سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
رییس شورای شهرستان مریوان در گفتگو با زریوارخبر:
سه شنبه 26 تیر 1397 / 10:10|کد خبر : 6036|گروه : اجتماعی

حادثه تلخ سنندج می‌توانست در جاده‌های مریوان رخ دهد/دخالت های نابجا علت به تعویق افتادن انتخاب شهردار کانی دینار/به جد پشتیبان شهردار جدید کانی‌دینار هستیم

رئیس شورای شهرستان مریوان با اشاره به برخی مشکلات شورا گفت: شورای شهرستان، شورایی فرادست و ناظر است. مجموع شوراهای شهرها و روستاهای شهرستان مریوان در آن حضور دارند و این امر می‌تواند موجب فراهم شدن پیگیری موضوعات و مباحث شهرستان به‌طور جدی‌تری شود.

رئیس شورای شهرستان مریوان با اشاره به برخی مشکلات شورا گفت: شورای شهرستان، شورایی فرادست و ناظر است. مجموع شوراهای شهرها و روستاهای شهرستان مریوان در آن حضور دارند و این امر می‌تواند موجب فراهم شدن پیگیری موضوعات و مباحث شهرستان به‌طور جدی‌تری شود.

به گزارش زریوارخبر، ستار امیدی رئیس شورای شهرستان مریوان در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تسلیت حادثه تصادف اتوبوس سنندج به مردم کردستان، گفت: مایه تاسف فراوان است که این حادثه در شهر سنندج رخ داد و عده‌ای از هم استانی‌های عزیزمان جانشان را از دست دادند. وی افزود: این تسلیت‌ها را هر روز باید تکرار کنیم چرا که مشکل اصلی جاده‌های استان است. متاسفانه اینگونه حوادث ممکن است در شهرستان مریوان رخ دهد اما متاسفانه واژه‌های مانند ارابه‌های مرگ یا جاده‌های خون، دل برخی مسئولان را به درد نمی‌آورد.


رئیس شورای شهرستان مریوان با بیان اینکه برخی تعریف صحیح و شرح وظایف شورای شهرستان را نمی‌دانند گفت: شورای شهرستان، شورایی فرادست و ناظر است. مجموع شوراهای شهرها و روستاهای شهرستان مریوان در آن حضور دارند و این امر می‌تواندموجب فراهم شدن پیگیری موضوعات و مباحث شهرستان به‌طور جدی‌تری شود.

 


وی افزود: شورای شهرستان با شورای شهر مریوان فرق دارد و عدم توجه به این تفاوت نشان از ناآگاهی است. متاسفانه طی یک سال اخیر شهرداری‌ها هیچ مبلغی به حساب شورای شهرستان واریز نکرده‌اند به‌طوری که حتی این شورا برای تامین هزینه برگزاری جلسات با مشکل مواجه است.


وی افزود: شهرداری‌های سراسر کشور همواره دارای بدهی‌هایی هستند ولی بدهی دوره چهارم به‌حدی زیاد است که شهر کوچکی مانند کانی‌دینار بدهی میلیاردی دارد. وی تاکید کرد: چندین عامل در ایجاد این بدهی‌ها دخیل هستند. عدم وجود درآمد پایدار و عدم پرداخت عوارض از دلایل اصلی است. راه‌حل برخی از این موارد فرهنگی و ریشه‌ای است اما متاسفانه قانون‌گریزی برای عده‌ای لذت‌بخش است. 

 

امیدی با اشاره به جایگاه مهم شورای شهرستان در سطح استان تصریح کرد: شورای شهرستان مریوان همواره آماده همکاری با همه ارگان‌ها و سازمان‌ها بوده است. وی افزود: شورای شهرستان می‌تواند با همکاری، هم‌افزایی و تعامل سایر ادارات، نقش فعال‌تری در توسعه شهرستان ایفا نماید.


وی ادامه داد: عدم تعامل و همکاری ادارت و ارگان‌ها با شورامشکل خطرناکی است. متاسفانه  تعامل در این دوره به‌وضوح کمتر شده است و این ناشی از سیاست‌های کلی دولت تدبیر و امید می‌باشد. دولت با منتخبین مردم تعامل و احترام لازم را ندارد. این مشکل از بالا به پایین سرایت پیدا می‌کند. وی افزود: اینگونه رفتارها نشان‌دهنده قدرت یا ثبات مدیریت نیست بلکه عدم توجه به منتخبین مردم تنها نشان از خودرایی است. بدون تعامل و همکاری، پیشرفت و ساماندهی امور امکان‌پذیر نیست و در این شرایط ضرر و زیان نهایی متوجه مردم است.


رئیس شورای شهرستان مریوان با اشاره به برخی مشکلات شورا گفت: شایسته نیست شورایی که منتخب مردم است برای حل مشکلات مردم پشت در اتاق رئیس یک اداره بماند. در برخی موارد مشاهده شده رئیس یک اداره چون در انتخابات شرکت کرده و مورد قبول مردم واقع نشده، همکاری لازم را با شورا ندارد. این واقعیت است، منتخب مردم باید توسط دولت ارج و قرب داشته باشد. شورا نهادی دستور گیرنده از عوامل دولتی و اجرایی نیست.


وی با بیان اینکه نفر اول دولت در شهرستان، فرماندار می‌باشد، افزود: متاسفانه مشکلات عدیده‌ای در سطح شهرستان وجود دارند اما شورا همیشه و به‌طور خستگی‌ناپذیر به دنبال مطالبات مردم خواهد بود و خواستار همراهی و تعامل بیشتر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم و پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای شهرستان است.


امیدی که خود عضو شورای شهر کانی‌دینار نیز می‌باشد، در این رابطه با شورای این شهر گفت: یکی از نکات جالب توجه انتخابات دوره پنجم، پیروزی ائتلاف‌ها بود. اما متاسفانه این موارد به حاشیه کشیده شد؛ علت آن نیز هم متوجه اعضای ائتلاف است و هم عوامل بیرونی. در برخی موارد تاییدیه ها از جانب استانداری دیرتر پیگیری و ارسال می‌شد و گاهی آنهایی که به فکر شهردار شدن بودند، با دخالت‌های نابجا و فضاسازی‌های نامناسب، مانع تراشی می‌کردند و ائتلاف را از هویت اصلی خود دور کردند.


امیدی با اشاره به اینکه  شورای کانی‌دینار همیشه به دنبال تنش‌زدایی بوده است و در چندین نوبت کاندیدهایی معرفی شده‌اند اما به‌دلایلی تایید نهایی نشده‌اند، گفت: شورای کانی‌دینار دلسوز شهر است و یک نفر را به‌عنوان گزینه مورد نظر کرده است. وی تاکید کرد: به‌طور جد، اعضای شورای کانی‌دینار پشتیبان شهردار آینده این شهر هستند. پس از انتخاب شهردار قطعا درباره ناملایمات و اتفاقات پیش آمده شفا‌سازی خواهیم کرد.


امیدی در پایان گفت: از آنجایی که شهر کانی‌دینار ورودی مریوان است، به توجه واقعی همگان نیازمند است. اعضای شورا از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. امیدوار هستیم کمیته برنامه‌ریزی و فرمانداری با تاثیر بسزایی که دارند، توجه ویژه به کانی‌دینار داشته باشند. و امیدواریم در آینده با پیشبرد برنامه‌های عمرانی و توسعه‌ای در مسیر خدمتگزاری مردم شریف گام برداریم.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

مریوانیسه شنبه 26 تیر 1397 | 11:51

7
1

رییس شورای شهرستان مریوان
عنوان زیباییست و تو خالی

پاسـخ

قادریسه شنبه 26 تیر 1397 | 11:54

14
5

جناب امیدی لطفا مشکلات مربوط به شورا را به کم کاری ادارات و فرمانداری ربط ندهید.
به قول همکارتون کارهای نکرده شما بیشتر از کارهای انجام شده تونه پس لطفا پیگیر باشید وبا مردم رو راست.

پاسـخ

شهروندسه شنبه 26 تیر 1397 | 13:15

8
3

احسنت جناب امیدی
روز تودیع و معارفه فرماندار فعلی، ایشان در پشت تریبون گفتند، حرف اول و آخر را در مریوان ایشان می زند.
واقعا کم کاری های موجود در شهرستان و بویژه شهر مریوان بر طبق فرمایش خودشان بر عهده جناب فرماندار می باشد.

پاسـخ

کانی دینارسه شنبه 26 تیر 1397 | 15:07

6
0

پیام ما چی شد
از طرف کانی دینار
خواهشا درج نماید
رسانه زبان ملت است

پاسـخ

کانی دینارسه شنبه 26 تیر 1397 | 15:31

4
2

من فکر میکنم خیلی راحت بسیاری از دردها را با زبان ساده بیان نمودند تشکر از زریوار خبر و آقای امیدی
واقعا هیچکس بی نقص نیست مسئولان ما هم مستثنی نیستند

پاسـخ

کانی دینارسه شنبه 26 تیر 1397 | 15:31

7
3

من فکر میکنم خیلی راحت بسیاری از دردها را با زبان ساده بیان نمودند تشکر از زریوار خبر و آقای امیدی
واقعا هیچکس بی نقص نیست مسئولان ما هم مستثنی نیستند

پاسـخ

هوادارسه شنبه 26 تیر 1397 | 15:33

5
9

افتخار میکنم بهت رای دادم امیدی جان پاینده باشی یک نفر از کانی دینار رئیس شورای شهرستانه من افتخار میکنم

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 4 مرداد 1397 | 13:07

2
0

احسنت اقای امیدی .چرا یه کم به فکر شهر خودتون نیستید یک ساله شهرتون بی شهرداره و تازگی ازمیان ۵۰نفر کارمند یک ***** ****** * **** رو به عنوان سرپرست انتخاب کردید یه خورده به فکر مردم بدبخت باشید که شهر رو به دست چند شورای ****** سپردن من خواستم کاندیدای شهردار بشم ولی بخاطر خواسته های نامعقول شماها از جمله جذب نیرو بدون هماهنگی استانداری که ظاهرا توسط آقای ****** سرپرست حاظر انجام شده پا عقب کشیدم

پاسـخ

دلسوز شوراسه شنبه 9 مرداد 1397 | 12:41

0
0

سلام کاستار کت و شلوارت مبارک. لطفا بگو اون آرم کوشه راست چی نوشته شده؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی