سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
ماموستا شیرزادی در خطبه نماز جمعه:
جمعه 9 شهریور 1397 / 23:45|کد خبر : 6171|گروه : اجتماعی

آتش زدن جنگل و مراتع گناهی نابخشودنی است/ زکات باعث حفظ و برکت در زندگی مؤمنان می شود

امام جمعه مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته خود گفت : آتش زدن مراتع و جنگل ها گناهی است نابخشودنی و فردی که این امر را انجام دهد گمراهی بیش نیست.

امام جمعه مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته خود گفت : آتش زدن مراتع و جنگل ها گناهی است نابخشودنی و فردی که این امر را انجام دهد گمراهی بیش نیست.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستا مصطفی شیزادی ضمن تسلیت به مناسبت جانباختن چهار نفر از حافظان محیط زیست مریوان اظهار کرد: در حادثه آتش سوزی جنگل های روستاهای "پیله و سلسی" مریوان چهار تن از حافظان محیط زیست جان خود را از دست دادند و مسلمانان باید بدانند که آتش زدن جنگل و مراتع گناهی است نابخشودنی که گناهان آنان بخشوده نخواهد شد.

ماموستاشیرزادی افزود : فرد یا افرادی به هر دلیل جنگل و مراتع را آتش می زنند باید بدانند که این امر جدای از گناه نابخشودنی که مرتکب شده اند باعث می شود تا جانداران درون این مناطق در آتش خاکستر شده و از بین بروند که این امر بر میزان گناهان این فرد یا افرادی که بانی آتش بوده اند افزوده می شود.

شیرزادی تصریح کرد : آیا آنانی که آتش را بر پیکره این جنگل و مراتع می زنند نمی دانند که مرتکب چه گناهی می شوند یا این که می دانند و این امر حرام را پیشه خود ساخته اند ولی باید عنوان کرد که به هر دلیل باشد آنان عذاب جهنم را بر جان و مال خود خریداری کرده و در آخرت دچار عذابی دردناک خواهند شد.

امام جمعه مریوان ضمن درخواست از مردم برای یاری دادن حافظان محیط زیست در امر خاموش کردن آتش سوزی جنگل و مراتع اظهار کرد : مردم شهرستان مریوان و شهرنشینان این شهر هنگامی که می دانند جنگل و مراتع این منطقه آتش گرفته است باید به کمک حافظان محیط زیست شتافته و این منابع خدادادی را حفظ کنند.

حاج ماموستا مصطفی شیرزادی افزود : بر هر فردی مسلمان انجام گناه حرام است و هر فردی باید بداند که انجام کاری که حرام است باعث عذاب الهی خواهد شد لذا اگر فرد مسلمان آتش ززدن جنگل ها را حرام بداند دیگر این کار را انجام نخواهد داد و فردی که این عمل زشت را انجام می دهد از خدای خویش نمی ترسد و عذابی سخت در انتظارش خواهد بود.

وی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه خود با عنوان این نکته که زکات باعث حفظ و برکت در مال فرد مسلمان می شود اظهار کرد : اکنون که فصل برداشت محصولات کشاورزی فرا رسیده است کشاورزان باید از محصولات کشاورزی خود که مشمول زکات می شوند زکات خود را پرداخت کنند.

امام جمعه مریوان تصریح کرد : زکات یکی از فریضه های مهم در دین مبین اسلام است که باعث برکت در مال فرد مسلمان می شود.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی افزود : با توجه به آغاز برداشت گندم و دیگر محصولات کشاورزی مسلمانان باید مطابق سفارش قرآن کریم و پیامبر مکرم اسلام (ص) نسبت به ادای فریضه الهی زکات اقدام کنند چراکه زکات باعث حفظ مال می شود.

ماموستاشیرزادی در پایان خطبه خود عنوان کرد : افرادای که مشمول زکات هستند ولی از دادن آن امتناع می کنند از دیدگاه پیامبر مکرم اسلام (ص) جزء کسانی هستند که اهل ریا و تزویر بوده و به روز قیامت اعتقادی ندارند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی