سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
ماموستا شیرزادی در خطبه نماز جمعه:
جمعه 19 مرداد 1397 / 15:53|کد خبر : 6108|گروه : اجتماعی

مسئولین نباید به مردم دروغ بگویند/ اصحاب رسانه تمام کمبودها را بازگو کنند/ خبرنگاران قاصدان امین جامعه هستند

امام جمعه مریوان منصب و جایگاه مسئولان را برای خدمت به مردم عنوان کرده و اظهارداشت: تمامی منصب مسئولان تنها برای ارائه خدمت به مردم به آنها واگذار شده است.

امام جمعه مریوان منصب و جایگاه مسئولان را برای خدمت به مردم عنوان کرده و اظهارداشت: تمامی منصب مسئولان تنها برای ارائه خدمت به مردم به آنها واگذار شده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستامصطفی شیرزادی در خطبه های نمازجمعه این هفته خود در جمع نمازگزاران مریوانی اظهار کرد : شهردار و اعضای شوراهای اسلامی و تمام افرادی که با رای مردم به منصبی رسیده اند بدانند که منصب فعلیشان برای ارائه خدمات بهتر و ارزنده به مردم است.

ماموستاشیرزادی افزود : خداوندمتعال در سوره مائده می فرماید که برای این که در زمان حضرت موسی کارهای مربوط به مردم بهتر انجام گیرد برای وی دوازده نفر به سمت های مختلفی انتصاب کرده است که همگی آنها برای ارائه خدمات به مردم بوده است.

وی با انتقاد از عملکرد مسئولان نسبت به عدم رفع معضل پسماند شهرستان مریوان اظهار کرد : نباید مسئولان به مردم دروغ گفته و هر روز برای انجام فعالیت های کاری تعهدی جدید برای خود ایجاد کرده و آن تعهدها را عملی نکنند.

شیرزادی تصریح کرد : موضوع زباله ها و پسماندهای مریوان امروزه به مشکلی فراگیر تبدیل شده است و تمام مردم با آن مواجه شده اند و باید عنوان کرد که چهل سال از عمر پربرکت این انقلاب می گذرد و ما هنوز با مشکل زباله های شهر مواجه هستیم.

وی با انتقاد از شعارهای مسئولان که تا اکنون عملی نشده است افزود : چرا مسئولان تنها وعده های خود را تمدید می کنند آیا آنها نسبت به رفع معضلات موجود به ویژه معضل پسماندها که امروزه مهمترین مشکل مریوان است اقدامی انجام داده اند.

امام جمعه مریوان بیان کرد : چرا مسئولان برای رفع معضلات زباله های مریوان هیچ اقدامی نکرده تا هم مردم روستای عصرآباد که امروزه با بوی تعفن زباله ها مواجه هستند و هم مردم شهرستان مریوان به یکباره از این معضل رهایی یابند.

وی خاطرنشان کرد : تابه کی ما باید از دست نبود جاده های استاندارد و عدم راه های مواصلاتی رنج ببریم و جان افراد این شهرستان در معرض خطر قرار گیرد.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی بیان کرد : شهرستان مریوان یکی از شهرستان های گردشگری کشور است و مردم زیادی برای دیدن جاذبه های آن به این مکان سفر می کنند و لازم است که مسئولان برای رفع معضلات موجود همت کرده وتلاش زیادی را از خود نشان دهند نه این که به شعارهای موجود متکی باشند.

ماموستاشیرزادی با عنوان این نکته که متاسفانه انتقادهای موجود نتوانسته است در مسئولان کارساز بوده و آنها را وادار به انجام فعالیت هائی کند که وظیفه ایست بر دوششان و باید انجام دهند اظهار کرد : متاسفانه گلایه های موجود کاملا بی فایده است و انگار کسی نیست که آنها را بشنود.

شیرزادی در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه خود عمل صالح را راه رسیدن به رستگاری عنوان کرده و اظهار کرد : عمل صالح را اگر کسی نداشته باشد باید بداند که هیچگاه رستگار نخواهد شد و منتظر رسیدن بهشت نباشد چراکه اسلام دین پاکی هاست.

وی افزود : در این ماه حجاج مناسک حج را به جای خواهند اورد و بر هر فردی مسلمان سنت است که در ده روز اول این ماه حج عمل صالح خویش را بیش از پیش کرده و ذکر خداوند متعال را بیش از گذشته انجام دهد.

امام جمعه مریوان ادامه داد : در این ماه مبارک هر فرد مسلمانی می تواند با انجام رفتارهای صالح و نیکو ضمن جلب رضایت خداوند متعال رستگاری را برای خود به ارمغان آورد.

وی بیان کرد : بر هرفرد مسلمانی واجب است که با همسایگان خویش رفتاری درست و صحیح داشته باشد و مواظب باشد که رفتارش باعث ایجاد آزردگی آنها نگردد.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی این ماه را فرصتی برای تذکیه نفس عنوان کرده و افزود : پیامبرمکرم اسلام (ص) مژدگانی به تمامی مسلمین داده است که عمل صالح در روز عرفه می تواند گناه دو سال فرد مسلمان را به غیر از حق الناس را از سوی خداوند متعال مورد بخشودگی قرار دهد.

ماموستاشیرزادی ادامه داد : مسلمانان باید بدانند که حق الناس تنها زمانی از سوی خداوند متعال بخشوده خواهد شد که فرد مسلمان بتواند رضایت طرف مقابل خود را جلب کرده و یا گناهی که مرتکب شده است را جبران کند.

وی بیان کرد : مسلمانان می تواند برای جلب رضایت خداوند متعال در این ماه مبارک روزهای دوشنبه و پنج شنبه و یا روزهای 13 ، 14 و 15 ماه را روزه بگیرند اما باید بدانند که روزه تنها عبادت مختص به جلب رضایت خداوند متعال نیست بلکه می توان با کمک به همنوعان خود رضایت خداوند را جلب کنیم.

وی تصریح کرد : در این ماه قربانی یک سنت است و هر فردی که توان مالی داشته باشد می تواند قربانی کرده و این عمل خیر را انجام دهد اما افرادی که توان مالی ندارند و یا بدهی زیادی دارند باید بدانند که ابتدا باید بدهی های خود را پرداخت کنند و سپس اگر توان مالی داشتند مراسم قربانی را انجام دهند.

امام جمعه مریوان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته خود ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد : خبرنگاران قاصدان امین و راویان صدیق جامعه هستند.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی افزود : روز خبرنگار را به تمامی اصحاب رسانه و اهل قلم تبریک عرض نموده و امیدوارم همواره که مراسم مذهبی و نماز جمعه ها را پوشش داده اند این امر را در آینده همچون گذشته انجام دهند.

ماموستاشیرزادی خبرنگاری را شغلی پر اهمیت عنوان کرده و اظهار کرد : پیامبر مکرم اسلام (ص) همواره بر مسلمین تاکید کرده است که تمامی افرادی که سخن های ایشان را شنیده اند برای آنهائی که نشنیده اند را به همان گونه ای که هست بازگو کنند.

شیرزادی تصریح کرد : خبرنگاری شغلی پر از خطر است و از طرفی مورد تهدید و تهاجم افراد ظالم قرار گرفته و حتی گاها در خط مقدم نیز مورد تهاجم افرادی زورگو قرار گرفته و کشته می شوند.

وی خواستار بازگویی حقایق و کمبودهای موجود از سوی اصحاب رسانه شد و اظهار داشت: اصحاب رسانه تمام کمبودها را بازگو کنند تا افرادی که نرمال نیستند به خود آمده و خویش را اصلاح کنند.

امام جمعه مریوان افزود : خبرنگاران باید در نوشتن مطالب تمام توان خود را به کار گیرند و بدانند که سخنان و خبری را که انتشار می دهند به همان گونه ای باشد که رخ داده است و سخن های هر فردی را که از زبانی به زبان دیگر ترجمه می کنند را باید به همان گونه ترجمه کرده و بنویسند که بر زبان آمده است.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته خود ضمن تشکر و قدردانی از خبرنگاران در امر انتشار و رسانه ای کردن مراسم مذهبی و نماز جمعه خاطرنشان کرد : اصحاب رسانه باید افراد بد و خوب را به مردم معرفی کنند تا مردم آنها را بشناسند.


انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهروندشنبه 20 مرداد 1397 | 08:56

1
0

حاج ماموستای عزیز به فرض مثال مردم بزرگوار روستای عصر آباد از دست زباله ها و بوی تعفن رهایی یافتند پس تکلیف مردم بیچاره روستاهای شارانی و مرگ چی میشه ؟؟؟؟

پاسـخ

زاگرسشنبه 20 مرداد 1397 | 11:31

3
0

منظور حاجی ماموستا کل مسئولین شهرستان بودن نه فقط شهرداری و شورا.چرا جبهه میگیرید .

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی