سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شهبازی در گفتگو با زریوارخبر:
دوشنبه 21 خرداد 1397 / 18:14|کد خبر : 5943|گروه : اجتماعی

حمایت بیش از هزار حامی از کودکان ایتام و محسنین/ کمک یک میلیارد و دویست میلیون تومانی حامیان در سال 96

در طرح محسنین، جامعه هدف کودکانی هستند که پدر و مادر دارند اما این والدین توانایی تامین معاش خانواده را به هر دلیلی ندارند اما در طرح اکرام ایتام جامعه هدف کودکانی هستند که از نعمت پدر محروم هستند و یتیم به‌شمار می‌روند.

در طرح محسنین، جامعه هدف کودکانی هستند که پدر و مادر دارند اما این والدین توانایی تامین معاش خانواده را به هر دلیلی ندارند اما در طرح اکرام ایتام جامعه هدف کودکانی هستند که از نعمت پدر محروم هستند و یتیم به‌شمار می‌روند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان، مسعود شهبازی، از شرایط سخت زندگی کودکانی گفت که با اینکه در خانه و خانواده خویش زندگی می‌کنند اما عملا از بسیاری امکانات اولیه محروم هستند. وی عنوان کرد: کودکانی هستند که پدر و مادر دارند اما این والدین به دلیل زندانی بودن یا سالمندی و از کار افتادگی یا بیماری‌های سخت و زمین‌گیر بودن، توانایی اداره کردن زندگی و تامین معاش خانواده را ندارند و کودکان آنها کمتر دیده می‌شوند و شرایط سختی دارند.

 

شهبازی با اشاره به اجرای طرح محسنین در شهرستان مریوان گفت: تعداد کودکانی که در این طرح مورد حمایت قرار گرفته‌اند رو به افزایش است. وی افزود: در این طرح افراد نیکوکار و نوع‌دوست به عنوان حامی به آنها یاری می‌رسانند. مدیر کمیته امداد با بیان اینکه طرح اکرام ایتام نیز در این شهرستان پیگیری می‌شود، گفت: هر دو طرح محسنین و اکرام ایتام از طرح‌های کمیته امداد می‌باشند و هر دو با هدف کمک به نیازمندان جامعه طراحی شده‌اند. در طرح محسنین، جامعه هدف کودکانی هستند که پدر و مادر دارند اما این والدین توانایی تامین معاش خانواده را به هر دلیلی ندارند اما در طرح اکرام ایتام جامعه هدف کودکانی هستند که از نعمت پدر محروم هستند و یتیم به‌شمار می‌روند. 

 

شهبازی در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه تا پایان سال گذشته جذب حامی برای کودکان ایتام و محسنین مناسب بوده است و تعداد 1089 حامی و نیکوکار  به‌طور فعال و ماهیانه کمک‌ کرده‌اند. وی افزود: تعداد افراد تحت پوشش ایتام 555 نفر و تعداد افراد تحت پوشش طرح محسنین 299 بوده است. طی سال گذشته کمک‌های مالی که در مجموع به 854 نفر شده است، معادل 10 میلیارد و 235 میلیون ریال است.  

 

وی در پایان گفت: هر کدام از خیرین و شهروندان نیکوکار گرامی با مشارکت در این طرح می‌توانند در سرپرستی و تامین نیازهای ضروری زندگی این کودکان یاری برسانند.  بر همین اساس کمیته امداد برای خیرین محسنین شرایطی را فراهم کرده است که خیرین بتوانند پس از ۳ ماه واریز متوالی با مددجو ارتباط بگیرند و حتی به خانه او بروند. این ارتباط مستقیم میان خیرین و مددجویان طرح محسنین علاوه بر ایجاد اعتمادسازی، باعث می‌شود خیرین گرامی از نزدیک شاهد و پیگیر کارها باشند.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

کمیته امدادمحسنینایتامنیکوکار

بازدید ها : 1260

نظرات بینندگان :

سیرواندوشنبه 21 خرداد 1397 | 18:38

5
0

چطور می تونیم این خانواده ها رو پیدا کنیم حمایتشون کنیم

1
0
مدیریت کمیته امداد سه شنبه 22 خرداد 1397 | 00:39

ضمن عرض تشکر در صورت تمایل به واحد اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد واقع در معاونت مشارکت های مردمی کمیته امداد در سایت اداری ضلع غربی اداره امور آب مراجعه فرمایید

پاسـخ

ابراهیمیدوشنبه 21 خرداد 1397 | 22:46

7
1

مردم شریف و خیر مریوان الحمدلله در انجام امورات خیریه و کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد در استان کردستان نمونه هستند و انشاالله کمکهای این خیرین که دل مستمندان را شاد می کند باعث می شود پروردگار متعال دل خیرین محترم را در این دنیا شاد و در آخرت اجر و پاداش هزاران برابر به آنها عطا فرماید، از زحمات دلسوزانه و کم نظیر مدیر محترم و مردمی کمیته امداد امداد امام خمینی (ره) مریوان جناب آقای کاک مسعود شهبازی و پرسنل محترم آن نهاد سپاسگزارم

پاسـخ

شهرونددوشنبه 21 خرداد 1397 | 22:52

6
0

کمک و یاری به کمیته امداد ، یاری و کمک رساندن به محرومان و نیازمندان واقعی جامعه است
خداوند برکت و سلامتی را به خانواده نیکوکاران عطا فرماید.

پاسـخ

امیدسه شنبه 22 خرداد 1397 | 11:39

0
0

سپاس بو جنابی شهبازی .. خوا جزات بداتو نشانه اعمتاد مردمه به جنابت

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی