سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 14 مرداد 1397 / 13:44|کد خبر : 6093|گروه : فرهنگی

ارسال 527 اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی مریوان/ حضور قطعی سه کشور خارجی در جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان

دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت : از تاریخ 28 فروردین ماه سالجاری فراخوان این جشنواره با موضوعات و محورهای مورد تاکید انتشار یافت.

دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان گفت : از تاریخ 28 فروردین ماه سالجاری فراخوان این جشنواره با موضوعات و محورهای مورد تاکید انتشار یافت.

به گزارش زریوارخبر، مدریک قادری در جلسه هم اندیشی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که در محل سالن جلسات فرمانداری و با حضور برخی از مسئولان و هنرمندان این شهرستان برگزار شد اظهار کرد : پس از انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان تعداد 527 اثر از سراسر ایران اسلامی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.


قادری افزود : از مجموع 527 اثر ارسال شده تعداد 460 اثر به بخش آزاد جشنواره ارسال شده است و 67 اثر نیز در بخش آئینی سنتی ارسال شده است که از نظر ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره نسبت به سال گذشته بیش از 24 درصد شاهد رشد را نشان می دهد.


وی تصریح کرد : به غیر از استان کهگیلویه و بویر احمد از تمامی استان های کشور برای حضور در این جشنواره آثاری به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان ارسال شده است.


مدریک قادری افزود : به ترتیب ارسال آثار هنرمندان از تمامی استان های کشور کردستان با 73 اثر، تهران با 69 اثر، آذربایجان شرقی 49 اثر، اصفهان 44 اثر و کرمانشاه نیز 43 اثر برای حضور در این جشنواره ارسال شده است.


وی افزود : محورها و موضوعات این جشنواره شامل رفاه و انسجام اجتماعی و مشارکت سیاسی برای پیشرفت کشور، ترویج فرهنگ اصیل ایرانی، ترویج نشاط اجتماعی، موضوعات شهر و شهروندی و محیط زیست، ترویج فرهنگ صلح و دوستی، جوانان اشتغال و ازدواج، نگاه ویژه جشنواره به آگاهی بخشی و دانش افزایی درباره آسیب های اعتیاد بیکاری طلاق و تلاش در پیشگیری از این آسیب ها و حمایت از کالای ایرانی اعلام شده است.


دبیراجرایی این جشنواره اظهار کرد : جشنواره شامل 6 بخش است که بخش اول بخش مسابقه ایران و دیگر بخش های موجود نیز شامل بخش های نمایش های آئینی و سنتی، تئاتر ملل، تئاتر کودک، بخش میهمان یا مرور و کارگاه های آموزشی است.


وی افزود : در یک جلسه ای که در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان و با حضور انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان و برخی از هنرمندان تئاتر برگزار شد و با رای گیری بنده به عنوان دبیراجرایی این جشنواره انتخاب شدم.


قادری تصریح کرد : در تاریخ 13 خردادماه سالجاری بنده حکم دبیراجرایی از مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برای انجام فعالیت های موجود به عنوان دبیراجرایی این جشنواره را دریافت نموده که بلافاصله فعالیت های اجرایی این دبیرخانه نیز در دستور کار قرار گرفته و انجام شد.


دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان افزود : فعالیت های موجود همچون صدور حکم کمیته های اجرایی، انتخاب مکان های اجرا و معرفی آنها به شهرداری در راستای هماهنگی برای ایجاد جلوه های زیبا در این مکان و غیره از جمله فعالیت هائی است که دبیرخانه این جشنواره در طول این ماه گذشته صورت گرفته است.


مدریک قادری خاطرنشان کرد : در بخش بین المللی تئاترخیابانی مریوان حضور کشورهای فرانسه، عراق و اسپانیا قطعی شده و همچنین کشورهای ایتالیا، روسیه و پرتقال نیز در حال رایزنی هستند که امید است آنها نیز در این جشنواره حضور یابند.

 


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ریباز 23سه شنبه 23 مرداد 1397 | 15:02

0
0

صدقه سر مسولین دلسوز ، شهرمان ماشاء الله خیلی تمیییز و بی عیبه !!!!
آخه با چه رویی مهمان خارجی هم دعوت می کنید !!!!!!
بذار فقط ما اون گندی رو که بالا آوردید ببینیم !!!!!!!!!!!!!!
شما مسولین رو دست سنگ پای قزوین هم بلند شدین به خدا !!!!
خدا ازتون نگذره !!!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی