سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شورا و شهرداری مریوان افشاگری کردند:
جمعه 26 مرداد 1397 / 23:50|کد خبر : 6133|گروه : اجتماعی

بدهی واقعی شورای دوره چهارم 50 میلیارد تومان است / اعلام بدهی‌های شورا و شهرداری دوره قبل با ارائه جزئیات

روابط عمومی شهرداری مریوان با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به بیانیه شورای دوره چهارم شهر مریوان واکنش نشان داد.

روابط عمومی شهرداری مریوان با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به بیانیه شورای دوره چهارم شهر مریوان واکنش نشان داد.

به گزارش زریوارخبر، روابط عمومی شهرداری مریوان با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به اظهارات و ادعاهای بعضی از اعضای شورای دوره چهارم شهر مریوان که اخیراً در بیانیه‌ای منتشر شده بود، واکنش نشان داد.

پس از انتشار اطلاعیه، دو عضو شورای شهر مریوان، هه لاله امینی و عبدالله عبدی، بدون تایید و یا تکذیب مطالب و محتوای اطلاعیه منتشر شده، از وجود و انتشار آن در سایت روابط عمومی شورای شهر، اظهار بی اطلاعی کردند.

متن اطلاعیه منتشر شده روابط عمومی شهرداری مریوان به شرح زیر می‌باشد:

اطلاعیه شهرداری و شورای اسلامی دوره پنجم شهر مریوان 

ضمن عرض سلام ، ادب و تبریک ایام ماه مبارک ذیحجه حضور تمامی همشهریان گر امی ، با عنایت به درج مطالبی تحت عنوان بیانیه شورای دوره چهارم شهرمریوان و اظهارات عوام فریبانه تعدادی از اعضای شورای شهر دوره قبل ، بر آن شدیم تا در راستای تنویر افکارعمومی شهروندان و بر مبنای رسالت ذاتی و قانونی خود در قبال همشهریان فهیم و گرامی ، تنها و تنها بخش بسیار ناچیزی از صدها سند موجود در شهرداری را به استماع برسانیم.


قبل از هر چیز از کلیه همشهریان عزیز بابت درج این مطالب پوزش می خواهیم و اگر طی چند ماه گذشته کلیاتی را در رابطه با وضعیت شهرداری و از جمله بدهکاری چند ده میلیاردی بحث کرده ایم و به همان کلیات بسنده نمودیم و از انتشار جزییات خودداری ورزیدیم صرفا بابت حفظ روحیه کارگران و کارمندان و جلوگیری از تشویش بیشتر در افکار شهروندان بوده است . اما ظاهرا تعدادی از اعضای شورای دوره چهارم متانت و سعه صدر مار را نشانه عملکرد مثبت خود قلمداد نموده و مانند رویه 4 سال مدیریتشان در صدد انحراف افکار عمومی برآمده اند به قول سعدی: خوبی که از حد بگذرد نادان گمان بد کند . لذا تنها بخشی بسیارجزیی را از صدها سند موجود که مستند بوجود آمدن وضعیت فعلی برای شهرداری می باشد را به اطلاع عموم رسانده و قضاوت را به همشهریان نجیب واگذار میکنیم :


1 - به اطلاع عموم شهروندان می رساند برابر صورتجلسه تغییرو تحول شهرداران ، شورای اسلامی شهر مریوان در سال 92 شهرداری را در وضعیتی تحویل گرفته که میزان بدهی شهرداری جمعا یک میلیارد و چهارصدو شصت و دو میلیون تومان بوده و موجودی حسابهای بانکی شهرداری در همان تاریخ بالغ بر نهصدو بیست میلیون تومان ثبت شده است. لذا بر خلاف انچه در بیانیه عوام فریبانه شورا و بعضا محافل خصوصی برخی از این افراد نقل می شود شهرداری در دوره تحویل به شورای دوره چهارم مقروض نبوده است . همچنین در هیچ دوره ای میزان بدهی شهرداری به 10 % رقمی که شورای چهارم به وجود آورده، نرسیده است .


2 - بیانیه شورای چهارم شهر مریوان در رابطه با عدم صحت بدهکاری شهرداری در زمان اتمام دوره آنها به طرز عجیبی عوام فریبانه و بدون هر گونه پشتوانه علمی است . کسانی که کوچکترین سر رشته ای در امور مالی و حسابداری دارند نیک واقف اند که اولا" در اسناد مالی امکان ندارد هزینه ای را که تحقق پیدا نکرده است منعکس نمود زیرا ثبت حسابداری بر مبنای اصول اسناد و مستندات استوار است . دوما" شهردار وقت یک سال قبل از اتمام دوره شورای چهارم در جلسه رسمی با خبرنگاران و در روز خبرنگار رسما اعلام نمود که شهرداری را با کمتر از دو میلیارد تومان بدهی تحویل خواهد داد . اکنون شما بیست و سه میلیارد بدهی را قبول میکنید اما ما ریز بدهی های شمارا که به تایید مسئولین امور مالی شهرداری که اتفاقا در دوره شورای چهارم نیز سمتی در امور مالی داشته اند رسیده است را به شرح جدول ذیل منتشر میکنیم تا همگان بدانند که اشرافیت شما به عنوان وکلای مردم بر وضعیت مالی شهرداری تا چه حد ضعیف بوده است :

 

ردیف شرح بدهی  مبلغ به ریال
1 اسناد پرداختنی 21.278.949.704
2 وام پرداختنی 11.388.974.000
3 بستانکاران 65.026.123.337
4 طلب اشخاص حقیقی و حقوقی بر مبنای اسناد تحقق یافته و ثبت نشده در امور مالی 77.678.527.738
5 حقوق و مزایای پرداخت نشده کارگران و کارمندان 92.374.108.746
6 کسورات بیمه و مالیات پرداخت نشده به بیمه و امور مالیاتی 49.553.800.097
7 احکام محکومیتی 51.115.082.992
8 آب بها و هزینه برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه (امور آب) 22.275.314.507
9 بدهی انشعابات آب و برق 3.464.327.315
  جمع کل 394.155.208.436

 

 

با کمال اطمینان و به استناد مستندات موجود در امور مالی شهرداری و به صورت رسمی به اطلاع شهروندان می رسانیم که به بدهی مذکور مبلغ نه و نیم میلیارد تومان دیگر اضافه کنید به شرحی که در بند چهارم این اطلاعیه اشاره خواهیم نمود و بسیار متاسفیم که اعلام می نماییم که بدهی واقعی پایان دوره چهارم شورای شهر به مرز پنجاه میلیارد تومان رسیده است .


3 - قراردادی فی مابین یکی از اعضای شورای اسلامی دوره چهارم به عنوان مدیر شهرداری مریوان ؟! و دبیرخانه همایش کاربردی تجارت آلمان و ایران به شماره 94 / 8315 مورخ 12 / 8 / 94 منعقد شده است . بر مبنای این قرارداد در قبال پرداخت مبلغ 000 / 300 / 15 تومان از طرف شهرداری مقرر می گردد همان عضو شورای شهر به همایش مذکور در آلمان اعزام شود . متعاقبا طی دو سند حسابداری به شماره 1610 مورخ 20 / 8 / 94 و شماره 2605 مورخ 11 / 12 / 94 مبلغ 000 / 500 / 12 تومان از طرف شهرداری به حساب دبیرخانه همایش واریز می گردد . شاید سوال شود که اشکال کار کجاست و این مبلغ ارزش انعکاس ندارد اما به سمع همشهریان می رسانیم :


• امضای قرارداد از طرف عضو شورا به عنوان مدیر شهرداری خلاف مقررات و حاکی از عمق دخالت اعضای شورا در امورات جاری شهرداری دارد .
• اصولا آن عضو شورا و هیچ کدام از اعضای شورا به همایش مذکور نرفته است .
• مبلغ واریزی نیز متاسفانه به حساب شهرداری مسترد نگردیده است .
• همایش مذکور{همایش تجارت آلمان و ایران} هیچ ارتباطی با شهرداری و شورای شهر مریوان و وظایف این دو نهاد ندارد .
• اهمیت موضوع و عمق فاجعه را در بند بعدی( بند چهار این اطلاعیه)تشریح خواهیم کرد .


4 - احدی از شهروندان ) الف . الف( در سال 93 دادخواستی را به طرفیت شهرداری مریوان و به خواسته مطالبه بهای خسارت زمین به دلیل استفاده به عنوان خیابان و شوارع تقدیم دادگاه میکند . پرونده روند عادی را طی نموده و به هیئت سه نفره کارشناسان رسمی ارجاع می گردد . هیئت مذکور نظر خود را با تعیین مبلغ حدود نه میلیاردو چهارصد میلیون تومان به ضرر شهرداری اعلام می نماید . این نظریه مورد اعتراض قرار میگیرد و دادگاه متعاقبا هزینه ارجاع به هیئت پنج نفره کارشناسان رسمی را توسط شهرداری مبلغ 625000 تومان ) ششصدو بیست و پنج هزار تومان( اعلام میکند . نظارت اعضای شورای شهر چهارم در موضوعی با این همه حساسیت و اهمیت به حدی ضعیف بوده که مبلغ ناچیز 625000 تومان در موعد و مهلت قانونی به حساب دادگاه واریز نمی شود . به همین دلیل دادگاه اقدام به صدور رای و محکومیت شهرداری به مبلغ اعلامی هیئت سه نفره ) 650 / 329 / 447 / 9 تومان ( صادر می نماید . ) دقیقا در ایامی مصادف با زمان واریز مبلغ 000 / 500 / 12 تومان از طرف شهرداری جهت اعزام احدی از شورای شهر به آلمان .( متاسفیم که واریز هزینه عزیمت به آلمان مهم تر از 625000 تومان هزینه کارشناسی بوده که محکومیت حدود ده میلیارد تومانی شهرداری را به دنبال داشت .

 


اعضای شورای شهر دوره چهارم در بیانیه خود مدعی شده اند که شهرداری را با پنجاه میلیارد تومان مطالبات تحویل داده اند . احتمالا" منظورشان برگه های صادره بابت عوارضات نوسازی و پسماند برای شهروندان است ، اگر صحیح میگویید و این مبالغ قابل وصول بود حال که هزینه کارشناسی را پرداخت نکرده بودید فقط و فقط یک درصد از آن مطالبات مورد ادعا را وصول میکردید و اینبار هزینه تجدید نظر خواهی را پرداخت مینمودید . بسیار متاسفیم که باید اذعان کنیم بر مبنای دو مورد دادخواست تقدیمی به تاریخ 6 / 3 / 95 و 4 / 10 / 95 به دادگاه اعلام اعسار از پرداخت هزینه های دادرسی تجدیدنظر خواهی را مطرح نموده اید . و خود نیک میدانید که درخواست اعسار توسط شهرداری یعنی اعلام ورشکستگی . اتفاقا این بار درست عمل نمودید چون شهرداری واقعا ورشکسته شده بود و دیگر حتی توان پرداخت حقوق کارگران را نداشت تا چه برسد به 450 میلیون تومان هزینه تجدید نظر خواهی. البته با این اوضاع هم ترجیح دادید تا خسارت زمین پدر یکی ازاعضای شورای شهر را پرداخت نمایید و محکومیت ده میلیاردی شهرداری کمتر از پرداخت خسارت به پدر احدی از شورای شهر برای شما اهمیت داشت . با کمال تاسف و تاثر باید بگوییم علیرغم تمام تلاشی که بعد از شما به عمل آوردیم و از دریافت حقوق خود گذشتیم تا هزینه تجدید نظر خواهی را پرداخت نماییم اما مهلت زمانی تجدید نظر خواهی در دوره شما به اتمام رسیده بود و لایحه تجدیدنظر خواهی به دلیل عدم واریز هزینه دادرسی در موعد مقرر در دوره شورای چهارم از طرف دادگاه رد گردید و با تمام تلاشی که کردیم تا بدهی دوره شما به بیشتر از 40 میلیارد تومان نرسد اما اکنون باید رقم بدهی را 50 میلیارد تومان با احتساب این محکومیت اعلام کنیم .


5 - شورای دوره چهارم در بخشی دیگر از بیانیه خود مدعی شده است که به املاک شهرداری افزوده است و از 19000 متر زمین در جاده ره شه دی نامبرده است که در دوره چهارم به املاک شهرداری افزوده شده است اولا" هم ما و هم آنها نیک می دانیم که سابقه تصرف زمین مورد اشاره به قبل از دوره آنها برمیگردد و در ثانی اگر سند یا مدرکی دال بر واگذاری زمین مذکور وجود دارد ارائه نمایند ثالثا زمین مذکور متعلق به دولت و منابع طبیعی بوده و شورا نقشی در تملک آن نداشته است . در رابطه با واگذاری زمین و املاک در دوره شورای چهارم ما موارد را مستندا ذکر میکنیم شاید دوستان شورا یادشان بیاید که چه بر سر املاک شهرداری آورده اند:


- بخشش مقدار 9773 متر مربع زمین سهم شهرداری از الحاق تعاونی های مسکن تعدادی از ادارات به همان تعاونیها
سطح شهر علیرغم وجود قراردادهای فی مابین واقع در ادامه بهاران طی مصوبه 179 مورخ 1 / 10 / 94 و شماره 212 مورخ 3 / 3 / 95 .)امیدواریم اعضای شورای شهر عضو تعاونیهای مذکور نبوده باشند(
- واگذاری 11076 متر مربع زمین مابقی سهم شهرداری از زمینهای الحاقی تعاونی مسکن ادارات بصورت قیمت کارشناسی و دریافت مبلغ ریال آن. ) تبدیل اینزمینها به ارزش ریالی و دریافت آن خلاف مفاد تبصره 4 قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرحهای دولتی و شهرداریها بوده ، ضمنا مصوب نموده بودید که مبلغ مذکور در حسابی جداگانه نگهداری شده و از هزینه نمودن آن خودداری شود راستی سرنوشت این مبالغ که بالغ بر چند میلیارد تومان بود چی شد و چگونه هزینه گردید (
- واگذاری 5 پلاک در مسیر بلوار دریاچه به شماره های 49،53،56،57 و 129 مجموعا 1600 متر مربع و 4 پلاک در ترمینال قدیم به شماره های 55،78،79 و 95 مجموعا به میزان 601 متر مربع و 12 دهنه مغازه طبقه اول پاساژ شهرداری طی قرارداد شماره 12939 مورخ 27 / 5 / 93 در قبال 300 متر زمین باکاربری مسکونی در میدان امام حسین.
- واگذاری 3 پلاک در ترمینال قدیم به شماره های 76،85 و 75 مجموعا 466 متر مربع به احدی از شهروندان طی قرارداد شماره 31736 مورخ 14 / 12 / 93
- واگذاری 49 متر مربع زمین در میدان بیسارانی به مبلغ 103 میلیون تومان طی قرارداد شماره 25893 مورخ 17 / 11 / 95
- واگذاری پلاک 77 و 15 و 12 ترمینال سابق به متراژ 150 و 127 و 140 متر مربع در سال 93 و 94
- واگذاری پلاکهای 5 و 6 و 7 و 8 از تفکیکی کشتارگاه سابق واقع در خیابان ساحلی پمپ بنزین قدیم مجموعا به میزان 577 متر مربع و مغازه شماره 65 واقع در طبقه اول پاساژ حاجی ویسی طی قرارداد شماره 14778 مورخ 16 / 4 / 94
- واگذاری 4 پلاک از طرح تفکیکی بسیجیان به یکی از شرکتهای پیمانکاری بابت طلب به شماره های 914 ، 890 ، 632 و785 مجموعا به میزان 754 متر مربع طی سند 360 مورخ 2 / 3 / 96
- واگذاری 2 پلاک از طرح تفکیکی دانا رحمتی به یکی از شرکتهای پیمانکاری بابت طلب 785 مجموعا به میزان 240 متر مربع طی سند 800 مورخ 25 / 4 / 96
- واگذاری 4 پلاک از پلاکهای تفکیکی بهزیستی ، ترمینال سابق و تفکیکی اردوانی به یکی از شرکتهای پیمانکاری بابت
طلب مجموعا به میزان 430 متر مربع طی بند 3 مصوبات شماره 241 مورخ 26 / 7 / 95 .
6 - اعضای شورای دوره چهارم در بیانیه خود مدعی شده اند که نگران خشک شدن فضای سبز هستند کاش بجای این همه نگرانی، بخشی از هزینه های میلیاردی بابت پذیرایی و غذا و اسکان را در دوره خود کم میکردید و صرف احداث تاسیسات مناسب آبیاری فضای سبز می نمودید نه اینکه مجبور باشید بابت هزینه های اسکان و غذا و پذیرایی بیشتر از صد میلیون تومان جدولگذاری و آسفالت در خارج از محدوده شهر را برای یکی از مهمانسراها انجام بدید در صورتیکه هنوز کوچه هایی که مشارکت مردم را دریافت کرده اید خاکی هستند . اما ما میگوییم نگران نباشید با هزینه ای معادل همان مبلغی که شما پرداخت کردید تا احدی از اعضای شورا به آلمان سفر کند و نرفت و مبلغ نیز به حساب شهرداری برنگشت ، ما بذر چمن خریدیم و خساراتی را که بابت عدم برنامه ریزی دقیق شما در تامین آب مورد نیاز فضای سبز بالاخص در ورودی شهر و عدم کیفیت مناسب اجرای آنها به بار آمده را مجددا ترمیم میکنیم اما اینبار با مطالعه دقیق و تامین زیرساختهای تامین آب مورد نیاز فضای سبز با مبلغی حداکثر معادل 10 %آنچه بعنوان هزینه غذا و پذیرایی در طی دوره خود ببار آوردید .


7 - لطفا از ادعای خود مبنی بر نگرانی از وضعیت حقوق کارگران دست بردارید کارگران در دوره شما به این وضعیت اسفبار دچار شدند برخی از آنها حقوق و عیدی سال 95 را هنوز دریافت نکرده اند)بند 5 و 6 جدول بدهی خود را مشاهده کنید( . به استحضار شهروندان می رسانیم به نشانه همراهی با کارگران ، شورای دوره پنجم علیرغم گذشت 5 ماه از سال جاری فقط 10 درصد بودجه مصوب خود را از شهرداری دریافت نموده و صرف هزینه های جاری شورا کرده است ما از شما می پرسیم در زمانیکه کارگران 8 ماه حقوق و عیدی خود را دریافت نکردند شورای دوره چهارم چندماه حق الجلسه خود را دریافت نکرد ؟؟


8 - در رابطه با بحث زباله ما شما را مقصر صد در صد نمی دانیم اگرچه بحث زباله چالشی قدیمی بوده ، ولی نمود آن بشکل امروزی قطعا ناشی از نحوه برخورد شما با مردم معترض اما نجیب عصرآباد بود. یادتان رفته که در رسانه های مجازی خود چگونه تشویق به برخورد امنیتی و انتظامی با مردم میکردید . با کدام اولویت میلیاردها تومان صرف قله ایمام کردید آنهم در زمانیکه با معضل اعتراضات مردمی در رابطه با زباله مواجه بودید . اکنون نیز توصیه میکنیم اجازه دهید تقصیرات شما در همان حد باقی بماند. شاید به مذاقتان خوش نیاید اما با توکل به خدا و صداقت با مردم و پشتکار تصمیم به حل موضوع گرفته ایم و انشاالله بزودی این معضل به شیوه ای درست حل خواهد شدهرچند با اوضاعی که شما برای شهرداری به یادگار گذاشته اید سختی کار چنین برابر شده است .


این موارد تنها بخشی بسیار ناچیز ازصدها مستندو مدرک موجود در شهرداری است مسئولیت وجود مستندات و صحت کلیه مطالب درج شده را رسما بعهده میگریم. چون شما را کاملا می شناسیم ما بجای شما از کلیه همشهریان معذرت خواهی میکنیم. دیگر وقت خود را به پاسخگویی به چنین بیانیه های بی پشتوانه ای صرف نخواهیم نمود. نیازی به مناظره و اتلاف وقت نمی بینیم مناظره در رابطه با موارد مبهم و شک برانگیز است . مستندات قانونی نیازی به مناظره و مباحثه و... ندارد. سایر موارد را انشاالله پس از اعلام نتیجه بررسیها توسط دستگاههای نظارتی که هم اکنون در حال انجام است مستند به استحضار شهروندان خواهیم رساند .


روابط عمومی شهرداری و شورای دوره پنجم مریوان

 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

جبارشنبه 27 مرداد 1397 | 00:02

35
4

راستان تیا نیه به خوا

24
4
ریبوار شنبه 27 مرداد 1397 | 09:53

ئه‌ی ده‌م خوش

3
0
وجدان شنبه 27 مرداد 1397 | 20:36

چرا مناظره را برگزار نمی کنید
چرا از **** ******* شکایت نمی شود
چرا ِِ....

پاسـخ

احمدشنبه 27 مرداد 1397 | 00:10

27
3

خدایا چه خبره، یعنی اینها عملکرد دکتر مهندس‌ها شهر است، یعنی این موارد حقیقت دارد. ای خدااااااااا

پاسـخ

سیاناویشنبه 27 مرداد 1397 | 00:12

29
3

چرا شهرداری كنونی باید صرفا بە انتشار یك بیانیە كوتاە بیاید و پیگیر نحوە ایجاد این بدهی ٥٠ میلیاردی نباشد؟
دادگاە و دادسرا برای چنین روزی وضع شدە.
ما مردم خواهان شكایت حقوقی و كیفری از تمامی اعضای شورای دورە چهارم برای روشن شدن موضوع و نیز جلوگیری از سرقت و رانت خواری ایادی بعدی هستیم.

پاسـخ

شاهوشنبه 27 مرداد 1397 | 00:17

23
0

به عنوان يك شهروند دارم خجالت مي كشم..

پاسـخ

علیشنبه 27 مرداد 1397 | 00:19

19
3

واقعاً متاسفم بو شوراهای دوره ی چوارم که گشتیان به اصطلاح تحصیلکرده و روشنفکر بوون که ام شاریانه کیشانووه به لجنا...
به داخه وه

پاسـخ

امیدشنبه 27 مرداد 1397 | 00:25

17
4

نیازی به مدرک و سند نبود فکر کنم هنوز خیلی چیزها مونده شما بهش برسید که دوره ی قبلی چیکار کردن واکنش نشون ندید گفتن حقیقت براشون تلخ هستش اونها تازه بیانیه دادن بودن در سمت های بالاتر بکار گرفته شوند همه رفتن مدرسه برای سوت زدن

پاسـخ

امیرشنبه 27 مرداد 1397 | 00:59

18
6

دمتون گرم خوب چهره واقعی اعضای شورای دوره چهرم رو نشون دادید

پاسـخ

علی خانشنبه 27 مرداد 1397 | 00:59

26
1

سلام
برای مریوان متاسفم . برای مردم ساده و پاک مریوان که با وجود انسان های شریف و متخصص و دلسوز شما را بر کرسی شورا نشاندیم (بیشتر اعضای همه دوره های شورای اسلامی) . حال با وضع بوجود آماده از شما انتظار میرود که مقصرین و خائنین و زمین خواران و سود جویان را به دادگاه تسلیم و مطالبات را به حق عموم برگردانید چه از شهردار و شورا و سایر تا برسد به کسانی که کوچه و خیابان را تصرف و به مساحت ساختمان خود افزوده اند . بابت اینکه شهر را با کلی مشکلات باشجاعت حویل گرفته اید ممنون ولی بهتر است از شهرداری با تجربه و تخصص و وکلای خبره برای بازگرداندن اموال متصرفه اقدام نمایید . راه کار ها و پیشنهادات برای مقابله با مشکلات موجود و پیشرفت در رونق شهر در شهر زیاد است اما اگر از نیروی متخصص و متعهد استفاده کنید.

1
0
همشهری یکشنبه 28 مرداد 1397 | 02:01

تازە پول کارشناسی و اینا ندارن کە بریزن بە حساب دادگاە نمیتونن شکایت کنن

پاسـخ

رضاشنبه 27 مرداد 1397 | 01:01

19
3

این تصویر بحث خوردن کباب تته نیست؟؟؟

پاسـخ

مادشنبه 27 مرداد 1397 | 01:02

16
7

شورای دور چهارم تک تک اعضا و شهردار ****** باید محاکمه شوند البته اگه قانونی هست و دادگاهی ******

پاسـخ

شهروندشنبه 27 مرداد 1397 | 01:04

20
9

باسلام خدمت زریوار خبر بخدا کاری که شورای دوره چهارم با شهرداری و کارگران شهرداری کردند داعش با شنگال و سوریه نکرد شهردار و شورا آگاه باشند افراد **** بازهم مشغول سنگ اندازی تو کار شما هستند تمام افراد مسول زمان شهردار قبل که حالا بازهم تو این دوره مسول هستند عزل کنید

3
5
ش .ک شنبه 27 مرداد 1397 | 10:09

پیشنهادی تعصبی و قضاوتی عجولانه !!!!؟

1
0
سیروان مریوان یکشنبه 28 مرداد 1397 | 08:39

در جواب به شهروند....
سلام و خسته نباشید خدمت زریوار خبر

پاسـخ

احمدشنبه 27 مرداد 1397 | 01:10

13
7

چند سوال:
1- پس چرا جزئیات هزینه های دوره چهارم که در جدول آوردید اعلام نکردید همین طوری یک جدول میارید میگید این مقدار هزینه شده و بدهی دارند و این بدهی ها به کجا و به چه منظوری بوده.
2- در آمدهای شهرداری که در متن شماره 5 انجام شده ( واگذاری ها) ذکر شده در کجا صرف شده و به طور دقیق حسابرسی شده؟
3- برگه های صادره بابت عوارضات نوسازی و پسماند برای شهروندان در چند فقره است و آیا قابل وصول است یا نه؟

پاسـخ

زریوارشنبه 27 مرداد 1397 | 01:21

31
2

باسلام
من به جای شورای دوره پنجم بودم استعفا میدادم اقای درخشانی و شهردار در برنامه گفتمان آبرومونو بردند مجری میگفت من از مردم مریوان فقط میتونم بگم شرمندم....

پاسـخ

زاگرسشنبه 27 مرداد 1397 | 01:36

44
18

درود به شرفت مهندس کاک جمال شریفی.ذکاوت ؛ صبر ؛علم و توانمندی و از همه مهمتر صداقت و دلسوزی ؛مشورت خواهی و قاطعیت شما بزرگوار.شهرداری را منسجم ؛یکدست و اصلاح کردین ؛البته هنوز مونده .خداوند وکیلتان باشد انشالله.تشکر ویژه از تمامی مسئولین عدالت‌خواه و مبارز با فساد و رانت و باند . دست رانت و باند را کوتاه کنید از سر این شهر.

2
1
داخە کە م بو مە ریوان شنبه 27 مرداد 1397 | 20:59

کورە بە تە لاقم ئە مان لە وان خراوترن...اگر **** ***** و شوارای ئە م دورە خاس بونایە ئە ونە عە قلیان ئە بو کە ئە م اشغالە سە رە تان زاس گر بیسوتینی..ایسە تازە ئە وان لە لای کشتارگاە ئەیسوتینن..ناوشار بوی تە عە فونی لی یە ت..دە ی فە رمو کا **** کە تو کردو بە تە یارە لە گە ل حاجیو دارو دە سە ی بین جوابگو بن..مە ریوان الی شاری مردووە کانە..تاسف

1
0
همشهری یکشنبه 28 مرداد 1397 | 02:06

لاچوووووو

پاسـخ

شهر ماشنبه 27 مرداد 1397 | 01:40

13
8

از اين واضح تر نميشد توضيح داد ، تا روز قيامت فرصت دارند كه جواب پس بدهند اعضا محترم دوره چهارم با شهردار محترم دوره چهارم. از اولش هم پيدا بود بيانيه مطرح شده انها سفسطه اي بيش نبود ، كه روابط عمومي فعلي شهرداري همه چيز را روشن نمودند

پاسـخ

شهروند پیگیرشنبه 27 مرداد 1397 | 02:05

12
5

با سلام
این جوابیه همانند بیانیه شورای چهارم قابل استناد نیست
لطفا جهت شفاف سازی مناظره را به صورت عمو می جلوی چشم ملت برگزار کنید تا مشخص شود کی راست می گوید
اساسا مناظره جواب سوالات مردم خواهد بود

پاسـخ

توفیقشنبه 27 مرداد 1397 | 02:06

9
5

هیچکدام از متن‌ها نوشته شوراهای دوره چهارم و پنجم نیستند اگر چنین است متن را با امضای اعضا انتشار دهید
کار کارمندان و معاونان است

پاسـخ

حسینشنبه 27 مرداد 1397 | 07:54

10
1

خاک تو سرتان

پاسـخ

تاژانشنبه 27 مرداد 1397 | 08:03

12
6

زیبا، مستند و بسیار جالب
از روابط عمومی شهرداری بابت روشنگری متشکرم
و ما منتظر نهادهای نظارتی خواهیم ماند تا صورت واقعی افراد معلوم الحال را برای همگان برملا و مجازات لازم را برای خاطیان واقعی لحاظ و اجرا نمایند!

5
0
شهردار بی لیاقت فقط فواد یکشنبه 28 مرداد 1397 | 09:17

تاژان جان باید من و شما و مردم با هم هماهنگ باشیم و به مراجع قضایی و امنیتی مراجه وحتی کمک کنیم و پدر این دزدان و غارتگران را در بیاوریم.زریوار خبر این کامنت من رو نشر بده

پاسـخ

کارگرشنبه 27 مرداد 1397 | 08:05

8
12

این اصلاعیه یک هفته طول کشیده تا تنظیم بشه .به جای این خواهشا کاره خودتو انجام بده همش دنبال بیانیه و افشا گری هستی .

15
5
ریبوار شنبه 27 مرداد 1397 | 09:22

لازمه جواب این پررو ها رو داد. طرف پیش خودش گفته من که میخام برم از شهرداری، هرچی بادا باد. شهرداری رو به حراج گذاشته

پاسـخ

نانه شان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!شنبه 27 مرداد 1397 | 08:06

15
4

آفرین به جواب دندان شکنتان.وقتی مطلبی مستند بود****** مال مردم خور خودشان را قایم میکنند.بیایید بیرون ای کبکهای سر به زیر برف فرو برده.تابستان است .برفی برای پنهان کردن خود وجود ندارد.قیافه دکترکاوه آلمانی را میبینم که بر روی نانه شان ران مرغ میخورد و آلمانی از شهردار محبوبش که چنین سفره رنگینی براش فراهم کرده بود، تشکر میکرد.مغسی فواد جان مغسی براستی بر روی سفره پدرم چنین مرغی و چنین برنجه گرده ای ندیده ام.

1
1
شهروند شنبه 27 مرداد 1397 | 16:32

هههههه
بابا جرات داشتند با حضور مردم مناظره را برگزار کنند پشت در های بسته نمی شود جواب داد یارو دکتره و هیئت علمیه نمی دونه سرانه فضای سبز چیه الان کی جرات مناظره ان هم جلوی مردم را دارد هرچند این شخص شخیص شورای شهر پنجم **** ***** ندارد اما واقعا وقت برگزاری مناظره رسیده

2
0
امپراطور شنبه 27 مرداد 1397 | 23:48

مغسی فرانسویه. آلمانی ها می گن دانکر

1
0
پیاوی نمونه یکشنبه 28 مرداد 1397 | 09:12

ای رحمت به پدر و مادرت برای این حرفی که مرد و مردانه زدی.
**** هم باید از پارتی خوبش مغسی و تشکر کند که از زیر زمین به عرش رسید و خانواده ی فقیرش را ثروتمند کرد.خانواده ای که تا دیروز آه در بساط نداشتن ولی امروز در بین مردم پز میدهند و میگویند من فرزند تاجر هستم ههههه.***** **** در یک گروه خیریه بود و هر روز پز میداد که من دختر یک تاحر هستم و پدرم پولدار است.خاک بر سرمان که چه کسانی مسولین و شهردار و شورایمان شده اند

پاسـخ

مسعود هاوزاوای خلیلشنبه 27 مرداد 1397 | 08:07

16
2

آفرین به این تحلیل

پاسـخ

حقیقتشنبه 27 مرداد 1397 | 08:14

19
1

ای کاش در همین اول کار، یادی از دکه ********** - که کارشناس ****شهرداری به جای 3 میلیون تومان بیش از 16 میلیون تومان برآورد کرده بود و همان مبلغ هم به ایشان پرداخت گردید- میکردید. دکه های بدون مجوز مردم بیچاره تخریب و برداشته میشوند ولی چون مربوط به عضو شورای شهر بوده با بیش از 5 برابر قیمت و در نهایت احترام خریداری می شود.واقعا متاسفم.نمیدانم مردم مریوان کی از خواب غفلت بیدار میشوند و از ورود چنین مجموعه هایی به شورای شهر ممانعت بعمل می آورند؟

پاسـخ

طرح تفکیکی موسکشنبه 27 مرداد 1397 | 08:24

11
3

این تحصیلکرده های شورای دوره چهارم شهرداری روویران کردند همین عکس بالایی کافی است برای اثبات **** آنها که درتته چه کردند

پاسـخ

طرح تفکیکی موسکشنبه 27 مرداد 1397 | 08:24

7
3

این تحصیلکرده های شورای دوره چهارم شهرداری روویران کردند همین عکس بالایی کافی است برای اثبات *****آنها که درتته چه کردند

پاسـخ

هر دم از این باغ بری میرسدشنبه 27 مرداد 1397 | 08:30

11
2

به نظر بنده در کنار سرزنش شورای دور چهارم (هر چند در کشور ما تقریبا هر که برده، برده و کسی تا به حال حساب و کتاب پس نداده ) بایستی شهردار وقت و بیشتر از ایشان مسئول املاک شهرداری مورد بازخواست قرار بگیرد. چرا در برابر این همه تاراج املاک شهرداری اعتراضی.مقاومتی.مخالفتی و... نداشته.؟ آیا حفظ موقعیت ارزش این همه ***** به شهر و شهروندان را داشت؟ البته ناگفته نماند مسئول حقوقی و املاک شهرداری جناب ف ،قبل از اینکه احکام قطعی محکومیت پرونده هایش به آغوشش برگردند از مسئولیت قبلی - البته بعد از ******* املاک شهرداری و ناتوانی در دفاع از پرونده های حقوقی - کناره گیری کرد.

1
0
ژیرو سه شنبه 30 مرداد 1397 | 09:54

حالا همین جناب *** که شما می فرمائید به جای پاسخگو بودن پست بهتر و مناسبتری بهش دادند. با این پست جدید هم محکومیت پرونده ها به اسم او نخواهد بود و هم در راس قدرت مخالفان را سرکوب خواهد کرد.

پاسـخ

مریوانشنبه 27 مرداد 1397 | 09:24

1
0

بخوا برا ماد تحطیلن در تحطیله
حه ححححححح

پاسـخ

مریوانشنبه 27 مرداد 1397 | 09:29

11
11

بخوا ملت مریوان ساده و داماوین
برون شورای دور پینجم و اشغاله کتان بو خاص کن ایتر حیچ دروکانیانایتربکن بوگن هه لی گرتین

2
1
بیطرف یکشنبه 28 مرداد 1397 | 09:06

اقوام کدوم یک از شورای دوره ی قبل هستی که چشماتو بستی و یا هنوز در اون دوران موندی

پاسـخ

سعیدشنبه 27 مرداد 1397 | 09:41

7
22

برای شورای دوره پنجم خیلی متاسفم اگرشورای دوره قبل بدهکاره کاری کرده است وشهررونق گرفته


ولی شما چکارکردید خیلی برایتان متاسفم جهت همین طرزتفکرتان

پاسـخ

بهمنشنبه 27 مرداد 1397 | 09:58

25
2

خانم امینی و عبدی ظاهراً طرفدار دوره گذشته هستن ماجرا چیه

من مدارکی دارم از ارتباط برخی اعضای فعلی شورا با قبلی ها زریبار خبر برات می فرستم منتشرشان کن

پاسـخ

داخ و هزار داخشنبه 27 مرداد 1397 | 10:44

6
1

** له ئیوه **** له وان, هیشتا ماومانه, مریوانتان کاول کردوه

پاسـخ

كارگرشنبه 27 مرداد 1397 | 11:02

6
17

باسلام
بنظر من نوعي بي نطق ترين و بي سوادترين دوره شورا وشهرداري دوره پنجم ميباشد
فضاي مجازي رو پر كردن حقوق داديم برج دو ٩٧ولي هنوز برج ١سال٩٧هنوز پرداخت نشد در ضمن حتي همه نيروها اين برج ٢رو دريافت نكردن هنوز من يكي از اين نيروها ميباشم.
بنده هنوز سه ماه ٩٦باقي مانده دارم وهنوز يك ريالي از ٩٧هم هنوز دريافت نكردم.
اين شهر افتاده دسته كسي كلاس پنجم داره
بنظر من مردم مريوان مقصرن كه راي اعتماد دادن به يك سري
حمزه حميدي زاده كرمانشاه بود
اندازه ده سال خدمت كرد به مريوان
درضمن بنده هيچ نسبتي با هيچ از اعضا كنوني و قبلي هم ندارم
با تشكر از جناب جوانمردي عزيز

1
0
شهروند با غیرت یکشنبه 28 مرداد 1397 | 09:03

میشه خدمات **** ***** رو تشریح کنی،خدمات رو میگم تشریح کن نه اینکه گندکاری هایی که انجام داده و همدست **** ***** و **** ******* بوده

پاسـخ

بە امید شفاف سازی وخدمت بە همشریان وحق کارگران زحمتکش شهردااریشنبه 27 مرداد 1397 | 11:04

4
0

پاسـخ

صبحانشنبه 27 مرداد 1397 | 11:12

17
4

فکرکنم آقای عبداله عبدی وخانم هلاله امینی هنوزم واسه شورای دوره چهارم وخلیل میرزایی کارمیکنند

پاسـخ

کارۆشنبه 27 مرداد 1397 | 11:12

9
1

باید محاکمە بشن همین
من بە عنوان یک شهروند ازشون شکایت دارم

پاسـخ

مسعود میرزاییشنبه 27 مرداد 1397 | 11:17

12
1

زریوار خبر لطفا نام این شورای دوره چهارم روبگید که باپول شهرداری رفته آلمان ونرفته بزارین ملت ****** روبشناسن من خودم میگم **** ********

3
0
تانجی ابو خلیل وحاجی عبدالله یکشنبه 28 مرداد 1397 | 11:25

آفرین به جواب دندان شکنتان.وقتی مطلبی مستند بود****** مال مردم خور خودشان را قایم میکنند.بیایید بیرون ای کبکهای سر به زیر برف فرو برده.تابستان است .برفی برای پنهان کردن خود وجود ندارد.قیافه دکتر**** آلمانی را میبینم که بر روی نانه شان ران مرغ میخورد و آلمانی از شهردار محبوبش که چنین سفره رنگینی براش فراهم کرده بود، تشکر میکرد.مغسی **** جان مغسی براستی بر روی سفره پدرم چنین مرغی و چنین برنجه گرده ای ندیده ام.

5
0
مسعود طلا فروش یکشنبه 28 مرداد 1397 | 11:28

به نظرم جواب سوال شما را چند کامنت بالاتر نانه شان !!!!!!!!!!!! به وضوع داده است

پاسـخ

حق پسندشنبه 27 مرداد 1397 | 11:31

15
0

راستی چرا در داسرا و دادگاهها پیگیری نمیکنید ؟تین سوال مروم از شماهاست اگر قصد خدمت دارید و نمیخواین راههای اختلاس رو برای خودتون هموار کنید پس از طریق دادسرا پیگیری نمائید؟ جناب دادستان مدعی العموم عزیز ایا هیچ میدانید کار شما چیست ؟ پس چرا پیگیری نمیکنید؟

پاسـخ

حمه گیانشنبه 27 مرداد 1397 | 12:16

0
0

آقای عبدی وخانم امینی طرفدارهیچکس نیستندباتوجه به اینکه قبل ازانتشاربیانه موضوعی به آنهاداده نشده تامطالعه کنن وهیچ مستندی نیزدال برصحت موضوع به آنهاارائه نگردیده ازتائیدیا رد موضوع امتناع نموده اندشایدکلیه بیانیه صحت داشته باشدولی چون اطلاع نداشتن این کاروانجام دادن ودرپایان خواهشمندیم درصورت صحت موضوع گناهکاربه سزای عملش برسد

پاسـخ

روزشنبه 27 مرداد 1397 | 16:40

0
0

به نه زه ر من هه ر که س **** کردووه ئه بی جه وابگوو بیت چ شا ره دار چ شورا ...ئه بی برونه زیندان با بن به ده رس بو هه موو که سی

پاسـخ

شاهرودیشنبه 27 مرداد 1397 | 20:23

0
0

از قوه قضاییه انتظار میرود برخورد کند

پاسـخ

سعیدشنبه 27 مرداد 1397 | 20:28

0
0

بازی بازی بازی . این وضعیت فقط نشاندهنده عدم بلوغ اجتماعی هست و لاغیر .
هر چه به سرمون میاد به دست خودمونه .
وقتی برای تبلیغات انتخاباتی کورکورانه حاضریم رفاقتا و محبت ها رو فدا کنیم تا فلان شخص وکیل ما بشه همین میشه .
من یه سوال دارم یه نفر جواب منو بده

آیا هست کسی که شش ماه بعد از انتخابات از وکیلی که انتخاب و روانه جایگاه کرده راضی باشه . یا اینجوری بپرسم آیا تا کنون طرفداران وکلا ( مجلس و شورا ) از نماینده ها و اعضای شورا که,خودشون انتخاب کزدن راضی شده یا نه

پاسـخ

حق گوشنبه 27 مرداد 1397 | 20:38

8
0

مردمی که رای خود را به ۵۰ هزار و یک دست غذا ویا یک باک بنزین میفروشن دیگه از کی انتقاد می کنید .دیگه چه انتظاری دارید.
شهر ازاین بدتر هم خواهد شد.
خودمان‌مقصریم ۴ سال آینده خودمان رادبه یک وعده غذا‌ می فروشیم. این کار هر سال ماست

پاسـخ

حق گوشنبه 27 مرداد 1397 | 20:38

1
0

مردمی که رای خود را به ۵۰ هزار و یک دست غذا ویا یک باک بنزین میفروشن دیگه از کی انتقاد می کنید .دیگه چه انتظاری دارید.
شهر ازاین بدتر هم خواهد شد.
خودمان‌مقصریم ۴ سال آینده خودمان رادبه یک وعده غذا‌ می فروشیم. این کار هر سال ماست

پاسـخ

روژانشنبه 27 مرداد 1397 | 20:51

0
1

پاسـخ

امیدشنبه 27 مرداد 1397 | 21:09

1
0

واقعا جای گریه کردن داره شهر دست چه کسانی افتاده . فقط ****. خااااااک

پاسـخ

روژانشنبه 27 مرداد 1397 | 21:49

0
0

پاسـخ

a.mariwanشنبه 27 مرداد 1397 | 21:56

1
1

درود به شوراهاي دوره ي پنجم كه همچنين افشاگري كرديد ولا تا حالا فك ميكردم الكي ميگي شهرداري ورشكسته ولي خدايش خوب جرأتي داشتي تو همچنين شرايطي شورا و شهرداري رو تحويل بگيرد تحسين به شما

پاسـخ

حق پسندشنبه 27 مرداد 1397 | 22:06

0
0

عزیزان شورا لطف بفرمایند به مردم بگن مالک اون زمین ۹ونیم میلیاردی کیه و چه نسبتی با اقای ‌...عضو فعلی شورا شهر دارند . بسته دیگه مردم رو از این بیشتر نسبت به شورا بدبین نکنید .شورای دوره فعلی بدانید اگر اینا واقعیت داشته باشد وپیگیری نکنید منفور مردم خواهید بو و شورای قبل اگر اینا دروغ باشه که میتونید به جرم توهین و نشر اکاذیب پیگیری نمایید پس یا علی ببینیم کی راست میگه و کی دروغ و بدانید اگر دادستان ورود نکنه و پیگیر نشه مطمئنا مردم نسبت به دستگاه قضا بی اعتماد خواهند شد . مدیر محترم کانال هم لطفا به اطلاع دادستانی برسانید تا بعدا به بهانه عدم اطلاع و همچنین عدم وجود شاکی خصوصی ماست مالی نفرمایند

پاسـخ

کوردی1شنبه 27 مرداد 1397 | 22:10

0
0

جا 50 میلیارد چیه!؟

خوم داناوبو 500 میلیارد به بالا به بیستم!!!

پاسـخ

سامانشنبه 27 مرداد 1397 | 22:14

3
0

با سلام خدمت تک تک بینندگان این پیام.
باید عرض کنم که چه فرقی میکنه شورای دوره4 یا 5 یا هر دوره ای یا هر مقام و مسئول و هر ارگانی چه گندی زده یا چقدر **** ******* یا چه ****** کرده وقتی که فقط و فقط در حد روی کاغذ یا روی سایتی یا کانالی اعلام میشه و هیچ گونه رسیدگی از جانب هیچ ارگانی در این **** **** صورت نمیگیره .
زریوار خبر اگر این متن رو کامل در کانالش بزاره که ممنون میشیم ازتون و اگر هم نزاشتید باز ممنون اما منتی نداره .
منت نداشتنش به این دلیله که از دید بنده تمام این افشاگری ها و جواب افشاگری ها در واقع وسیله و هدفی برای دور کردن افکار جامعه از بسیاری مسایل دیگر است و بس واگر نه وقتی شهرداری مریوان و در واقع شهردار قبلی به جای محاکمه و جواب دادن در خصوص اون اقداماتی که انجام داده بود«چه خوب چه بد»ترفیع گرفت و رفت سنندج و در واقع در سیاست موجود به ریش تمام مریوان خندید .
حالا ما باید هر روز شاهد و بیننده یکی از سیاست های کثیف شهرداری و شورا فقط در حد نوشته باشیم و رسیدگی قطعا تا حالا نبوده و هر کس منتظر رسیدگی و احقاق این حق به مریوان و بخصوص پرسنل زحمت کش و رنج دیده شهردای «غیر از یک سری شکم گنده»باشه در واقع در خواب بسر میبرد و خوابش ان شااله که شیرین بشه

پاسـخ

مسعود ميرزايي ورويي؟یکشنبه 28 مرداد 1397 | 00:08

0
0

نميدونم اين حضرات دكترا و مهندسين دوره چهارم سرمست چي بودن؟ آيا مردم و مسئولين بايد ساده ازين همه ****** بگذرند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
٥٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠ ريال بدهي بابت چي و چرا؟؟؟!!!

پاسـخ

احولیکشنبه 28 مرداد 1397 | 08:16

1
0

ئه ي ده له *** كان

پاسـخ

شهروند خیلی خوبیکشنبه 28 مرداد 1397 | 08:54

2
0

زریوار خبر عزیز سلام و دمت گرم که مثل همیشه با جرآت و قهرمانانه این خبر مهم رو نشر دادی،سپاس و تشکر از اعضای شورای کنونی ولی انصافآ فکری اساسی به حال شهرداری و این شهر نگون بخت بکنید شما هم مثل قبلی ها پیشروی نکنید فقط به فکر خودتون باشین،
خدا بیامرز سیداحسان سجادی خیلی داد و فریاد زد و بارها شهردار رو بازخواست و حتی طرح سوال نمود ولی چون خلیل میرزایی و فواد کریمی پشتشون گرم بود سید احسان عزیز هیچ کاری نتونست به تنهایی انجام بده و نهایت نامردی هم در حقش کردند.باور کنید بیت المال ***** ***** و خدا دمار از روزگارتون در میاره.
بله دیگه بخاطر این چپاول ها و غارت هاست که خانواده ی ****** **** کلی ثروت بدست آوردن و همشون ثروتمند شدن و همه مردم مریوان هم میدونن که خانواده ایی فقیر بودن و ارثی هم نداشتن....و شوراهای زحمت کش دور چهارم ماشالله *** ******* ******.مردم چرا ساکت هستین به ولله قسم همه ی ما یک شکواییه تنظیم کنیم قانون پدرشون رو درمیاره و هر چی خوردن از گلوشون میکشن بیرون.**

پاسـخ

ریباز 23یکشنبه 28 مرداد 1397 | 13:33

1
0

زریبار خبر عزیز
رسالت مقدس و مردمی شما زمانی واقعیت پیدا میکنه که تا آخر پیگیر قضیه باشید . خواهشا بی اعتنا نباشید
حالا خدا رو شکر این زریبار خبر رو داریم ما.

پاسـخ

جلالیکشنبه 28 مرداد 1397 | 16:51

3
1

عاقبت این شوراهای که سر کارهستند میبینیم مطمئن باش اگه از قبلیا ****** نباشند به اندازه اونا **** خواهند بود از بوی خوش شهر که مذاق همه را خوش کرده معلومه...‌

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی