سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 2 شهریور 1397 / 16:14|کد خبر : 6150|گروه : اجتماعی

درخواست امام جمعه و فرماندار مریوان از مردم عصرآباد

امام جمعه مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به معضل دفع زباله های شهر اظهار کرد : این معضل تنها با یاری و همراهی مردم و مسئولان رفع خواهد شد.

امام جمعه مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به معضل دفع زباله های شهر اظهار کرد : این معضل تنها با یاری و همراهی مردم و مسئولان رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستامصطفی شیرزادی در خطبه دومین روز از شهریورماه اظهار داشت: امروزه مشکل زباله های شهر به دغدغه اصلی مردم و مسئولان تبدیل شده و مسئولان ذیربط زباله های تولید شده که حدودا 200 تن در روز است را به سایت دپوی زباله های شهرهای همجوار ارسال می کنند و ما نمی دانیم تا چه زمانی باید این زباله ها به شهرهای همجوار ارسال شده و در آنجا دفن شوند؟ آیا شهرهای همجوار می توانند این معضل را تحمل کنند.

ماموستاشیرزادی افزود : از محل اعتبارات دولتی از سوی فرماندار شهرستان مریوان برای ایجاد کارخانه بازیافت 4 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است و امید است که ثروتمندان و خیرین این شهر همت کرده و مسئولان را در ایجاد این کارخانه یاری نمایند.

شیرزادی ادامه داد: چرا باید برخی از ثروتمندان این شهرستان برای ایجاد کارخانه بازیافت اقدام نکرده و برای آخرت خویش توشه ای نیندوزند.

امام جمعه مریوان اظهار کرد : ثروتی که امروزه نزد ثروتمندان است امانتی است از سوی خداوند متعال که در اختیار آنان قرار گرفته پس چرا این افراد برای ایجاد یک کارخانه در این شهرستان اقدام نمی کنند آیا نمی دانند این امر صدقه جاریه است.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی افزود : ایجاد کارخانه پسماند می تواند برخی از خانواده های این شهر را دارای شغل کند و برای برخی از جوانان جویای کار ایجاد اشتغال داشته باشد و این امر برای هر فردی که این کارخانه را احداث کند صدقه ای جاریه است پس چرا ثروتمندان این شهرستان در امر ایجاد این کارخانه اقدام نمی کنند.

ماموستا شیرزادی تصریح کرد : از اهالی محترم روستای عصرآباد تقاضامی شود که دو ماه برای دپوی زباله های شهر در سایت زباله های موجود به مسئولان فرصت دهند تا مقدمات اولیه احداث کارخانه بازیافت این شهرستان انجام گیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به گرانی های اخیر اظهار کرد : در بازار باید عرضه و تقاضا مثل یکدیگر باشند تا مشکلی به وجود نیاید چرا که اگر زمانی عرضه کمتر از تقاضا باشد مغازه داران به رغبت خود بر اجناس قیمت گذاری کرده و باعث به وجود امدن گرانی می شوند.

امام جمعه مریوان ضمن درخواست از مسئولان در راستای تسریع در انجام فعالیت های عمرانی به ویژه در امر ساختن جاده های روستایی خاطرنشان کرد : بسیاری از راه های روستایی این شهرستان هنوز آسفالت نشده و برای کشاورزان در راستای عرضه محصولات کشاورزی خود در بازار مشکلات زیادی وجود دارد و اگر آسفالت این راه های روستایی سریعا آسفالته گردد روستانشینان و کشاورزان می توانند محصولات کشاورزی خود را در بازار عرضه کنند.

محمد شفیعی فرماندار مریوان پیش از خطبه نماز جمعه در سخنانی به مناسبت هفته دولت ضمن ارائه گزارش عملکرد دولت در شش ماه سالجاری، گفت: برای حل معضل زباله فرمانداری مریوان 4 میلیارد تومان بودجه برای ایجاد رفع معضل زباله در اختیار شهرداری قرار می دهد . وی افزود اکنون مشکل زباله مریوان نبود مکان مناسب و استاندارد است وی با اشاره به اینکه سال گذشته این معضل زباله برای شهرستان سقز رخ داد ، گفت: مردم شهر سقز بعد از این معضل با مراجعه به اهالی روستایی که اجازه دفن زباله را به شهرداری نمی دادند مراجعه و درخواست کردند تا زمان رفع زباله ها همچنان این این محل زباله را دفن کنند.

شفیعی با بیان اینکه همه مردم مریوان با توجه به بوی بد زباله ها در هفته اخیر مردم روستای عصرآباد را درک کرده اند اما در حال حاضر مکانی برای دفن زباله ها پیدا نشده است و همه مسئولین در تلاش هستند جایگاه زباله ی جدیدی را پیدا کنند.

شفیعی تأکید کرد: باید به مردم عصرآباد حق داد اما مردم و متنفذین شهر مریوان از مردم عصرآباد بخواهند و درخواست کنند تا پیدا شدن مکان مناسب اجازه دهند با رعایت موارد بهداشتی زباله ها در سایت عصرآباد دفن شوند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

زریبارجمعه 2 شهریور 1397 | 16:25

2
0

مشکل از مردم عصر آباد نیست از مسولین ناکار آمده وگرنه در عرض یکسال چرا بایدبرای این مشکل زباله ی مریوان هیچ اقدامی صورت نگرفته باشه متاسفانه مسولین این شهر هیچ کدام برای این شهر هیچ کاری نمی کند مگر اینکه نفعی برای خودشان داشته باشد

پاسـخ

کولبرجمعه 2 شهریور 1397 | 16:39

2
0

شایدالان تنهاراه چاره اجازه خواستن ازمردم عصرآبادباشد. اماچه تضمینی وجودداردکه طی دوماه مشکل زباله حل شود؟خودراجای مردم عصرآبادبگذاریم دوهفته تحمل بوی زباله راداخل مریوان نداشتیم چطورازمردم عصرآباداین انتظار داشته باشیم.نبودزمین بهانه است عزم جدی برای حل مشکل وجودنداردوگرنه همانطورکه زمینهای مردم رابه بهانه های مختلف تصرف میکنندبااراده ومنطق کافی میتوانندجایگاه کارخانه رامشخص کنند.اینکارشدنیه همانطورکه درچندین نقطه درسطح شهرجایگاههایی را برای احداث مدرسه ومسجدمشخص کردنداماشهرداری آنهارا فروخت وحالابه منزل مسکونی مردم تبدیل شده آنهم با کوچه هایی که دوچرخه هم بازورازآنهاردمیشود.کم تجربگی وناکارامدی مسئولان دلیل اینهمه مشکل است و گرنه شهری مثل مریوان باداشتن زریبارالان بایددرسطح جهانی حرف اول رامیزد.درضمن فراموش نکنیم هفته آینده بااین وضعیت میزبان میهمانان داخلی وخارجی تئاتر خیابانی هستیم.

پاسـخ

کوردی1جمعه 2 شهریور 1397 | 16:46

2
0

فرمانداری و شهرداری وظیفه قانونی شرعی و اخلاقی دارند سریعا به فکر چاره باشند هرچند شایسته بود در همان ایام بدوی فکر عملی قانونی میکردند!
و
به پشتیبانی فرمایشات امام جمعه و فرماندار :
از مردم بزرگوار عصرآباد تمناست در مشکل پیش اومد تا رفع معظل همکاری فرمایند...
مردم عزیز عصرآباد باید این مهم را درک کنند که ادامه این وضعیت، نتایج آلودگی و بیماری و زشتی سیمای شهری به بار میآورد بالاخره مردم عصر آباد هم خویشاوندانی ساکن در شهر مریوان دارند و خودشان هم روزانه به شهر تشریف میآرند که تداوم این معظل، شاید دامن گیر اونها و خویشاوندانشان را بگیرد...
خلاصه خواهشمندم مردم و مسئولان و مردم عصرآباد جهت حصول نتیجه مثمرثمر دست در دست هم باهم همیاری کنند...

درود به مردم عصرآباد که مطمئنا کمک حال مردم شهر مریوان میشوند زیرا مردم عصرآباد افرادی فهیم و بارک میباشند در عین حال مومن و متدین

پاسـخ

عدنان امینیجمعه 2 شهریور 1397 | 16:50

0
1

من از مردم عزیز عصرآباد مریوان خواهش میکنم به شهر مریوان درجمع آوری زباله ها کمک بکنند وبه شهرداری مریوان اجازه دفن زباله در جای قبلی خود بدهند

پاسـخ

سیناجمعه 2 شهریور 1397 | 17:03

2
0

حق با مردم عصر آباد است. آقای فرماندار فعلی و شورای سابق و شهرادار سابق باید پاسخگو باشند. اگر یک هزارم درصد از درامد مرز را به این کار اختصاص داده بودند الان شهر ما خیلی پیشرفت کرده بود. ولی سنگی را که نادان به چاه اندازد ......

پاسـخ

مریوانیجمعه 2 شهریور 1397 | 17:33

6
0

زریوارخبر کارخانه بازیافت در شهرک هجرت چند سالی هستش وجود دارد اما بدلیل نبود سرمایه در گردش وعدم همکاری مسولین تاکنون راه اندازی نشده اگر مسولین همت کنن کارخانه مذکور مشکلات پسماند راحل خواهد کرد

پاسـخ

aliجمعه 2 شهریور 1397 | 18:50

3
0

اخه چرا مردم کمک کنند این همه پولی که از مرز در میاد کجا خرج میشه حداقل پنج درصد از درامدش را هزینه ی این شهر کنند با این وضع اقتصادی دولت از مردم هم پول میخواد واقعا که !!!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی