سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
اختصاصی زریوار خبر/
چهارشنبه 10 مرداد 1397 / 23:12|کد خبر : 6083|گروه : فرهنگی

گفتگوی خواندنی با نخبه های مریوانی/ هفت نفر از مریوان رتبه زیر 100 کنکور سراسری را کسب کردند

همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری 97، هفت نفر از مریوان در کنکور امسال رتبه های زیر 100 را برای این شهرستان کسب کردند.

همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری 97، هفت نفر از مریوان در کنکور امسال رتبه های زیر 100 را برای این شهرستان کسب کردند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، آزمون سراسری 97 در شهرستان مریوان با شرکت داوطلبان رشته های علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضی فیزیک، زبان خارجه و هنر در تیر ماه سالجاری برگزار شد. طبق آخرین اخبار جمع آوری شده توسط خبرنگار زریوار خبر، تعداد 7 نفر رتبه زیر 100 را کسب کردند. 

در کنکور سراسری امسال هیرش صمدی تودار، پریا عزیزی و اوین حیدری از مریوان به ترتیب رتبه های 3 ، 9 ، 17 منطقه سه رشته علوم انسانی را کسب کردند. فهیم رمضانی و مبین محمدی به ترتیب رتبه 32 و 40 رشته علوم تجربی منطقه سه را کسب کردند. همچنین مبین محمدی در رشته زبان های خارجه رتبه 40 منطقه سه را کسب کرده است و شارا قسیمی نیز در رشته هنر رتبه 90 منطقه سه را کسب کرده است.

سایت زریوار خبر هر ساله با معرفی نفرات برتر کنکور با نفرات برتر و رتبه های زیر 100 گفتگو کرده است امسال نیز بعد از اعلام نتایج با شناسایی نفرات برتر با کسانی که تمایل داشتند مصاحبه کرد. 

در ادامه مصاحبه زریوار خبر را با یک رقمی ها و دو رقمی های کنکور 97 را می خوانید:


هیرش صمدی تودار در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: بنده انتظار رتبه بهتری داشتم. بعد از درصدگیری انتظار رتبه‌ی زیر 10 کشوری را داشتم. او اضافه کرد: من از دوم راهنمایی برای کنکور برنامه‌ریزی کردم. اما از سال چهارم کنکور را جدی گرفتم و اوایل 4 ساعت درس می‌خواندم در بهار تا هنگام کنکور روزی 6 ساعت مطالعه می‌کردم. دو ساعت از تلگرام استفاده می‌کردم و دو ساعت سریال می‌دیدم.

هیرش صمدی تودار


هیرش صمدی تودار با گفتن اینکه اولین بار دختردایی‌هایم و خواهرم به من تبریک گفتند، گفت: مادرم خیلی خوشحال شد و سجده‌ی شکر به‌جا آورد و بعد از تماس با پدرم ایشان هم خیلی خوشحال شدند.

 

او علاقه خود را به ادامه تحصیل در رشته حقوق دانشگاه تهران عنوان کرد و گفت: من خودم را نخبه نمی‌دانم. مبنای نخبه‌بودنِ شخص مفید بودن برای جامعه است که انشالله می‌خواهم در آینده به این هدف برسم و برای جامعه‌ام مفید باشم. به‌نظر من کسانی که بااستعداد هستند اما فایده‌ای برای جامعه ندارند نه تنها نخبه نیستند، بلکه از انسان‌های معمولی نیز پایین‌تر هستند. پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: « انّ اشدّ يوم القيامةِ عذاب عالماً لم ينفعه اللّه بعلمه» عالمی که برای دیگران نافع نیست، مشمول شدیدترین عذاب قیامت می‌شود.

 

این دانش‌آموز مریوانی گفت: کنکور در امر آموزش گزینه صحیحی نیست اما با توجه به سیستم آموزشی کشور اجرای کنکور از حذف آن بهتر است. با بومی‌سازی دانشگاه‌ها نیز مخالف هستم.

 

هیرش صمدی تودار که پدر و مادر وی تحصیلات ابتدایی دارند گفت: عوامل موفقیت من در کنکور توکل، اراده، خانواده، معلمان و مدرسه بوده‌اند. او اشاره کرد: از مراکز و کانون‌های آموزشی استفاده کرده‌ام. مراکز آموزشی در موفقیت من نقش داشتند اما به‌عنوان یک حامی نه به‌عنوان یک جادوگر آموزشی. ملاک تلاش خود فرد است. من از مدرسه فرزانگان فوق‌العاده راضی هستم.

 

رتبه 3 رشته علوم انسانی به زریوارخبر، گفت: کنکور طبل تو خالی است. از مشاوره‌های غیرمعقول استفاده نکنید. راز موفقیت من تکرار مکرر کارهای ساده به‌صورت پیوسته، اعتماد به نفس بالا و استفاده از مشاوره‌های معقول و مناسب بوده است.


اوین حیدری رتبه 17 علوم انسانی

اوین حیدری رتبه 17 علوم انسانی با بیان اینکه به‌طور پراکنده از اول مرداد شروع کرده اما از 24 شهریور به‌طور مداوم و جدی مشغول مطالعه شده گفت: به‌طور میانگین روزانه 10 ساعت درس می‌خواندم و حدودا یک ساعت از اینترنت و شبکه‌های مجازی استفاده می‌کردم. از ابتدا انتظار این رتبه را نداشتم ولی به مرور زمان و با تلاش و کوشش به خودباوری رسیدم و در آخر سال تحصیلی انتظار چنین رتبه‌ای و حتی رتبه بهتر از این را هم داشتم.

 

حیدری گفت: هنگام اعلام نتایج همه خوشحال شدند. اول مادرم و بعد پشتیبان و پسرخاله‌ام به من تبریک گفتند. مادرم سجده شکر به‌جا آورد و پدرم بسیار خوشحال شدند. 

 

این دانش‌آموز نخبه مریوانی علاقه به ادامه تحصیل در حقوق تهران یا دبیری را دارد. او گفت: معیار نخبه بودن فقط موفقیت در کنکور نیست و جنبه‌های بیشتری را باید درنظر گرفت اما از لحاظ درسی بله بنده خودم را نخبه می‌دانم. من موافق حذف کنکور هستم. به نظر من تعداد کمی از دانش‌آموزان می‌توانند توانایی‌های خود را در جلسه کنکور نشان دهند و شاید عده‌ای نتوانند نتیجه مورد نظر خود را کسب کنند. همچنین مخالف حذف بومی‌سازی هستم. بومی‌سازی در پذیرش دانشگاه باعث می‌شود که دانش‌آموزان بتوانند در محیط‌های آشناتری به ادامه تحصیل خود بپردازند و سختی‌های کمتری را تحمل کنند.

 

اوین حیدری گفت: اولین عامل موفقیت، علاقه به رشته تحصیلی است. من دیپلم تجربی دارم و با آنکه در این رشته هم موفق بوده‌ام اما به‌ دنبال علاقه خود رفتم و علاقه را اولین شرط موفقیت می‌دانم.

 

او گفت: من در کانون قلم‌چی عضوبودم. کانون نقش اصلی را در موفقیت داشته است. برنامه راهبردی و منظم، آزمون‌های هفتگی، مشاوره‌ها و ... این موارد از ابزارهای اصلی جهت کسب موفقیت می‌باشند و بیشتر منابع درسی من کتاب‌های کانون قلم‌چی بود.

 

رتبه 17 علوم انسانی گفت: دوست دارم به کنکوری‌های سال بعد بگویم که پیش از هر چیز به دنبال علاقه و توانایی‌های خود باشند و با شناخت نسبت به علاقه و توانایی‌های خود به تلاش و کوشش بپردازند. با آرزوی موفقیت‌های روز افزون برای کنکوری‌های سال آینده.


فهیم رمضانی رتبه 32 رشته علوم تجربی

فهیم رمضانی رتبه 32 رشته علوم تجربی گفت: من از تابستان دو سال پیش شروع کردم و میانگین روزی 9 ساعت درس می‌خواندم. هنگام مشاهده نتایج عکس العمل خانواده، فقط اشک شوق بود. 

 

او گفت: رشته پزشکی و دانشگاه شهید بهشتی را مورد نظر دارم. به نظر من بومی‌سازی در حق بعضی‌ها ظلم است. چون تراکم دانشگاه‌ها در سراسر کشور یکسان نیست و این باعث ایجاد ناعدالتی خواهد شد. کیفیت دانشگاه‌ها در سطح کشور یکسان نیست و این انتخاب باید به دانش‌آموز واگذار شود. در مورد حذف کنکور بنظر من کنکور معیار نامناسبی برای پذیرش در دانشگاه است اما در حال حاضر جایگزین مناسبی ندارد.

 

فهیم رمضانی عوامل موفقیت خود را تلاش، پشتکار، کمک خانواده و لطف خدا دانست و گفت: شاید در کل هفته حدودا سه ساعت از فضای مجازی استفاده کردم. از مراکز و کانون‌های آمزشی بهره بردم چراکه در نظم دادن و برنامه‌ریزی بسیار مفید است.

 

او در به دانش‌آموزان شرکت‌کننده در کنکور 98 گفت: صبر و تلاش مداوم باعث موفقیت هر شرکت‌کننده‌ای در کنکور خواهد شد.


پریا عزیزی رتبه 9 علوم انسانی

پریا عزیزی رتبه 9 علوم انسانی گفت: من انتظار این رتبه را داشتم چون روزی ده ساعت را به درس خواندن می‌گذراندم و از همه چیز، تفریح، شبکه‌های اجتماعی و مهمانی فاصله گرفته بودم. من از مهرماه 96 شروع کردم و روزی متوسط  8 الی 10 ساعت درس می‌خواندم.

 

او گفت: همه خانواده از این نتیجه بسیار خوشحال و شادمان شدند و احساس غرور و افتخار می‌کردند. اولین نفر مادرم به من تبریک گفت.

 

پریا عزیزی گفت: علاقه من به ادامه تحصیل در تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است. او گفت: من با حذف کنکور موافق نیستم زیرا آزمون کنکور سنجشی است برای اطلاع از میزان آگاهی و دانش متقاضیان و موافق بومی‌سازی هستم زیرا برای یک دانشجو تحصیل و زندگی در شهری دیگر و دور از خانواده مشکلات و گرفتاری‌های خاص خود را دارد که در روحیه و درس‌خواندن دانشجو می‌تواند تاثیر منفی داشته باشد.

 

پریا عزیزی که پدرش در قید حیات نمی‌باشد و مادرش خانه‌دار است گفت: عامل موفقیت من تلاش شبانه روزی، تشویق خانواده و کتب آموزشی می‌باشد. از مراکز آموزشی استفاده کردم و مفید و خوب بود. کلا با گوشی همراه و دنیای مجازی قطع ارتباط کردم. 

 

او در پایان به کنکوری‌ها سال‌های آتی گفت: با زحمت و تلاش هر ناممکنی، ممکن می‌شود.

 

تعدادی از نفرات برتر و رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور سراسری سال ۹۷ شهرستان مریوان

 

کنکور سراسری در مریوان

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

پشتیبان ویژە كانون از تهرانچهارشنبه 10 مرداد 1397 | 23:43

34
23

مصاحبە خواندنی و جالبی بود
اما بایستی اشارە میكردید كە خانم عزیزی خانوادە شهدا هستند و این رتبە سمهیە است
با آرزوی موفقیت برای دوستان

29
8
احمد پنجشنبه 11 مرداد 1397 | 01:40

والا سهمیه ها در دانشگاه ها - ادارات و همه جا ماشالله اینقدر زیادن که همه جا رو اشغال کردند و کیفیت مراکز تحصیلی و کارایی ادارت را به شدت آوردن پایین و همیشه متاسفانه جژء طلب کاران اجتماعی هستند و توقعات شان همه تمامی نداره....... به جای اینکه...

9
20
مریوانی پنجشنبه 11 مرداد 1397 | 12:20

این حرف شمانشان از نادانی شماست

18
2
احمد شنبه 13 مرداد 1397 | 01:39

والا نمی دونم چرا از نادانی ماست برادر چون من شخصا و فراوان از این افراد دیدم و می توانید از افراد دیگه هم سوال کنید؟؟؟ شاید خود شما هم آره...

8
8
کارمند از تهران یکشنبه 14 مرداد 1397 | 12:21

متاسفم برات،با این شیوه صحبت کردن و تفکرت. شما شخصیت نحیف و بیچاره خود را نشان دادی که هم حسودی و هم بخیل و هم اعتماد به نفس پایینی داری. عزیزم شما که کوچه ر بیرکار(فریدون درخشانی) نیستی،من مطمئنم که شما نه سهمیه فرزند شهیدی،اگه سهمیه دو فرزند شهید و جانبازی و آزاده هم به ات میدادند شما همینی هستی که الان هستی. بنده به همه عزیزانی که رتبه خوب قبول شده اند و مایه افتخار کورد و کوردستانند اعم از شاهد و غیره شاهد تبریک میگم و مایه افتخار و سربلندی ست به شرطی که زمان فارغ التحصیلی و کار برا جامعه کردستان مفید باشید و مثل کاک کوچر بیرکار در اوج شتاب علمی کورد بودن خود را فراموش نکنید و به هویت و اصالت خودتان باور داشته باشید. باز به شما نخبگان کوردستان تبریک عرض میکنم و با آرزوی موفقیت بیشتر در سطح ملی و جهانی انشاءالله

19
4
احمد یکشنبه 14 مرداد 1397 | 14:02

عزیزم حالا هر چی از دهنت در اومد گفتی حالا من شخصیت نحیف و بیچاره دارم یا ... من حالا هم به خودم اجازه نمیدم چنین حرف های خارج از شخصیت بزنم فقط اینو بدونید واقعیت همیشه تلخه می تونم در همین شهر مریوان صد ها سهمیه ای که با **** ****** و خارج از **** و ******** به جا های بالا رسیدن به شما نشان بدم که جای شخصیت برجسته مثل آقای کوچر بیرکار و امثال اونها رو گرفتند که مجبور به مهاجرت به سایر کشور ها شدند و انجام کار های خارج از تخصصشون رو انجام میدهند من قبول دارم که این غزیزان خانواده های شهید و آزاده هستن و قابل احترام - دولت می تونه پول و تسهیلات را برای آنها فراهم کنه ولی دادن رتبه ای که لیاقت اون از نظر علمی نیست چه معنی داره مگه دادن سواد و علم چیزی اکتسابی نیست آیا به کسی که علم کمی در مورد رشته ای داره و افراد دیگه ای از اون بالاتر هستند میشه درجه بالا تر داد - ایا میشه زحمت از خود گذشتگی افرادی که با هزار مشقت درس خوندن و به مراتب بالای دانشگاهی رسیدن پایمال کرد من مطمئن هستم در بلند مدت همین موضوع برای پیشرفت و توسعه کشور معضلات بالای به بار خواهد آورد هر چند اکنون هم نشان های اون در توسعه و پیشرفت جامعه مشخصه نمونش کیفیت دانشگاه و ادارات و درجه توسعه یافتگی جامعه ///

3
5
کارمند از تهران دوشنبه 15 مرداد 1397 | 13:04

احمد عزیزم من فقط میخواستم به ات یادآوری کنم که نباید حسادت کرد به هر چیزی،چون منطقه ما بخاطر حسادت در حال عقب گردیم چون چشم پیشرفت هم را نداریم و حاضریم خدا یکی از چشمان خودمان را کور کنه به شرطی که خداوند هر دو چشم همسایه مون را کور کنه و اصلااااااااااا بینایی نداشته باشد. و نباید از هر مکان و صحبتی برای تحقیر کسی استفاده کرد چون دقیقااااااااااااااااااا شما این کار رو کردی با اسم آوردن از افراد.ولی باید چیزی رو در ذهن داشته باشیم که فرزندان شهدا درسته سهمیه خاص خود دارند اولا:جای غیره شاهدها رو در دانشگاه تنگ نکرده اند و جایگزین آنها نشده اند که بگیم حق آنها را خورده اند و ثانیا:در زندگی از حمایت پدر و خانواده برخوردار نبوده اند و نیاز به حمایت و تشویق دارند و اما نکته مهمتر از همه ثالثا:با سهمیه وارد دانشگاه میشوند ولی خروجشان را باید دید که با سهمیه نیست اگه همان فرزند شهید به استاد دانشگاه بگه فرزند شهید است اگثر استادها در نمره دادنشان سختگیری بیش از حد میکنند،پس باید مثل بقیه از فضای کلاس و اطلاعات علمی استاد استفاده کنند و زحمت پاس کردن درسها را بکشند تا فارغ التحصیل بشن. منم مخالف سهمیه بندی هستم و حتی سهمیه منطقه 1و2و 3 که شما هم از آن برخورداری،اما در صورت برخورداری یکسان از امکانات و تجهیزات و مدرسین درجه یک کشوری،مریوان هم مثل تهران برخوردار باشه. نه اینکه مدرسه دانش آموز مریوانی از بخاری چوب سوز یا نفت سوز استفاده کند و مدرسه تهران از موتورخانه و شوفاژ و ...

1
1
مریوانی دوشنبه 15 مرداد 1397 | 15:17

همه رابایک چشم نگاه نکن ازهمین ایثارگران میشناسم که نخبن دارن توی ایران در پستهای بالاتر خدمت میکنند اگر یه مقداری دوروبرخودتو نگاه کنی آدمهای زیادی میبینی با پول باباشون مدارکی رادر دانشگاه آزاد گرفتن وبیسواد هم هستن باپولی که داشتن استخدام هم شدن

6
3
احمد دوشنبه 15 مرداد 1397 | 18:18

اقای کارمند به ظاهر از تهران برو اول طرز صحبت کردن، بحث و آداب معاشرت اولیه رو یاد بگیر و کمی انتقاد پذیر باش بعد درس اخلاق رو به من یاد بده بی... ///

5
1
احمد دوشنبه 15 مرداد 1397 | 18:23

عزیزم سهمیه ها تو دانشگاه ازاد هم شهریه ای پرداخت نمی کنند حتی از تسهیلات ویژه ای نسبت با سایر دانشجو ها برخوردارند هستند و جالب اینکه با این همه توجه باز هم درجه چندم هستند...

پاسـخ

مریوانیچهارشنبه 10 مرداد 1397 | 23:58

15
0

با عرض تبریک به پاس یکسان تلاش بی وقفه این عزیزیان واقعا اینها مایه فخر و مباهات شهرمان مریوان میباشند تبریک به خانواده این نخبه های عزیز بویژه پدر و مادرشان بخاطر تربیت چنین فرزندانی و همچنین اداره آموزش و پرورش و دبیران زحمتکش و نستوه

پاسـخ

ئاکو مەڕیوانیپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 00:04

24
0

ماندو نەبن سەڕکوتو بن لە تواوی بواڕە کان ژیان تان پیم خوشە کە گیشتن بە ئامانجتان بە هیوای سەڕکوتنێ زوڕ تڕ بو مەڕیوان و مەڕیوانی

پاسـخ

یک دانشجوپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 00:10

9
0

تبریک به مریوانی ها و سروابادیها اینها مایه افتخار ما ملت کرد هستند بهشون افتخار میکنیم انشاا. .. نمونه شون هرسال زیادتر باشد به امید روزی که شاهد موفقیت جوانان مریوان در عرصه های علمی باشیم

پاسـخ

برایه کی خوتانپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 00:15

6
2

زریبار خه به ر به خوا حه یفه ته واوی میدیاکانی جیهان باسی ماموستای تیکوشه ر و پسپوری ماندوو نه ناس کاک کوچه ر بیرکار ئه که ن که بالاترین مه دالیای بیرکاری (مه دالیای فیلدز) به ده ست هیناوه و ئیوه یش وا دیاره له گویی گایا خه وتون. زور به داخو بو ئیوه زور زور..........

پاسخ مدیریت :
سلام لطفاً با دقت نگاه کنید

پاسـخ

پدر یکی از قبول شدگانپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 00:19

5
3

با تشکر از زحمات کانون قلم چی خصوصا آقای صمدی و معینی عزیز و همچنین پشتیبان فرزندم و تمامی آموزگادان و دبیران خصوصا زحمات دلسوزانه سرکار خانم پرواز مدیر محترم قبلی مدرسه شاهد و با آرزوی توفیق و سربلندی تمامی دانش آموزان مریوان در مراحل مختلف تحصیلی و با تشکر فراوان از مدیر محترم زریبار خبر

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 00:26

4
0

تبریک به مردم مریوان وخسته نباشید به این عزیزان

پاسـخ

کوردی1پنجشنبه 11 مرداد 1397 | 01:48

7
0

درود بر این عزیزان
با اینکه بالغ ب 20 سال از شما بزرگترم ولی با ت اضع دست تک تک شما را میبوسم شما بهمراه دیگر باسوادان آینده سازان مریوان و کردستان و حتی ایران هستید
امیدوارم نمونه این عزیزان زیاد و تاثیر آنها بر نوجوانان و جوانان مثمرثمر باشد

ماندو نه بن روله کانی مه ریوان

پاسـخ

هوار معلمپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 02:00

4
1

با عرض سلام
مبارک باشه انشالله و امیدوارم به آرزوتون برسین

امیدوارم روزی بیاد که هزاران استعداد و نغبه پشت آزمون افتضاح کنکور نمانند و به کلی برداشته بشه
کنکوری که اگه اصلا هم نری سر جلسه امتحان از صدو خورده ایی هزار نفر رتبه ات بالاتره
و این خودش یعنی یک آدم از هجده سال درس و زندگی هیچ که چیزی یاد نگرفته بلکه فهمیده ها رو هم از دست داده

پاسـخ

مسعودپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 07:13

6
0

"مبنای نخبه‌بودنِ شخص مفید بودن برای جامعه است که انشالله می‌خواهم در آینده به این هدف برسم و برای جامعه‌ام مفید باشم. به‌نظر من کسانی که بااستعداد هستند اما فایده‌ای برای جامعه ندارند نه تنها نخبه نیستند، بلکه از انسان‌های معمولی نیز پایین‌تر هستند. پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: « انّ اشدّ يوم القيامةِ عذاب عالماً لم ينفعه اللّه بعلمه» عالمی که برای دیگران نافع نیست، مشمول شدیدترین عذاب قیامت می‌شود."
اجازه دهید پاراگراف فوق را نه به عنوان یک نکته بلکه به عنوان یک "فرمایش" از نخبه عزیز هیرش صمدی تودار آویزه گوش وفکر واندیشه خود قرار دهیم. بعد از چهل وچهارسال سن شاید اولین نصیحت نابی بود که از یک جوان نخبه شنیدم .به راستی که اینست مفهوم" نخبگی ".
مبارک باد وچود چنین جوان نازنینی بر جامعه مریوان ،معلمان فداکار و زحمتکش ایشان ،مدیر لایق وکاردان مدرسه فرزانگان و پدر ومادر این جوان اندیشه ورز.

پاسـخ

معلم ادبیات هیرش در پیشگامانپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 09:26

7
1

موفقیت این عزیزان رو به همه ی انان تبریک عرض می کنم ،و از صمیم قلب برای تک تکشان آرزوی سربلندی دارم

پاسـخ

مدرس و مشاور کنکورپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 10:29

9
0

با سلام ، تبریک به همه این عزیزان و خانواده محترمشان، افتخار همه ما هستند و نیز تبریک به دیگر افتخار آفرینان زیر 1000 که تو این لیست نیستند. ما در مریوان چند نفر کنکوری داشتیم؟ مابقی کجا هستند؟ معدلشان چند بود؟ چرا شهری مثل بوکان قبولیش چند برابر ما هست؟ آیا برنامه ریزی و موسسسات آموزشی فقط برای 30 نفر برتر هست؟ چرا این همه دانشجوی تحصیلات تکمیلی داریم و در سطح شهر هیچ تخقیقی نمی بینیم که مشکلات را ریشه یابی کنند. خانواده ها و داوطلبان فریب 20 نفر قبولی در یک موسسه را نخورند ؟ برنامه ریزی برای هر سطحی متفاوته. سوال من اینه 90 درصد دیگه کجا هستند ؟ با آرزوی موفقیت برای همه داوطلبان دوباره تبریک.

پاسـخ

حمیدپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 20:26

3
0

افرین

پاسـخ

حمیدپنجشنبه 11 مرداد 1397 | 20:30

2
3

دی اوه چیه مهنیش ازانم

پاسـخ

سید جمال بارخداجمعه 12 مرداد 1397 | 11:22

3
17

منم مثل شما نخبه هستم، به همتون تبریک میگم

پاسـخ

کارمند از تهرانیکشنبه 14 مرداد 1397 | 12:23

5
0

ممنون از سایت زریبارخبر که موفقیت بچه ها را اینگونه پوشش میدهد و ما رو خوشحال و شادمان میکند

پاسـخ

....سه شنبه 16 مرداد 1397 | 12:04

3
2

شک نکنید که این سهمیه ها تاثیر بسزایی در تغییر رتبه دارد آن هم تاثیر نجومی.لازم هم نیست به هم توهین کنید این یک واقعیته که کسایی که سهمیه دارن با کسایی که رتبشون حاصل تلاششون بوده نتیجه مساوی میگیرن حتی گاهی بالاتر از اون متاسفاننننههههه.....

پاسـخ

ساراسه شنبه 16 مرداد 1397 | 14:43

4
7

این خبر های بچه گانه و مسخره چیه میزارید.....زریوار خبر

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی