سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 12 تیر 1397 / 09:29|کد خبر : 5998|گروه : سیاسی

استاندار کردستان: مردم از عملکرد دستگاه‌های اجرایی راضی نیستند/نمی‌دانم چه زمانی می‌خواهید از بی‌تفاوتی خارج شوید

استاندار کردستان گفت: مردم از عملکرد دستگاه‌های اجرایی کردستان راضی نیستند و در این راستا "کمیته سلامت اداری" به‌صورت نامحسوس دستگاه‌ها را رصد می‌کنند.

استاندار کردستان گفت: مردم از عملکرد دستگاه‌های اجرایی کردستان راضی نیستند و در این راستا "کمیته سلامت اداری" به‌صورت نامحسوس دستگاه‌ها را رصد می‌کنند.

به گزارش زریوارخبر به نقل از تسنیم، بهمن مرادنیا امشب در دومین جلسه شورای اداری استان که باهدف بررسی موضوعات اقتصادی در سالن پیامبر اعظم استانداری کردستان برگزار شد، به هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و اظهار داشت: قاچاق یکی از معضلات امروز کشور است و وظیفه همه ماست که آسیب‌ها و تهدیدات این حوزه را اطلاع‌رسانی و به جامعه منعکس کنیم.


وی گفت: همه ما می‌دانیم که قاچاق سبب جلوگیری از ایجاد و ضربه‌زدن به اشتغال کشور می‌شود و بخشی از درآمدهای دولت در فروش نفت، حقوق عوارض گمرکی و مالیات را محدود می‌کند بنابراین باید همه مسئولان دستگاه‌ها در برخورد با قاچاق کالا و ارز جدی باشند و برخوردها شعاری نباشد.

 

 

باید به خرید و مصرف کالاهای خارجی "نه" بگوییم


استاندار کردستان با تاکید بر اینکه باید به خرید و مصرف کالاهای خارجی «نه» بگوییم، تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی سبب ایجاد اشتغال در کشور می‌شود بنابراین لازم است که صدا و سیما و اصحاب رسانه فرهنگ‌سازی و مردم را به خرید کالاهای ایرانی تشویق کنند.


وی در بخشی دیگر از سخنان با اشاره به دستوراتی که داده می‌شود، خطاب به مدیران استان گفت: این تأکیدات برای دیگران نیست، بلکه برای همه ماست، نمی‌دانم چه زمانی می‌خواهید از بی‌تفاوتی خارج شوید.


مرادنیا افزود: چه لزومی دارد در مصرف آب و برق اسراف کنیم وقتیکه این کار برخلاف دستورات دینی ماست، "فرهنگ صرفه‌جویی" و "پرهیز از اسراف در مصرف برق و آب" را از خودمان شروع کنیم.


وی اظهار کرد: آیا درست است واحدهای تولید تعطیل شود، آیا درست است که مردم علاوه بر مشکلات اقتصادی، با مشکل ‌کم‌آبی و برق مواجه شوند، از همه مدیران انتظار دارم که رعایت کنند و مردم را در نظر بگیرند.

 

 

لزومی ندارد ساعات اداری را در کردستان تغییر بدهیم


استاندار کردستان به جلسه هفته گذشته خود در وزارت نیرو اشاره و اذعان کرد: خوزستان با آن همه مشکلات، در ماه گذشته یکهزار مگابایت کاهش مصرف برق داشته اما کردستان همچنان جایگاه خود را حفظ کرده و استان بیست و هفتم کشور است.


وی اضافه کرد: این وضعیت نامناسب نتیجه عمکلرد مدیران است و نشان می‌دهد که دستگاه‌ها هیچ توجهی ندارند، لزومی ندارد که ساعات اداری را تغییر بدهیم چراکه اگر مقداری ملاحضه داشته باشیم حتما کاهش مصرف آب و برق خواهیم داشت.


استاندار کردستان خطاب به فرمانداران و مدیران استان خاطر نشان کرد: در ماه آینده حتماً میزان مصرفی‌های ادارات را رصد می‌کنم و اگر تغییری محسوس نشود یعنی اینکه در این راستا هیچ اقدامی انجام نداده‌ایم.

 

 

چرا دستگاه‌های اجرایی بدهی‌های خود را به دستگاه‌های خدمات‌رسان پرداخت نمی‌کنند؟!


وی بیان کرد: بنده در جلسات مختلفی مسائل زیادی را به مدیران تذکر داده‌ام، خواستار حل مشکلات شده‌ام اما گزارشات این را نشان نمی‌دهد، بارها خواسته‌ام که دستگاه‌های اجرایی بدهی‌های خود را به دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرداری، آب، برق و مخابرات پرداخت کنند اما انجام نداده‌اند، سئوال اینجاست چرا پرداخت نمی‌کنید؟!


مرادنیا خطاب به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان دستور داد که از همین ماه20 درصد از اعتبارات هزینه‌ای تمام دستگاه‌های اجرایی مسدود و 10 درصد آن به پرداخت بدهی‌ها به دستگاه‌های خدمات‌رسان اختصاص یابد و باید تا پایان امسال کل بدهی‌ها پرداخت شود و 10 درصد دیگر نیز برای اینکه بتوانیم با شرایط موجود خود را سازگار کنیم.

 

 

دشمن با تمام توان جنگ اقتصادی برعلیه ایران ایجاد کرده است


وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه دشمن با تمام توان جنگ اقتصادی برعلیه ایران ایجاد کرده است، اظهار کرد: همه ما باید با تمام قدرت در برابر دشمنان ایستادگی کنیم، مدیران می‌توانند تهدیدات را به فرصت تبدیل کنند.


استاندار کردستان خطاب به فرمانداران و مدیران گفت: مقداری با مسائل و مشکلات شجاعانه و جدی برخورد کنید، بنده از همه دستگاه‌های نظارتی استان می‌خواهم که در این مقطع حساس مدیران را در مسائل اداری کمک و برای آنها راه‌گشایی کنند تا بتوانیم این بحران را پشت سربگذاریم.

 

 

قطعاً از مشکلات اقتصادی و بحران نجات پیدا می‌کنیم؛ در برابر مشکلات سینه سپر کنیم


وی با ابراز امیدواری عنوان کرد: قطعاً به همت و بصیرت مردم و تلاش مدیران از این مشکلات اقتصادی و بحران کشور نجات پیدا می‌کنیم و نباید ناامید احساس یأس و ضعف کنیم، امروز باید در برابر مسائل و مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده‌اند، سینه سپر کنیم.


استاندار کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مردم از عملکرد دستگاه‌های اجرایی راضی نیستند، خاطر نشان کرد: دستگاه‌ها میزخدمت را جدی نگرفته‌اند و در پاسخ‌گویی به ارباب رجوع جدی عمل نکرده‌اند، از همه شما (فرمانداران و مدیران) گله‌مندم.

 

 

تشکیل "کمیته سلامت اداری" در کردستان؛ مدیران گله نکنند


وی از تشکیل "کمیته سلامت اداری" در استان خبر داد و گفت: از روز شنبه هفته آینده این کمیته با حضور نمایندگانی از معاونین استاندار، اداره‌کل اطلاعات، سازمان بازرسی و بازرسی استانداری به‌صورت نامحسوس دستگاه‌ها را رصد می‌کنند و اگر در این راستا گزارش‌هایی اعلام و منتج به برخورد شد، مدیران گله نکنند.


مرادنیا با اشاره به وضعیت اشتغال افزود: از روز نخست در جلسه اعلام کردم که ملاک ارزیابی عملکرد فرمانداران و مدیران اقدامات و تلاش‌هایی است که منتج به جذب اعتبارات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی شود و این را هم فراموش نکرده‌ام.

 

 

هشدار استاندار کردستان به فرمانداران و مدیران


وی با بیان اینکه مدتی است که هرهفته در جلسات شورای اشتغال استان شرکت می‌کنم، به فرمانداران و مدیران هشدار داد: گرچه مدیران قول داده‌اند که همه اعتبارات این دو بخش اشتغال به‌موقع جذب شود اما حرف‌هایی را هم که بنده زده‌ام، شعار نبوده و بدانید تاحدی صبر و تحمل داردم و به‌موقع آن اتفاقی که نباید اتفاق بیفتد، اتفاق خواهد افتاد، هرچند قصد تهدید ندارم اما انتظار دارم که حرف‌های یکدیگر را جدی بگیریم.


استاندار کردستان خطاب به فرمانداران و مدیران گفت: نباید با یکدیگر تعارف داشته باشیم چراکه این کار به‌ضرر مردم است و باید به موقع مشکلات را مطرح و حل کنیم.


وی اذعان کرد: دیروز لیستی را مشاهده کردم که بخشی از اعتبارات اسناد خزانه جذب نشده بود بنابراین همه دستگاه‌ها موظف هستند تا فردا توانایی جذب یا عدم جذب خود را اعلام کنند و نباید یک ریال اعتبار استان برگشت داده شود.

 

 

عدم جذب اعتبارات کردستان به منزله ناتوانی مدیران است


استاندار کردستان تصریح کرد: عدم جذب اعتبارات به منزله نبود برنامه‌ریزی و ناتوانی مدیران است، تعارف نکنید، هر دستگاهی که توانایی جذب اعتبارات را ندارد، اعلام کند و باید لیست آنان در اختیار رسانه‌ها قرار بگیرد که اگر فردا مدیری تغییر پیدا کرد، ما را متهم و مسائل حاشیه‌ای ایجاد نکنند.


وی عنوان کرد: متأسفانه عدم پاسخگویی به مکاتبات یکی از مشکلات کلی موجود در ادارات استان است، سئوال اینجاست چرا باید این وضعیت وجود داشته باشد، نامه‌ای فوری نوشته می‌شود تازه بعد از ده روز پاسخ آن داده می‌شود

 

 

برای مدیران ناتوان تصمیم می‌گیرم؛ باهیچ کس عقد اخوت نبسته‌ام


مرادنیا افزود: بنده در طول این شش هفت ماه کاری، توانایی مدیران را رصد کرده‌ام و حتماً در یک‌سال باقیمانده برای آنها تصمیم خواهم گرفت، باهیچ کس عقد اخوت نبسته‌ام و نه دنبال مسائلی هستیم، باید همه ما خدمتگزار مردم باشیم.


استاندار کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برخی افراد که به‌دنبال ایجاد تجمعات در جامعه هستند، خطاب به فرمانداران و مدیران تصریح کرد: باید قبل از هرگونه تجمعی، شما تهدیدات را شناسایی و مشکل را برطرف کنید و اجازه ندهیم دشمنان موج‌سواری کنند.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کورشسه شنبه 12 تیر 1397 | 09:43

6
1

و رفیق قافله ...

پاسـخ

کورده واریسه شنبه 12 تیر 1397 | 10:13

7
0

به خوا قوربان گیان تویش هیچت بو ناکریت و فقط شعاری کاکه گیان شععااااررر

4
0
دینا سه شنبه 12 تیر 1397 | 11:41

لاوه اعصاب خوت ورد مکه

پاسـخ

اداکسه شنبه 12 تیر 1397 | 19:04

3
0

حرف رایگان زیاد می زنند

پاسـخ

مریوانیسه شنبه 12 تیر 1397 | 22:09

9
0

پس نقش شما چیه این وسط بجای افتادن بدنبال نماینده های ******* استان وهمراهی کردن آنان در جلسات تهران که هیچ چیزی هم عاید استان نشدفکری به حال استان بکن شما خودت ریس اجرایی استان هستی این هم بر میگرد به ضعفای مدیریتی حضرتعالی

پاسـخ

فداکارپنجشنبه 14 تیر 1397 | 13:10

0
0

این آفای استانداراز روز شروع کاریش مسولین کم کار را تهدید به عزل کرود ولی متاسفانه نه تنها هیچ کاری نکردتازه بی مدیریتی در تمام ادارات استان گوش جهان را کر کرده است.وهر بار حرفهای تکراری می زند وخوشبختانه مسولین هم وی را شناخته اند!!!!
اقای استاندارتورا خودا بخود بیا تا کی شعارعملکرد خود را زیر سوال بردی دیگه بسه.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی