سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 14 مرداد 1397 / 13:11|کد خبر : 6092|گروه : فرهنگی

تئاتر خیابانی و هنرهای تجسمی در دین مبین اسلام ریشه دارد/اسلام مخالف شادی مردم نیست

امام جمعه مریوان اظهار کرد : هیچگاه اسلام مخالف شور و نشاط و شادی مردم نبوده است بلکه نحوه اجرای آن است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه مریوان اظهار کرد : هیچگاه اسلام مخالف شور و نشاط و شادی مردم نبوده است بلکه نحوه اجرای آن است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، حاج ماموستامصطفی شیرزادی در جلسه هم اندیشی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که در محل سالن جلسات فرمانداری و با حضور برخی از مسئولان و هنرمندان این شهرستان برگزار شد اظهار کرد : شمشیربازی یکی از آئین‌‌هایی بوده که در قدیم نیز وجود داشته است.


ماموستاشیرزادی بیان کرد : پیامبر مکرم اسلام (ص) برای تماشای شمشیربازی حضور می یافت و حتی همسران خویش را نیز برای این امر با خود می برده است و جوانان را نیز با خود برای یادگرفتن این امر همراه می کرده است.


شیرزادی تصریح کرد : پیامبر مکرم اسلام (ص) از مربیان صنایع دستی خواستار آموزش به همسران خود شده است و این امر میزان اهمیت صنایع دستی را می رساند.


وی بیان کرد : تئاتر خیابانی و هنرهای موجود در دین مبین اسلام ریشه دارد اما نحوه اجرای آنها باید به گونه ای باشد که دین مبین اسلام دستور داده است و نباید در این رابطه به کسی اهانت گردد.


امام جمعه مریوان ادامه داد : تئاتر خیابانی باید به گونه ای اجرا شود که در حد آبروی این ملت است و دین مبین اسلام از آن انتظار دارد چراکه هرگونه توهین و یا آزاری نسبت به دیگران حرام بوده و خداوند متعال مخالف آن است.


حاج ماموستامصطفی شیرزادی افزود : می توان فرهنگ خود را به گونه ای نمایشی در تئاترخیابانی به سایر کشورها انتقال دهیم و آنها نیز با توجه به میزان درک و بینشی که دارند رفتار و کردار ما را قضاوت خواهند کرد.


ماموستاشیرزادی خاطرنشان کرد : موضوع تئاتر خیابانی مریوان باید به گونه ای انتخاب شده و این تئاتر نیز به شیوه ای برگزار شود که به کسی توهین نشده و با فرامین الهی تناقض نداشته باشد و در آن حجاب و عفاف رعایت گردد.


شیرزادی ادامه داد : هر هنرمندی که یک لبخند را بر لبان مردم جاری می کند باید بداند که رفتاری نیک و پسندیده ای را انجام داده است لذا خوشحالی دل مردم باید مورد اهمیت ویژه ای قرار گیرد.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی