سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
واکنش‌ها به شایعه معاون‌اولی قالیباف
شنبه 9 تیر 1397 / 12:08|کد خبر : 5989|گروه : سیاسی

اصلاح‌طلبان دست به دامان قالیباف شده‌اند؟

روزنامه صدای اصلاحات امروز در صفحه اصلی خود مدعی شد پیشنهاد معاون اولی قالیباف روی میز روحانی قرار گرفته و مذاکراتی نیز در این خصوص در حال انجام است.

روزنامه صدای اصلاحات امروز در صفحه اصلی خود مدعی شد پیشنهاد معاون اولی قالیباف روی میز روحانی قرار گرفته و مذاکراتی نیز در این خصوص در حال انجام است.

به گزارش زریوار خبر، مجله فارس پلاس؛ سیامک شادکام: پنج سال از دوران ریاست‌جمهوری دکتر حسن روحانی می‌گذرد و امروز، مردم انتظار مشاهده دستاوردهای دولت دوازدهم را دارند. این روزها، مردم  وعده‌های حسن روحانی به‌ویژه در مناظرات ریاست جمهوری سال96 که توسط او و کاندیدای پوششی‌اش داده شد را در ذهن خود مرور می‌کنند. وعده هایی که نه‌تنها بسیاری از آنها عملی نشده، بلکه در برخی از موارد اوضاع نسبت به قبل از ریاست‌جمهوری او هم بدتر شده است.

در تمام این پنج سال، هسته اصلی سیاست‌های دولت در بخش‌های مختلف حول محور برجام متمرکز شده بود؛ برجامی که برخلاف پروپاگاندای رسانه‌ای حامیان دولت، درنهایت نه دستاورد خاصی برای دولت روحانی و نه برای سفره مردم به همراه داشت.

نابسامانی در بازار ارز، موج گرانی‌ها، گرانی مسکن، خودرو و ده‌ها مورد از اقلام و مایحتاج ضروری زندگی مردم، نارضایتی‌های فراوانی را به همراه داشته است تا آنجا که صدای برخی از روزنامه‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب را هم درآورده و خواستار تغییر در کابینه شده‌اند. شایعات فراوانی نیز در همین راستا با اهداف مختلف منتشر شده است. آخرین آن هم  مطلبی است که امروز روزنامه «صدای اصلاحات» در صفحه اصلی خود به آن اشاره کرده است. این روزنامه مدعی شده پیشنهاد معاون‌اولی قالیباف روی میز روحانی قرار گرفته و مذاکراتی نیز در این‌خصوص درحال انجام است.

این شایعه دور از ذهن گرچه در همان ساعات اولیه توسط برخی چهره‌های نزدیک به قالیباف مانند محسن پیرهادی تکذیب شد اما با واکنش‌های فراوانی نیز در شبکه‌های اجتماعی همراه بود که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

اصلاح‌طلبان دست به دامان قالیباف شده‌اند؟

محسن پیرهادی مدیر مسئول روزنامه رسالت در صفحه شخصی‌اش نوشت: اینکه دولت به قالیباف هرگونه پیشنهادی داده باشد اساسا کذب است اما بعید می‌دانم اینقدر تدبیر وجود داشته باشد که کار را دست کاردان و مرد روزهای بحران بدهند. عمل مرد به ز دولت اوست!

کاربری در پاسخ به این پست پیرهادی نوشت: جناب آقای پیرهادی بالأخره یک خبرهایی بوده که چنین زمزمه‌هایی مطرح شده! ضمن آنکه آقای قالیباف در آخرین پست ارسالی در صفحه شخصی اینستاگرام از رویکرد جدید دولت حمایت کرده‌اند.

کاربری با نام «عطریاس» نوشت: این تدبیر نیست، تله ست برا انداختن تمام مصیبت‌هاگردن قالیباف. بعد از احمدی‌نژاد که تقصیرا رو بگردنش انداختن دنبال شخص جدیدی برا تخریبند.

یکی دیگر از کاربران توییتر نیز توییت کرده است:‌ یه روزنامه اصلاح طلب ادعا کرده که قالیباف قراره معاون اول روحانی بشه. خیلی بعیده حاج باقر چنین پیشنهادی رو بپذیره چون با این وضعیت لرزان دولت بنفش، مثل اینه که آدم روز ۲۱ بهمن ۵۷ بره ساواکی بشه!

امیر شریف نیز نوشته است: اگر باقرخان دلسوز وطن و میهنش باشه دست یاری به دولت می‌دهد و از حرف رهبری پیروی می کنه، هرچند که از اصول‌گرا ها تابحال همیشه فرصت‌طلبی دیدیم.

سعید حاتمی نوشت: بازی دو سَر بُرد دولت با محوریت قالیباف این‌جوریه که اگه قالیباف بپذیره، بعد از مدتی کاسه کوزه‌ها رو روی سرش میشکونن و خرابش میکنن، اگر هم نپذیره که میگن اینم از انقلابیتون، دیدید؟ طلب کمک کردیم لبیک نگفت!

محمدعلی الفت‌پور نیز توییت کرد:‌ صرف ادعای بازی دادن قالیباف در پسابرجام نشان از پایان تدبیر دولت در اداره کشور است. به فرض درست بودن خبر، قالیباف آنقدر شعور سیاسی دارد که فرق بین پیشنهاد برای کمک به کشور و شراکت اصولگرایان در یک بازی تماما باخت را متوجه شود. معاون اولی قالیباف در تصمیمات دولت تاثیری نخواهد داشت.

منصور امینی هم به این مطلب واکنش نشان داده و نوشته است:‌ قالیباف اگه قرار بود معاون اول روحانی بشه که قالیباف نبود. نهایت جهانگیری،نعمت زاده یا زنگنه ای بیش نبود!

محمد هادی بیان نیز توییت کرد:‌آدم اگر دغدغه مملکت داشته باشه و نگران وضع موجود باشه واجب نیست حتما رییس جمهور باشه. اگر واقعا کاری از دستش بر میاد باید باید باید باید خدمت کنه ... روحانی هر چقدر هم بد باشه اگر واقعا این کار کرده باشه باید ازش تشکر کرد ...

محمدخراسانی زاده نیز درباره این مطلب نوشت:‌ در بین رجال سیاسی حال حاضر کشور، واقعا قالیباف از لحاظ توان اجرایی و کارنامه موفق، یه سر و گردن از خیلی‌ها بالاتره. اما اگه دولت بی‌تدبیر فعلی، پیشنهادی بهش داده باشه، احتمالا بیشتر برای تخریب قالیباف باشه تا اصلاح امور!

یکی دیگر از کاربران نیز با زبانی طنز به این شایعه واکنش نشان داده و نوشته است:‌ اگه قالیباف معاون اول روحانی بشه، احساس میکنم یجور خاصی تو انتخابات سرکار بودیم!

موسوی نیز با اشاره به نیاز اکنون کشور نوشت:‌ اگر مسوولین ادعای خیرخواهی برای مردم را دارند الان زمان اتحاد قالیباف _رئیسی_روحانی برای حل مشکلات کشور است. کاش فقط برای یک بار این اتحاد شکل بگیرد.

«مارشال» از دیگر کاربرانی است که از این شایعه تعجب کرده و نوشته است:‌ یعنی چی که قالیباف میخواد معاون اول بشه. مگه همین روحانی بی احترامی نمیکرد به قالیباف؟

محمدعلی جبرائیلی نیز نوشت: مردم نه اصلاح‌طلب می‌شناسن نه اصولگرا. مردم فقط آرامش فکری میخان، آرامش اقتصادی میخان. ای‌کاش سیاسیون ما هم  اینقدر اصلاح‌طلب و اصولگرا نمیکردن چون همشون سر و ته یه کرباسن. از بازی های تکراری دیگه خسته شدند.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کوردی1شنبه 9 تیر 1397 | 17:39

4
1

خسران است اگر ایران ویران شود...!!!

امیدوارم امنیت ایران پایدار و با خلق سیاست درست و عاقلانه، مردم در سایه آن آرامش و زندگی داشته باشند

ترامپ نامردی کرد
قراداد برجام در شورای امنیت سازمان ملل با اجماع جهانی مهر تائید خورد و مورد احترام و اقبال واقع گردید
ولی در این راستا با نامردی ترامپ و همفکرانش خراب شد که نتیجه اش ظلم بر ملت ایران بود و هست البته ناگفته نماند دادن بهانه از جانب بعضی از داخلی ها به وحوشی بنام ترامپ را نباید نادیده گرفت!
بنده از جمله ی آن کسانی بودم که بنابردلایلی به آقای روحانی رای دادم ولی متاسفانه حرف و عمل ایشان یکی نبود اصلا عملا هیچ کاری سازنده انجام نمیدهد بلکه بنوعی مسبب گرانی ها هم بوده، اما حال با انتقادات سختی که به ایشان وارد است باید اجازه ورود هر کاربلد و تکنوکرات دلسوز مردمی را به کابینه اش بدهد گفتم تکنوکرات عملی دلسوز دنیا شناس...
و آیا قالیباف جز تکنوکرات دلسوز است ؟ نه ، بنظر من نه تکنوکرات است نه دلسوز! و اگر راهیابی ایشان به دولت راست و تسهیل شود باید گفت که روحانی مرتکب خطا میشود نتیجتا از روحانی لرزان چیزی باقی نماند

باری: امیدوارم شرایط مملکت آرام و وضعیت اقتصادی درمان و زندگی مردم با آرامش باشد
و امیدوارم
ترس شکست اجتماعی اخلاقی اقتصادی سیاسی و ویرانی ایران برطرف و نقشه آمریکا ناکام گردد و البته حاکمان و دست اندرکاران مملکتی عاقلانه رفتار و اتخاذ تصمیم کنند

درود بر ایران و ایرانی

2
0
حرف حق یکشنبه 10 تیر 1397 | 13:25

هر کسی بیاد از اصولگرایان بهتر است از اصلاح طلبان ****. اگر امروز یک درصد امیدی باشه ک در آینده وضعیت خوب بشه ب خاطر وجود حضرت آقاست و بعد این است ک اصلاحات ***** نمانند و حق بیاید و حق را اجرا کند پس ب این نتیجه میرسیم ک آقای قالیباف هرچی باشد از این جماعت کاملاً دروغ گو و بی همه چیز بهتر است

پاسـخ

شهروندشنبه 9 تیر 1397 | 23:06

6
0

بهترین گزینه برای وضعیت موجود معاون اولی ریاست جمهوری ست وضمن استفاده از خلاقیت وشم اقتصادی بسیار بالای آقای قالیباف که وجود همچین مدیری یک ضرورت است می تواند باعث اتحاد بیشتر داخل نظام خواهد شد و تعادل لازم برقرار می گردد آقای قالیباف در این وضعیت یک غنیمت است که می تواند جان دوباره ای به دولت دهد وباعث ایجاد رونق اقتصادی وتبدیل تهدیدها به فرصت که هر کس آقای قالیباف را بشناسد این حرف مرا تایید می کند آقای قالیباف یک نابغه خلاقیت و نو آوری ست وکارهای گذشته ایشان در زمینهای اقتصاد گواه بر این ادعاست کسی که موسس حداقل پنج بانک بوده ومی تواند به وضعیت نابسامان اقتصادی کشور کمک نماید

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی