سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 17 شهریور 1397 / 10:03|کد خبر : 6196|گروه : فرهنگی

لباس کوردی؛ آمیزه ای از رنگ و زیبایی /لباس کوردی نمادی برای هویت و اصالت

لباس و زبان كردی آداب و رسوم و سنت های منطقه كردستان موجب ايجاد جذابيت هايی برای مسافر و رغبت بيشتر آنها برای سفر به استان كردستان خواهد شد.

لباس و زبان كردی آداب و رسوم و سنت های منطقه كردستان موجب ايجاد جذابيت هايی برای مسافر و رغبت بيشتر آنها برای سفر به استان كردستان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، لباس یکی از نشانه های هویت شخصیتی، فرهنگی و اجتماعی هر فرد در جامعه به شمار می آید و در بسیاری از مواقع ما هویت، شخصیت و حتی شغل افراد را از شیوه پوشش آنها گمانه زنی می کنیم. يكی از اولويت ها برای جذب مسافر و گردشگر در سطح استان كردستان و شهرستان مروزی مریوان و سروآباد سنت ها و آيين ها و پوشش و زبان منطقه است و پوشيدن لباس كردی (محلی) می تواند موجب جذب گردشگری و معرفی و شناساندن فرهنگ و آداب و رسوم  يك منطقه به مسافران و گردشگران شود.

در کردستان تاکنون هم زنان و مردان این دیار با پوشیدن لباس های محلی کردی و گویش به زبان مادری توانسته اند بخش هایی از فرهنگ و آداب و سنن خود را حفظ کنند و با افتخار و با احترام بر حفظ این هویت و اصالت خود تاکید کنند.

بدون شک در دنیای امروز که جهان به دهکده ای کوچک تبدیل شده و فرهنگ و تمدن های مختلف جهان متاثر از فرهنگ غربی هستند حفظ اصالت و هویت قوم ها در کشورهای مختلف جهان آسان نبوده و حفاظت از این گنجینه تاریخی نیازمند عزم و اراده اقشار مختلف مردم است.

پوشيدن لباس كردی توسط مردم و حتی مسئولين و همچنين ارائه موسيقی و كردی و زبان و آيين كردی علاوه بر جذب مسافر و گردشگر یادآوری فرهنگ غنی مناطق کورد نشین است. لباس و زبان كردی آداب و رسوم و سنت های منطقه كردستان موجب ايجاد جذابيتهايی برای مسافر و رغبت بيشتر آنها برای سفر به استان كردستان خواهد شد كه اميدواريم با ترویح اين كار بتوانيم در معرفی استان كردستان و شهرستان مریوان قدمهای مثبتی را برداريم.

لباس کردی به عنوان یکی نمادهای هویتی مردم مناطق مختلف کردنشین از زیباترین نوع پوشاک ایرانی به شمار می آید و این زیبایی در پوشاک زنان این منطقه از تجلی بیشتری برخوردار است.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی