سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 14 مرداد 1397 / 12:50|کد خبر : 6091|گروه : سیاسی

انتقاد فرماندار مریوان از دو مدیرکل صنایع دستی و ارشاد کردستان/ شأن و جایگاه مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش و پایتخت تئاتر خیابانی حفظ شود

محمد شفیعی فرماندار شهرستان مریوان در جلسه هم اندیشی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان عنوان کرد : مسئولان ذیربط برای ایجاد شور و نشاط در جامعه پیش از برگزاری جشنواره تئاتر، باید بیش از پیش کوشا باشند.

محمد شفیعی فرماندار شهرستان مریوان در جلسه هم اندیشی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان عنوان کرد : مسئولان ذیربط برای ایجاد شور و نشاط در جامعه پیش از برگزاری جشنواره تئاتر، باید بیش از پیش کوشا باشند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، فرماندار شهرستان مریوان از آمادگی کامل این شهرستان جهت برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد و اظهار کرد : مسئولان و ستاد اجرایی این جشنواره به صورت کامل آماده برگزاری این جشنواره بین‌المللی هستند.


محمد شفیعی در جلسه هم اندیشی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که با حضور برخی از مسئولان و هنرمندان عرصه تئاتر در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد عنوان کرد : مسئولان ذیربط برای ایجاد شور و نشاط در جامعه پیش از برگزاری جشنواره تئاتر، باید بیش از پیش کوشا باشند.


شفیعی خاطرنشان کرد :  تئاترهای اجرا شده در خیابان های مریوان می تواند مقدمه ای برای حضور گسترده مردم در سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی باشد. وی بیان کرد : سال گذشته دو ماه مانده به اجرای این جشنواره، شاهد شور و نشاطی در شهر بودیم که شاید ناشی از مسئولیت بومی این جشنواره در سال گذشته بوده باشد.


فرماندار شهرستان مریوان ادامه داد : علیرغم آمادگی ستاد اجرایی برخی کاستی‌ها نیز وجود دارد. در سالجاری مردم اطلاع بسیار اندکی از روند اجرایی این جشنواره دارند. پرده برداری از پوستر این جشنواره انجام نشده است و مسئولان کمیته های فعال این جشنواره نیز هنوز مشخص نیستند و فعالیت های خود را آغاز نکرده اند.


محمد شفیعی افزود : سال گذشته 416 اثر به دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر خیابانی ارسال شده بود و از این نظر در سالجاری تئاتر خیابانی مریوان 24 درصد رشد داشته است. امسال پس از انتشار فراخوان جشنواره، 527 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.  


فرماندار شهرستان مریوان افزود : امید است که با همت و تلاش مدیران و مسئولان استانی و کشوری، امسال شاهد حضور چشمگیر کشورهای خارجی در این جشنواره بین المللی باشیم و بتوانیم میزبانی بسیاری از کشورهای دنیا را در این جشنواره برعهده بگیریم.

 

فرماندار شهرستان مریوان ادامه داد : هرچند وضعیت بازار ارز نسبت به سال پیش تغییراتی زیادی به خود دیده است اما با توجه به این نکته که در سال پیش 7 کشور خارجی در این جشنواره حضور داشتند لذا انتظار می رود در سالجاری کشورهای بیشتری حضور یابند.


محمد شفیعی بیان کرد : برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان بدون حضور گسترده کشورهای خارجی معنی ندارد و ما مخالف برگزاری این جشنواره بدون حضور گروه های خارجی هستیم.


محمد شفیعی تصریح کرد : امید است که مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی استان کردستان که سمت دبیر این جشنواره را برعهده دارد برای افزایش میزان کیفیت و کمیت حضور کشورهای خارجی در این جشنواره تلاش و همت زیادی کرده و جایگاه سمت خود را به عنوان یک جایگاه ویژه ای در نظر بگیرد.

 

 وی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از عملکرد مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان اظهار کرد : متاسفانه از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان دبیران شورای جهانی صنایع دستی کشور به سنندج دعوت شدند اما از آنها جهت حضور در این شهرستان دعوت به عمل نیامد. این در حالی است که مریوان تنها شهرستان جهانی استان کردستان در حوزه صنایع دستی است.


وی گفت: جایگاه مریوان به عنوان شهر جهانی کلاش و همچنین پایتخت تئاتر خیابانی ایران جایگاه و موقعیتی ویژه است و نیاز است، مردم و مسئولین نسبت به حفظ شأن و جایگاه آن بیش از پیش  سعی و تلاش نمایند.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سینایکشنبه 14 مرداد 1397 | 13:21

10
1

آقای فرماندار، مریوان شهر کلاش و تئاتر نیست. بهتر است ابتدا به عنوان شهر جهانی زباله آنرا ثبت کنید بعد به فکر چال و چوله های شهر باشید الان وضعیت راه و بافت روستاها از شهر مریوان بهتر است.
خودتان قاضی باشید و قضاوت کنید

پاسـخ

علی خانزادییکشنبه 14 مرداد 1397 | 13:24

10
2

سلام ممنون از حمایت بی دریغ تان جناب فرماندار...
ولی این شهر و محدوده مریوان خیلی کاول تر از این حرفاست شانوی سر شقام؟؟؟ وقتی آشغال و بی نظافتی پارک شانو را میبینیم انتظار دیگری نداریم . خسته نباشید قهرمانان و دلاوران مسئول و مدیر مریوان از جمله اعضای شورا و شهردار با سابقه و نمونه ی ایران خخ

پاسـخ

کریمیکشنبه 21 مرداد 1397 | 07:34

1
0

ئه ی خوا بیبری ** شانوی سه رشه قام !!!!!!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی