سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 29 فروردین 1397 / 20:54|کد خبر : 5821|گروه : سیاسی

ماموستا رستمی: دولت در قبال بستن «مرز» برای جوانان بیکار کردستانی شغل ایجاد کند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید معابر مرزی همانند گذشته باز شود یا دولت در قبال بستن معابر مرزی برای جوانان "بیکار" استان شغل ایجاد کند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید معابر مرزی همانند گذشته باز شود یا دولت در قبال بستن معابر مرزی برای جوانان "بیکار" استان شغل ایجاد کند.

به گزارش زریوار خبر، ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به تجمع بازاریان مریوانی در اعتراض به بسته‌شدن معابر مرزی اظهار داشت: جوانان مناطق مرزی همچون مریوان و بانه هزینه‌های زندگی خود را از طریق کوله‌بری تامین می‌کنند چراکه در این شهرستان خبری از کارخانجات نیست تا جوانان در آنجا مشغول شوند.

وی گفت: جوانان و بازاریان مریوانی برای ایجاد آشوب و برهم زدن امنیت و آسایش کنونی منطقه تجمع نکردند بلکه خواستار بازشدن معابر مرزی و به‌دست آوردن نان حلال برای خانواده‌هایشان بودند و هستند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مردم شهرستان مریوان همیشه پشتیبان و حافظ نظام و انقلاب بوده‌اند و هستند و از امنیت و آرامش کنونی خوشحال هستند اما متأسفانه اکثر جوانان منطقه بیکار و تنها دلخوشی آنها برای تأمین زندگی خود فعالیت در مرز بود، که اکنون بسته شده است.

وی تاکید کرد: باید معابر مرزی همانند گذشته باز شود یا دولت در قبال بستن معابر مرزی برای جوانان "بیکار" مریوانی شغل ایجاد کند و کارخانه‌ای در منطقه احداث کند تا در آنجا مشغول به کار شوند.

ماموستا رستمی افزود: امیدوارم مسئولان با درایت خودشان، مرز را باز کنند و وضعیت معیشتی جوانان و بازاریان مریوانی را در نظر بگیرند چراکه رضایت‌مندی مردم سبب رضایتمندی پروردگار می‌شود.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ورياچهارشنبه 29 فروردین 1397 | 21:14

2
0

ماموستا حتما اقاي روحاني ميگه چشم

پاسـخ

آزادپنجشنبه 30 فروردین 1397 | 00:49

0
0

با احترام؛
ماموستا رستمی در این مقطع زمانی تنها باز کردن معابر مرزی میتواند مشکل ایجاد شده را حل کند، راه کار احداث کارخانه و ایجاد اشتغال به شیوه های دیگر در این زمان راهکار مناسبی نیست که یقینا حضرتعالی این مهم را کاملا درک میکنید، از شما به عنوان نماینده خبرگان مردم انتظار میرود درخواست برنامه ایجاد اشتغال به شیوه های غیر از باز کردن معابر مرزی را به زمان دیگری موکول فرمایید و اکنون تمام توان خود را در بهره برداری حداکثری این مردم از معابر مرزی متمرکز فرمایید.
جواب فداکاری و جانفشانی این مردم جور کشیده از وحوش بعث این نیست که چنین قربانی بی برنامگی و ندانم کاری مسئولین خودی هم بشوند و به جای حل مشکلات معیشتی بیکاری و سردرگمی را به مردم تحمیل نمایند.

پاسـخ

لطیفپنجشنبه 30 فروردین 1397 | 01:09

0
1

مرز برای سرمایه داران مریوانی که حدود بیست نفر میباشد سود داره بازاریان چرا باید برای این چند سرمایه دار از خدا نترس دست به اعتصاب بزنند چرا همین سرمایه داران برای احداث کارخانه های کوچک و کارگاههای تولیدی و برای اشتغال همشریان خودشان دست به کار نمیشوند تا که پول پارو میکنند و کیسه ها و خزانه بانک ها را پر میکنند

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی