سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
تصاویر تجمع کارگران شهرداری،
شنبه 16 تیر 1397 / 18:17|کد خبر : 6012|گروه : اجتماعی

اعتراض کارگران شهرداری مریوان به عدم پرداخت حقوق/ شهردار مریوان: بحران مالی ناشی از ضعف مدیریتی مسئولین قبلی شهرداری و شورای دوره چهارم است

کارگران بخش پسماند شهرداری مریوان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه خود در مقابل درب این ارگان ساعاتی تحصن کردند.

کارگران بخش پسماند شهرداری مریوان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه خود در مقابل درب این ارگان ساعاتی تحصن کردند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، کارگران بخش پسماند شهرداری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه خود تجمع کرده و نسبت به وضعیت موجود اعتراض کردند.

کارگران شهرداری در این تجمع خواستار رسیدگی به معیشت خود شده و همچنین چهار تن از کارگران شهرداری به نمایندگی از تمامی کارگران شهرداری مریوان طی جلسه ای که با شهردار و معاونین شهردار مریوان در سالن جلسات شهرداری خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

یکی از نمایندگان کارگران شهرداری در این جلسه اظهار کرد : متاسفانه اضافه کاری 15 ماه از کارگران ، 6 ماه پایه حقوق و همچنین یکسال از عیدی کارگران شهرداری هنوز پرداخت نشده است.

 انتظار دریافت حقوق ماهیانه نیز خود هستیم

یکی دیگر از نمایندگان کارگران شهرداری نیز با اشاره به وضعیت بد معیشتی خود عنوان کرد : باتوجه به فعالیت هائی که داریم انتظار دریافت حقوق ماهیانه نیز خود هستیم که متاسفانه بدلیل عدم پرداخت آن امروزه زندگانی خود را با سختی هرچه بیشتر به سر می بریم.

یکی دیگر از نمایندگان کارگران شهرداری نیز بیان کرد : متاسفانه پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری به دلایلی پرداخت نشده و کارگران مجبور هستند برای ادامه زندگی روزانه و روزمره خود از دوستان و آشنایان مبالغی را به عنوان بدهی قرض کنند ولی تا کی می توان با این روند زندگی کرد.

شهردار مریوان در این جلسه با اشاره به وضعیت اسفبار مالی شهرداری های کشور اظهارداشت: وضعیت نامناسبت شهرداری های کشور و عدم درآمد پایدار این ارگان های مردم نهاد باعث شده است که وضعیت امروزه آنها مناسب حال کارگران و کارمندان و کلیه پرسنل آن نباشد.

جمال شریفی افزود : شهرداری مریوان در سال های گذشته بدلایلی همچون عدم پرداخت عوارض شهرداری از سوی مردم و همچنین عدم مدیریت کارا دچار بحران مالی شده است و این بحران امروزه دامن اعضای شورای شهر و شهردار فعلی را گرفته و متاسفانه توان آنچنانی در برون رفت از این بحران وجود ندارد اما قطعا وضعیت به همین وضع نخواهد ماند.

شریفی بیان کرد : ضعف عملکرد مسئولان و مدیران شهرداری در سال های گذشته و همچنین عدم تعامل سازنده مردم با این ارگان مردم نهاد و مجموعه ای از عوامل دیگر باعث شده است که شهرداری مریوان از نظر مالی دچار بحران گردد.

وی تصریح کرد : امروز نسبت به پرداخت قسمتی از حقوق و مزایای کارگران شهرداری اقدام شده است ولی متاسفانه توان مالی این ارگان آنچنان نیست که بتوان تمامی حقوق معوقه این کارگران به یکباره پرداخت شود هرچند که امید است از سوی مسئولان نسبت به کمک های مالی این ارگان اقدام نمایند تا بتوانیم تمامی حقوقات این عزیزان را بپردازیم.

جمال شریفی شهردار مریوان

شهردار مریوان اظهار کرد : اولین و آخرین دغدغه شهردار و اعضای شوراهای شهر مریوان پرداخت حقوق کارگران است و ما بارها این امر را با رفتار و گفتار خود به کارگران این ارگان اثبات کرده ایم اما متاسفانه وضعیت مالی فعلی شهرداری این اجازه را به ما نمی دهد.

جمال شریفی افزود : پس از اتمام انتخابات و روی کار آمدن اعضای شوراهای جدید و انتخاب شهردار جدید شهرداری مریوان رعایت حقوق کارگران و پرسنل به عنوان اولویت کاری درآمد و در راستای رعایت حقوق کارگران و پرسنل در این ایام از صرف مبالغ غیر ضوروری نیز به جد خودداری کرده ایم.

شریفی تصریح کرد : برای این که بتوانیم حقوق کارگران و پرسنل این ارگان را پرداخت کنیم از انجام بسیاری از پروژه های عمرانی خودداری نموده و هزینه های غیر ضرور این ارگان مردم نهاد را به حد صفر رسانیده ایم.

وی خاطرنشان کرد : متاسفانه شهرداری مریوان همچون دیگر شهرداری های کشور دچار بحران مالی است و همچنین درامدپایداری ندارد لذا از تمامی مردم شهر تقاضامندیم که نسبت به پرداخت عوارض شهرداری اقدام کنند.

جمال شریفی در پایان سخنان خود ضمن درخواست از شهروندان برای همکاری با شهرداری مریوان اظهار کرد : هر زباله ای که توسط شهروندان بر زمین ریخته می شود باعث می گردد قامت یکی از رفتگران شهرداری خم گردد لذا انتظار می رود که شهروندان نسبت به پاکیزه نگه داشتن شهر اقدام کرده و این ارگان مردم نهاد را در انجام وظایف محوله خود یاری دهند.

گفتنی است شورای دوره پنجم شهر مریوان شهریورماه سال گذشته رسما سکان مدیریت شهرداری شهر را بدست گرفته است از شورای شهر انتظار می رود جهت تنویر افکار عمومی علاوه بر پاسخگوی دغدغه کارگران شهرداری از عملکرد خود دفاع نمایند.

شوراها و شهرداران دور چهارم و پنجم شهر مریوان باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند و به خواست و نظر کارگران و پرسنل این ارگان بی توجه نباشند. مردم انتظار دارند نسبت به موضوعات مختلف از جمله مسائل مالی اظهار نظر نمایند.


اعتراض کارگران شهرداری مریوان به عدم پرداخت حقوق/

اعتراض کارگران شهرداری مریوان به عدم پرداخت حقوق/

اعتراض کارگران شهرداری مریوان به عدم پرداخت حقوق/

اعتراض کارگران شهرداری مریوان به عدم پرداخت حقوق/


انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

....شنبه 16 تیر 1397 | 18:30

17
2

عکسی که بشدت انسان و متاثر میکنه اینه که یه نفر داره ار عابر بانک جلو شهرداری پول میگیره و کارگران دقیق پشت سر او دارن از بیپولی رنج میکشن فقط بخاطر ناتوانی در مدیریت اگه این عکس با وضوح گرفته میشد جایزه بهتریت عکس از کارگران رنج دیدرو میتونست بگیره..بابا بس کن شهردار ******پول نداری استعفا بده ...خودت و کارکنانت مگه از حقوق و مزایای یه ماهت حاظری بگذری یا فقط واسه کارگرات پول نداری

پاسـخ

راستگوشنبه 16 تیر 1397 | 18:46

20
7

بیماران با مراجعه به پزشک شفا و بهبود پیدا میکنن.
به گفته آقایان شهرداری بشدت مریض بوده. آیا اینا وضعیت شهرداری را نمی دونستن. در شعارهای انتخاباتی مگر نگفتن میایم وضعیت شهر و شهرداری را بهتر می کنیم. مگر شهردار با این وضعیت شهرداری را تحویل نگرفت .
چی شد طبابت یادشون رفته یا راه کار و راه حل براشون پیدا نمیشه. قبلا وضعیت نه تنها بد نبود بلکه بهتر از الان بود. شما با تدابیر تعدیل نیرو وارد کارشدید که با اخراج نیروهای چندسال کار. نیروهای خودی و جدید تزیق کردی . پس مشکل از جای دیگه است کسکم. در این یکسال شما برای شهر چکار کردید.
طبابت بلد نیستی استعفا که بلدید.
پس کمتر به فکر نان بریدن کارگران و اخراج نیروها باشید.
بخدا شهر بدتر از اینم میشه

پاسـخ

اخگرشنبه 16 تیر 1397 | 18:51

22
6

سلام
اعضاي محترم شوراي دوره پنجم نزديك به يك سال كه سكاندار شهرداري شده ايد و عملا"هيچ كاري رو انجام نداده ايد و ايا اعضاي شوراي و شهردار مگر شما با همين شرايط و وضع موجود شهرداري رو قبول نكرده ايد و آيا شما نمي دونستي شهرداري بدهكار هست و دوره چهارم كارهاي عمراني و زيبا سازي و فضاي سبز رو انجام دادن آيا اعضاي شوراي به شما اطلاع ندادن كه شهرداري بدهي دارد آقايان اعضاي محترم شوراي و شهردار محترم آيا اين منطقي ست بعد از گذشت يك سال شما مي فرماييد عدم مديريت دوره قبل است
من كاري به دوره قبل و جديد ندارم ولي منطقي نيست دوره قبل يك سال گذشت
گذشته ها گذشته به فكر آينده باش بودجه شهرداري ٢٨ميليارد تومان است كه شهرداري به اندازه بودجه يك سال بدهي دارد
ولي شما به عنوان شهردار شهر كاني دينار كه بودجه شهر كاني دينار با ١/٢ميليارد بسته شده چرا الان بيش از ** ميليارد يغني بيش از ** ****** بودجه بدونه هيچ كار عمراني و زيرساختي بدهي داري آيا همشهريان عزيز شما خودتان قضاوت كنيد
خواهشمندست پوپوليستي رفتار نكنيد و پاسخگو نباشي
مردمان اين شهر ديگه پر شدن از اين حرفها كه مشكل دوره قبل يا الان است

1
1
زاگرس سه شنبه 19 تیر 1397 | 18:04

شما بودجه شهرداری رو ۲۸ میلیارد گفتین.**خب با این رقم که شما بولد کردین** شهردار باید نزدیک (۲ سال) حتی آب و گاز و برق و سوخت ماشین های شهرداری و تلفن و ...همه اینارو به اضافه حقوق کارمندان و کارگران ...رو قطع کنه و پرداخت نکنه تا بدهی ۴۵ میلیاردی که هر روز حکم قضایی میگیرن و **سود دیرکرد **میخوان طلبکاران ؛؛بتونه پرداخت و تصفیه کنه.پس یه زره منصف باشیم.کاری از دستمون بر نمیاد دیگران رو هم اذیت نکنیم

پاسـخ

وریاشنبه 16 تیر 1397 | 19:20

19
1

آقای شهردار. ضعف عملکرد مسئولان و مدیران قبلی شهرداری که جنابعالی از دلایل اصلی بحران مالی شهرداری مریوان و علت پرداخت نشدن حقوق معوقه کارگران اعلام کرده اید را چرا رسما شما و اعضاء شورا از آنان شکایت نکرده اید تا قانونا پیگیری و رسیدگی شود؟

9
3
... شنبه 16 تیر 1397 | 21:41

فکر میکنی نکردن؟؟ چیزی گیرشان نیامده

پاسـخ

مریوانکمشنبه 16 تیر 1397 | 21:02

19
5

خیلی خنده داره شاید خیلی از همشهری هامون اطلاع کافی از درآمد های شهرداری رو ندونن شما فکر میکنید همه بیسواد و نا آگاهن یکسال دقیق شورا و شهردادی جدید رفتن سر کار علاوه بر اینکه هیچ کاری نکردین تازه خیلی از کارهای پیش پا افتاده رو انجام ندادین مثلا جمع کردن آشغال های سطح شهر که یکی از مهمترین وظایف شهرداری هستش شما که نه حقوق میدین نه بدهی رو پرداخت پیمانکارهارو میکنید این درآمد هارو چیکار میکنید. علاوه بر همه اینها شاید دوره گذشته خیلی بدهی بالا اورده باشن اما در طول تمام تاریخ شهر شدن مریوان تنها دوره ای فعال بودن و تموم مردم این رو دیدن پس دیگه اشتباهات خودتونو گردن دوره های گذشته نذارید.

پاسـخ

مسعود ...شنبه 16 تیر 1397 | 21:05

9
1

**** خان، دکتر ******* ده ی جواب به نو؛ چه ن میلیارد پول آماده سازی تعاونی مسکنه کانیشتان خرج کرد و باغ و مالیشتان سه ند چون گه ره کتانه بینو ناو خه لک ...

پاسـخ

یوسفشنبه 16 تیر 1397 | 21:06

16
1

این داستان. «« داستان من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود. »» هستش که عزیزان بزرگوار در مهدکودک ها یاد گرفتند که نمیخواهد گوش زد کنید. چرا نمیگویید ضعف از مدیریته چرا اقرارنمیکنید شهر هزارصاحب بی صاحب شده این مریوان. تمام مسئولین به این درد بی درمان مبتلایند که تقصیر گردن دیگران میگزارند. ای کاش درمانی و علاجی.

پاسـخ

خباتشنبه 16 تیر 1397 | 21:15

11
3

آقای معصومی معاون محترم دفتر امورشهری وشوراهای استانداری کردستان که خودت بچه مریوان هستی دقیقا کجای؟؟؟

پاسـخ

کورششنبه 16 تیر 1397 | 21:29

14
3

شهرداری یعنی شورا. اعضای شورا تا جایی که من میدونم بر همه امورات شهرداری نظارت میکنن. تمام بخش ها چه مالی چه انسانی.

پاسـخ

مریوانیشنبه 16 تیر 1397 | 22:14

21
0

علت اصلی به نظرم ضعف مدیریتی شورای این دوره هستش که کاملا بی سواد و بی اطلاع از مشکلات شهری میباشند هر هفت نفرشان

پاسـخ

علی خانزادیشنبه 16 تیر 1397 | 22:45

16
3

سلام جماعت
این همه کامنت و نظر دادن و ایراد گرفتن و راه حل ها از طرف دوستان همه زیبا و موثر هستن ولی کو گوش شنوا... کسی هست رسیدگی پیگیری چیزی؟؟؟ ای کاش اصلا شورای شهر نداشتیم و شهردار متخصص با صلاحیت از اون سر دنیا میاوردن ولی با این کارهای اشتباه و کارشناسی نشده یا ندانم کاری و کم کاری و سهل انگاری ******** از جنس خودمان ببخشید ولی به شخصیت و حریم و حقوحقوق تمام مردم مریوان توهین کردند و ادامه دارد. خدا خیرتان ندهد دست ما هم بشکند که به **** رساندیمتان . جای تاسف دارد مریوان گردشگری الان جنگ زده شده

پاسـخ

شريف جامانهشنبه 16 تیر 1397 | 22:49

8
0

خال خاس خرامان

پاسـخ

حمه دارسيرانشنبه 16 تیر 1397 | 22:53

12
0

سلام
***** ***** **** شهر مريوان جناب آقاي ..كه خودت ميدوني هزينه دادرسي جنابعالي ١٤٠ميليون تومان چرا به شهرداري پرداخت نميكني حداقل حقوق چند نفر از پرسنل پرداخت ميشه
***** ***** **** كه خودت ميدوني چرا عوارض ساختماني تو پرداخت نميكني كه بيش ١٠٠ميليون تومان هست خوب اين دو تا ميشه ٢٤٠ميليون

پاسـخ

شاهو شادمان شهابشنبه 16 تیر 1397 | 23:34

1
0

پاسـخ

شاهویکشنبه 17 تیر 1397 | 08:10

13
5

سلام . لابد شورا و شهردار محترم دوره پنجم می خواهند تا سه سال دیگر جمله " بحران و مشکلات شهرداری مربوط به گذشته است . " را که به دور از مدیریت و برنامه ریزی و منطق می باشد را تکرار نمایند . برنامه ریزی یعنی وضع موجود را با خلق راهکارهای جدید به مطلوب رساندن . مدیر موفق و برنامه محور زمانی که دید تحقق برنامه غیر ممکن می باشد ، ضمن عذرخواهی از مردم مسوولیت را به فرد دیگری که دارای برنامه عبور از چالشها و مشکلات موجود می باشد واگذار می نماید . جناب شهردار عمران و خدمات شهری عملا متوقف شده است ، کارگران زحمتکش شهرداری حقوق نگرفته اند و ...

پاسـخ

شهروندیکشنبه 17 تیر 1397 | 09:52

6
1

والا من نمی دونم کارگران زیاد زحمت می کشن یا کارمندان داخل شهرداری پس چرا کارگران این وضعیت معیشتی رو دارن اما کارمندان *** *** زیر کولر گازی با پرداخت هر ماهه حق و حقوق حقشونه ***** و ****** رو ریخت تو همون سطل های زباله و انداختشون دور . ظلم از این بزرگتر و واضح تر

پاسـخ

هه ژاریکشنبه 17 تیر 1397 | 11:30

12
5

این شهردار هر مشکلی براش پیش میاد میاندازه گردن شهردار قبلی اینم شد مدیریت ؟ بخدا خندم میگیریه یه بار به سقز ، مهاباد ، سفر کنید میبینید که این همه فضای سبز این همه مدیریت زیبا حتی بدون هیچ منبع درامدی حالا اینجارو نگاه کنید درامد مرز ، عوارض- دریاچه زریوار و ............... اینم از شهری زیبامون - یه بار به پارک شانو نگاه کنید مریوانی که با این همه جمعیت و وجود یک الی دو پار و حتی مهمتر از اون دو سه تا شهربازی کوچک

پاسـخ

ناصریکشنبه 17 تیر 1397 | 12:03

8
0

عرض ادب و سلام دارم خدمت مدیریت محترم زریوار خبر و تمامی مخاطبین بزرگوار
یکی از دلایل اصلی تکرار ضعفهای شورای دوره قبل که همه به آن اذعان داریم عدم کارآمدی و توانایی و تخصص شورای فعلیه پس خواهشا یکم از خودتون فعالیت نشون بدید به خدا قسم بود و نبود شما واسه شهرداری هیچ دردی رو دوا نمیکنه کارو فعالیت شورای دوره قبل کاملا دیده میشه حالا از وقتی که شما تشریف آوردید چه گلی به سر شهرداری و شهرمون و گارگرای شهرداری ریختید واقعا برای تک تک شماها مناسفم که نه تخصص دارید نه اراده جهت پیگیری امور شهرداری واقعا مردم به این نتیجه رسیدن که فقط اسمتون شورا و شهرداره خدای اون کارگرای بی پول که شرمنده خانواده هاشون شدن جوابتونو میده یکم از خدا بترسید .

پاسـخ

amirیکشنبه 17 تیر 1397 | 14:20

5
1

باسلام خدمت شما مدیران محترم زریوار خبر اقای شهردار وشوراهای گرامی ایا تک تک شما که درشهرداری تشریف دارید میدونید که همه این کارگران زحمت کش چندبار به شهرداری ودفتر شورا وحتی جلو فرمانداری وامام جمعه دفتر نماینده اقای مرادی مراجعه کردند ونتیجه ای نگرفتند عزیزان باجیب خالی ودستان خالی شهر پاک وتمیز نمیشود خدا شاهده اه همین کارگران دامن تک تک شماها راخواهد گرفت چوب خدا صدا ندارد وروز ندامت خواهد امد

پاسـخ

کاروانیکشنبه 17 تیر 1397 | 23:53

2
1

خوا خراو کات بو **** ***** بو به باعث ام کارگرانه دی خوا چی بکات به **** قبل تواو بی آبروو بوون ناو مردم

پاسـخ

هواریکشنبه 17 تیر 1397 | 23:56

6
3

شهر دار و شورای دور قبل انقد ریخت و پاش کردن تا دو سال دیگم شهرداری اوضاعش درست نمیشه آقای استاندار کجاییی دقیقا کجایی?????!

پاسـخ

lمحمددوشنبه 18 تیر 1397 | 10:09

5
6

سلام تنها چاره شهرداری مریوان شهردار غیر بومی اگر مریوانی باشه فقط به فکر *** ****

پاسـخ

زاگرسدوشنبه 18 تیر 1397 | 21:55

5
5

سلام علیکم.@@خاضعانه استدعا دارم بخوانید.@@
نظرات و انتقادات یا تهمت های ناروا و مغرضانه... نسبت به شهردار و دیگر عوامل.؟؟؟!!!
((((تویی که داریی کارشناسی میکنی ؛تویی که شدی دانشمند شهری ؛تو که هنوز آگاه به حقوق شهروندی نیستی و هنوز داری برای راه فراری از قانون در حوضه شهر و شهروندی میگردی)).**شهرداری که ۴۵ میلیارد بدهکاره با کدوم راهکار میخوای سرپا نگهش داری و خدمات رسانی انجام بدی؟؟؟؟**چرا همش تخریب؟؟به یک نفر شورای این دوره رای ندادم.$$$ولی ضعف شهروندی مشکل اصلی شهر ماست.$$$شهروندی که از زیر تعهدات شهری فرار و شانه خالی میکند چطور انتظار دارد شهرداری که سازمانی مستقل از لحاظ مالی و تصمیم گیریست بتواند حقوق کارگران را پرداخت کند در حالی من شهروند حق عضویت در شهرم را پرداخت نمیکنم و روز ب روز وزن زباله تولید شده ام را بالا میبرم.تویی که حاضر نیستی زباله ات را داخل سطل اشغال قرار بدی .****تویی که تعلق خاطر به این شهر نداری***.الان با حرف های زننده و افترا میخوای به کجا برسی.؟؟؟؟؟ ****مشکل ما شهروندانیم.مایی که پشت این فضای مجازی داریم یاس و نامیدی را میکاریم در دل خدمتگزاران.###واقعا مریوان را ساکنان بی تعلق به این شهر نابود کردند###بعد از نابودی کمر بستن به ترور شخصیت های دلسوز شهری###

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی