سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 7 مرداد 1397 / 23:26|کد خبر : 6074|گروه : سیاسی

شو فرهنگی یا دورهمی سیاسی

چند سالی است که مرسوم  است به بهانه معرفی فرهنگ استان کردستان مراسمی در بلندترین برج پایتخت یعنی برج میلاد برگزار می گردد، این مراسم در اصل بنام " شب فرهنگی " کردستان ، اما به کام مرکز نشینان بی دردی است که با رای مردم مدتی پارلمان نشین و سپس گویا دیگر کلاسشان با ادامه  زندگی کنار مردمان فهیم  سازگاری ندارد، مرکز نشین شدند!

چند سالی است که مرسوم است به بهانه معرفی فرهنگ استان کردستان مراسمی در بلندترین برج پایتخت یعنی برج میلاد برگزار می گردد، این مراسم در اصل بنام " شب فرهنگی " کردستان ، اما به کام مرکز نشینان بی دردی است که با رای مردم مدتی پارلمان نشین و سپس گویا دیگر کلاسشان با ادامه زندگی کنار مردمان فهیم سازگاری ندارد، مرکز نشین شدند!

به گزارش زریوارخبر به نقل از کردتودی، چند سالی است که مرسوم  است به بهانه معرفی فرهنگ استان کردستان مراسمی در بلندترین برج پایتخت یعنی برج میلاد برگزار می گردد، این مراسم در اصل بنام " شب فرهنگی " کردستان ، اما به کام مرکز نشینان بی دردی است که با رای مردم مدتی پارلمان نشین و سپس گویا دیگر کلاسشان با ادامه  زندگی کنار مردمان فهیم  سازگاری ندارد، مرکز نشین شدند!

 
 
شب فرهنگی کردستان قطعا دارای هزینه های بسیار زیادی از نظر مالی نیز خواهد بود ، اما تنها خروجی چنین هزینه های در این جنس مراسمها گرفتن چند عکس یادگاری با کت و شلوارهای اتوکشیده سیاسیون و همان بی دردهای مرکزنشین در صف اول می باشد!
 
 
ای کاش در کنار این شب فرهنگی کردستان که این روزها سیاسیون مصلحت طلب به راه انداخته اند ، مظلومیت یازده شهید امنیت مریوان نیز به نمایش گذاشته می شد! به راستی اگر جانفشانی و ایثار آنان نبود ، سیاسیون مجری شبهای فرهنگی کردستان این چنین به آسانی می توانستند با آکواریمی از البسه مختلف در بلندای برج میلاد نمایش سیاسی بدهند؟!
 
 
ای کاش استاندار محترم کردستان به احترام خانواده یازده شهید امنیت کردستان ، به احترام خانواده یازده نفره حادثه ترمینال سنندج ، اجازه برگزاری چنین مراسمهایی را در این برهه از زمان نمی داد؟ هنوز خون سرخ شهیدان در روی زمین روستای " دری " مریوان خشک نشده است که مدیران سیاسی استان در مرکز به رقص و پایکوبی مشغول شده اند!
 
 
چرا باید برخی از  فرصت طلبان سیاسی با برگزاری چنین مراسمهایی در برابر  خون این شهیدان و خانواده داغدیده آنان اینقدر بی تفاوت باشند؟! آیا چنین اندیشه ای دارند که نشستن آنان بر میز مدیریتی از چشم سیاهی و بلندی قامت خودشان هست؟!  آیا هرگز اندیشیده اند که اگر ایثار و از جان گذشتگی  همین شهیدان گرانقدر  نبود ، امروزه آنان هم نبودند!
 
 
ای کاش امروزه جناح سیاسی حاکم بر جامعه به این نتیجه واقعی و ملموس می رسید که نباید همچو کبک سرشان زیر برف باشد ، بلکه بیایند واقعیات موجود در جامعه را دریابند ، این مهم را در نظر داشته باشند که مردم  دارند در مشکلات اقتصادی دست و پا می زنند ، آن وقت بخاطر شادی روان مرکزنشینان بی درد با کلی هزینه و ماموریت اداری برای مدیران و خانواده اشان مراسمی را برگزار می کنند ، که تنها دست آوردش نشستن لبخند بر لبان آن مرفهین اتوکشیده  و گرفتن چند عکس سلفی برای روز مبادا و تجارت رای!
 
 
برگزاری این " شوفرهنگی " در هوای مطبوع شبهای تهران  و در برج میلاد که حتی حسرت دیدنش از دور بر دل فرزندان ما نشسته است را باید یک بازی سیاسی دانست زیرا که هیچ سرمایه گذاری با دیدن رقص و آواز کوردی برای آوردن سرمایه اش به کردستان ترغیب نخواهد شد! پس بیاید بجای این " شوهای سیاسی " به فکر خانواده های باشید که برای تهیه نان خشک مورد استفاده خویش کارت یارانه اشان در خبازیها به گروگان گذاشته اند!
 
 
در پایان باید گفت که راه ورود سرمایه گذار به کردستان در تسهیل بورکراسی اداری و بانکی است نه برگزاری رقص کوردی و خوانندگی! اگر رقص کوردی و آواز خواندن باعث ورود سرمایه گذاران می گردید قطعا امروزه باید در کوچه پس کوچه های این استان ردپای از سرمایه گذار بود!
 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کیواندوشنبه 8 مرداد 1397 | 00:10

5
0

سلام واقعا این جای سواله اینها در این جامعه زندگی میکنن؟,واقعا درد و مشکلات مردم رو حس میکنن؟

پاسـخ

آرزودوشنبه 8 مرداد 1397 | 05:28

1
0

حیف که بعضی ها در نوشن وبعضی ها در غمن

پاسـخ

مریوانیدوشنبه 8 مرداد 1397 | 06:14

5
0

آخر کسی نیست به اینا بگه اینم شد نان وآب دادن به مردم
دنبال چی هستی یکم به فکر استان باشید همچین گردهمایی به درد ما نمیخورد به فکر مرزها، جاده های استان باشید تاکی مردم مظلوم کردستان چوب نادانی های شما را بخورد

0
0
حمید دوشنبه 8 مرداد 1397 | 19:37

افرین

پاسـخ

هه لمه ت23دوشنبه 8 مرداد 1397 | 16:09

1
0

ای درود بر شرف نویسنده این گزارش ! مرحبا

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی