سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
ماموستا شیرزادی در خطبه نماز جمعه:
جمعه 29 تیر 1397 / 17:34|کد خبر : 6048|گروه : اجتماعی

زائران حج قبل از سفر از اطرافیان حلالیت بطلبند و دینشان به جامعه و بیت‌‌المال پرداخت کنند

امام جمعه مریوان، با تأکید بر اینکه زائران قبل از سفر حج باید حلالیت گرفته و دینشان را به مردم، جامعه، بیت‌‌المال پرداخت کنند، گفت: این اقدام به انجام حجی کامل کمک خواهد کرد.

امام جمعه مریوان، با تأکید بر اینکه زائران قبل از سفر حج باید حلالیت گرفته و دینشان را به مردم، جامعه، بیت‌‌المال پرداخت کنند، گفت: این اقدام به انجام حجی کامل کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در خطبه نماز جمع این هفته با اشاره با اعزام حجاج به خانه خدا، اظهار داشت: مسلمانانی که می خواهند به حج رفته و مناسک حج را به جای آورند باید با خلوص نیت سفر کرده و برای جلب رضایت خداوند اقدام کنند.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی افزود : هر فردی که عازم حج می شود ابتدا باید تمامی مبالغی را که می خواهد در این سفر خرج کند و با آن به حج برود را از راه حلال بدست آورده و آلوده به حرام نباشد و سپس از تمام افرادی که بدی در حق آنان کرده است حلالیت بخواهد.

ماموستا شیرزادی بیان کرد: مسلمانان باید بدانند که مناسک حج چگونه است و زمانی که به حج عازم شدند چه کارهائی بر آنها واجب و چه رفتارهائی از آنها نباید سرزند.

شیرزادی عنوان کرد: حلالیت طلبیدن از تمام افرادی که به آنها ناحقی شده است از سوی فردی که عازم حج است واجب است و وی باید تمام حق و حقوقی که به دیگران بدهکار است را پرداخت کرده و آنها نیز از ته دل وی را ببخشند تا حجش مقبول درگاه حق گردد.

وی عنوان کرد: رفتن به حج آن هم با نیت خالص و برای جلب رضایت خداوند متعال می تواند فرد را از انجام گناهان بازدارد و وی را در دنیا و آخرت رستگار کند.

امام جمعه مریوان اظهار کرد: بر هر فرد مسلمانی واجب است که قبل از رفتن به حج ابتدا از تمامی اطرافیان خود حلالیت طلب کرده و آنها وی را بخشوده و همچنین وی پس از بازگشت از حج دیگر از انجام گناهان توبه کرده و هیچگاه مرتکب گناه نگردد.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی