سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در جلسه شورای اداری مطرح شد:
پنجشنبه 28 تیر 1397 / 17:00|کد خبر : 6045|گروه : سیاسی

آغاز به کار «میز خدمت» در فرمانداری مریوان/سه مدیر دولتی بزودی در مریوان تغییر خواهند کرد

فرماندار مریوان در جلسه شورای اداری با اشاره به کم کار تعدادی از مدیران در آینده نزدیک سه نفر از مدیریان دستگاههای اجرایی شهرستان تغییر خواهند کرد.

فرماندار مریوان در جلسه شورای اداری با اشاره به کم کار تعدادی از مدیران در آینده نزدیک سه نفر از مدیریان دستگاههای اجرایی شهرستان تغییر خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، پیش از ظهر روز پنج شنبه جلسه شورای اداری با محوریت و موضوع پدافند غیر عامل با حضور فرماندار، مدیرعامل پدافند غیر عامل استانداری کردستان مسئویلن ادارات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. در این جلسه محمد شفیعی فرماندار مریوان ضمن تأکیذ بر تکریم ارباب رجوع از اجرای طرح میز خدمت در فرمانداری این شهرستان از روز شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: راس ساعت 9 الی 12 ظهر به منظور تکریم ارباب و رجوع ایام هفته در بین معاونین و بخشداران شهرستان جهت تشریح در حل مشکلات مردم در این فرمانداری آغاز بکار خواهد کرد. به این ترتیب روزهای شنبه معاون عمران و برنامه و بودجه منصور مرادویسی، روزهای یکشنبه یوسف باشی معاون سیاسی، روزهای دوشنبه محمد شفیعی فرماندار ، روزهای سه شنبه عزت درستان بخشدار مرکزی، روزهای چهارشنبه عثمان روشن بخشدار سرشیو و روزهای پنج شنبه نیز حاتم خوشیر بخشدار بخش خاوومیرآباد به عنوان مسئول میز خدمت فعالیت خواهند کرد.

شفیعی افزود: این چند تن به عنوان نماینده فرماندار و دارای اختیار تام دارای حق امضاء هستند و به جای شخص فرماندار می توانند در این روزهای یاد شده فعالیت های اداری داشته باشند. تمامی بحث هائیکه بار مالی و حقوقی نداشته باشند و از سوی این پنج تن معرفی شده به عنوان میز خدمت در روزهای مقرر و معین شده فعالیت کرده و ارباب و رجوع را معرفی به ارگان های ذیربط می کنند. امضا و نظر آنها به معنای معرفی فرمانداری است و باید مسئولین ادارات موارد را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود : مردم از اول هفته تا آخر هفته بدون اتلاف وقت می توانند به میز خدمت در فرمانداری شهرستان مریوان مراجعه کرده و مطالبات خود را بررسی کنند و به مرور زمان نیز نقاط ضعف این امر بررسی و رفع خواهد شد.

فرماندار شهرستان مریوان بیان کرد : فردی به عنوان دبیر میز خدمت معرفی خواهد شد که همواره پیگیر مطالبات ارباب و رجوع خواهد بود.

وی ضمن تشکر از استاندار استان کردستان اظهار داشت: مجموعه اعتبارات توازن منطقه ای شهرستان مریوان از 82 میلیارد تومان سال گذشته به 101 میلیارد تومان در سالجاری افزایش پیدا کرده است و این میزان افزایش اعتبارات قابل توجه است چرا که کمتر شهرستانی همچون مریوان در سطح استان شاهد این گونه افزایش اعتبارات بوده است.

محمد شفیعی با اشاره به اهمیت صرفه جویی ادارات در مصرف بهینه برق عنوان کرد : ادارات آموزش و پرورش، فرمانداری، شرکت گاز و منابع طبیعی شهرستان مریوان از جمله اداراتی هستند که از منابع موجود بهینه استفاده کرده و در مصرف برق صرفه جویی های لازمه را داشته اند.


آغاز به کار «میز خدمت» در فرمانداری مریوان/سه مدیر دولتی بزودی در مریوان تغییر خواهند کرد


شفیعی فرماندار مریوان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فشارهای اقتصادی دشمن به ملت ایران، گفت: 31 شهریور ماه سال 1359 اولین شلیک توپخانه ای و تهاجم رژیم بعثی صدام علیه ایران اسلامی بود و متاسفانه دشمنان از اردیبهشت ماه سالجاری اولین شلیک های جنگ اقتصادی خود با ایران را زده اند و در ماه های آینده نیز این امر گسترش خواهد یافت.

وی بیان کرد : رئیس جمهوری آمریکا که ثبات شخصیتی ندارد و عملا می بینیم که تعهدات خود را روزانه تغییر داده و هر بار یک تعهد برای خود ایجاد کرده و آنها را نیز تغییر می دهد را با چشمان خود می بینیم لذا مسئولان باید اختلافاتی را که در کشور است کنار گذاشته و یک تیم ملی برای فارغ شدن بر تحریم ها تشکیل داد.

فرماندار شهرستان مریوان تصریح کرد : مسئولان شهرستان مریوان اگر بتوانند رضایت مندی مردم را جلب کرده و امید را در دل مردم بکارند می تواند گفت که ما بر تحریم ها فارغ شده ایم و توانسته ایم مشکلات اقتصادی مردم را کاهش دهیم.

محمد شفیعی افزود : مسئولان حتی اگر نتوانند مشکلات مردم را رفع کنند باید برای شنیده شدن دردل های آنها زمان بزارند و گرفتاری های آنها را مورد بررسی قرار دهند.

شفیعی تصریح کرد : با مردم باشیم و گرفتاری های مردم را بشنویم و در حد توان برای رفع مشکلات اقدام نموده و خداوند متعال را در تمام کارهای خود حاضر بدانیم این خود راهی است برای فارغ شدن بر تحریم ها.

وی با اشاره به بازدید از ادارات سطح شهرستان بیان کرد : در بازدید از ادارات شهرستان مریوان، اداراتی را مشاهده کردیم که برای ارباب و رجوع خود احترام قائل بوده و به دردل های آنها گوش می دادند و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار دادند. وی افزود : در بازدید از سه تن از مسئولان ادارات متاسفانه هیچ گونه اهمیتی به ارباب و رجوع خود نمی دادند و حتی برای آنها هم ارزش نمی گذاشتند لذا این مسئولان ادارات به زودی تغییر خواهند یافت و مراحل اداری تغییر آنها نیز انجام شده است و تا زمان برگزاری جلسه شورای اداری دیگری در این شهرستان آنها تغییر خواهند یافت.

محمد شفیعی خاطرنشان کرد: در حوزه صنعت، معدن و تجارت وضعیت اسفناکی در شهرستان حاکم است و در این مدت چهار بار کم کاری ها را به استان اعلام کردیم و روز شنبه نیز بار دیگر مشکلات را به استان منعکس می کنیم چرا که وضعیت بسیار اسفناک است و این به این معنی نیست که تعاونی ها و اتاق اصناف کار نمی کنند بلکه مشکل مدیریتی است و باید از لحاظ مدیریتی آن را حل کرد اما متاسفانه آنها درگیر مسایل حاشیه ای هستند و مردم نیز تنها به سفره خود نگاه می کنند نه مسایل سیاسی.

شفیعی افزود : متاسفانه گاها مدیراداره صنعت و معدن و تجارت را برای رسیدگی به مسایل شخصی وادار می کنند که این امر زیبنده برخی از افراد نیست و نمی دانیم چرا این افراد برای نارضایتی مردم تلاش می کنند و خوششان می آید که مردم ناراضی باشند و این امر نه در شان دولت است و نه در شان نظام.

وی افزود : مسئولان استانی و کشوری بر کنترل بازار تاکید کرده اند اما نمی دانیم چرا در این زمانی که تحریم های جدیدی بر علیه ایران صورت می گیرد نباید با رفتار و عملکرد خود در برابر این تحریم ها ایستادگی کنند.

فرماندار شهرستان مریوان تصریح کرد: آزاد کردن وام چهار درصدی اشتغالزایی از سوی دولت در سالجاری قابل توجه و تحسین است و شهرستان مریوان نیز در این رابطه فعالیت خوبی داشته است.

آغاز به کار «میز خدمت» در فرمانداری مریوان/سه مدیر دولتی بزودی در مریوان تغییر خواهند کرد
انتهای پیام/
 

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهروندپنجشنبه 28 تیر 1397 | 21:08

5
0

روال انتصاب برخی مدیران دستگاهها کاملا کلیشه ی و صرف سوابق خدمتی وبدون توجه به رزومه تحصیلی، تخصص و خبرگی، کاملا گزینشی براساس پاره ی معیارهای غیرحرفه ای بوده، که هم اکنون مردم و شهروندان باید تاوان نارسایی درحوزه اداری را تحمل کنند. امیدواریم انتصاب روسای جدید براساس رویکرد حرفه ای و کارشناسی باشد.

پاسـخ

علی قبادیپنجشنبه 28 تیر 1397 | 22:17

3
1

عرض سلام خدمت مردم مریوان وحومه ای کاش مدیران تودیعی مشخص بود کدوم مدیران هستن احتمالا بخشداران از این برکناری ها باشند

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی