سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 19 خرداد 1397 / 21:21|کد خبر : 5937|گروه : اقتصادی

لایحه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان به زودی در مجلس به رای گذاشته می شود

لایحه منطقه آزاد هفتگانه استان های کشور(بانه و مریوان) به زودی در مجلس شورای اسلامی مطرح و به رای گذاشته می شود.

لایحه منطقه آزاد هفتگانه استان های کشور(بانه و مریوان) به زودی در مجلس شورای اسلامی مطرح و به رای گذاشته می شود.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، مصوبه 97/3/13، دولت استانداران برخی استان های کشور را مکلف کرده که تعدادی از مناطق ویژه اقتصادی را فعال کنند. در این مصوبه آمده است ' استانداران کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان مکلفند ظرف یک سال با همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و در اجرای قانون ایجاد یک منطقه آزاد تجاری - صنعتی و 23 منطقه ویژه اقتصادی (مصوب 1389) و قانون ایجاد مناطق جدید ویژه اقتصادی (مصوب 1389) و قانون ایجاد مناطق ویژه اقتصادی سهند مراغه ، آستارا و سهلان (مصوب 1389 ) نسبت به عملیاتی نمودن و فعال سازی مناطق ویژه اقتصادی مصوب و دارای مجوز شامل مناطق ویژه اقتصادی بانه و مریوان در استان کردستان، قصرشیرین و اسلام آبادغرب در استان کرمانشاه و سیستان و میرجاوه - زاهدان در استان سیستان و بلوچستان اقدام نمایند.

در این مصوبه آمده بحث فعال شدن مناطق وِیژه اقتصادی مورد تاکید قرار گرفته و هیچ گونه بحثی در باره منطقه آزاد تجاری نشده است. 

از اوایل سال 94 لایحه منطقه آزاد بانه و مریوان در انتظار تصویب شدن است اما تاکنون این مصوبه با وجود مطرح شدن در صحن علنی مجلس موفق با کسب رأی نشده است. 

 
نماینده مردم قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین همراه با سایر مناطق هفتگانه استان های کشور(بانه و مریوان) به زودی در مجلس شورای اسلامی مطرح و به رای گذاشته می شود.

برای کسب رأی لایحه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان نمایندگان مجلس باید با لابیگری قوی خود دیگر نمایندگان را جهت کسب بیشترین رأی متقاعد کنند.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

جبارشنبه 19 خرداد 1397 | 22:48

6
0

باسلام
در ادوار قبل هم به رای گیری در مجلس گذاشته شد شرط تو جیه و رابطه قوی با نمایندگان و توان قانع کردن انها به رأی مثبت به این لایحه است که نه در توان اقای کریمیان بود و ظاهرا نه در توان اقای مرادی است با سپاس انشاالله شهری اباد تر داشته باشیم

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی