سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در مراسم تجلیل از خبرنگاران و رسانه‌ها،
پنجشنبه 18 مرداد 1397 / 23:09|کد خبر : 6106|گروه : اجتماعی

ریش سفیدهای شورای شهر مریوان چه گفتند/شهرداری مریوان را در شرایط بحرانی تحویل گرفتیم

اعضای شورای شهر و شهردار مریوان به مناسبت روز خبرنگار در نشستی با اصحاب رسانه، ضمن تقدیر از خبرنگاران و اهل قلم، به بیان برخی از مسائل و مشکلات شهر مریوان پرداختند.

اعضای شورای شهر و شهردار مریوان به مناسبت روز خبرنگار در نشستی با اصحاب رسانه، ضمن تقدیر از خبرنگاران و اهل قلم، به بیان برخی از مسائل و مشکلات شهر مریوان پرداختند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، تعدادی از اعضای شورای شهر و شهردار مریوان به مناسبت روز خبرنگار در نشستی با اصحاب رسانه، ضمن تقدیر از خبرنگاران و اهل قلم، به بیان برخی از مسائل و مشکلات شهر مریوان پرداختند. در این جلسه ابتدا امید درخشانی سخنگوی شورای شهر مریوان با بیان اینکه خبرنگاری یک شغل سخت است، گفت: خبرنگاران در سطح جامعه بسیار تاثیرگذار هستند و وظیفه‌ای خطیر بر دوش دارند اما متاسفانه در مقابل از لحاظ مالی از شرایط مطلوب و مناسبی برخوردار نیستند. 


وی گفت: رسانه‌ها باید شفاف‌سازی و نمایش صحیح مطالبات و نیازهای مردم را به منظور ارتباط بیشتر بین مردم و مسئولین پیگیری کنند. وی افزود: رسانه‌ها می‌توانند، هر موقع و هر کجا که مشکلی یافتند با تمام اعضای شورا در میان بگذارند و مطمئن باشید شورا همواره پاسخگوی رسانه‌ها و مردم بوده و خواهد بود. 

 

 


وی با اشاره به اینکه شورای شهر مریوان آماده شنیدن هرگونه نقد و پیشنهادی است، عنوان کرد: شورا و شهرداری مریوان با همه توان در پی حل مشکلات و معضلات است. انتقادات سازنده به پیشرفت و توسعه شهر کمک خواهد کرد. وی افزود: از همه کارشناسان، اهالی رسانه و مردم دلسوز شهر مریوان که راهکار و پیشنهادی برای معضلاتی از جمله دپوی زباله سطح شهر ارائه کنند، به‌گرمی استقبال خواهیم کرد.


در ادامه این جلسه حاج کریم محمدی نائب رئیس شورای شهر ضمن تبریک روز خبرنگار عنوان کرد: شهرداری مریوان را با 45 میلیارد بدهی تحویل گرفیتم. بنده در شوراهای دوره اول و دوم حضور داشتم اما این بحران موجود در شهرداری مریوان بی‌سابقه است. وی افزود: عامل این بحران را هم شما خبرنگاران خود بهتر از هر کسی می‌دانید. یک سری جریانات در شهر مریوان بوده است که نباید به‌وجود می‌آمد. 

 


وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید شفاف‌سازی کنند ، گفت: برخی آقایان اقداماتی در گذشته انجام داده‌اند که خوب و بد آن را خودتان می‌توانید قضاوت کنید، چون آنها هم مثل بنده زمانی عضو شورای شهر و یا شهردار بوده‌اند. وی افزود: در مورد مسئله زباله‌ها، شورای دور قبل قراردادی را تنظیم و امضا کرده‌اند که با آغاز بکار شورای دور پنجم، دیگر این مسئله برای شورای دور قبل مهم نباشد که چه بر سر شهر خواهد آمد. 


وی افزود: اینکه کسی بگوید تا زمانی که من مسئولیت دارم نباید هیچ مشکلی پیش بیاید ولی بعد از آن دیگر این شهر به من هیچ ربطی ندارد و اصلا مهم نیست، این بزرگترین خیانت است. وی ادامه داد: مسئله زباله معضلی شده است که اگر چند روز جمع‌آوری زباله انجام نگیرد احتمال شیوع بیماری وجود دارد. برخی‌ها به صورت آشکارا در حال جلوگیری از حل و فصل این مسئله هستند و متاسفانه به قول یک ضرب‌المثل کوردی، ما در روز می‌سازیم و درست می‌کنیم آنها در شب ویران و نابود می‌کنند.


عبدالله امانی از اعضای شورای شهر مریوان با تبریک روز خبرنگار گفت: رسانه‌ها که از تاثیرگذارترین اقشار جامعه هستند، وظیف‌ای خطیر بر دوش دارند. آنها نباید وابسته به قشر خاصی باشند، بلکه باید مستقل و شفاف مسائل را بررسی و پیگیری نماید و قضاوت را به جامعه، مردم و کارشناسان بسپارند.


امانی گفت: طبق قانون وظیفه شهرداری جمع‌آوری و حمل زباله است و مکان دفن و دپوی زباله مطابق قانون از وظایف شهرداری تعریف نشده است. اما ما به عنوان شورا و شهردای با اینکه موضوعات و مشکلات دیگری نیز داریم، با تمام توان در پی حل این معضل هستیم و این معضل با کمک و همکاری سایر نهادها و سازمان‌ها، رسانه‌ها و مردم شریف مریوان  برطرف می‌شود.

 

 

 

جمال شریفی، شهردار مریوان در ادامه این جلسه با تقدیر از اصحاب رسانه و تبریک روز خبرنگار اعلام کرد: قراردادهای لازم را با شرکت احداث سایت بازیافت زباله عقد شده است و در صورت همکاری شهروندان و اهالی محترم روستاهای مذکور ، مشکل جمع آوری زباله برای همیشه رفع خواهد شد. 


وی افزود: دپوی زباله در سایت عصرآباد سه ماه دیگر تمدید شده است و خاشعانه از اهالی محترم عصرآباد استدعا مندیم همچون گذشته با ما همکاری کنند. به جهت حل مشکل نیازمند کمک و همراهی کلیه شهروندان و معتمدین هستیم که ما را در رایزنی با اهالی محترم روستاهای شارانی و عصرآباد و رفع یکباره مسئله مکانیابی و جمع آوری زباله، یاری کنند. 


وی گفت: در بحث حقوق کارگران و پرسنل و پاکبان‌های شهرداری تلاش و سعی ما همواره این بوده است که حقوق و مطالبات آنان به موقع و منظم پرداخت شود. متاسفانه برخی از کارگران شهرداری حتی عیدی سال 95 را نیز دریافت نکرده‌اند ولی برای ما همیشه پرداخت این معوقات نیز در اولویت‌ بوده است. 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

هیدیجمعه 19 مرداد 1397 | 00:20

24
2

سلام
بهتر نیست به جای اینکه دنبال مقصر باشید عملکرد یک ساله خود را ارائه دهید تا مردم تصمیم گیری کنن. ممنو

پاسـخ

نزن در دیگریجمعه 19 مرداد 1397 | 12:28

17
1

چه جالب است گفتارهای شما
پارسال همین جملات را حتی علمی‌تر از این جملات شورای دور چهارم می‌زدند اما شما آقایون می‌گفتید بهانه‌س
چرا جرات ندارید بگویید وظیفه فرمانداری است که جایگاه و محل تخلیه زباله تعیین کند
شما آقایون کاملا به بن بست رسیده‌اید
ورودی شهرک کوثر، فروش ساختمان شهرداری و بسیاری از مشکلات دیگر را شما به قبلی‌ها اجازه ندادیدو تجمعات برپا کردید نه از سردلسوزی بلکه برای اینکه خودتان در آینده انجام بدهید
از پارسال داد و بیداد که بدهکاریم خوب برادر من خودتو خلاص کن و خودکارت را روی کاغذ بگذار و برو. مردم از کلمات تکراری خسته‌اند مگر بیشتر از سقز و سنندج بدهکارید؟
به خداوند احد و واحد قسم که نه برنامه‌ای دارید و نه چشم اندازی. فقط دقایق و ساعت‌ها و روزها را به هم می‌چسبانید تا این چهار سال بگذرد همین
با تشکر از زریبار خبر

پاسـخ

بهانهجمعه 19 مرداد 1397 | 12:35

14
2

هر جا فرصتی گیر آمد بگویید بدهکاریم این بهترین ترفند شماست چون برنامه‌ای کوتاه مدت و بلند مدت ندارید مطمئنم روز معلم و روز زن و روز محیط زیست و سایر روزها هم همین جملات بدهکاریم و حامی کارگران هستیم و زباله و .. را بکار خواهید برد
چون اساس کار شما تخریب قبلی‌هاست

پاسـخ

شهروندجمعه 19 مرداد 1397 | 14:21

23
0

در اینکه شهرداری مشکل مالی دارد کسی شک ندارد. در اینکه دوره جناب کریمی بدیهی بار آمده است باز هم شکی نیست. ولی دوستان شورای دور پنجم و شهردار باید در نظر بگیرند که اولا مسئول شهر ایشان هستند. دوما متاسفانه نهایت پروژه دوره یکساله دوستان حضور در همایش کلاش، و جابه جایی یک دیوار بتنی است که عکس یادگاری باهاش انداخته اند.

پاسـخ

شهروندجمعه 19 مرداد 1397 | 15:42

8
16

باسلام خدمت زریوار خبر هرچی بد بختی شهرداری تو این دوره است مال شوراها و شهردار قبلی است لطف کنید آقای شهردار پرونده آنها را رو کنید تا مردم شهر بداند آقایان دکتر چه برسر شهرداری اوردند

2
0
بشیرم شنبه 20 مرداد 1397 | 16:44

کم لطفی می کنی البته دوره قبل هم ضعف داشتندامانه به اندازه فعلی متاسفانه اعضای شورای این دوره از لخاظ سطح سواد.مدیریت شجاعت وسایره مولفه ها کارای لازم را ندارند.بعداز شورای قبلی هیچگون توسعه ای درزمینه ی مرمت سازی.آسفات.زیباسازی شهرومعابر عموی وپارک بویژه دریچه زریوارو...صورت نگرفته است در یک کلام همه در خوابند وفقط عنوان شورا را به یدک می کشند. از که بنالیم از ماست که برماست.

پاسـخ

ناشناسشنبه 20 مرداد 1397 | 01:22

1
0

خواهشا با آوردن سایت زباله دانی ب روستای شارانی مشکل رو بیشتر نکنید چون واقعا مکانش کارشناسی شده نیست و زریوار خبر خواشمندم با همکاری فعالان محیط زیست و دوستداران شهر بهترین مکان رو پیدا کنند ن این سایت جدید که در یک کیلومتری روستاهای بیکره شارانی و مرگ قرار دارد

پاسـخ

امیدشنبه 20 مرداد 1397 | 10:41

3
0

آی آفرین امانی چون دوزیوتو . دپوی زباله وظیفه شهرداری نیه... ای قانون نی نوسیوه وظیفه کیه .. . ای چون داوای شراکت اکن لل بازیافتا جنابی نمانیده بیکن به قانون با هر مریوان کاول بی

پاسـخ

هه لمه تشنبه 20 مرداد 1397 | 12:28

3
0

یک قدم رو به جلو ، صد قدم رو به عقب !!!!!!!!!!!!!
خود کرده را تدبیر نیست !!!!!
این وضعیت نتیجه رای دادن و اعتماد کردن احساسی به آدما بی تدبیری چون .....................و .........و .............و ....................و..........و ........... و.......... !!!!!!

پاسـخ

زره بینشنبه 20 مرداد 1397 | 15:23

3
0

اگه برنامه برای رفع بحران نداری برو کنار استعفا بده اگه هم داری چرا کاری انجام نمی دی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسـخ

شهروندیکشنبه 21 مرداد 1397 | 07:41

1
0

نابرده رنج گنج میسر میییییییی شوددددددددددددد !!!!!
مزد آن گرفت جان برادر که کار نننننننننکرد !!!!!!!!!!

پاسـخ

یاری دهندهیکشنبه 21 مرداد 1397 | 08:02

4
1

با سلام خدمت مدیریت محترم و دلسوز زریوار خبر و مخاطبان گرامیتون
واقعا تو زمان سپری شده شورا و شهردار چه گلی به سر مردم ریختند دارید بزرگترین ***** مرتکب میشید والله به خدا هیچکدومتون شایسته اون جایگاه نیستید اگه فقط یک ذره دلسوز این مردم می بودید استعفا می دادید شماها فقط به اسم شورا و شهردارید کل شهرداری های ایران بدهکارند ولی دیگه مثه شما ناکارآمدانهمدام بدهی رو بهونه نمیکنند هیچکدومتون دلسوز این شهر نیستید استعفا بدید استعفا جالبه بدونید نه تنها اقدام مثبتی انجام ندادید کل دستاوردهای دوره های قبل رو هم تخریب کردید جایگاه شورا خیلی بلند تر از این حرفهاست که شما ها....

پاسـخ

مریوانییکشنبه 21 مرداد 1397 | 10:15

3
0

قسم میخورم بی سوادی اعضای شورا عامل اصلی مشکلات شهر ما در این دوره ی شورا است هیچ سواد و برنامه ای ندارند دقت بفرمایید هیچ گونه سوادی ندارند

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی