سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شهردار مریوان:
چهارشنبه 29 فروردین 1397 / 18:39|کد خبر : 5820|گروه : اجتماعی

کارگران و پرسنل های شهرداری مریوان 8 ماه حقوق معوقه دارند / ادامه محدودیت های قانونی دستمزد پرسنل های شهرداری منجر به فساد می شود/ خدمات در شان مردم نیست

جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر مریوان با نماینده رهبرمعظم انقلاب اسلامی در شورای امنیت ملی و عضو تشخیص مصلحت نظام به بیان مشکلات شهر مریوان پرداخت شد.

جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر مریوان با نماینده رهبرمعظم انقلاب اسلامی در شورای امنیت ملی و عضو تشخیص مصلحت نظام به بیان مشکلات شهر مریوان پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، یکی از اعضای شورای اسلامی مریوان با اشاره به کمبود اعتبارات و درآمدهای شهرداری اظهار کرد: متاسفانه با کمبود اعتبارات مواجه بوده و آن چنان که باید و شاید است نمی توانیم ارائه خدمات دهیم.

عبدالله امانی در جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر مریوان با نماینده رهبرمعظم انقلاب اسلامی در شورای امنیت ملی و عضو مصلحت نظام اظهار داشت: به علت کمبود درآمد و کمبود اعتبارات نمی توان پروژه های عمرانی را که در شان مردم این شهر است اجرا کنیم.

امانی افزود: به علت کمبود درآمد شهرداری طرح ها همچنان نیمه تمام مانده است و چون هیچ منبع درآمدی نداریم و مردم این شهر نیز توان مالی خوبی ندارند نمی توان پروژه های عمرانی را در حد لازم انجام دهیم.

وی با اشاره به بدهی شهرداری مریوان و همچنین به بودجه سالجاری مریوان، گفت: این در حالی است که کارگران و پرسنل های شهرداری این شهر هنوز بدهی 8 ماهه معوقه داشته و پرداخت نشده است و انتظار می رود که از سوی مقامات مسئولین برای ایجاد یک بودجه جهشی در راستای کمک به شهرداری مریوان اقدام شود.

این عضو شورای شهر خواستار رونق گردشگری این شهر مریوان شد و افزود : اگر بتوان بودجه جهشی به بحث گردشگری این شهر تعلق یابد می توان شاهد رونق هرچه بهتر این شهر باشیم.

شهردار مریوان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به دو موضوع اظهار کرد: متاسفانه در کل کشور بدلیل نداشتن وزارت خانه خاصی برای پیگیری مطالبات شهرداری های کشور می توان گفت که این نهاد به نوعی فرزند ناخلف محسوب می شود.

جمال شریفی تصریح کرد : نبود یک وزارت خانه خاص برای پیگیری مشکلات شهرداری ها متاسفانه به یک ضعف بزرگ و به ضرر شهرداری ها به عنوان نماینده 73 درصد از جمعیت کشور به وجود آمده است.

شریفی افزود : اخیرا قانون مجازات استفاده کنندگان از امتیازات آب، برق و گاز در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است که بنا بر این مصوبه به هر فردی بدون داشتن مدرکی از سوی شهرداری ها این امتیازات تعلق می گیرد و بدلیل تفسیر اشتباه این موضوع باعث شده است که شهرداری های کشور متضرر گردند.

وی بیان کرد : قانون مجازات استفاده کنندگان باعث شده است که بسیاری از مردم به ساخت و سازهای غیرمجاز روی آورده و این امر درآمدزایی شهرداری ها که محل اصلی آن ساخت و سازهای موجود بود را با رکود مواجه کند.

شهردار مریوان خاطرنشان کرد : قانون ارزش افزوده امروزه به یکی از معضلات تبدیل شده چراکه شهرهای کوچک متضرر شده و باعث روند روبه رشد شهرهای بزرگ می شود.

جمال شریفی تصریح کرد: اگر روند کنونی ادامه یابد شهرداری ها مجبورخواهند شد که میزان بودجه های خود را به میزان بودجه های ده سال  پیش درآورند به عنوان مثال در سال 96 میزان بودجه شهرداری مریوان 41 میلیارد تومان بوده و این در حالی است که امسال میزان بودجه این نهاد 32 میلیارد تومان است.

شریفی بیان کرد: بر اساس قانونی که در سال 1334 برای شهرداری ها تصویب شده است میزان دستمزدهای پرسنل این ارگان بر اساس این قانون منسوخ انجام می گردد و امروزه بسیار ناچیز است و این امر باعث شده است نتوان حقوق و دستمزد کارگران و پرسنل شهرداری را افزایش داد.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت های قانونی دستمزد پرسنل های شهرداری اگر رفع نشود و این قانون ها مورد بازبینی قرار نگیرند باعث می شود که بسیاری از پرسنل و کارگران این نهاد به فساد مالی روی آورند.

شهردار مریوان افزود : متاسفانه امروزه شهرداری مریوان بیش از 8 ماه حقوق معوقه کارگران و پرسنل خود را پرداخت نکرده است و اگر این امر به همین منوال ادامه داشته باشد به ضررشهر خواهد بود چرا که دیگر توان کاری پرسنل و کارکنان از بین خواهد رفت.

جمال شریفی تصریح کرد : ماشن آلات شهرداری مریوان بیش از 30 سال است که خریداری شده و با آنها فعالیت های این ارگان مردم نهاد انجام می گردد و دیگر این ماشین آلات موجود نمی توانند جوابگوی موقعیت کنونی شهر مریوان باشند.

شریفی در پایان سخنان خود افزود : امید است که از سوی مرکز کشور برای خریداری کردن ماشین آلات لازمه در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم شهر مریوان اقدام شود.

در این جلسه دکتر سعید جلیلی از انتقال مشکلات مطرح شده به مسئولین خبر داد و از مسئولین و مردم مریوان خواست با اجرا ایده های نو از پتانسیل های شهرستان به بهترین نحوه استفاده نمایند.

کارگران و پرسنل های شهرداری مریوان  8 ماه حقوق معوقه دارند / ادامه محدودیت های قانونی دستمزد پرسنل های شهرداری منجر به فساد می شود/ خدمات در شان مردم نیست

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

محمدیچهارشنبه 29 فروردین 1397 | 20:21

1
0

زریوار خبر محترم ، چرا امروز از اعتصاب وبستن مغازازه داران مریوان پوشش خبری ندادید؟؟ این خواست ومصلحت یک شهر است .انتظار از شما بیشتر است.....

پاسخ مدیریت :
سلام. سایت زریوار خبر اولین رسانه ای بود که خبر اعتصاب را منتشر کرد.

پاسـخ

زاگرسچهارشنبه 29 فروردین 1397 | 23:26

2
4

سلام.
درود بر شورای محترم به خصوص کاک عبدالله امانی به خاطر تلاش های دلسوزانه ایشان .شهردار محترم و با سواد.اشنا به تمام فت و فون شهرداری .شهرداری کانی دینار را با پیگیری مکرر تجهیز کرد به بهترین وسایل نقلیه و تجهیزات به روز.آینده نگر.اگر حق گو باشیم و خود را زیر زربین ثبت اعمال در در گاه حق تعالی ببینیم ؛مطمئنن از زحمات کاک جمال شریفی قدر دانی و تشویق به خدمت بیشتر میشود.کارهای اساسی و بنیادی را پایه ریزی میکند و عوام فریبی در ذاتش نیست. *(تعلق خاطر مسئولین میتواند بسیاری از مشکلات مریوان را حل کند‌)*.پس این افراد را کمک و یاری کنیم.با سپاس از تمامی شهروندانی که شهر را خانه خود میدانند نه صرفا مهاجر با نگاه اقتصادی و تخریبی(.هرکس کورد باشد سفره دریدن در ذاتش نیست.***پس کورد باشید.***).تشکر زریبار خبر.

پاسـخ

امیدشنبه 1 اردیبهشت 1397 | 09:21

1
0

جناب امانی عوارض او ترانزیتانه بسینن - حق دو کاگر شهرداری بدن

پاسـخ

مریوان - بو زاگرسدوشنبه 3 اردیبهشت 1397 | 08:35

1
0

کا ***** هر به سر جواب اداتو قسه ی چی ولا تا ایسه 1 دقیقه قسه یم نبیستوه.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی