سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 21 تیر 1397 / 08:38|کد خبر : 6028|گروه : اقتصادی

با ارابه های مرگ و زندگی از سلیمانیه تا «سنه»/ سهم ما از نفت فقط سوختن است

حادثه غم انگیز برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری حدود ساعت 12 سه شنبه شب 19 تیر 97 منجر به فوت 11 تن از شهروندان عزیز کردستانی گردید، این اولین حادثه نبوده و امیدواریم که آخرین آن باشد. اگرچه این تصادف موردی استثنائا کامیون نفتکش ایرانی بوده که به گفته کارشناسان و شاهدان عینی نقص فنی موجب این فاجعه شده است اما قطعا بهبود زیرساخت های مواصلاتی و نظارت بر تردد کامیون های ترانزیت خصوصا کامیون های حامل سوخت در کاهش این حوادث نقش عمده ای دارد. این گونه وقایع ناگوار از جمله تبعات تجارت مرزهای رسمی می باشد که غیر قابل پیش بینی است.

حادثه غم انگیز برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری حدود ساعت 12 سه شنبه شب 19 تیر 97 منجر به فوت 11 تن از شهروندان عزیز کردستانی گردید، این اولین حادثه نبوده و امیدواریم که آخرین آن باشد. اگرچه این تصادف موردی استثنائا کامیون نفتکش ایرانی بوده که به گفته کارشناسان و شاهدان عینی نقص فنی موجب این فاجعه شده است اما قطعا بهبود زیرساخت های مواصلاتی و نظارت بر تردد کامیون های ترانزیت خصوصا کامیون های حامل سوخت در کاهش این حوادث نقش عمده ای دارد. این گونه وقایع ناگوار از جمله تبعات تجارت مرزهای رسمی می باشد که غیر قابل پیش بینی است.

به گزارش زریوار خبر به نقل از خبرگزاری کردپرس از منطقه سلیمانیه و مرز باشماق مریوان، موادی که این تانکرها آن را حمل می کنند عمدتا «مازوت» یا همان «نفت سیاه» است که متعلق به شرکت های نفتی اقلیم کردستان عراق می باشد و بخش عمده آن به صورت ترانزیت به بنادر جنوبی کشور صادر و بخش اندکی از آن نیز به مصرف نیروگاه های حرارتی داخل کشور می رسد. بخش زیادی ازاین نفتکشها متعلق به شرکت های عراقی و بخشی دیگر به ایرانی ها تعلق دارد.

یک فعال تجاری سلیمانیه به خبرنگار کردپرس، گفت: عموما مواد سوختی اقلیم کردستان عراق در انحصار کمپانی های نفتی وابسته به احزاب اقلیم کردستان عراق می باشد. وکسی را در این تجارت سودآور سهیم نمیکنند همچنین انحصار فروش و صادرات اختصاصی این مواد نفتی از مرزهای باشماق و پرویز خان متعلق به شرکت بزرگ «قیوان» و مشابه آن در مرز گمرک ابراهیم خلیل ترکیه متعلق به شرکت های بزرگ نفتی «عراق اویل» و «هولیر انرژی» می باشد.

وی که خود از فعالین حوزه واردات مواد سوختی است، اظهار داشت: شرکت های بزرگ نفتی اقلیم کردستان راسا خود مبادرت به فروش و بازاریابی و صادرات این مواد می ورزند. این انحصار فروش تا جایی است که حتی خود این شرکت ها در بحث حمل و نقل دریایی آن هم، ورود پیدا کرده و با خریداری نفتکش، مواد سوختی در بنادر کشورهای همسایه عراق از تولید تا بازارفروش این ماده استراتژی را مدیریت می کنند.

یک مدیر شرکت حمل و نقل سلیمانیه به خبرنگار ما گفت: حمل مواد سوختی شرکت «قیوان» از مرز باشماق و عبور از خاک ایران به صورت حق العمل کار و فورواردری به فردی اهل مریوان واگذار گردیده است.

«کاک سَرکوت» که ازفعالین حمل و نقل نفتی می باشد اعلام داشت: مدت های مدیدی است که افراد زیادی از ایران توسط همکاران ما جهت اعطا نمایندگی به شرکت «قیوان» مراجعه کرده اند که این شرکت موافقت نمی کند. شرکت «قیوان»  شریک تجاری مریوانی  را مورد اطمینان خودش می داند و می گوید او توانسته بسیاری از مواد نفتی ما را به بازارهای فروش داخل و بنادر جنوبی ایران تحویل دهد.

«اسکندر توفیق» دیگر فعال مواد سوختی که دل پری از انحصارطلبی شرکت قیوان دارد و خود بنزین و گازوئیل از ایران وارد می کند می گوید: عمده معاملات مواد سوختی حتی واردات آن از ایران در خاک عراق در انحصار شرکت «قیوان»  می باشد. وی خاطرنشان ساخت که درآمدهای این شرکت عمدتا به مصرف احزاب عراقی می رسد. از او پرسیده شد شخص یا مجموعه های دیگری در این تجارت حضور دارد یانه؟ گفت چندین ساله که ما دراینجا فعالیت میکنیم بجز قیوان نام کسی را نشنیده ایم فقط قیوان و قیوان این نماینده تجاریشان در باشماق.     

«سلیمان نادری» راننده کامیون نفتکش ایرانی که در مسیر باشماق به بنادر فعالیت دارد، به خبرنگار کردپرس، گفت: همکاران راننده عراقی ما آشنایی چندانی به فرهنگ رانندگی ایران ندارند.هر چند حالا کمی بهتر شده اند، اما بسیاری از تصادفات، ناشی از این نا آشنایی آنان با قوانین راهنمایی و رانندگی ایران می باشد. وی که در هر دو مرز باشماق و پرویز خان فعالیت می کند، افزود: مشکل ما همین جاده های منتهی به مرز می باشد. جاده های کوهستانی مریوان آزار دهنده هستند، جاده های دیگر وضعیت بهتری دارند.

خبرنگار میدانی کردپرس از وضعیت این فعال نفتی مریوان جویا شد که بیشتر کسبه او را فردی وابسته به شرکت «قیوان» معرفی کردند و تاکنون به تنهایی این کار را انجام داده است و تمایلی به مشارکت با ایرانی ها در این زمینه ندارد و تنها با کمپانی «قیوان» و برخی طرف های عراقی مبادلات تجاری دارد.

در پایان باید تاکید کرد که ایجاد اشتغال عمومی و فرصت های سرمایه گذاری در مناطق مرزی، جزء ضروریات جامعه کردستان است. توسعه فضای اشتغال  مستلزم آمادگی زیرساخت های مناسب می باشد. از طرفی توسعه بدون آمادگی زیرساخت ها آسیب هایی را به دنبال داشته و دارد که اتفاقات ناگوار این چنینی و همانند حادثه کشته شدن خانوادگی شهروندان مریوانی در سال 95 را رقم می زنند.ولی این ارابه های مرگ میتوانند با نظارت بیشتر به کجاوه های زندگی و شکوفایی بخشی از جامعه کردستانی باشد.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کوردی1پنجشنبه 21 تیر 1397 | 16:13

2
0

بسیار آزار دهنده بود

پاسـخ

س ص ح پ قجمعه 22 تیر 1397 | 23:23

1
0

مسلمان هستیم - زن وبچه داریم - قوم وخویش داریم - همسایه ودوست داریم - وهیچ انسان باشعور وبا معرفتی از کشته شدن دیگران لذّت نمی برد - بلکه غم واندوه وتاسف می خورد : اما برادران وخواهران عزیز من شما به رانندۀ اتوبوس و رانندۀ کامیون بیاندیشید ورسیده گی کنید ، واین اتفاق ناگوار را بررسی کنید ، تا مشخص شود اشکال از کجا شروع شده است ، توجه فرمایید : اولا کامیون مربوطه درآن ساعت حق عبوررا نداشته این خود تخلف از قانون است ، دوما اتوبوس درترمینال فقط هشت نفر مسافر سوار کرده است . ودر خیابان محل تصادف سه نفر دیگررا بطور قاچاق وخلاف قانون سوار کرده است . اینهم یک تخلف ازقانون است . با توجه به این دو تخلف اتوبوس راه عبور کامیون که . ترمزش را از دست داده بوده می بندد ، وهر چند کامیون چراغ میدهد وبوق میزند رانندۀ اتوبوس توجه نکرده وسد عبور کامیون می شود ، حالا با توجه به این وضعیت مقر کی میباشد . بجز راندۀ کامیون که تخلف کرده و بجز رانندۀ اتوبوس که تخلف کرده است . پس این درسی شود برای ما ودیگران تخلف از قوانین موجب کشت وکشتار وخسارت مالی میشود . وبیاییم از تخلف پرهیز کنیم . ودیگران را بجای خودمان مجرم نخوانیم . همه میفهمند ومیفهمیم . وسلام

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی