سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 15 مرداد 1397 / 08:23|کد خبر : 6095|گروه : اقتصادی

سه بسته تشویقی کمیته امداد مریوان برای کارفرمایان و بنگاه‌های اقتصادی

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان گفت: کمیته امداد  در راستای توانمدسازی خانواده‌های تحت حمایت و بکارگیری نیروهای جوان و تحصیل‌کرده سه بسته‌ی تشویقی متفاوت برای کارفرمایان در نظر گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان گفت: کمیته امداد در راستای توانمدسازی خانواده‌های تحت حمایت و بکارگیری نیروهای جوان و تحصیل‌کرده سه بسته‌ی تشویقی متفاوت برای کارفرمایان در نظر گرفته است.

به گزارش زریوارخبر، مسعود شهبازی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان به خبرنگار ما گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توانمدسازی خانواده‌های تحت حمایت و بکارگیری نیروهای جوان و تحصیل‌کرده بسته‌ها تشویقی متفاوتی برای کارفرمایان در نظر گرفته است.


شهبازی با بیان اینکه کمیته امداد اقدام به اجرای برنامه‌های کاریابی و بکارگماری مددجویان و فرزندان آنان نموده، عنوان کرد: در صورت همکاری مدیران محترم کارگاه‌های صنعتی-تولیدی و خدماتی و جذب نیروی انسانی از مجموعه مددجویان کمیته امداد و فرزندان آنان، بسته‌های تشویقی مختلفی از جمله حق‌الزحمه کاریابی، حق بیمه سهم کارفرما و تسهیلات کارفرمائی به کارفرمایان محترم تعلق می‌گیرد.


وی گفت: در بسته تشویقی حق‌الزحمه کاریابی، درصورت بکارگماری هر یک نفر از اعضای خانواده‌های تحت حمایت این نهاد و عقد قرارداد یک ساله با حوزه اشتغال و خودکفائی و بیمه نمودن فرد، مبلغی معادل نصف حداقل حقوق و دستمزد شورای عالی کار به‌علاوه یک میلیون ریال به‌عنوان بسته تشویقی به کارفرمایان محترم پرداخت خواهد شد.


وی بسته دوم تشویقی را حق بیمه سهم کارفرما عنوان کرد و گفت: در این بسته تشویقی کارفرمایان محترم در ازای بکارگماری هر یک از اعضای خانواده تحت حمایت به مدت دو سال متوالی با عقد قرارداد با این نهاد، به‌صورت صددرصد حق بیمه کارفرما (تا سقف 23 درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار) مورد تشویق و حمایت قرار خواهند گرفت.


مدیر کمیته امداد مریوان گفت: سومین بسته تشویقی، تسهیلات کارفرمائی است. در این روش کارفرمایان مشمول این طرح به ازای بکارگیری هر نفر از مددجویان، معادل سقف فردی تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار حداکثر تا 5 نفر (یک میلیارد ریال)، از اعتبارات قرض الحسنه بانکی بهره‌مند می‌گردند. 


وی افزود: کارفرمای محترم در روش سوم موظف است قبل از دریافت تسهیلات (وام) نسبت به انعقاد قرارداد کار کتبی و بیمه‌ی کارجویان به مدت سه سال اشتغال آن عزیزان اقدام نموده که لازم به ذکر است افراد مزبور بایستی سابقه‌ی مستمر بیمه تامین اجتماعی نزد کارفرمای مورد نظر نداشته باشند.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی