | 16:00

1
0

سلام: محمدفلاحی درست کارکرد مدیران همراه نبودند.توزیع درست اعتبارات دولتی بااینکه کم بود ولی همان کم را هم فرمانداران قبلی درست توزیع نکردند و کمترین سهم مربوط به اساسی ترین و بنیادی ترین حوزه یعنی فرهنگی وهنری بود. درزمان همین محمد فلاحی حوزه فرهنگ رشدی حداقل 20برابری داشته. ازسال 85تا آخر 95 اعتبارات استانی فرهنگی جمعا" کمتر از 200میلیون بود.درحالیکه در همین 2سال فرمانداری ایشان بیش از650 میلیون به بخش فرهنگ کمک کردند. یه کم عجول بودیم. کاش باهم کمکش می کردیم.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی