سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
گزارش عملکرد 5 ساله
دوشنبه 19 شهریور 1397 / 07:13|کد خبر : 6206|گروه : اجتماعی

درخشانی سرپرست جدید سازمان آتش نشانی شد/ جعفری سرپرست پدافند غیر عامل شد

محمود درخشانی سرپرست سازمان فضای سبز شهری به عنوان سرپرست جدید سازمان آتش نشانی معرفی شد.

محمود درخشانی سرپرست سازمان فضای سبز شهری به عنوان سرپرست جدید سازمان آتش نشانی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، در سازمان ها و تشکیلات دولتی و خصوصی اهمیت آموزش زمانی نمود می یابد که جهت انجام امور مختلف نیاز به تخصص ها و توانایی های ویژه ای باشد . سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی "ارائه آموزش های لازم در امور آتش نشانی و خدمات ایمنی در سطوح مختلف برای کارکنان سازمان و افراد خارج از سازمان براساس برنامه زمان بندی شده" مسئولیت آموزش و تربیت منابع انسانی شاغل در سازمان از بدو استخدام و در طول خدمت کارکنان بر عهده حوزه آموزش و پیشگیری محول شده است. ارائه آموزش های عمومی و ترویج ایمنی در جامعه و صنایع و ارگان های دولتی و خصوصی نیز از جمله وظایف این حوزه به شمار می رود اهمیت و ضرورت آموزش منابع انسانی در رأس برنامه ریزی و توسعه اهداف سازمانی قرار دارد و از همین طریق با تأمین نیروی آموزش دیده و کارآمد دسترسی به اهداف سازمانی سرعت بیشتری خواهد یافت. بر همین اساس حوزه آموزش به عنوان یکی از مهمترین بخش های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مریوان و متولی تأمین منابع انسانی متخصص و کارآمد، درکنار سایر حوزه های سازمان ، مسئول تحقق هدف کلی سازمان یعنی "استقرار ایمنی پایدار در جامعه" بوده و در نظر دارد با تلاش و مشارکت منابع انسانی متخصص و استفاده از نرم افزارهای آموزشی و ایجاد فضا و محیط آموزشی مناسب با بهره برداری از آخرین تکنولوژی و تجهیزات کمک آموزشی در قالب برنامه های زمان بندی شده به آموزش و ارتقاء سطح علمی و مهارتی منابع انسانی در سطوح مراتب مختلف شغلی و سازمانی توسعه بخشیده و نیازها و خلاء موجود را برطرف نماید. 

عیسی جعفری رئیس سابق آتش نشانی شهرداری مریوان بعد از مراسم تودیع و معارفه و آغاز بکار محمود درخشانی با ارائه از عملکرد چند ساله خود در سازمان آتش نشانی برخی از فعالیتهای انجام شده واحد آموزش در سالهای 93-97 سازمان آتش نشانی مریوان را بدین شرح اعلام کرد:

1. بازدید مداوم کارشناسان سازمان از اماکن عمومی – ادارات – پایانه باربری و مسافری 
2. آموزش آتش نشانان شهرستان های همجوار 
3. آموزش آتش نشان داوطلب 
4. آموزش بیش از 11000 نفر شهروندان شهر مریوان 
5. برگزاری کلاسهای آموزش اطفاء حریق در پارکها ، دریاچه زریبار و مساجد روستاهای شهرستان 
6. آموزش پرسنل بیمارستانهای فجر و بوعلی بطور مستمر 
7. آموزش پرسنل ادارات سطح شهر 
8. آموزش مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه در طول سال شهر مریوان 
9. آموزش مهد کودکها 
10. برگزاری کلاس آموزش غواصی به دانشجویان دانشکده منابع طبیعی سنندج 
11. آموزش نیروهای نظامی و انتظامی سطح شهر 

خرید های انجام شده : 
اهمیت فرایندهای خرید و تدارکات و تجهیزات سازمانی از آنجا ناشی می شود که خرید و تدارکات در رابطه مستمر ودائمی با تمامی بخشهای سازمان از جمله خرید، مالی ، انبارداری، پرسنلی، تولید، تعمیر و نگهداری، طراحی و تحقیق و توسعه و ... بوده، رابطه کاری کم و بیش فعالی با تمامی ارگانهای سازمان دارد. چنین ارتباط هایی هنگامی اهمیت خود را بیشتر نمایان خواهد کرد که بدانیم بخش خرید و تدارکات نقش رابط و واسطه معتبری بین ارکان داخلی یک سازمان با بسیاری از مراکز خارج از سازمان را نیز ایفا می کند. علاوه بر بخشها، فرایندهای بسیاری نیز درسازمانها و به ویژه در سازمانهای خدماتی ، به وسیله فرایند خرید و تدارکات به یکدیگر پیوند می خورند امروزه با رشد تکنولوژی، به ویژه در زمینه تکنولوژی اطلاعات، ماهیت عرضه وخرید به سرعت در حال تغییر است ، جامعه و سازمانها به صورت روزافزون تأثیر رقابتهای شدید،تمرکز و غیر متمرکز بودن،خدمات را مشاهده می کنداز سوی دیگر، مدیریت تدارکات و خرید یک راه حل جامع، منظم وسیستماتیک است که به یکپارچه سازی مبانی ارتباط پرسنل تحت المر و خدمات رسانی ، نظارت و کنترل دقیق تر می انجامد. فرایندهای به کارگرفته شده در مدیریت خرید و تدارکات، ثبت دقیق و اتوماسیون فرایندهای خرید و تدارکات و بهینه سازی تعاملات و ارتباط های درونی و برونی سازمان را با هدف بهینه سازی رابطه سازمان با داخل و خارج ممکن می سازد. 

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مریوان هم از این قاعده استثنا نیست و در این راستا اقدامات ذیل را با اهداف دراز مدت و بازده کاری در آینده را به انجام رسانیده است. 

1. لوازم رفاهی جهت پرسنل 
2. تجهیزات حفاظتی و انفرادی پرسنل عملیاتی سازمان 
3. تهیه لباس عملیاتی و اورکت متحد الشکل 
4. خرید کفکش و لجن کش 
5. تهیه آژیر و نوسازی ماشین آلات سازمان 
6. خرید رایانه و دستگاه چابگر رنگی جهت امورات اداری و روابط عمومی 
7. خرید دستگاه شارژ کپسول پودری و co2 
8. تجهیزکردن سازمان به 2 ست امداد و نجات 
9. تجهیز ایستگاه ها به سیستم دوربین مدار بسته 
10. تجهیز ایستگاه های سازمان به برق اضطراری 
11. تجهیز کردن سازمان به اتوماسیون اداری 
12. تجهیز مرکز فرماندهی عملیات سازمان به سیستم ضبط مکالمات 
13. تهیه نرم افزار مالی ماندگار برای امورحسابداری 
14. ساخت و راه اندازی واحد فرماندهی عملیات در سامانه 125 
15. نوسازی و زنگ امیزی ایستگاه مرکزی
۱۶.خرید بالابر ۱۸ متری.
17. جذب 2 خودرو کمک دار ( F3 )

اعزام نیرو به دوره های تخصصی آتش نشانی 

هر شخصي در سازمان دانش پايه را بر اساس برداشت شخصي كه از اطلاعات درون و برون سازماني به دست مي‌آورد، در اختيار دارد. علاوه بر اين دانش سازماني بر اساس گذشته تاريخي و تجربيان و مهارت‌هاي جمع‌شده خود سازمان شكل مي‌گيرد. بنابراين دو گروه يا دو سازمان به شيوه يكسان، فكر و عمل نخواهند كرد . 

نادر و كمياب بودن: 
دانش سازمان حاصل مهارت‌ها، آگاهي‌ها و روش‌هاي كاري كارمندان است. زيرا آن كاركردها به دانش و تجربيات گذشته و اخير سازمان بستگي دارد و بر اساس دانش قبلي همين سازمان‌ها به وجود مي‌آيد . 

ارزشمند بودن: 
دانش سازماني جديد، باعث بهبود توليدات، فرآيندها، فن‌آوري‌ها يا خدمات مي‌شود و سازمان را قادر مي‌سازد كه رقابت و كارآيي خود را ادامه دهد دانش جديد به سازمان‌ها كمك مي‌كند تا با رويكردي جديد به حل مسائل و مشكلات خود بپردازند و خود را با تغييرات فن‌آوري مرتبط هماهنگ نمايند و آنها را با روشي درست براي تسهيل كاركرد و خدمات سازماني خود به كار گيرند غيرقابل جايگزين بود ن: يعني دانش سازماني به وجود آمده در يك سازمان، قابل به كار گيري در سازمان‌هاي ديگر، به عنوان جايگزين، نيست، چرا كه همان كاركردها، تجربه‌ها و افراد، نمي‌توانند در جاي ديگر دوباره تكرار شوند بر اساس مطالب بالا دانش سازماني يك منبع راهبردي است، لذا سازمان‌هايي كه آرزو دارند به رقابت ادامه دهند و پويايي خود را حفظ كنند بايد ساز و كارها را براي ضبط دانش مربوط توسعه دهند و آن را به طور دقيق، دائمي، مختصر و به موقع به همه افرادي كه به آن نياز دارند، برسانند سازمان ها امروز تحت تاثیر عواملی از قبیل افزایش رقابت و دگرگونی های ناگهانی، نیاز به کیفیت و خدمات و وجود منابع محدود و زیر فشارهای زیادی قرار دارند. اگرسازمانی بخواهد در امور کاری خود پیشتاز باشد و در عرصه رقابت عقب نماند باید از نیروی انسانی متخصص، خلاق و باانگیزه بالا برخوردار باشد.

منابع انسانی اساس ثروت واقعی یک سازمان را تشکیل می دهند. از دغدغه های مهم سازمانی، گردآوری سرمایه انسانی فرهیخته و خردورزی است که قادر به ایجاد تحول در سازمانی که به آن متعلق هستند باشند. یک سازمان موفق مجموعه ای است مرکب از انسان هایی بافرهنگ سازمانی، اندیشه و اهداف مشترک که با کار گروهی در نظام انعطاف پذیر سازمان، تجارب و دانش خود را با عشق به پیشرفت روزافزون سازمان در اختیار مدیریت خود قراردهند.

بنابراین هر فرد نسبت به سازمان و وظیفه ای که انجام می دهد، احساس مالکیت خواهد کرد. استفاده از توانایی های بالقوه منابع انسانی برای هر سازمانی مزیتی بزرگ به شمار می رود . توانمند سازی روش نوینی برای بقای سازمانهای پیشرو است . آموزش و توانمند سازی کارکنان یکی از اهداف سازمانها می باشد . و همیشه براین باور و بر این تبلیغات استوار است که بهره وری در گرو کارکنان تحصیل کرده و توانمند می باشد و بر این مهم هزینه گذاشته شده , دوره های ضمن خدمت , کوتاه مدت و بلند مدت و یائ به طرق های دیگر توانیهای فردی و گروهی آنها در راستای اهداف سازمانی است.

درخشانی سرپرست جدید سازمان آتش نشانی شد/ جعفری سرپرست پدافند غیر عامل شد

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی