سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 / 10:09|کد خبر : 5877|گروه : اجتماعی

تولید بیش از 23 هزار گل در گلخانه شهرداری مریوان

مسئول گلخانه شهرداری مریوان از ارتقای این گلخانه در راستای رسیدن به خودکفایی این ارگان مردم نهاد خبر داد.

مسئول گلخانه شهرداری مریوان از ارتقای این گلخانه در راستای رسیدن به خودکفایی این ارگان مردم نهاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، سلام یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن ابراز این خبر اظهار کرد : گلخانه فعلی شهرداری مریوان در مساحتی بالغ بر 3 هزار و 750 متر مربع با 3 نفر نیروی کاری مشغول به فعالیت است که در نظر داریم در سال های آتی این امر را رونق و آن را گسترش دهیم.

یزدانی خاطرنشان کرد : هدف از این گلخانه تامین نیاز فضای سبز منطقه و تولید اقلام گیاهی متنوع و همچنین رسیدن به خودکفایی در این امر است.

وی با اشاره به کاشت 23 هزار و 400 جعبه انواع بوته گل در اواخر اسفندماه سال گذشته اظهار کرد : تعداد 5400 جعبه بوته انواع گل های زینتی که در ایام نوروزی از سوی شهرداری در فضاهای سبز این شهر کاشته شد در گلخانه شهرداری مریوان تولید شده بودند که برای توسعه این امر و همچنین رسیدن به خودکفایی بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در چند سال آینده اقدامات ارزنده ای صورت خواهد گرفت.

مسئول گلخانه شهرداری مریوان خاطرنشان کرد : با توجه به شرایط خاص مریوان که در یک منطقه گردشگری واقع شده است و با در نظر گرفتن این امر که سالیانه هزاران نفر به عنوان میهمان، گردشگر و توریست از این شهر دیدن می کنند باید حفظ و حراست از زیبائی های موجود این شهر را در اولویت فعالیت های کاری قرار داده و برای رسیدن به خودکفایی در امر تولید گیاهان زینتی قدم برداشته شود.

سلام یزدانی تصریح کرد: تولید، نگهداری و انتخاب گیاهان باید بر اساس شرایط آب و هوای منطقه و نوع خاک آن صورت گیرد.

یزدانی افزود: به منظور حفاظت از فضاهای سبز مریوان از سوی شهرداری در سه فصل بهار، تابستان و پاییز اقدام به کاشت انواع بوته گل های زینتی می شود و امید است که مردم این شهر نیز همانند گذشته ما را در حفظ و نگهداری این گل ها در فضاهای سبز موجود یاری دهند و با حراست از آنها شهر را همچون گذشته زیبا نگهدارند.

وی بیان کرد: در طول سال گذشته بیش از 7 هزار و 540 انواع درختچه و درخت تکثیر شده است تا در فضاهای سبز موجود در مریوان غرس شوند.

وی افزود : گل های تولید شده در گلخانه شهرداری مریوان شامل انواع بوته های گل بنفشه، همیشه بهار، قرنفل، تیموری، گل و گیاهان آپارتمانی.

سلام یزدانی ادامه داد : در راستای فرهنگ سازی در بین مردم و به منظور حفاظت بیشتر از فضاهای سبز گل های تکثیر شده گاها به صورت رایگان در بین مردم توزیع می گردد تا بدین وسیله راهی برای ترغیب مردم برای حراست از گل و درختان موجود به عمل آید.

تولید بیش از 23 هزار گل در گلخانه شهرداری مریوان

تولید بیش از 23 هزار گل در گلخانه شهرداری مریوان

تولید بیش از 23 هزار گل در گلخانه شهرداری مریوان

تولید بیش از 23 هزار گل در گلخانه شهرداری مریوان

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی