سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 27 مرداد 1397 / 11:28|کد خبر : 6134|گروه : اجتماعی

مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال مریوان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

طی مراسمی و با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس اشورای اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان و جمعی از مسئولان شهرستان مریوان مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال مریوان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

طی مراسمی و با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس اشورای اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان و جمعی از مسئولان شهرستان مریوان مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال مریوان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش زریوارخبر، رئیس پارک علم و فن آوری شهرستان مریوان در ابتدای این مراسم اظهار کرد : طی فراخوانی از نخبگان شهرستان مریوان خواستار ارائه طرح های خود به این مرکز شدیم که پس از اعلام این فراخوان بیش از 40 نفر به عنوان صاحبان ایده طرح های خود را به این مرکز ارائه دادند.


حسین کاشفی افزود : از مجموع 40 نفر به عنوان صاحبان طرح و ایده که داوطلب مستقر در مرکز رشد مریوان هستند حدود 35 نفر از آنها در جلسات ارزیابی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته اند که به دلایلی از این تعداد 13 نفر پذیرش و 8 نفر تا اکنون در این مرکز رشد مستقر شده اند.


کاشفی تصریح کرد : از شروع فعالیت پارک علم و فن آوری شهرستان مریوان تا اکنون بیش از 39 نفر مشغول به فعالیت و برای آنها ایجاد اشتغال شده است و در این بین افرادی هستند که مشغول به نرم افزار سازی و ساخت گیم هستند.


وی افزود : مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال شهرستان مریوان با همکاری پارک علم و فن آوری اطلاعات مریوان و همچنین اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان کردستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.


یکی از نخبگان استان کردستان نیز در ادامه این مراسم با اشاره به مشکلات و معضلات پیشروی نخبگان استان کردستان اظهار کرد : در این مرکز آموزش های لازم برای افرادی که بخواهند در زمینه انیمیشن سازی و ساخت گیم فعالیت داشته باشند ارائه خدمات آموزشی داده می شود اما متاسفانه مردم استان کردستان به ویژه شهرستان مریوان از میزان صبر خوبی برخوردار نبوده و بلافاصله پس از گذشت مدتی اندک از کلاس های درسی جوانانی که آموزش می بینند کلاس ها را ترک می کنند.


در ادامه این مراسم دو تن از نخبگان شهرستان مریوان که یکی از آنها گیم والیبال حرفه ای و دیگری نیز نرم افزار ویژه ای برای دانش آموزان ساخته اند به ابراز دیدگاه خود پرداخته و این مرکز را باعث ایجاد اشتغال بین  جوانان دانستند.


رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد : ساخت نرم افزار و گیم علاوه بر از ایجاد اشتغال بین جوانان می تواند باعث ترویج فرهنگ ویژه استان کردستان گردد چرا که این نرم افزارها و یا بازی های ساخته شده از سوی جوانان کردستانی می تواند حامل فرهنگ غنی این دیار باشد.


رحمت صادقی در ادامه عنوان کرد : پتانسیل های زیادی در زمینه ساخت گیم و نرم افزارهای رایانه ای در کردستان به ویژه شهرستان مریوان وجود دارد. وی افزود : هر علمی که بتواند منجر به ثروت شده و یا هر ثروتی که از علم به وجود آید، می تواند باعث توسعه نیز گشته و مزیتی برای جوانان و نوجوانان است.


وی بیان کرد : سرمایه گذاری در زمینه ایجاد گیم و ساخت بازی های رایانه ای می تواند باعث ایجاد اشتغال شده و امید است که مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال مریوان بتواند این استان را به عنوان قطب ساخت بازی و نرم افزار در ایران اسلامی تبدیل کند.


وی در پایان سخنان خود اظهار کرد : نمونه افرادی همچون کوچر بیرکار که ریاضی دان اهل روستای نی مریوان است و توانسته است معتبرترین جایزه جهانی ریاضی را کسب کند می تواند به عنوان الگوی رفتاری نخبگان شهرستان مریوان و استان کردستان و حتی ایران اسلامی قرار گیرد.


در ادامه این مراسم نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد ضمن اشاره به پیگیری های انجام شده در راستای استفاده از نرم افزار طراحی شده از سوی یکی از نخبگان شهرستان مریوان در سیستم آموزشی کشور اظهار کرد : امید است که بتوان با پیگیری های لازم از میزان توانائی های نخبگان استفاده بهینه گردد.


منصور مرادی افزود : متاسفانه در سال های اخیر نسبت به میزان بازنشستگان ایران اسلامی تنها یک سوم میزان بازنشستگان استخدامی وجود داشته و هر سال نیز بر میزان استخدامی های کشور کاسته می شود.


مرادی بیان کرد : اشتغال وظیفه دولت است اما یکی از سوال های نمایندگان از وزیر کار مسئله ایجاد اشتغال بین جوانان جویای کار است.


وی بیان کرد : وظیفه دولت ایجاد شرایط کار برای ایجاد اشتغال جوانان است و باید جوانان خود برای ایجاد اشتغال فعالیت کرده و خود را برای این امر که شاید در آینده استخدامی وجود نداشته باشد آماده کنند.


نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : درحال حاضر بیش از 600 مورد پرونده از سوی جوانان جویای کار در دفتر کاری بنده وجود دارد که همه آنها حاضر هستند با مبالغی در حدود 700 هزار تومان کار کنند اما باید عنوان کرد که در حال حاضر هیچگونه استخدامی از سوی دولت وجود ندارد.


منصور مرادی بیان کرد : امید است که تمامی مسئولان استان کردستان و شهرستان مریوان در راستای ایجاد اشتغال بین جوانان بیش از پیش فعالیت کرده و بتوانیم با پیگیری های لازمه این امر را مهیا نمائیم.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی