سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 3 شهریور 1397 / 17:15|کد خبر : 6151|گروه : اجتماعی

فوت چهار نفر و مصدومیت دو نفر در حادثه آتش سوزی جنگل های مریوان +اسامی فوت شدگان و مصدومین

صبح امروز بر اثر آتش سوزی  بخشی از جنگل های مریوان چهار نفر از جان خود را از دست دادند و دو نفر مصدوم شدند.

صبح امروز بر اثر آتش سوزی بخشی از جنگل های مریوان چهار نفر از جان خود را از دست دادند و دو نفر مصدوم شدند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر،  بر اثر آتش سوزی  بخشی از جنگل های مریوان در منطقه سلسی و پیله مریوان چهار نفر جان خود را از دست دادند و دو نفر مصدوم شدند. در این حادثه 2 نفر به نام های شریف باجور فرزند بایزید، امید کهنه پوشی(حسین زاده) فرزند احمد از اعضای انجمن سبز چیا و دو نفر از اعضای اداره محیط زیست مریوان به نام های محمد پژوهی فرزند احمد و رحمت حکیمی نیا فرزند امین متاسفانه جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر به اسم ها مختار امین نژاد 33 ساله فرزند ابوبکر و محمد مرادویسی 57 ساله فرزند احمد مصدوم شدند که محمد مرادویسی بر اثر شدت سوختگی با بالگرد به سنندج اعزام شده است.

محمد شفیعی فرماندار مریوان با اشاره به اینکه این آتش سوزی که از روز گذشته بر اثر شدت گرما رخ داده است، گفت: نیروهای مردمی، فعالان محیط زیست، نیروهای  سازمان محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین حضور فعال نیروهای بسیجی که با دستور فرمانده سپاه به منطقه اعزام شده بودند ساعت 9 صبح روز شنبه بدلیل وزش باد بر اثر شدت و گسترده آتش سوزی متاسفانه 4 نفر در دره ای در محاصره آتش گرفتار می شوند و فوت می کنند و دو نفر دیگر مصدوم می شوند.


فرماندار مریوان علت فوت این افراد را خفگی ناشی از دود و سوختگی به علت شدت آتش سوزی جنگل های نزدیک روستاهای سلسی و پیله در شهرستان مریوان اعلام کرد.

وی ادامه دارد: با هماهنگی های انجام شده سه بالگرد امدادی و هوا نیروز کرمانشاه و تعدادی اتوبوس و آمبولانس از شهرستان سنندج به همراه نیروهای امدادی به این منطقه اعزام شده اند.

این آتش سوزی از ظهر امروز شنبه در مناطق جنگلی این شهرستان شدت یافته است و نیروهایی از پادگان ارتش جمهوری اسلامی مستقر در شهرستان مریوان و نیروهای بسیج مردمی این شهرستان در حال مهارکردن آتش هستند.

گفتنی است آتش سوزی جنگلهای اطراف دو روستای پیله و سلسی تاکنون مهار نشده است و نیروهای مردمی از دوستداران محیط زیست و مسئولین درخواست دارند نسبت به مهار آتش به تیم های چند نفر و با همراه نیروهای محلی نسبت به اطفا حریق به منتقل اعزام شوند.
 

انتهای پیام /

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کانی دیناریشنبه 3 شهریور 1397 | 17:44

22
1

داخی گرانم

پاسـخ

غه مبارشنبه 3 شهریور 1397 | 17:58

24
1

ئه ی هاوار . دووباره جه رگمان سوتا. زه خمه کانمان سه ری هه لداوه. خواگیان تاکه ی ئه شی له ناو ئاگرا جگه رگوشه کانمان ببرژین. دوباره بونی جه رگی سوتاویی دایکان له مه ریوان به رزبووه. خواهاوار ئیتر به سمانه

پاسـخ

دکترمحمودیشنبه 3 شهریور 1397 | 18:09

21
1

باسلام وعرض تسلیت به مردم مریوان وخانواده محترم این دلاوران زحمت کش برای همه فوت شدگان ایین حادثه درجات رفیع شهادت راازذات خدامسلت مینمایم،امیدوارم دیگه شاهد چنین رخ دادغمگینی نباشیم،وبرای حفظ منابع خدادادی کوشاباشیم

پاسـخ

عبدالله مینوییشنبه 3 شهریور 1397 | 18:50

43
6

تاسف عمیقی بخاطر فوت شهادت گونه این عزیزان ، رو شانه و روح و روانم گرانی کرد!!!

شریف باجور واقعا شریف بود انسانی انسان دوست،طبیعت دوست و مرد بود...
درود به شرفت شریف باجور، واقعا نام نیکت ، کردار نیکت ، پندار نیکت ، گفتار نیکت تا کورد هستش چه بسا تا انسانیت هستش پایدار و منور میباشد...
و درود بر روح مهربان و لطیف آقایان کاک امید و محمد و رحمت که جان شیرین شان را نثار طبیعت کوردستان کردند و برای کاک مختار و کاک محمد مرادویسی آرزوی سلامتی و بهبود دارم...
و درود بر تمامی عزیزان که در فعالیت جهت مهار آتش سوزی بوده و هستند...

درود بر نام و روح بزرگ شریف باجور، که هر جا و هر زمان مردم و طبیعت ، احتیاج به کمک داشتند سریعا حاضر و بی منت کمک جانانه میکرد... درود بر تو ای مرد بزرگ (شریف با شرف)

پاسـخ

رويایکشنبه 4 شهریور 1397 | 10:26

12
2

روز جمعه از مريوان حركت كرديم دو سه روزي مهمان مردم خوب و طبيعت زيباي مريوان بوديم. هنوز چمدانها را باز نكرده شنيدن خبر آتش سوزي آن جنگلهاي زيبا كه پس زمينه عكس هايمان و خاطره ساز سفرمان بودند تاثربرانگيز است. براي خانواده عزيزاني كه در مهار آتش جان سپرده اند صبر و براي همه مردم خونگرم و مهربان مريوان سرسلامتي آرزو دارم.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی