سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 14 تیر 1397 / 16:11|کد خبر : 6005|گروه : اجتماعی

توصیه های نفر اول آزمون کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی/ تلاش و همت مهمترین راه رسیدن به موفقیت است

عطا قادری که رتبه اول کشوری در آزمون کارشناسی ارشد کشور را کسب کرده از عدم توجهش به شبکه های اجتماعی می گوید و از این که برای رسیدن به امورات زندگیش از تمامی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خارج شده است.

عطا قادری که رتبه اول کشوری در آزمون کارشناسی ارشد کشور را کسب کرده از عدم توجهش به شبکه های اجتماعی می گوید و از این که برای رسیدن به امورات زندگیش از تمامی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خارج شده است.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، مدتی پیش بود که آزمون کارشناسی ارشد کشور برگزار شد و عطا قادری توانست رتبه اول این آزمون را کسب کند و بر اساس آمارهای موجود اسامی نفرات برتر از سوی سازمان سنجش کشور انتشار یافت که در این میان نفراتی به عنوان رتبه های برتر این آزمون از سراسر کشور به چشم می آیند.

 

عطا قادری متولد سال 20 اسفندماه سال 1373 و اهل روستای گویزه کویره از توابع شهرستان مریوان است که به گفته خویش مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در این روستا بوده و برای ادامه تحصیل به دانشگاه پیام نور مریوان مراجعه کرده است. وی که رتبه اول آزمون کارشناسی ارشد کشور را کسب کرده است می گوید برای این که در تحصیل موفق باشد از تمامی شبکه های اجتماعی خداحافظی کرده و دیگر از فضای مجازی استفاده نمی کند.

 

 

در ادامه گفت و گوی زریوارخبر را با این عطا قادری می خوانید :

 

ابتدا از زندگی خود بگوئید و بگوئید که چگونه شد برای ادامه تحصیل همت کردید ؟

از طریق آزمون نمونه دولتی به فرزانگان رفته و تا اتمام پیش دانشگاهی آنجا بودم و سپس به دلایلی که عمدتا مشکلات شخصی بوده است نتوانستم در دانشگاه ها دولتی قبول شوم و لذا به پیام نور مریوان رفته و در آنجا ادامه تحصیل دادم. در چهار سال توانستم لیسانس خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی بگیرم.

 

عبدالباسط سعیدیان به عنوان یک الگوی درسی و مشاوره ای خبره برای بنده بود که این امر باعث شد با استفاده از منابع درسی که همزمان با تدریس در اموزشگاه های موجود، در راستای ادامه تحصیل خود اقدام کردم.

 

در این آزمون ظرفیت آخرین پذیرش 13 هزار نفر بوده است و در این بین از جمع تمامی شرکت کنندگان این آزمون با یاری خداوند متعال و تلاش و همتی که از خود نشان دادم و همچنین با برنامه ریزی دقیق توانستم رتبه اول کشوری را کسب کنم.

 

 

سختی کار شما در چه چیزی بوده است ؟


میزان تفاوت دانشگاه های روزانه با دانشگاه های آزاد و پیام نور برای تمام افرادی که در دانشگاه های کشور مشغول به ادامه تحصیل هستند به ویژه انهائیکه چند ترم را در دانشگاه بوده اند به خوبی هویداست به ویژه دانشگاه های شهرهای بزرگ با دانشگاه های شهرهای کوچکی همچون مریوان.


حاضر نشدن در کلاس های درسی و یا برگزار نشدن کلاس های درسی و غیبت های ناخواسته استاد نیز از دیگر مشکلات بود چون این امر می توانست میزان علاقه و حتی میزان مطالعه را به اندازه ای چشم گیر کاهش دهد و با در نظر گرفتن تفاوت های دانشگاه های روزانه با دانشگاه های دیگر می توان بر سختی موجود پی برد.


از طرفی دیگر سطح آموزش در دانشگاه های روزانه موجود در شهرهای بزرگ کشور قطعا با سطح آموزش موجود در پیام نور مریوان متفاوت است و این امر نیز خود به سختی ادامه تحصیل در دانشگاه های روزانه کشور می افزاید.

 

 

آیا در کنار سختی هائیکه گفتید سختی انجام فعالیت های کاری و منابع مالی نیز داشتید ؟


خوشبختانه پدر و مادر بنده باتمام توان خود برای رسیدن به موفقیت مرا یاری داده و از هیچ گونه کمکی دریغ نکرده اند هرچند که توان مالی خانواده بنده آنچنان زیاد نیست اما والدینم در حد توان خویش و حتی بیش از ان نیز مرا یاری داده اند.


در یکی از آمزوشگاه های آموزش زبان انگلیسی مریوان نیز مشغول به آموزش هستم و این امر نیز به نوعی کمکی از نظر اقتصادی برای ادامه تحصیل است که می توانم منابع مالی خویش را تامین نمایم.


از نظر اقتصادی هیچ شکایتی از زندگی خویش ندارم و باید عنوان کنم که برای استقلال مالی خویش مشغول به فعالیت در یکی از آموزشگاه های شهر هستم اما باید بر دستان پرتوان پدر و مادرم نیز بوسه زنم چراکه مدیون آنها هستم و انها برای رسیدن به این پایه یاری رسانیده اند.

 

 

آیا برای رسیدن به موفقیت برنامه ای خاص داشته اید که بخواهید آن را نیز به کسی دیگر توصیه کنید ؟


هر فردی که بخواهد در هر کاری موفق باشد باید ابتدا برای فعالیت های خویش برنامه ریزی کرده و سپس برای انجام ان تلاش کند. برای انجام فعالیت های موجود حتی خوابیدن و غذاخوردن و استراحت نیز باید یک برنامه ریزی آگاهانه ایجاد کرد تا تمام فعالیت هائی که انجام می دهیم را دقیق منظم کنیم و در کنار ان نیز باید تلاش و کوشش زیادی داشت تا به موفقیت رسید.


رفتن به کلاس های آموزشی در مراکز آموزشی سطح شهر، داشتن یک استاد به عنوان الگوی کاری، تلاش و همت فراوان برای یادگیری و همچنین علاقه زیادی که به این رشته همراه با برنامه ریزی بود که باعث شد بنده به عنوان رتبه اول این آزمون را کسب کنم.

 

 

منابع آموزش زبان انگلیسی موجود در بازار آیا می تواند دانشجویان را در رسیده به هدفشان یاری دهد ؟


باید این امر را به دو عنوان تقسیم کنیم چرا که حتی در دانشگاه ها نیز کتاب های درسی را به دو صورت عمومی و تخصصی تقسیم کرده اند وباید عنوان کرد که این منابع آموزشی بدون شک خوب هستند اما باید به عنوان منابع آموزشی فرعی مورد استفاده قرار گیرند نه اصلی.


استفاده از منابع آموزشی همچون فیلم، فایل های صوت و غیره موجود در بازار می تواند به عنوان وسایل و منابع آموزشی در رده های دوم و سوم از سوی دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد چراکه این ابزارهای آموزشی زمانی موفق عمل خواهند کرد که در کنار خواندنی باشد که در آموزشگاه های موجود فرد مشغول به یادگیری زبان باشند.


استفاده از کتاب هایی که در آموزشگاه های کشور تدریس می شوند می تواند فرد را موفق کند اما این که فرد بخواهد به تنهایی از فایل های صوتی یا تصویری موجود در بازار و یا حتی نرم افزارهای موجود برای یادگیری زبان استفاده کند هیچگاه موفق نخواهد شد.


در درجه اول با روشی که استاد یا معلم زبان انگلیسی توصیه می کند باید برای یادگیری اقدام نموده و از منابع موجود در بازار نیز در درجه دوم مورد استفاده قرار دهد.

 

 

آیا در مسیر خود ناامید هم شدید ؟

با در نظر گرفتن این امر که هر فعالیتی دشواری های خاص خود را دارد باید عنوان کرد که بارها بوده است که یاس و ناامیدی بر بنده چیره میشد و می خواستم قید خواندن را بزنم اما دلگرمی های مادر و پدرم به عنوان والدینم و همراهی های برادر و خواهرم مرا بر تمامی ناامیدی ها چیره کرده و بار دیگر با عضمی جدی فعالیت خواندن را شروع می کردم.


امید و صبر دو عنصری است که می تواند هر فردی را به خواسته هایش برساند و لذا هر فردی برای رسیدن به موفقیت باید ابتدا صبر داشته و سپس با امید فراوان در انجام فعالیت های خویش اقدام کند.

 

 

مشوق اصلی شما برای ادامه تحصیل چه کسی بوده است؟

پدر و مادر بنده حدودا به ترتیب 50 و 45 سال هستند و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه ای که در ان زندگی می کردند سواد زیادی نداشته و مشغول به تحصیل نبوده اند و پدرم در سربازی خواندن و نوشتن را یادگرفت و مادرم نیز در کلاس های نهضت سوادآموزی توانست خواندن و نوشتن را یاد گیرد اما این دو همراه با استاد بنده که به عنوان مشاور و الگوی درسی نیز به شمار می آید از جمله مهمترین مشوق هایم در ادامه تحصیل هستند.


مادرم برای این که از خواندن مایوس نگردم بارها با سخنان شیرین خویش مرا به ادامه تحصیل ترغیب می کرد و پدرم نیز با کمک های معنوی و مالی همواره یکی از بهترین مشوق هایم بوده اند.

 

 

به عنوان آخرین سوال انتظار شما از مسئولان چیست ؟


متاسفانه مسئولان تا به حال در هیچ یکی از مقطع های زندگی بنده را یاری نرسانده اند اما انتظار می رود انها راه های رسیدن به موفقیت برای نخبگان شهر را فراهم کنند و این امر می تواند با ترغیب و ایجاد انگیزه در دانشجویان انجام گیرد.


مسئولان می توانند با رسیدگی به مشکلات و معضلات موجود در زندگی دانشجویان راه های رسیدن به پله های افتخارآفرنی را مهیا کنند و ما انتظار داریم که حداقل یاری را به جامعه دانشجویان داشته باشند.


اطلاع رسانی موفقیت های دانشجویان حتی برای ترغیب و ایجاد انگیزه و امید به دیگر دانشجویان سطح شهر از کمترین فعالیت هائی است که مسئولان می توانند انجام دهند و این امر نیز باعث می شود انگیزه افراد موفق نیز دوچندان شود.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

پیمانپنجشنبه 14 تیر 1397 | 18:27

8
2

ایشالا سرکوتو بیت

پاسـخ

ژیلا اسپراپنجشنبه 14 تیر 1397 | 23:57

11
3

واقعا بهتون تبریک میگم باعث افتخار
موفق باشید

پاسـخ

هادی روخندهجمعه 15 تیر 1397 | 12:52

16
4

سلام و عرض ادب .
امیدوارم در تمامی مراحل زندگیت موفق باشی بنده نیز به عنوان یک مریوانی به شما افتخار می کنم که مایه سربلندی خود و شهرمان شده اید خداوند نمونه شما بزرگواران را در جامعه زیاد بکند.

پاسـخ

سید جمال بارخداجمعه 15 تیر 1397 | 17:31

7
15

با سلام، بنده هم مثل شما نخبه هستم و توانستم در کنکور رتبه 1 بشم ولی افسوس که این مملکت قدر امثال من و شما رو نمی داند، در هر صورت بهتون تبریک میگم موفق باشین

پاسـخ

اسامه تاخیرهجمعه 15 تیر 1397 | 21:59

6
3

با سلام
آقای عطا قادری من و تمام همشهری هایت به تو افتخار می کنیم که واقعا یک نفر اینگونه در شهرمان مریوان و تمام کشور هست و از خدا می خواهم تا تمام زندگیت موفق و سربلند باشید
با تشکر

پاسـخ

ادریس بادبرینشنبه 16 تیر 1397 | 09:09

5
5

پسر خاله‌ی عزیز
توفیق ورود به دروازه های دنیای علم ودانش, یکی از موهبت هاست از سوی خداوندعلیم, که بی شک آدمی در سایه تلاش و جهد در کسب دانش, از این موهبت بهره خواهد جست.
امروز با ورود به مراحلی بالاتر و اول‌شدنت درارشد و طی مدارج علمی در آتی مژده کیمیا شدن را به مس وجودت داده ای؛ مانیز به نوبه خود کسب این موفقیت را به شما رهجوی مسیر علم و تعلم تبریک عرض می نمائیم.

پاسـخ

مهشیدچهارشنبه 1 اسفند 1397 | 14:53

8
4

سلام ببخشید واسه ارشد اموزش زبان جزوه خاصی مد نظرتون نیست؟منظورم دروس مدرسان شریف نیست،چند منبع معتبر و بعد تست مدرسان،تشکر

پاسـخ

سوما رشیدیشنبه 28 دی 1398 | 23:36

0
0

من هم سه روز این خبر و شنیدم تو یکی از آموزشگاه ها یکی از استاد ها از شما تعریف کرد واقعا بهتون افتخار میکنم و بهتون تبریک میگم و امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق و سربلند باشید

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی