سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در جلسه شورای اداری مریوان مطرح شد
یکشنبه 25 شهریور 1397 / 19:00|کد خبر : 6221|گروه : سیاسی

فعلا درباره گزینه نهایی فرمانداری مریوان به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتصاب «یوسف باشی»، گفت: هرچند که در این ایام دوست نداشتیم که مریوان بدون فرماندار باشد اما متاسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که گزینه نهائی برای سمت فرماندار این شهرستان را معرفی کنیم.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتصاب «یوسف باشی»، گفت: هرچند که در این ایام دوست نداشتیم که مریوان بدون فرماندار باشد اما متاسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که گزینه نهائی برای سمت فرماندار این شهرستان را معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، منصور مرادی در جلسه شورای اداری شهرستان مریوان که با حضور برخی سرپرست جدید فرماندار مریوان و با حضور از مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مریوان برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم و همچنین اتفاقات ناخوشایندی که در این مدت در این شهرستان رخ داده است گفت: به نوبه خود هفته امر به معروف و نهی از منکر و همچنین تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی مریوان و بانه را به عموم مردم این شهرستان تبریک عرض می کنم.


وی همچنین ضمن تبریک انتصاب آقای «یوسف باشی» به سمت سرپرستی فرمانداری این شهرستان، از زحمات محمد شفیعی در مدت 20 ماه انتصاب وی در سمت فرمانداری شهرستان مریوان تشکر و قدردانی نموده و امید است که در هر جای دیگری که مشغول به فعالیت می شوند موفق باشند. هرچند که در این ایام دوست نداشتیم که مریوان بدون فرماندار باشد اما متاسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که گزینه نهائی برای سمت فرماندار این شهرستان را معرفی کنیم که این امر باعث شد زحمت این منصب را به معاون سیاسی امنیتی مریوان بدهیم که امید است در این مدت ایام کاری وی به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان بتواند با تعامل سازنده دستگاه های اجرایی و بنده بتوانیم در راستای توسعه شهرستان مریوان گامی برداریم. 

مرادی اظهار کرد : امید است که در این مدت کاری که آقای باشی به عنوان سرپرست فرمانداری مریوان انتخاب شده است بتواند حداقل کارهای مفید و موثر در سطح شهرستان انجام دهد  و بارها عرض شده است که نماینده  مجلس دارای ظرفیت و پتانسیل هایی به اعتبار جایگاه حقوقی اش  است که  دستگاه های اجرایی می توانند برای توسعه شهر و رونق اقتصادی منطقه  از آن استفاده کنند.  اگر میان نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی تعامل وجود نداشته  و پیگیری هایی که در سطح ملی مورد نیاز است انجام نشود  شهرستان توسعه نمی یابد.

مرادی با بیان اینکه یک سری مشکلاتی که در شهرسنان مریوان و به طور کلی در استان کردستان با آن مواجه هستیم ریشه ای به جناح بازی های سیاسی بر می گردد، گفت:  گاها دیده می شود که به دلیل مسایلی که به جناح بازی های سیاسی مرتبط است، افراد توانمند و دارای انگیزه خدمت، از دستیابی به سمت های دولتی و اجرایی باز می مانند  و افرادی که در جناح خاصی هستند به انتصاب می یابند و در آخر نیز ضرر این امر را مردم متحمل می شوند.

وی بیان کرد: در انتخاب افراد مسئول به صورت جناحی این مردم هستند که متضرر می شوند و من بارها به مدیران استانی و کشوری اطلاع داده ام که افرادی که به هر سمتی منصوب می شوند فارغ از این امر که در کدام جناح هستند به شرط داشتن توانایی باید  به عنوان مسئول انتخاب شوند.

وی عنوان کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی مریوان می تواند برای این شهرستان یک امتیاز بسیار مثبتی باشد که تنها مشکل آن شاید عدم وجود زیرساخت های لازمه باشد که این امر نیز با چهار بانده شدن جاده مریوان به سمت مرز بین المللی باشماق و همچنین ایجاد و احداث جاده جدید مریوان به سنندج و دیگر جاده های موجود رفع خواهد شد.

امام جمعه مریوان  نیز در ابتدای این جلسه با اشاره به این نکته که چهار ماه از ماه های سال دارای احترام ویژه ای نزد خداوند متعال است که می توان عنوان کرد که ماه محرم یکی از ماه های قابل احترام نزد خداوند متعال است عنوان کرد: پیش از آنکه خداوند متعال آسمان و زمین را  بیافریند به این چهار ماه حرام در سال احترام و قداست خاصی گذاشته است که در تاریخ اسلامی هم برای هر رخداد مهمی که در این ماه رخ داده است از سوی تاریخ نگاران یادداشت شده است.

حاج ماموستا مصطفی شیرزادی اظهار کرد : ظالمان هرگز نمی توانستند باور کنند که پیامبر مکرم اسلام (ص) با اندک افرادی که در اطراف خود داشت بتواند روزی صاحب یک لشکر از افرادی باشد که آنها را با شکست مواجه کرده و بتوانند اسلام را در دنیا  گسترش دهند.

در ادامه این جلسه نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد : فریضه امر به معروف و نهی از منکر راه رستگاری هر فرد مسلمانی است و انسان ها همواره اگر سه سوال را از خود داشته باشند در زندگی خویش هرگز دچار اشتباه نخواهند شد که از کجا امده و برای چه چیزی آفریده شده و زندگی وی دارای چه اهمیتی است و  همچنین به کجا می خواهد برود.

ماموستا فایق رستمی افزود : ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه کربلا که به راستی داغی بر دل همه انسان های مومن گذاشت و مظلومیت سالار شهیدان را می رساند اظهار کرد : امر به معروف و نهی از منکر دو امر مهم دینی هستند که هدف از مبعوث شدن پیامبر مکرم اسلام (ص) نیز برای احیای این امر بوده است.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود : یکی از اعجاز قرآن کریم همین است که امر به معروف و نهی از منکر داشته و افراد مسلمان را برای انجام ان ترغیب کرده و تاکید نموده است.

ماموستا رستمی تصریح کرد : پیشگیری از گناه تنها با زبان نیست  بلکه باید با عمل آن را انجام داد و باید سلام بر مسئولانی داشته باشیم که در زمان فعالیت های کاری خود این امر را از یاد نبرده و انجام می دهند.

در این جلسه امام جمعه و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری به آقای یوسغ باشی سرپرست جدید تبریک گفتند و از زحمات محمد شفیعی در مدت 20 ماه گذشته تقدیر و تشکر کردند.

دیدار شهردار و عضو شورای شهر مریوان با دو مقام کشوری برای رفع مشکلات  لینک خبر http://yon.ir/HzeoH  @zariwarkhabar_com
انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

منتقدیکشنبه 25 شهریور 1397 | 19:40

23
10

راستي انتخاب فرماندار جز حيطه اختيارات يا وظايف نماينده است واقعا بسي مايه شرمندگي است در جلسه رسمي شوراي اداري چنين اظهاراتي ايراد فرمايند؟؟؟!!! پس تفكيك قوا به چه معناست؟!

12
5
آموزگار پایه اول دوشنبه 26 شهریور 1397 | 08:44

مرادی یه جوری میگه زحمتو به آقای باشی دادیم که انگار خودش استانداره.انصافا آدم دلش بحال این دوشهر بلازده می سوزه.البته وقتی که مردم تفریح وسرگرمی وقهر کردن رو بر شرکت در انتخابات ترجیح می دهند نتیجه می شود همین.لابد فردا میگه من در انتخاب فرماندار نقشی نداشته ام.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسـخ

مریوانییکشنبه 25 شهریور 1397 | 20:29

26
12

آخریکی نیست به این نماینده ***** بگوید عامل اصلی بیشتر مشکلات بوجود آمده خود شمایی باچه روی رفتی جلسه شورای اداری اگر میشه یکمی از عملکرد خودت بگو

پاسـخ

ریباز 23دوشنبه 26 شهریور 1397 | 15:06

13
4

مگه شما هم به نتیجه میرسی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی