سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
نماینده مجلس:
چهارشنبه 15 فروردین 1397 / 23:49|کد خبر : 5783|گروه : اقتصادی

اقتصاد مردم مریوان نباید تنها به مرز وابسته باشد/ دغدغه نمایندگان کردستان اختصاص آب سدها به اراضی دیم استان است

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد : شهرستان مریوان بدلیل مرزی بودن و درامدهای موقتی که از طریق مرزهای موجود بدست می آورده اند شاید بسیاری از افراد روستانشین دست از فعالیت های کشاورزی کشیده اند.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : شهرستان مریوان بدلیل مرزی بودن و درامدهای موقتی که از طریق مرزهای موجود بدست می آورده اند شاید بسیاری از افراد روستانشین دست از فعالیت های کشاورزی کشیده اند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، منصور مرادی در حاشیه بازدید استاندار از پروژه های مریوان، گفت: متاسفانه بسیاری از مردم شهرستان مریوان بدلیل وجود مرزرسمی باشماق مریوان از فعالیت های کشاورزی دست کشیده اند و برای دریافت مبلغی در مرزهای موجود فعالیت اقتصادی انجام داده اند.

مرادی خاطرنشان کرد : امروزه با بسته شدن مرزهای موجود بیش از 8 هزار نفر از افرادی که پیشتر  در مرزها فعالیت داشتند بیکار شده اند.

وی بیان کرد: با توجه به اختصاص یافتن آب پایاب سد گاران به بخش کشاورزی و برای ارتقای اراضی دیمی به آبیاری تحت فشار امید است که بتوان برای جوانان جویای کار از طریق ایجاد اشتغال در بحث کشاورزی اقداماتی ارزنده صورت گیرد.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : فعالیت های فرماندار شهرستان مریوان و مدیران کل استانی در راستای تخصیص آب سدگاران به بحث کشاورزی که در آینده می تواند اراضی دیمی را به آبیاری تحت فشار تبدیل کند قابل ستایش و تقدیر است.

منصور مرادی افزود : با اختصاص آب سد گاران به اراضی دیمی شهرستان مریوان ایجاد درامد پایدار برای افراد این شهرستان خواهد شد که این امر برای مردم منطقه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مرادی بیان کرد : نباید اقتصاد مردم وابسته به مرز باشد لذا ایجاد درآمد پایدار برای افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و می توان مشکلات شهرستان و حتی استان را با ایجاد درامدپایدار رفع نمود.

وی تصریح کرد : با توجه به آمار بیکاری در استان کردستان و بیکاری های فصلی که در این استان تا حدود 48 درصد بیکاری تخمین زده می شود که با توجه به اختصاص میزان یک میلیارد و 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای تسهیلات به روستانشینان بتوان در سالجاری و سال آینده در روستاهای کشور شاهد توسعه هرچه بهتر باشیم.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد : اختصاص یافتن آب سدهای موجود در استان کردستان به آبیاری اراضی دیمی از دغدغه های موجود در بین نمایندگان استان کردستان است.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهروند خبرنگارپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 00:30

1
0

باز شما اظهار نظر کردی؟
اگه اقتصاد مریوان به مرز وابسته نباشه میخوای به اشتغال ایجاد شده توسط اداره کار که زیر چتر حمایتی شماست وابسته باشه؟
از خدا بترس اقای مرادی

پاسـخ

آزادپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 01:22

0
0

با سلام خدمت نماینده محترم مریوان؛
در ارتباط با تبدیل اراضی دیم به آبی مشکلات معیشتی روستانشینان تا اندازه ای رفع می شود،اما آقای مرادی نماینده محترم مردم این موضوع را چرا با درآمد مرزی و مبادله کالا ارتباط میدهید انتظار از جنابعالی به عنوان وکیل مردم اینست که موضوع مرز را هم برای شهرستانهای مریوان و سروآباد به درآمدی پایدار و قابل اتکا برای مردم تبدیل فرمایید، هیچ تضادی هم بین این دو موضوع نمیتوان پیدا کرد و از هر دو موضوع باید بهره برداری حداکثری کرد و بلکه به فکر ایجاد آشتغالهای پایدار دیگری هم بود.
اما باید حداکثر تلاش خود را جهت استفاده حداکثری از مرز برای شهرمان داشته باشید همچنانکه به عنوان نماینده ای دلسوز و شریف فعال بوده اید و بنده از حامیان شما هستم و به امید خدا با تلاش و جدیت خودتان همچنان حامی شما خواهم بود. ولی این اظهار نظر شما در رابطه با درآمد مرزی را قبول ندارم و فکر هم نمیکنم خود حضرتعالی هم هدفتان تضعیف این درآمد باشد اما به‌عنوان مسئولی رسمی و نماینده مردم این اظهار نظر شما کوتاه آمدن از سود سرشار مرزی تلقی می شود که امیدوارم در اسرع وقت منظورتان از این اظهار نظر را روشن فرمایید.
با سپاس و احترام از شما نماینده فعال و شریف

پاسـخ

بی پولپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 08:06

3
0

آقای شهردار به جی اوه بچی بو خو پیشان دان لای استاندار بچو به فکر پولو به.
فروردین هم داره تموم میشه خبر داری؟
هنوز حقوق پارسال رو تسویه نکردی خبر داری؟

پاسـخ

حکمتپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 08:15

7
2

جناب مرادی شماهاومسولان متاسفانه کاری کردیدکه مریوان کاملامتکی به مرزاست.جزمرزکاردیگری هم هست؟ نیست مگراینکه همه به دنبال پست نمایندگی باشندمثل شما.

پاسـخ

دانیالپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 08:46

3
2

آخر راس اکات منصور مرادی نابیت اقتصاد تنها مرز بیت دی بیت چی بیکار ها له مریوان او استخدامی کات با نچن بو کارگری بو بندر و او شاره کان تر چنیکه نماینده س قوم خوی استخدام کردوه**********

پاسـخ

مریوانپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 09:43

1
0

مریوان فقط مرز مرز نباشد مریوان تمام کار کجاست یک ادرس بده کار کوچیکی باشد کسی مرز نره کسی که سفره اش پره چه میداند مردم چی میکشند هرروز هزار کار پیشنهاد میدن بدون زیر ساختی زشته مردم ببینی بعد تصمیم بگیری

پاسـخ

سرشیوپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 13:17

2
1

اقای مردای چرا از آب سد ازاد برای زمین های کشاورزی و مساعد پشت سد برای روستاها از جمله درویان کاکوذکریا جانوره سیور شیخ شربتی جلیله پلیاندر ،پلوره ،تا امروز هیچ اقدامی نکردی ، مردم از بیکاری به شهر و روی اوردن به مرز ومیوه فروشی یک فاجعه هست ،

پاسـخ

کوردستانجمعه 17 فروردین 1397 | 20:10

4
1

اقای مرادی بسته شدن مرزها فقط در دوره شما اینقدر طول کشید و بیکاری زیاد اقای عضو برنامه بودجه مجلس پس چرا کاری نمیکنی گیر دادی به جاده کامیاران

پاسـخ

عقده ای هایکشنبه 19 فروردین 1397 | 08:06

0
1

انصاف هم خوب چیزیه عقده ای ها .بخدا اگه ماه و ستاره رو براتون از آسمون بیارن پایین بعدا خورشید رو طلب میکنید . به نظر من حرف آقای مرادی کاملا منطقی است . اگه فقط به مرز متکی باشیم با یک هفته بستن مرز ( به هر دلیلی چه مسائل سیاسی بین دو کشور و یا هر دلیل دیگه) همه بخاطر بیکاری فلج و بیکار میشیم پس باید فقط به مرز متکی نبود . باید کارهای دیگه مثل کشاورزی و دامداری یا صنایع تبدیلی رو رونق داد .
بژیت کاک منصور مرادی

پاسـخ

پاسخیکشنبه 19 فروردین 1397 | 09:07

1
0

باشه آخر منصور مرادی تو نماینده کامیارانی یان مریوان؟
دو شک که وتم به خوا

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی