سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
ماموستا شیرزادی:
جمعه 8 تیر 1397 / 17:32|کد خبر : 5985|گروه : اجتماعی

اجرای عدالت را در راس زندگی خود قرار دهیم/عدالت اجتماعی یعنی هر کس وظیفه خود را به‌درستی انجام دهد

امام جمعه مریوان گفت: مسلمین باید به رعایت عدالت و عدل بین یکدیگر عادت کرده و خود را با آن در راه رسیدن به رستگاری آماده سازند.

امام جمعه مریوان گفت: مسلمین باید به رعایت عدالت و عدل بین یکدیگر عادت کرده و خود را با آن در راه رسیدن به رستگاری آماده سازند.

به گزارش زریوارخبر، حاج ماموستامصطفی شیرزادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود اظهار کرد : رعایت عدالت در جامعه یکی از مهمترین راه های رسیدن به جامعه ای سالم است. مسلمین باید به رعایت عدالت و عدل بین یکدیگر عادت کرده و خود را با آن در راه رسیدن به رستگاری آماده سازند.


ماموستاشیرزادی افزود : مصرف هرچیزی و انجام دادن هر کار و فعالیتی باید بر اساس اصولی خاص بوده تا انسان با عدالت کامل فعالیت های خود را انجام داده و از افراط و تفریط بپرهیزد.


شیرزادی تصریح کرد : باید عنوان کرد که ریختن زباله در خیابان ها و کوچه ها به نیت این امر که رفتگران و شهرداری آنها را جمع آوری می‌کنند، هیچ معنایی ندارد و به دور از عدالت اجتماعی است چرا که هر فردی باید ضمن رعایت عدالت وظایف شخصی خود را به خوبی انجام داده و آن را بر دوش دیگری نیندازد.


وی افزود : خداوند متعال دستور داده است که هر فرد مسلمانی باید عدالت را رعایت نموده و اجرای عدالت و احسان را در راس امورات زندگی خود قرار دهد.


امام جمعه مریوان ادامه داد : یکی از مهمترین عدالت ها رعایت عدالت با پروردگار است و به این معنی است که برای تنها معبود که یکتاست هیچ شریکی قرار نداده و تمام رفتارهای نیک همانند جهاد در راه خداوند را تنها برای خدا انجام دهیم نه دیگری.


حاج ماموستامصطفی شیرزادی عنوان کرد : هرگاه انسان مؤمن عدالت را از زندگی خود حذف کرده و یاد خداوند را از یاد برد یقین بدارید که از سوی شیطان از راه راست منحرف خواهد شد.


ماموستاشیرزادی خاطرنشان کرد : بر هر فردی واجب است که حق خداوند را بر حق خویش ترجیح داده و برای ادای فریضه های الهی بکوشد.


شیرزادی عدم انجام فرایض الهی از سوی مسلمین را باعث گمراهی عنوان کرده و اظهار کرد : هر فردی که عبادت خداوند متعال را ترک کند دیگر نمی تواند عدالت را رعایت کند و همواره از راه راست منحرف خواهد بود مگر آنکه توبه کرده و به راه راست بازگردد.


وی افزود : عدالت انسان با نفس خویش یکی از عدالت هایی است که باید رعایت شود همانند منع نفس به انجام کارهائی که خداوند متعال از آنها نهی کرده و انجام دادن آنها  را برای بندگانش گناه اعلام کرده است.


امام جمعه مریوان افزود : ما باید در هر زمان و مکانی قانع به هرآنچه که خداوند متعال بر ما عطا کرده است باشیم و در ضمن باید عادت کنیم که از گفتن دروغ برحذر باشیم.


حاج ماموستامصطفی شیرزادی عنوان کرد : رعایت حقوق دیگران یکی دیگر از نمونه های بارز رعایت عدالت است چرا که هیچ فردی نباید به بهانه رسیدن به خواسته های نامشروع خویش حقوق دیگران را پایمال کند.


ماموستا شیرزادی افزود : با تمام جانداران روی این کره خاکی باید به خوبی رفتار کرده و از پایمال کردن حقوق آنها به جد بپرهیزیم.


شیرزادی در پایان سخنان خود اظهار کرد : بر هر فرد مسلمانی واجب است که از خیانت پرهیز کرده و در رعایت امانت کوشا باشد.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

hجمعه 8 تیر 1397 | 18:19

2
1

تخوااااا اوه براسته ؟؟؟ حر خلک عدالت رعایت کن ای مسئولین چی ؟؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی