سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 22 اردیبهشت 1397 / 22:27|کد خبر : 5868|گروه : اجتماعی

کشف دو فقره قتل و دستگیری قاتل توسط مامورین در مریوان/ توضیحات فرمانده نیروی انتظامی در خصوص قتل های 4 و 5 اردیبهشت

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان از کشف دو فقره قتل و دستگیری عاملین آنها کمتر از ۷۲ ساعت خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان از کشف دو فقره قتل و دستگیری عاملین آنها کمتر از ۷۲ ساعت خبر داد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، سرهنگ سلمان حیدری فرمانده نیروی انتظامی در خصوص دو قتل 4 و 5 اردیبهشت ماه سالجاری در یکی از محلات شهر مریوان و شهر کانی دینار، گفت: در پرونده اول به دنبال یک مورد اختلاف حساب طرفین پس از مشاجره لفظی با هم به صورت فیزیکی درگیر شده که با گسترش دامنه این درگیری و دخالت اطرافیان و بستگان آنها منجر به نزاع دسته جمعی و تخریب اموال شخصی و همچنین دولتی شده و در حین نزاع یک نفر از طرفین در اثر اثابت ضربات چاقو به شدت مجروح که پس از انتقال به بیمارستان در اثر شدت جراحات و خونریزی ناشی از آن فوت می نماید که در نهایت با حضور نیروهای انتظامی به صحنه از گسترش دامنه درگیری و ارتکاب جرایم بعدی ممانعت به عمل آمده و با هماهنگی مقام محترم قضایی ظرف مدت یک ساعت عاملین اصلی شناسایی و نسبت به دستگیری آنها اقدام و پس از جمع آوری دلایل و مدارک و تکمیل تحقیقات و انجام معاینات محلی و اخذ اظهارات پرونده تکمیل و متهمین دستگیر شده روانه زندان شده سپس احدی از دستگیر شدگان با هویت معلوم با مواجهه با مستندات دلایل و مدارک لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب قتل اقرار نمود.

جا دارد در اینجا از حضور و تلاش های فرماندار محترم شهرستان و قضات محترم نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشیم.

در مورد قتل دوم که 5 اردیبهشت ماه در شهر کانی دینار رخ داد، برابر اعلام از ۱۱۰مبنی بر یک مورد تیر اندازی با سلاح گرم اسلحه شکاری ته پر و مجرحیت یک نفر در شهرک هجرت مامورین سریعا به محل اعزام که قبل از حضور مامورین مجروح به بیمارستان منتقل شده بود لیکن به دلیل شدت جراحات متاسفانه نامبرده فوت نموده بود .

لذا در این خصوص هم تحقیقات پلیسی از شهود و مطلعین انجام که مشخص شد قاتل فردی جوان که با یک قبضه اسلحه شکاری ته پر ساچمه زنی اقدام به شلیک دو تیر به سمت مقتول نموده وسپس با یکدستگاه خودرو متواری شده بود .

با تکمیل تحقیقات و جمع آوری دلایل و مدارک لازم در نهایت در فاصله کوتاهی یک نفر مظنون شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر که در تحقیقات فنی و تخصصی پلیس و مواجهه با دلایل و مدارک نهایتا لب به اعتراف گشود و به ارتکاب قتل اقرار نمود. لازم به ذکر انگیزه ارتکاب این قتل هم دلایل و اختلافات خانوادگی بود.

سرهنگ حیدری با اشاره به اینکه قاتلان این دو پرونده کمتر از سه روز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند، افزود: حجم زیادی از پرونده های قضایی متشکله در مراجع انتظامی مربوط به نزاع و درگیری است . در برخی از این نزاع ها برخی افراد به دلیل ناتوانی در کنترل خشم و عصبانیت خود مرتکب اقداماتی می شوند که گاها غیرقابل جبران بوده و آینده فرد و نزدیکان وی را تحت تأثیر قرار می دهد.

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان در پایان از شهروندان خواست تا ضمن خویشتن داری و پرهیز از هرگونه نزاع و درگیری خواسته های خود را از طریق مراجع قضایی پیگیری نمایند تا شاهد اتفاقات تلخ وناگوار در سطح شهرستان نباشیم.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

حبیبییکشنبه 23 اردیبهشت 1397 | 00:07

6
3

مثل همیشه زریوارخبر ،منصف ،به روز ،بیطرف ومورداعتماد همه.
من همیشه پیگیراخبارازکانال وسایتتون هستم

پاسـخ

مختارسه شنبه 25 اردیبهشت 1397 | 22:18

8
0

از قوە قضائیە خواهشمندیم کە بە پروندەها زود پیگیری کنند تامردم دست بە چنین کارهایی نزنند؛اکثر این اتفاقها بە علت دیر بررسی کردن پروندەها میباشد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی