سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 / 15:36|کد خبر : 5837|گروه : اقتصادی

درخواست فرماندار مریوان برای اخذ تخفیفات گمرکی برای مرز باشماق/ کددار شدن مرزخانم شیخان/ اجازه ورود کانتینرهای آن طرف مرز به داخل کشور

فرماندار شهرستان مریوان، گفت:  مرز مریوان زمینی است و در خرمشهر به صورت دریایی است و این مرز دارای تخفیفی 22 درصدی است که انتظار می رود تخفیفات گمرگی در شهرستان های استان کردستان نیز محقق شود.

فرماندار شهرستان مریوان، گفت: مرز مریوان زمینی است و در خرمشهر به صورت دریایی است و این مرز دارای تخفیفی 22 درصدی است که انتظار می رود تخفیفات گمرگی در شهرستان های استان کردستان نیز محقق شود.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، محمد شفیعی در جلسه هم اندیشی با حضور تیمی از وزارتخانه های مربوط به امورات مرز با سرپرستی مدیر کل امور مرز وزارت کشور، مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر منصوب و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ، مدیر کل واردات گمرک کشور، معاون ستاد قاچاق ارز و کالای کشور و جمعی از مدیران مرتبط با مرز به منظور بازدید از زیر ساخت های مرز خانم شیخان و دیدار با نمایندگان کولبران، تجار و بازاریان مریوان در دفتر فرماندار، گفت: این جلسه برای جمع بندی و بررسی های موجود در تهران که امید است از روز یک شنبه هفته آینده ان شاالله شاهد پویایی مرز خانم شیخان باشیم.

وی عنوان کرد: در ایام نوروز در بهار امسال مرز خانم شیخان مریوان بازگشایی شد و خانوارهای کوله بران توانستند به جای دریافت مبلغ 500 هزار تومانی تنها بملغ 100 هزار تومان دریافت کنند امیدواریم با تصمیم دولتمردان در آینده ای نزدیک با بازگشایی این مرز دوباره لبخند بر لبان این افراد جاری شود.

فرماندار شهرستان مریوان افزود : هرچند در برخی از مناطق کوله بری کشور شائبه و شایعاتی وجود دارد اما خوشبختانه در شهرستان مریوان این امر وجود ندارد و امید است که بازگشایی مرز خانم شیخان بتواند ضمن رونق دادن به بازار این شهرستان بتواند باعث توسعه بیش از پیش صنعت گردشگری گردد.

محمد شفیعی بیان کرد: بازاریان شهرستان مریوان خوشبختانه جنس های اصل را با نرخی مناسب در بازار عرضه می کنند و این امر نشان از منصفانه بودن بازاریان این شهرستان را می رساند که در نوبه خود بی نظیر است.

شفیعی تصریح کرد: در شهرستان مریوان 10 هزار و 318 نفر دارای کارت الکترونیک مشمول مصوبه های مرز هستند که قرار است در مرز خانم شیخان مرتفع شوند و در کنار آن نیز به امر مرزداری و کشاورزی مشغول هستند.

وی اظهار کرد : سال به سال رونق عرصه گردشگری این شهرستان دارای توسعه بیش از پیش می شود که متاسفانه بسته شدن مرزهای موجود صنعت گردشگری را تحت الشعاع خود دراورده و به این امر ضرر زیادی وارد می کند.

فرماندار شهرستان مریوان ادامه داد : شهرستان مریوان به واسطه دارا بودن آب و هوای مطوب و طبیعت بکر و همچنین به واسطه دارا بودن مرز امروزه به قطب گردشگری استان کردستان تبدیل شده است که اگر مرزهای موجود همچنان بسته بماند می تواند صنعت گردشگری این شهرستان را دچار آسیب های جدی گرداند.

محمد شفیعی عنوان کرد : در ایا م نوروز سالجاری 122 هزار نفر از میهمانان نوروزی این شهرستان در مراکز اقامتی ثبت نام و ساکن شده اند که نسبت به سال گذشته چهار برابر افزایش را نشان می دهد و همچنین بر اساس پلاک شمار خودرو 183 هزار ورودی خودرو نیز به ثبت رسیده است.

فرماندار شهرستان مریوان با اشاره به این نکته که در ایام نوروز کوچکترین مشکلات امنیتی وجود نداشته است عنوان کرد: با توجه به امنیت کنونی شهرستان مرزی مریوان اعلام آمادگی کامل داریم امنیت سرمایه گذارانی که بخواهند در این شهرستان سرمایه گزاری کنند را به صورت صددرصدی تضمین خواهیم کرد.

محمد شفیعی خاطرنشان کرد: در بسیاری از شهرستان های ایران اسلامی جنگ تحمیلی 8 سال طول کشید اما برای شهرستان مریوان بیش از 15 سال بود چرا که گروهک های ضدانقلاب که نمی توانستند خدمات نظام را ببینند در این مکان اقدام به نا امن کردن منطقه کردند.

شفیعی افزود: مردم شهرستان مریوان همواره با نظام بوده و هستند و هیچگاه اجازه نفوذ به دشمنان و بیگانگان را نداده اند و نگذاشتند حتی یک وجب از این خاک به دست دشمن بعثی بیفتد.

وی بیان کرد: مردم شهرستان مریوان به دلیل رکود بازار و بسته شدن مرزها مجبور شدند همراه و همگام شوند با برخی از شهرستان های که اعتصاب کردند و در این شهر سه روز مغازه ها را بسته و اعتصاب کردند ولی خوشبختانه بدلیل بالا بودن معرفت مردم هیچ هنجارشکنی در این ایام از سوی بازاریان و کسبه رخ نداد.

فرماندار شهرستان مریوان عنوان کرد : پارچه هائی که تولیدات داخلی ندارد یکی از نیازمندی های بازار مریوان است که می بایستی از مرزهای موجود وارد شود و باب مصرف این منطقه است لذا امید است نسبت به اجازه وارد نمودن آنها از سوی مسئولان انجام گیرد.

محمد شفیعی افزود : ورود کالاهای مریوان زمینی است و در خرمشهر به صورت دریایی است و در آن مکان نیز دارای تخفیفی 22 درصدی است که انتظار می رود این امر در شهرستان های استان کردستان نیز همین امر انجام گیرد.

شفیعی بیان کرد: امید است که مرزخانم شیخان مریوان کد دار گردد و بسیاری از مشکلات مربوطه به این امر رفع شود.

وی در پایان خواستار تسریع در بازگشایی مرز خانم شیخان مریوان شده و اظهار کرد : در فرایند بازگشایی چند روزه در ایام اولین ماه سالجاری متاسفانه 200 کانتینر حامل کالاهای تجار و بازرگانان این شهرستان در مرزها چشم به راه اجازه ورود هستند که به صورت شبانه حدود یک میلیون تومان رانندگان آنها متضرر خواهند شد و انتظار می رود نسبت به اجازه ورود این کانتینرها اقدامات لازمه اتخاذ گردد.

لازم به ذکر است که بنا بر آخرین وضعیت خانوار و جمعیت مشمولین مبادله در بازارچه های مرزی جدید در استان کردستان شهرستان مریوان از مرز خانم شیخان تعداد 9 هزار و 434 خانوار با جمعیت 30 هزار و 630 نفر شناسایی شده اند که از این تعداد 7 هزار و 196 خانوار با جمعیتی بالغ بر 24 هزار و 188 نفر امر فعالسازی خدمت کارت های الکترونیکی انجام شده و همچنین تعداد 6 هزار و 990 خانوار دیگر با جمعیتی بالغ بر 23 هزار و 807 مجاز به بهره مندی از مزایای بازارچه خانم شیخان هستند.

سروآباد از مرز ملخورد تعداد دو هزار و 327 خانوار با جمعیتی بالغ بر 7 هزار و 541 نفرشناسایی شده اند و تعداد 637 خانوار با جمعیت 2 هزار و 236 نفر جمعیت فعالسازی خدمت برروی کارت الکترونیکی آنها انجام شده و تعداد 616 خانوار با جمعیت دو هزار و 184 نفر مجاز به بهره مندی از مزایای بازارچه هستند.

شهرستان بانه نیز از مرز سیرانبند 11 هزار و 571 خانوار با جمعیت 39 هزار و 458 نفر شناسایی شده اند که تعداد 9 هزار و 367 خانوار با جمعیتی بالغ بر 32 هزار و 360 نفر امر فعالسازی خدمت برروی کارت الکترونیکی انها انجام گرفته و همچنین تعداد 8 هزار و 934 خانوار دیگر با جمعیتی بالغ بر 31 هزار و 157 نفر مجاز به  بهره مندی از مزایای این بازارچه هستند.

گفتنی است  این جلسه در راستای رسیدگی به مشکلات موجود در بازارچه و مرزهای استان کردستان در دو شهرستان مریوان و بانه برگزار شد تا در نهایت در مرکز کشور مورد بررسی و به یک جمع بندی کامل برسد. 

درخواست فرماندار مریوان برای اخذ تخفیفات گمرکی برای مرز باشماق/ کددار شدن مرزخانم شیخان/ اجازه ورود کانتینرهای آن طرف مرز به داخل کشور

درخواست فرماندار مریوان برای اخذ تخفیفات گمرکی برای مرز باشماق/ کددار شدن مرزخانم شیخان/ اجازه ورود کانتینرهای آن طرف مرز به داخل کشور

درخواست فرماندار مریوان برای اخذ تخفیفات گمرکی برای مرز باشماق/ کددار شدن مرزخانم شیخان/ اجازه ورود کانتینرهای آن طرف مرز به داخل کشور

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی