سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
ماموستا شیرزادی در نماز جمعه:
جمعه 23 شهریور 1397 / 19:14|کد خبر : 6217|گروه : سیاسی

توضیحات ماموستا شیرزادی در خصوص اتفاقات اخیر/ دلار تقلبی وارد بازار مریوان شد

ماموستا شیرزادی در خطبه این هفته نماز جمعه مریوان که با حضور مردم برگزار شد واقعیات سال های گذشته شهر مریوان را در تریبون نماز جمعه بیان کرد.

ماموستا شیرزادی در خطبه این هفته نماز جمعه مریوان که با حضور مردم برگزار شد واقعیات سال های گذشته شهر مریوان را در تریبون نماز جمعه بیان کرد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، کانال تلگرامی ماموستا شیرزادی فیلم و تصاویر خطبه نماز جمعه این هفته را منتشر کرد. ماموستا شیرزادی امام جمعه شهر مریوان در نماز جمعه 23 شهریورماه در جمع نماز گزاران با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر و اهمیت این فریضه در جامعه اسلامی عنوان کرد: یکی از مهمترین برتری های مسلمانان نسبت به سایر ادیان انجام امر به معروف و نهی از منکر است.

وی تصریح کرد: مردم و مسئولان همه وظیفه دارند که این دستور الهی را به خوبی انجام دهند و امید است که در انجام این امر کوتاهی نکنند.

وی در خطبه نماز جمعه با اشاره به وضعیت بازار ارز در کشور و مریوان، گفت: طبق خبرهای رسیده دلار تقلبی وارد بازار شهرستان مریوان شده است و کسانی که قصد خرید دلار و ارز را دارند بیشتر مراقب باشد و راههای تشخیص ارزهای اصل و تقلبی را از کسانی که در این حوزه فعال هستندتحقیق کنند.

ماموستا شیرزادی همچنین با اشاره به مصرف بی رویه آب و کمبود آن در برخی محلات مریوان از همه مردم خواست در برق آب، برق، گاز بیشترین صرفه جویی را انجام دهند تا برخی محلات شهر دچار کمبود آب نشوند.

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مسجد جامع مریوان در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به اتفاقات هفته گذشته با تشریح حادثه کشته شدن فرزندش و دو نفر دیگر از جوانان مریوان، گفت: 9 سال و 71 روز قبل آن کسانی که جوان هستند بیاد ندارند ولی آنهایی که میانسال هستند بیاد دارند درست در تاریخ 14 تیرماه سال 88 زمانی که من در مکه مکرمه بودم در جلوی خانه ما سه جوان به نام های سعدی، هادی و کریم کشته شدند. وقتی برگشتم مردم زیادی از ما استقبال کردند که بی سابقه بود و با خود گفتم حتما اتفاقی افتاده است. سه خانواده داغدار شدند. فرزندان آنها نوازد صغیری بودند. فکر نمی کردم یک روز یک مریوانی من را بکشد. بعد از مدتی از طرف اداره کل اطلاعات استان کردستان سه خانواده را دعوت کردند و آنها را آوردند داخل اتاق که به حال آن را ندیده بودم و نمی شناختم . به والله قسم بخاطر اینکه دستبند به دست داشتند و اسیر بودند سر آنها را بوسیدم. فقط بخاطر پروردگار.

آنها را بعد از مدتی به خانه ما آوردند جلوی آنها بلند شدم فقط بخاطر اینکه اسیر بودند . ماجرا را از وقتی که اسحله در مرز تحویل گرفتند و چکار کردند گفتند بعد از این ماجرا که در تلویزیون های خارجی هم پخش شد و خیلی از شما دیدید. برای مدتی ما آنها ندیدیم تا تاریخ 4 دی 89 از طرف شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران اطلاع دادند که در این دادگاه حاضر شویم. همه سه خانواده و همسران و وکیل خانواده ها و آنها، خبرنگاران و روزنامه نگاران در دادگاه حضور داشتند. و وکیل آنها نیز حضور داشت که اگر تهدید نشده باشد می تواند ماجرا را از او بشنوید. در دادگاه آنها تحت عنوان محاربه محکوم شدند و وکیل آنها درخواست کرد که حکم آنها از محاربه به حکم قصاص تغییر کند تا آن وقت رضایت را از خانواده های مقتول بگیرند که دادگاه تقاضای آنها را رد کردند.و اگر برخی ها این حرفهای من را قبول نمی کنند من مجبور خواهم شد یک روز فیلم آن جلسه دادگاه را در جمعی با حضور مردم پخش کنم.

ماموستا شیرزادی در ادامه، گفت: در تاریخ 12 بهمن ماه سال 89 در دادگاه عمومی و عالی کشور این حکم تایید شد و از آن روز تا به حال از آنها خبر نداشتیم تا هفته گذشته .در ضمن در این موضوع با توجه به حکم محاربه کاری از دست من بر نمی آمد چرا که حکم قصاص نبود و اگر کاری از دست من نیز بر می آمد من یک نفر بودم. خانواده های دیگر، فرزندان آنها چی. من یک رأی داشتم و نمی توانستم در مورد دیگر خانواده حرف بزنم.

وی همچنین مسجد را خط قرمز مسلمانان داسنت و از همه مردم خواست حرمت مسجد را نگه دارند و از جایگاه مسجد محل عبادت و بندگی پرودگار حفظ حراست کنید و نگذارید به خط قرمز پروردگار و رسولش تحدی شود.

ماموستا شیرزادی همچنین افزود: آرزو می کند که در راه مسجد و نماز و نماز جماعت به شهادت برسد.توضیحات ماموستا شیرزادی در خصوص اتفاقات اخیر

توضیحات ماموستا شیرزادی در خصوص اتفاقات اخیر

توضیحات ماموستا شیرزادی در خصوص اتفاقات اخیر/ دلار تقلبی وارد بازار مریوان شد

توضیحات ماموستا شیرزادی در خصوص اتفاقات اخیر/ دلار تقلبی وارد بازار مریوان شد

توضیحات ماموستا شیرزادی در خصوص اتفاقات اخیر/ دلار تقلبی وارد بازار مریوان شد

توضیحات ماموستا شیرزادی در خصوص اتفاقات اخیر/ دلار تقلبی وارد بازار مریوان شد
انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کوردی1جمعه 23 شهریور 1397 | 20:54

36
5

بنده از آن دسته افرادی بودم که روز و شب قبل از اعدام از ماموستا شیرزادی درخواست عفو آنها کردم در آخرین لحظات هم به ایشان پیامک دادم که از قصاص بگذرد...
ولی باید اقرار کنم فرمایشات ماموستا که در بالا بیان داشتند درست و واقعیت دارد
و
ما مردم باید واقعیت را بر مصلحت ترجیح دهیم زیرا راستی جرم پسر ماموستا و اون کشته شدهها چی بود؟
من انسانی مذهبی نیستم تا تعصب دین و مذهب مرا به جانبداری ماموستا بکشاند ولی باید گفت بنده و مریوانیها میدانیم که پسر ماموستا شخصی خاکی و دایم به مسجد و نمازگزاران خدمت میکرد، بی آزار و بی تکبر بود از جنس مردم بود واقعا حقش تقدیر بود نه کشتن!!!
بنظرم جرم پسر ماموستا انسان بودن و خدمت کردن به مریوانیها بخصوص نمازگزاران بود، پس با پوشش سیاسی و با تریبون سیاسی ها nبعد از مرگ و رفتن به سرای آخرت نزد پروردگار بمانند خصلت و سنت کردها برای لقمان و زانیار هم دعای خیر و آخرتی شاد نزد الله برایشآن آرزو دارم امیدوارم با کشتنشان ، خداوند از گناهشان بگذرد

ناگفته نماند ما مردم کورد کم و کسری داریم حق و حقوق پایمال شده داریم ولی نباید به سرنا و دهل ابتر خارج نشین ها توجه کنیم زیرا آنها در فکر منافع و اهداف خود هستند
و بقول بزرگی : ما کوردها از همه ایرانی تریم...
در چارچوب ایران باید در فکر احقاق حق باشیم تازه بنظرم باید در فکر اتصال کوردهای دیگر به خاک ایران باشیم.

خواهشا با خواندن متن فوق مرا عنصر نامطلوب فرض نفرمائید بلکه با واقعیت بنگرید و حلاجی کنید

پاسـخ

شهروند مریوانیجمعه 23 شهریور 1397 | 20:54

32
8

با تشکر از ماموستا شیرزتدی که انصافا حقایق را بیان نمودند ذهنیت مردم مریوان به کلی تغیر یافت مردم هم واقعیتها را خوب درک و همچنان پشتیبان امام جمعه دلسوز و مردمی و شرکت بی نظیر مردم در نماز جمعه امروز بی نظیر ستودنی و قابل ستایش بود

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی