سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان،
جمعه 28 اردیبهشت 1397 / 16:49|کد خبر : 5882|گروه : اجتماعی

رمضان ماه مغفرت ودوری از گناه است

امام جمعه مریوان گفت : رمضان علاوه بر این که ماه عبودیت و بندگی است ماه مغفرت و دوری از گناهان است.

امام جمعه مریوان گفت : رمضان علاوه بر این که ماه عبودیت و بندگی است ماه مغفرت و دوری از گناهان است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستامصطفی شیرزادی در خطبه های اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران و روزه داران مریوانی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان در بین ماه های سال از قداست و جایگاه ویزه ای برخوردار است چنانکه در این ماه مبارک اگر هر فرد مسلمانی بتواند به درستی عبادات و وظایف اسلامی خویش را به جای آورد خداوند متعال نیز از گناهان وی را خواهد بخشید.

ماموستا شیرزادی افزود : این ماه برای بهترین فرصت برای افراد مسلمان است تا ضمن تزکیه نفس و انجام خودسازی راه رسیدن به سعادت را پیمود.

وی تصریح کرد: فردی که در این ماه مبارک روزه می گیرد با رفتار و کردار خود نشان می دهد که برای دستورات الهی احترام قایل بوده و ضمن رعایت آن دستورات الهی و وظایف محوله دینی خوی را به خوبی می داند.

امام جمعه مریوان ادامه داد: بر هر فرد مسلمانی واجب است در این ماه هر آنچه گناه در پیکرشان وجود داشته باشد را محو کرده و ضمن توبه کردن از تمامی گناهان به راه راست برگشته و نیکی و رفتار حسنه را پیشه خویش گرداند.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی اضافه کرد: ماه رمضان علاوه بر این که ماه عبودیت و بندگی است ماه غفران و رحمت الهی بوده و از تمامی جهات حائز اهمیت ویژه ایست.

ماموستا شیرزادی ضمن درخواست از مردم برای رعایت شئونات اسلامی اظهار کرد: مسلمانان در این ماه باید راه سعادت را پیموده و خود را برای آخرت و جوابگو بودن تمام رفتار و اعمال دونیوی آماده سازند.

شیرزادی بیان کرد: چرا افراد مسلمان باید رفتاری از خویش بروز دهند که بعدا پشیمانی به دنبال داشته باشد لذا بر هر فرد مسلمانی واجب است تا با رعایت دستورات الهی زمینه رسیدن به عادت برای خویش را فراهم نماید.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

جلالجمعه 28 اردیبهشت 1397 | 17:02

6
5

قضاو له گیانم ماموستا گیان به خوا زور خوشم ده ویت خوای گه وره به ره که ت به ژیانت بدات . الهی ئامین

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی