سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 / 23:35|کد خبر : 5843|گروه : اجتماعی

پرداخت حقوق و مزایای کارگران و کارکنان شهرداری تنها از طریق نماینده حل می شود/ معضل زباله های مریوان علی رغم پیگیری های شورا و شهردار قبلی و فعلی به قوت خود باقی است

جلسه هم اندیشی نماینده مجلس با اعضای شوراهای شهرهای مریوان، کانی دینار، برده رشه و چناره روز دوشنبه در سالن جلسات شهرداری مریوان برگزار شد.

جلسه هم اندیشی نماینده مجلس با اعضای شوراهای شهرهای مریوان، کانی دینار، برده رشه و چناره روز دوشنبه در سالن جلسات شهرداری مریوان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، جمال شریفی در نشست هم اندیشی شهرداران و اعضای شوراهای مریوان، کانی دینار، برده رشه و چناره که با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در محل سالن جلسات شهرداری مریوان برگزار شد اظهار کرد : بسیاری از مشکلات موجود در شهرداری های کشور به دلیل برخی از قوانین منسوخ و همچنین نبود وزارت خانه است که بتواند مشکلات را در مرکز پیگیری و رفع نماید.

شریفی افزود : نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می توانند با توجه به شرح وظایفی که دارند در راستای تغییر قوانین شهرداری های کشور قدم برداشته و در راستای رفع معضلات موجود نقش بسزائی داشته باشند.

وی عنوان کرد : امروزه میزان بهره مندی شهرداران کشور از اعتبارات مربوط به ارزش افزوده به گونه ایست که شهرهای صنعتی بهره مندی خوبی داشته و مابقی شهرهای کشور میزان بهره مندی بسیار پائینی دارند و درصد اختصاص یافتن این اعتبارات به آنها در حد ناچیزی است که لازم است این امر از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مورد بازبینی قرار گیرد.

شهردار مریوان ادامه داد : اگر تمامی شهرداری های کشور به صورت عادلانه از اعتبارات ارزش افزاود بهره ببرند می توان عامل رفع بسیاری از معضلات و مشکلات موجود در شهرداری های کشور گردد.

جمال شریفی خاطرنشان کرد : امروزه شهرداری مریوان 40 میلیارد تومان بدهی دارد و بدلیل صنعتی نبودن و عدم درآمدپایدار اگر با بودجه های فعلی و درآمدی که اکنون وجود دارد بخواهیم بدهی های موجود را پرداخت کنیم باید عنوان کرد تا 40 سال دیگر هم توان پرداخت نخواهیم داشت لذا ضروری است که از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان این استان چاره اندیشی شود.

شریفی تصریح کرد : اگر مقداری از اعتبارات ارزش افزوده واردات کالا که از طریق مرز رسمی و بین المللی باشماق مریوان صورت می گیرد به عنوان اعتبارات شهرداری های مریوان و تابعه اختصاص داده شود می تواند عاملی برای رفع معضلات کنونی باشد.

وی خاطرنشان کرد : قانون ارزش افزوده مبادلات مرزی قبلا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت که متاسفانه رای نیاورد اما می توان با پیگیری های لازمه از سوی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی و همراه نمودن سایر نمایندگان کشور این قانون را بازبینی و به تصویب رساند.

وی افزود : بسیاری از قوانین شهرداری های کشور منسوخ و مربوط به گذشته است و امروزه چندان کاربردی ندارد و متاسفانه بسیاری از موارد ان که اصلاح شده است نیز بدلیل عدم کارشناسی لازمه شهرداری ها را متضرر کرده است.

شهرداری مریوان 20 میلیارد تومان کسری بودجه دارد
 
شهردار مریوان با عنوان این نکته که قانون مجازات صنفی و مجازات استفاده کنندگان از انشعابات غیر مجاز از جمله قوانینی هستند که شهرداری های کشور را متضرر کرده اند عنوان کرد : متاسفانه شهرداری هائی همچون شهرداری مریوان که درآمد پایداری ندارد با توجه به متضرر شدن در نتیجه قوانین منسوخ باعث شده است که امروزه وضعیت مناسبی نداشته باشند.

جمال شریفی افزود : در طول سال 96 شهرداری مریوان 46 درصد کسری بودجه داشته که مبلغ 20 میلیارد تومان است.

شریفی خاطرنشان کرد : از شهریورماه سال 96 تا اکنون 5 هزار واحد مسکونی بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای به شهرداری مریوان انشعابات غیرمجاز وصل کرده اند که اگر این روند همچنان ادامه باشد باعث ایجاد لطمه زیادی به درآمدهای شهرداری خواهد شد.

وی افزود : حقوق و مزایای کارکنان، کارگران و پرسنل اداری شهرداری ها همواره مورد انتقاد بوده است ولی این امر تنها از طریق مجلس و نمایندگان موجود در مجلس رفع می گردد.

کارشکنی های ادارات مربوطه عامل معضل زباله های مریوان است
 
وی با اشاره به معضل دفع زباله های مریوان در روزهای اخیر عنوان کرد : متاسفانه همه مردم شهرداری و شوراهای شهر را عامل به وجود آمدن این معضل می دانند و این در حالی است که شهرداری تنها ارگان جمع آوری و دپوی زباله هاست و مکان یابی برای امر دپوی زباله ها باید از سوی دیگر ادارات نیز پیگیری شود.


ساختار نظام مهندسی عهامل ایجاد بافت فرسوده در شهرهای موجود است

ساختار نظام مهندسی عهامل ایجاد بافت فرسوده در شهرهای موجود است

شهردار برده رشه نیز در ادامه این دیدار اظهار کرد : مردم مریوان و شهرهای تابعه آن بدلیل مرزی بودن و درآمد کمی که دارند توان پرداخت بسیاری از هزینه ها را ندارند و این امر باعث شده است که برای کاهش دادن هزینه های ساخت و ساز به اقداماتی روی اورند که کمترین هزینه را پرداخت کنند.

مختار ناصری با اشاره به این نکته که شهرداری ها در قالب ایجاد فضای سبز و یا ایجاد مبلمان شهری  و غیره تعریف شده دارای وزارت خانه ای برای پیگیری مسایل مربوطه نیست افزود : متاسفانه باید عنوان کرد که ساختار کنونی نظام مهندسی عامل اصلی ایجاد بافت های فرسوده در شهرهاست.

ناصری بیان کرد : ساختار نظام مهندسی ایران نیازمند بازبینی جدی است و اصلاح آن باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد : برای هر کاربری دو طبقه که باید مبلغی برابر 12 میلیون تومان را پرداخت کند آیا مردم توان پرداخت ان را دارند و می توانند این هزینه را بپردازند.

وی افزود : تغییراتی در معاونت عمرانی استانداری و دفتر امور شهری استان کردستان وجود دارد چرا که این افراد متاسفانه کارشکنی کرده و بدلیل این امر که آنها خواستار حضور ما در شهرداری به صورت ناعادلانه رفتار می کنند هم در تخصیص امکانات و هم در توزیع اعتبارات.

لیست زحمات نکشیده نماینده مجلس بیشتر از خدمات انجام شده وی است/ زیرساخت ها مهمترین عامل توسعه شهر است

لیست زحمات نکشیده نماینده مجلس بیشتر از خدمات انجام شده وی است/ زیرساخت ها مهمترین عامل توسعه شهر است

سخنگوی شورای شهر کانی دینار اظهار کرد : تنها راه توسعه کانی دینار توسعه زیرساخت های آن است که آن هم نیازمند اعتبارات کافی و لازمه است.

سعدی مرادی در در نشست هم اندیشی شهرداران و اعضای شوراهای مریوان، کانی دینار، برده رشه و چناره که با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در محل سالن جلسات شهرداری مریوان برگزار شد اظهار کرد : لازمه روند توسعه هر شهری توسعه دادن به زیرساخت های موجود است که باید اعتبارات آن در نظر گرفته شود.

مرادی با اشاره به سفر هیئت دولت به استان کردستان و تعهد اعطای یک میلیارد تومان که هرگز عملی نشد افزود : افزایش میزان بهره مندی شهر کانی دینار از اعتبارات ارزش افزوده مهمترین خواسته اعضای شورای شهر کانی دینار از نماینده مجلس شورای اسلامی است.

سخنگوی شورای کانی دینار اظهار کرد : متاسفانه لیست فعالیت های انجام نشده نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بسیار بیشتر از لیست فعالیت های انجام شده از سوی وی است.

سعدی مرادی افزود : هرچند از برخی فعالیت های صورت گرفته از سوی نماینده و دیدی که نسبت به شهر کانی دینار نشان از اهمیت توجه وی به اینش هر دارد و لازم از از وی تشکر شود اما باید عنوان کرد لیست اقدامات انجام نشده وی بسیار بیشتر از لیست فعالیت های انجام شده است.

مرادی بیان کرد : اعتبارات موجود شهرداری های کشور به صورت قطره چکانی است و کفاف انجام فعالیت های موجود را نمی دهد و می بایستی برای این امر چاره اندیشی شود.

وی خاطرنشان کرد : متاسفانه تماس های زیادی با نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در راستای انجام فعالیت های کاری داشته ایم اما متاسفانه آقای مرادی جواب تماس های موجود را نداده است و این به دور از انتظار نمایندگان و منتخبین مردم در شوراهای اسلامی است.

سخنگوی شورای کانی دینار ادامه داد : انتظار اعضای شوراهای شهر مریوان، کانی دینار، برده رشه و چناره از نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی این است که افرادی به نمایندگی از این شوراهای موجود را در تهران همراهی نموده و آنها را در مرکز کشور برای اختصاص یافتن بودجه ای جهشی یاری رسانند.

سعدی مرادی خواستار ایجاد جلسه ای با حضور وزیرکشور یا یکی از مقامات کشوری در راستای رفع معضلات و مشکلات مریوان و شهرهای تابعه ان شده و عنوان کرد : نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می تواند از پتانسیل های موجود در راستای اختصاص اعتبارات جهشی استفاده نماید.

مرادی عنوان کرد : شهر کانی دینار از عدم توسعه زیرساخت ها رنج می برد و لذا انتظار می رود که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای این امر اعضای شوراهای اسلامی کانی دینار را یاری رساند.

پرداخت حقوق و مزایای کارگران و کارکنان شهرداری تنها از طریق نماینده حل می شود/ معضل زباله های مریوان علی رغم پیگیری های شورا و شهردار قبلی و فعلی به قوت خود باقی است
 
معضل دفع زباله های مریوان علی رغم پیگیری های صورت گرفته هنوز به قوت خود باقی است
 
نماینده شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت : هرچند در سال های پیش با شرکت سرمایه گزاری جلسه ای داشته ام و بسیاری از مشکلات مورد بررسی قرار گرفت امامتاسفانه این مشکل هنوز به قوت خود باقی است.

منصور مرادی در جلسه هم اندیشی خود با اعضای شوراهای شهرهای مریوان، کانی دینار، برده رشه و چناره که امروز صبح در سالن جلسات شهرداری مریوان برگزار شد با اشاره به برگزاری جلسات متعدد و بستن برخی قراردادها با حضور شهردار و اعضای شورای سابق مریوان اظهار کرد : متاسفانه پیگیری های صورت گرفته هنوز جواب نداده و همچنان مسئله دفع زباله ها و ایجاد کارخانه بازیافت این شهرستان به قوت خود باقی است.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : هرچند استاندار استان کردستان خود شخصا در امر ایجاد کارخانه بازیافت فعالیت های خوبی انجام داده است اما متاسفانه بدلایلی هنوز این معضل موجود  و رفع نشده است.

مرادی افزود : شهرستان مریوان دارای پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری بسیار خوبی است و همین امر نیز باعث شده است که مکان یابی برای ایجاد کارخانه بازیافت و محل دپوی زباله ها با مشکلات جدی مواجه باشد چراکه در این امر نباید مسایل مربوط به محیط زیست را نادیده گرفت.

مرادی خاطرنشان کرد : قوانین مربوط به شهرداری ها و غیره باید به صورت لایحه از سوی دولت به مجلس ارائه گردد زیرا این گونه بهتر و راحت می تواند برای تصویب در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود : بدلیل این که طرح هائیکه از سوی نمایندگان ارائه می گردد منبع اعتبارات و بودجه های آن مشخص نیست ولی لایحه هایی که از سوی دولت ارائه می شود منابع اعتبارات آن در نظر گرفته می شود با یکدیگر متفاوت بوده و لایحه های دولت از سوی شورای نگهبان احتمال مخالفت کمتری دارد.

منصور مرادی خاطرنشان کرد : در راستای ایجاد اعتباراتی از درآمد مرزهای موجود اقداماتی انجام خواهد گرفت اما تصویب این قانون نیازمند همراهی و همراهی بسیاری از نمایندگان است.

مرادی عنوان کرد : برای تخصیص میزانی از درآمدهای مرزی به شهرهای مرزی بهتر است که دولت به صورت لایحه ای به مجلس پیشنهاد داده و نمایندگان نیز می توانند با حمایت از آن این امر را به یک قانون تبدیل کنند.

وی بیان کرد : بحث ارزش افزوده با توجه برخی از آیتم هایی همچون صنعتی بودن و جمعیت است لذا درصد بیشتر این اعتبارت به شهرهای بیشتر توسعه یافته و صنعتی اختصاص داده می شود.

ساختار نظام مهندسی عهامل ایجاد بافت فرسوده در شهرهای موجود است

ساختار نظام مهندسی عهامل ایجاد بافت فرسوده در شهرهای موجود است
انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

وريادوشنبه 10 اردیبهشت 1397 | 23:50

34
1

منصور مرادي مگه نماينده سقز و بانه است كه مشكل مردم رو حل كنه نماينده بانه هر روز پيگير باز شدن مرزها است اما نماينده ما چي دو ماه ديگه مياد ميگه مشكل زباله حل نميشه تمام

پاسـخ

ارامسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 00:38

32
1

با سلام خدمت سايت مردمي زريوار خبر كه تنها جاي هست كه از درد مردم حرف ميزنه
جناب مرادي بزرگترين معظل شهر مريوان خود شما هستي بي درايتي و حس انتقام جويانه شما هست

پاسـخ

محمد سعید نقشبندیسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 01:09

36
3

آن وقتی كە مردم بر اساس قبیلە و لهجە، افراد نالایق و فارغ التحصیل پیام نور و آزاد را برای شورا و نمایندە انتخاب میكردند باید بە فكر چنین روزهایی نیز می بودند.

6
2
مریوانی شنبه 15 اردیبهشت 1397 | 21:26

حرف زدندت ارزش خوندن نظرت رو نداره.از حرف زدنت سواد کلامت معلومه که نالایق بودن و بیسوادی رو با دانشجویان پیام نور و ازاد برابر دونستی.قبلا دانشجویان دانشگاهای دولتی رو هم دیدیم که چی به چی بود پس ربطی به دانشجوی پیام نور و ازاد بودن نداره.

پاسـخ

مریوانسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 01:12

34
0

ای خوااااااگیان...
تخوا تماشا که ن کی ن ئه وانه ی،ته سمیم بو ئه م شاره ئه گرن!!!!؟
نماااااینده!!!!؟؟؟
شوراااا؟؟!!!!!
شاره داااار؟؟؟!!!!

پاسـخ

مه ریوانیسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 07:50

33
0

ماشاااالله له و هه مووه دلسوزه جه م بوونه سوو بو خزمه ت به خه لکی ئه م شاره!!!!به خوا برا زحمتکیشن!!!یاربی خوا قووتی دردتان بات انشاالله......

پاسـخ

مریوانیسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 08:01

36
1

بابا دست از سر این نماینده ناتوان برداری نه تنها ایشان بلکه تمامی نماینده های کردستان بغیر از بیگلری هیچ کس حسابی از آنان نمیبرد در مرکز کشور آن هم برمیگردد به انتخابی که که ما کردیم بایستی کسی را راهی مجلس می کردیم نه تنها در داخل استان بلکه بایستی در مرکز کشور برش داشته باشد ایشاالله همه مردم در انتخابات بعدی مجلس به کسی رای بدن که به تمامی مشکلات دوشهرستان اشرافیتی کامل داشته باشد ودر نهادهای کشوری لشکری هم جایگاهی داشته باشد نه به کسی ک*************

پاسـخ

شهروندسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 09:08

20
1

سلام و ادب خدمت همه دوستان من متوجه نمیشم آقای روشناس تنهایی چرا رفته اونجا .آخه چناره که مشکل آشغال نداره نکنه بجای جناب ستارامیدی رفتن

پاسـخ

شهروندسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 10:11

28
0

با سلام
همشهریان گرامی این جلسات هیچ خروجی نداره و فقط جنبه نمایشی و تشریفاتی داره و از یک طرف هم آقای منصور مرادی برای تبلیغ و بیشتر بودن در رسانه بدلیل نزدیک شدن به ایام انتخابات اقدام به برگزاری این جلسات می نمایند. وگرنه غیر از اینکه همیشه یه نامه بی اثری که ایشان به اسم (تلاش و پیگیری های نماینده) می نویسن که عملا هیچ نتیجه مثبتی نداره کار دیگه ای نتونستن انجام بدن. واقعا ما اگر عملکرد نماینده های دیگر جاها رو اگه نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که واقعا ما نماینده اسمی داشتیم در این مدت.
و همیشه این سوال برام پیش میاد که چرا هر نماینده ای که دوره ش تمام می شود سریع و با تلاش هر چه بیشتر سعی در امتداد دوره نمایندگی خود داراد؟ همه مون فکر کنم جواب این سوال رو به خوبی می دونیم
با تشکر از زریوار خبر

پاسـخ

مهدی کوردسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 10:49

28
0

به نظر من کار تبلیغاتی بیش نیست .یاد یه چیز از اقای مرادی افتادم از وزیر غیر مربوطی تقاضای جاده سازی میکرد .نماینده ای که هیچ قدرت تصمیم گیری نداره چطور میتونه مشکل و معضلات شهرداری رو حل کنه .

پاسـخ

ماسك دارسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 11:25

25
2

خوب وقتي كدخدايي يه روستا رو بزرگ ميكنيد و صرفا جهت منافع شخصي چند نفر مياريد ميشه شهردار شهر اوضاع نبايد بهتر از اين باشه.
حداقل شهردار قبلي يه معذرت خواهي ميكرد و حرفي ميزد در مورد اين معضل. حالا چرا كدخدا سرش تو كالشه و ناپيداس اعضاي شورا بايد جوابگو باشن.

پاسـخ

شهروندسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 12:31

8
0

مدیر محترم زریوار خبر لطفا نظر من رو بذارید.
با تشکر از شما

پاسـخ

شهروند مریوانیسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 21:52

26
0

شهرداری به که سیک خاس پناه هاورده، نماینده، باش پیگیری ئه کات تماییر بن! خخخخخخخ

پاسـخ

زاگرسسه شنبه 11 اردیبهشت 1397 | 22:19

5
25

سلام.
درود بر شرفت کاک جمال شریفی.فقط دقت بفرمائید دوستان گرامی،تمام سخنان شهردار محترم بنیادی و ریشه ایست.پوپولیستی در کلامشان مشاهده نمیشود.رو راست و یکدست.برای شعور مردم احترام قائل هستن و تمام حرف هایشان سبک و سنگین شده تا خدای نکرده توهینی به درک و فهم مردم نباشد.به عنوان یک شهروند خوشبین به آینده شهرمان مریوان هستیم.نماینده محترم و فرماندار محترم و استاندار محترم پیگیر این مشکلات باشن.با سپاس فراوان

پاسـخ

زریوارسه شنبه 18 اردیبهشت 1397 | 20:01

4
0

سلام . ای مردم باشرف وبا غیرت مرزیوان . بنظرات همگی شما نهایت احترام میگذارم . آیا بهتر نیست آقای نماینده بیایند تو همان قسمت صندوق بانک رفا میدان سرباز فیشهای امتیازات چهار گانه آب . برق .تلفن وگاز راتحویل بگیرند و حداقل خدمت رسانی داشته باشند ومدیون رای همشهریان محترم نشوند....؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی